Jump to content

Recommended Posts

На 7/16/2017 at 2:24, Deranox написа:

Наистина изглежда, като че ли ще свърши след 1-2 епизода, но за щастие епизодите са приключени, а и 6.Х % от цялата нация не е малко. Вярно, не е 15% като Маската, но и това не е малко, предвид че говорим за 50 милиона население.

За голяма ефирна телевизия сериал с гледаемост под 10% си е провал. Като ви чета не съжалявам, че не го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера прочетох, че кралят имал 1300 наложници, а те го направиха тук, че за едната мадама изкла половината кралство.Братът пък го изкараха, че заради нея се отказва от народа. Може би  на корейците  да не им харесва такава измишльотина, за тия дето са ги управлявали, като знаем колко са чувствителни исторически, а пък и техният рейтинг  на мен не ми е критерий. "Маската" примерно, ми е абсолютно негледаема, колкото и да си я харесват.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко тъпо ми стана. Вярно нон стоп се случва нещо, но това "нещо" няма никакъв напредък все едно всичко се върти в кръг. Тамън да си тръгнат пак се върнаха. И краля кво си играе щом я харесва ще вземе ще си я мине няма кой какво да му каже. Все едно по онова време са уважавали мнението на обикновените хора. Да вземе да свършва вече, че лека полека губи първоначалния си чар сериалът. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На същото мнение съм, НО кралят не може да я има току така. Първо е женена за принца и второ е дъщеря на 2-рия по власт човек в кралството. За да я има трябва да ги разведе и да я направи наложница, което няма да стане. Изкараха, че краля има 1 единствена наложница, което е меко казано глупаво. Корейските сериали май не могат да изкарат и 20 епизода преди да започнат да затъпяват. Дано се придържат към историята за края иначе ще го развалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1300 наложници? Много, бе! Едва ли е имал повече от брат си. Йонсангун умира твърде млад, за да се справи с такава бройка. Вероятно става дума за онези момичета, които довеждат от цялата страна, за да се занимават със свирене, пеене и танци. Той дори затваря университета и го превръща в място за увеселения. Едва ли е нужно за действието на филма да ни запознават с всичките наложници на краля. Видяхме кралицата и Ноксу, която играе специална роля в живота му.

Off Topic

Обвинявана е като подстрекател за доста от греховете на Йонсангун и след преврата е екзекутирана, заедно с децата си. В последния филм за Хонг Гил Донг беше една от главните героини - кисен, първата любов на Хонг Гил Донг, която водена от амбиция и желание за отмъщение, успява да стане най-близкия човек на краля. Впрочем и тук, в този сериал, Ноксу е облечена и с прическа на кисен.

 Бях останала с впечатление, че сериите са 16 и след като свърши последната серия, изпаднах в пълно недоумение. Слава Богу, има още. Като се замисля, много отдавна корейците не бяха правили нещо, което да внушава такава тотална обреченост. Не защото знаем какво ще се случи. Ситуациите се развиват така, че героите нямат спасителен ход, Нямат никакъв шанс. Подобно беше усещането ми в "Кралица Сондок" - линията на Пидам, който си беше обречен (още от рождението си). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15-та серия ми беше много мудна. Прави сте, взеха да се повтарят едни и същи неща, а това дразни. Колко пъти я разкарваха главната до краля, пък той й прощаваше, пък аха на косъм да заловят принца...Взе да става леко досадно просто.

Аз щастлив край от 4-та серия натам не очаквам да има, но засега обречеността не ми идва в повече. Matrim много добре го е казала, макар че може да се предполага евентуалният край, тази фаталност стиска за гърлото въпреки това. 

Още не съм изгледала 16-та серия, защото бях разочарована от 15-та. 

А принцът започва да ме дразни. Знам, че е изправен пред много трудни избори, но колебанието му не ми харесва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То едно време и Мъжът на принцесата не даваше никакви надежди за щастлив край, но корейците си го извъртяха по техния си начин и го направиха приемливо щастлив. Но тука тъй, като рейтинга щом казвате не  е висок може да не се съобразят толкова  с публиката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тук може да приемем, че е възможен относително щастлив край. Но със сигурност няма всичко да е цветя и рози. Иначе доста взеха да се отклоняват от историята, та ще видим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

