Jump to content

Recommended Posts

Честно казано, нямам никакви очаквания за края.

Определено не знам каква е целта на всичко. Но мисля, че и без хепиенд може да завърши добре /само дето tvN не са по кофтите краища/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейтингите са ниски сигурно, защото няма романтична линия и някаква тъпа влюбена ГГ, която да реве и да се тръшка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Kiddo написа:

Честно казано, нямам никакви очаквания за края.

Определено не знам каква е целта на всичко. Но мисля, че и без хепиенд може да завърши добре /само дето tvN не са по кофтите краища/.

Едно време tvN бяха за мен гранция за качество, но сега и те започнаха да пускат глупости, редувайки един добър-един лош сериал. Така че никакви очаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, чак пък добър-лош не... Кофтито им сериали от последните години са малко. По-скоро... два много добри - един най-елементарен. Сделка? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Kiddo написа:

Дидо, чак пък добър-лош не... Кофтито им сериали от последните години са малко. По-скоро... два много добри - един най-елементарен. Сделка? :D

Чакам първо обаждане от банкера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх, тези съвсем ме объркаха! Накрая наистина ще се окаже, че совите не са това, което са.

Но не мисля, че...

Off Topic

Джин У е председателят. По-скоро започнах да се съмнявам в баща им.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Kiddo написа:

Въх, тези съвсем ме объркаха! Накрая наистина ще се окаже, че совите не са това, което са.

Но не мисля, че...

  Скрий съдържанието

Джин У е председателят. По-скоро започнах да се съмнявам в баща им.

 

За това кой е председателят вече и аз имам няколко варианта...

май наистина не е Джин У, аз също повече клоня към бащата или към професор Хан, те са двамата съмнителни засега

И друго, това за извънземното все повече ми става мъгляво, тъй де,

още поначало имах подозрения, че тя не е истинско извънземно.. Два са вариантите според мен:



1. Тя е наистина извънземно и е дошла на Земята, за да помогне на хората(ала Arrival нали), но при положение, че се случва катаклизмът, а не е предотвратен, някак все по- малко вероятен ми е този вариант.

2. Тя въобще не е извънземно, а по- скоро е един от експериментите на професор Хан и бащата на двамата близнаци..вече дали робот или нещо друго ще я изкарат, не съм сигурна, но клоня повече към това, че е експеримент....То, реално, от това, което дават през 2037 не изглежда да е имало извънземно нашествие, а типичното man-made творение. Целият setting е сякаш е имал природен или технологичен катаклизъм, а не извънземни.

Най- интересното е, че на едно място споменаха, че много други държави искали да притежават тази smart системата с чиповете, което ще рече, че явно само корейците са я разработили и само при тях има такъв утопичен остров какъвто е Smart Earth.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с чиповете една от големите конспирации последно време. Ако сте забелязали от няколко години насам говорят, че това е един от големите планове на силите контролиращи света, повечето ги наричат илюминати. Та общо взето имало план да чипосат всички хора и нон стоп да си следен и всичко да е горе долу както в този сериал тук. За създателя ддз не мисля, че е У Джин, но пък точно заради това, че не очакваме да е той може да излезе, че е той накрая. Да не изпуснем момента, когато брат му каза, че като е разглеждал спомените на У Джин е забелязал, че гледа мацката по така. Може просто корейците да не изневерят на себе си и да вкарат любовна линия заради нея и той да иска да стане вечно млад. Ама ако обърнат натам ще стане тъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 От 2-3-та серия намекват, че е У Джин. Особено показателно беше онова с телефона. Затова и не мисля, че е Хан. Откъде накъде Хан ще държи така на телефона... Остава да е един от двамата У Джин или тати.

Енгелче, той ако влюбен в мацката и иска да остане млад, все за 15 години щеше да се е свързал с нея. Тя каза, че не го е виждала от 2022. 15 години са това...

Off Topic

Ок де, ама какво общо имат техните експерименти с неостаряването? Те са по-скоро невропсихологични експерименти, а не генетични.

А и сети се как се появи тя...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам ама нали в последният епизод, казаха 

Off Topic

Че чакат тя да си спомни нещо си там някакъв код май беше. Пък после споменаха за някой мъж в края на епизода, който от доста време изглежда на около 20тина. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

За спомените е виновен бащата на братята. Нали споменаха, че той й е направил нещо. Явно не тя го е отвела някъде, а той я е затворил в психиатрията, за да експериментира с нея. Доколкото схванах, изследванията са свързани с паметта. И по-скоро изтриването й... Това, което вълнува и У Джин. Но не знам какво ще излезе...

А за този, който изглежда на 20... Нямам представа. Но никой друг не е запазен, така да се каже.

 

Честно казано, не се сещам за друг корейски сериал, за който да съм нямала никаква представа какво ще стане и как ще се развият нещата. Този сериал успява да държи напрежението, и то много яко. Има още само 6 епизода и се надявам да си продължи така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е, сериалът определено е много интригуващ, защото е нещо съвсем ново сред корейските продукции и най- хубавото е, че вече 6 серии си стой стабилно сай-фай, не го разводняват с излишни странични сюжетни нишки. 