История с предизвестен край. Всичко друго освен смърт или заточение ще е лош край за този сериал. 20 серии ми се струват много за такава история , да бяха го направили на игрален филм щеше да е по-добре. Каста е отличен, всички ми харесват. Но защо избраха Min-Young  за главна ... всеки филм с нейно участие гледам само заради нея без значение дали е глупав или не. Но защо трябваше да играе в такава мелодрама ... Мисля че всяка друга роля би и подхождала повече. Все още съм в началото , на 5 серия и ми върви доста бавно. От първа серия се разбира в каква посока ще се развиват героите и каквото и да се предложи като история и разпъване на локуми няма да е изненада мисля. Сценария на филма ми харесва, самата история е добра, но самото заглавие би трябвало да подскаже това да е игрален филм най-много в 2 части. Не знам може би защото наедно с него започнах да гледам и новия сезон на GOT , може би затова не ми влияят лошите погледи на краля ,но нещо не можа да ме грабне много сериала ... гледам го с много усилия.... но Park Min-Young просто няма как да пропусна нещо с нейно участие :)   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана като в древногръцка трагедия и аз се скъсах да подсмърчам на целия 18-и епизод. Какъв щастлив край, бе, хора? Щом за трагичната любов на главните герои още се пеят балади (или както му казват корейците на този жанр)... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развалиха ми хубавата драма! Толкова нелогично го направиха, а Че Кьонг я изкараха пълен ретард с тези й действия. Ако го бяха оставили до половината на последния епизод щеше да е супер, но не ... трябва хубаво да разводним драмата. Липсват и сцени. В превюто от миналия епизод има сцени, които липсват в новия епизод, а щеше да е хубаво да ги има. Общо взето добре като цяло, но този край ме остави със смесени чувства, а можеше да я запомня като наистина добра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нещо се изнервих на последните две серии. В 19-та серия ми идеше да хвана всички и да ги удрям един в друг. В един момент драматизмът просто преля чашата и наводни екрана. Впрочем, ако трябва да съм честна, краят ми хареса.

 

Доближава се до истинската история относно съдбата на връзката между двамата.

Като цяло, хареса ми драмата. Не бях гледала от много време исторически мелодраматичен сериал и си поплаках, признавам. Вярно, че сюжетът не блести с нещо ново, но изпълнението беше много добро, основно заради актьорската игра. Тримата главни бяха страхотни! Прекрасна игра и от тримата, наистина. Направиха запомнящи се роли. 

Музиката беше прекрасна. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърши.

Какво да кажа- много чувства, много емоции, страхотно показани.  Нагледахме се и на  женска мъдрост и мъжка слабост, както почти през целата драма, така и в самия край. При цялата обреченост, що годе добре го извъртяха и го докараха до всеизвестната истина,

Off Topic

 че    вечна е  любовта,  която не е изживяна.:896767:

Въздействащ сериал.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам все положителни мнения за драмата. Чак ми е неудобно да напиша нещо отрицателно. За изгледани 17 епизода от моя страна мнението ми е че е повторение на почти всеки корейски исторически сериал. Няма нищо, ама нищо различно и всичко е copy/paste . 

 

Цитат

От всичко поне едно ми стана ясно, че за очертаващата се трагедия поне до 17 епизод главните виновници са бащата и дъщерята. Бащата с верността си към краля въпреки че видя писмото на покойния крал и още повече, че видя тиранията на настоящия.... по този начин взе страната на краля, а не на дъщеря си, а дъщерята с това че нямаше идея кой харесва, съпруга си или краля ... волно или неволно подклаждаше страстите на краля ... поне аз до 17 епизод не можах да усетя нищо от тая чутовна любов. Отрицателна химия на всички в дадения любовен триъгълник ако може да се нарече така.  

 

Дано последните 3 серии опровергаят изгледаните ми 17 до момента ... на това се надявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните два са много сълзливи и действието става доста по бързо. Спретнали са ни финал, който ще се хареса и на двете групи. Нещо между 

Off Topic

тъжен и щастлив край е. Нито едното нито другото. 

Направили са го така сигурно да е приемливо за всички. Ама тази мацка как до последно я показваха колко е добра, готова да се жертва ако ще за принца, за краля и за двамата. Как няма никакви нейни стремежи и за себе си не иска нищо. Нито власт, пари, нито отмъщение за родителите й. Те другите да са добре пък с нея да става каквото ще. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, automatisch.Engel написа:

Последните два са много сълзливи и действието става доста по бързо. Спретнали са ни финал, който ще се хареса и на двете групи. Нещо между 

  Покажи скритото съдържание

тъжен и щастлив край е. Нито едното нито другото. 

Направили са го така сигурно да е приемливо за всички. Ама тази мацка как до последно я показваха колко е добра, готова да се жертва ако ще за принца, за краля и за двамата. Как няма никакви нейни стремежи и за себе си не иска нищо. Нито власт, пари, нито отмъщение за родителите й. Те другите да са добре пък с нея да става каквото ще. 

Точно това имам и аз в предвид. И точно поради тази причина не можах да разбера за каква любовна история става въпрос като Минчето през цялото време беше на кръстопът. Да се беше бракосъчетала за някое богаташко синче и да си е приятелка с двамата братя че да не стават поразии. То стана малко като Троя ама без коня. Смея да твърдя , че даже героинята на IU в Лунните беше по-умна от нашета убавица зарад която са избиват.

А въпроса:

Цитат

Защо ми позволи да се омъжа ........ иначе щяхме да сме приятели и семейство ......?

  ме втрещи .... Не знам ама великата любовна история за мен приключи с тоя въпрос :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът зае специално място сред онези азиатски, които най-силно са ме впечатлили. Сюжетът бил предвидим и нищо особено. Една трагедия не е нужно да бъде невиждана и нечувана, за да бъде разтърсваща. Финалният епизод и мен ме остави малко разочарована. Разбирам желанието на авторите да запазят главният герой като положителна фигура, но опитът да се маскира историческата истина зад някакви фалшиви обстоятелства, ми остави блудкав вкус. Не мисля, че бащата и дъщерята имат вина за трагедията. Отдавна съм открила, че в историческите филми най-силно ме привлича идеята за морал и почтеност, които днес звучат анахронично.

Off Topic

За мен бащата беше прекрасен със своята вярност към един нещастен крал, на когото е обещал още като дете, да му бъде като баща. Както и невъзможността му да спази това свое обещание и да спаси собствената си дъщеря и нейната любов. Особено трагичен образ го прави фактът, че напълно осъзнаваше колко безрезултатни са усилията му. Колкото до дъщерята, не че беше съвършена, но истински обичаше, а за голямата любов се знае, че е отдаваща и жертвоготовна,че в нея няма място за никакъв егоизъм. Тя направи своя избор и се оттегли сама, заради мъжа, когото обича  Обичаше като приятел и като част от своето семейство и краля Йонсанг. Какво точно трябваше да направи, когато го срещна ранен и преследван в дома си? Държа се по единствения възможен почтен и благороден начин.

Разбира се, огромната заслуга за филма е на триото актьори-. Бяха изключителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента съм на изгледан 5-ти епизод :) и контрастно си промених мнението, след изгледан само тийзър/трейлър и прочие ми се стори много странно малкото момиченце, при условие, че Минчето голямата ми е слабост(първи сериал Хилър :P), обаче точно приключих с основната ранна част с младите актьори просто трябва да призная, че малкия каст е много сполучлив.., и двамата малки много си приличат с големите както външно, така и по характерни особености, изказ, маниери, Мин Янг пък от своя страна ми дава друга нейна игра за гледане(на база на досегашните й превъплъщение), приятно е да виждаш развитието на любим актьор, а пък малкия..., малкия.., като го гледам, че е едва 19 годишен, виждам го като много успешен актьор.., или поне много търсен, голям сладур е:P, с образа на големия(малък) брат тепърва свиквам, но има харизма това момче, не съм го гледала досега, потривам ръчички, че ми предстои 3/4 от сериала:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам да гледам исторически сериали. Този го гледах с удоволствие. Обичаше я принца и му личеше. Тя малко беше... объркана. Но ми харесаха. Без много интриги и сплетни. Беше точно мой тип сериал. Препоръчвам го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми хареса, съжалявам че го гледах. Тъпи герои, нелогични действия.

Off Topic

Не се държиш така и не пазиш любимият си човек така. Не я оставяш в ръцете на врага си. Колко пъти я остави сама(в дом където само я шпионираха) и се запиля някъде , за да разбере после че краля пак му я е взел? И края беше още по тъп. Принца беше пълен некадърник. Главната героиня сама си го каза, че е тъпа и наивна. И какво да очакваш от тия , освен само да ти пилят нервите. Принца ли нямаше пари, баща и ли нямаше пари ,че да и наемат охрана?  Ако знаех, че така свършва изобщо нямаше да си губя времето. Ама четох коментари не тук ,че края бил добър???????  Принца явно изобщо не държеше на нея, тя му беше винаги последната грижа. Тя пък явно не знаеше какво да приказва(пред краля) и нямаше чувство за самосъхранение. Умниците планираха държавна измяна в помещение което властите следяха???  И на стената беше целият им план? Да се смея или да плача? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...