Относно експериментите,

 

Основният е този, който довежда до блокиране на паметта и спомените на хората, а както видяхме, разработен е външен носител(първо синият червей, после чипът), а не е невро-биологичен или психологичен експеримент, така че си е чист технологичен експеримент.....Но аз имам спекулации относно втори вид експеримент(тоест, че може да не става въпрос за извънземни въобще, но това го оставям под съмнение нали), като няколко неща ме наведоха на тази мисъл:

 


1. Имаше един втори момент, край психиатричната болница, когато се появи за втори път мистериозната светлина(тази, която видяхме в началото при появата на "извънземното"),момичето, което е студентка по медицина я видя точно преди близнака да изчезне там..тоест може да не е от извънземни тази светлина

2. типичните човешки реакции, които Бьол развива, след като си "изгубва" паметта, то като цяло целият момент с това, че извънземно под влияние на технология може да си изгуби спомените, малко ми е мътен, не че е невъзможен де

3. Липсват всякакви hints, че въобще става въпрос за извънземно нашествие, освен появяването на момичето в първи езпизод и това, че единия близнак е уверен, че тя е точно извънземно.. но в крайна сметка, всичко атипично и различно от познатото хората имаме навика да наричаме извънземно.. тя просто изглежда като нечовек, но не точно извънземно...Аз реално клоня към това, че при нея има човешка намеса- или е човек, върху който е правен някакъв anti-aging експеримент, или е киборг

 

Това са мои размишления де, не отричам напълно варианта за извънземните, това ми харесва в сериала, кара ни да разнищваме сюжета.

П.С. Сега отворих да видя каста на сериала, не виждам друг актьор, който може да изиграе У Джин в 2037... На снимката от

2022 изглежда същия, но аз си мислех, че няма съмнително в това, щото е доста преди 2037, но май и през 2037 ще изглежда по същия начин, което значи че имаме още един hint за някакъв друг експеримент,  иначе наистина остава и той да е извънземно също, което не мисля, че е така

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Kiddo е виновна. Хубаво си го бях отбелязала да го гледам след приключване на излъчването му, обаче тя не та не. Ужасно създание. Каже ти две думи и теб започва да те човърка и да дълбаеш. Влизаш в тема, в която дори Дидо не е написал лоша дума. Много внимавай как ще се изкажеш след мен. Това за терминатора беше достатъчно красноречиво. Ала да се върнем на  темата. @Kiddo започнах да го гледам. Още съм едва на трета серия. Все още не искам да бързам. Но за три серии съм на мнение, че корейците надскочиха и най-смелите ми очаквания за подобна продукция. Като за първи опит не е никак зле и предпочитам да продължа да гледам от тази камбанария, от която нито ще чакам чудо, нито ще се надявам на значителен прогрес, пък дано остана приятно удоволетворена. Ясно е, че не могат да надминат продукциите на Sci-Fi, но определено успяват да ме държат в напрежение и да подклаждат желанието ми за още един и още един епизод. Май довечера ще се изгледат поне още два, след което вече ще седна да коментирам сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Tennousei написа:

Ясно е, че не могат да надминат продукциите на Sci-Fi...

 

Скив сега, SyFy прави само и единствено фантастики. tVN правят предимно романтики и тук-там някое криминале. За мен, поне до момента, този сериал си е надминаване. Не на самите сериали, въпреки че СайФай имат и слаби сериали, а на самата телевизия. Първият им опит е доста зарибяващ и досега много добре замотан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Tennousei написа:

@Kiddo е виновна. Хубаво си го бях отбелязала да го гледам след приключване на излъчването му, обаче тя не та не. Ужасно създание. Каже ти две думи и теб започва да те човърка и да дълбаеш. Влизаш в тема, в която дори Дидо не е написал лоша дума. Много внимавай как ще се изкажеш след мен. Това за терминатора беше достатъчно красноречиво. Ала да се върнем на  темата. @Kiddo започнах да го гледам. Още съм едва на трета серия. Все още не искам да бързам. Но за три серии съм на мнение, че корейците надскочиха и най-смелите ми очаквания за подобна продукция. Като за първи опит не е никак зле и предпочитам да продължа да гледам от тази камбанария, от която нито ще чакам чудо, нито ще се надявам на значителен прогрес, пък дано остана приятно удоволетворена. Ясно е, че не могат да надминат продукциите на Sci-Fi, но определено успяват да ме държат в напрежение и да подклаждат желанието ми за още един и още един епизод. Май довечера ще се изгледат поне още два, след което вече ще седна да коментирам сериозно.

 

Мен пък точно то ме отказа.:282:До това изречение бях  "на кантар" .

Мерси, Дидо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula,

Off Topic

"Терминаторът" е едно момиче, което не остарява. И толкова...

Досега не е показала никакви други сили и умения, освен че е много добър хакер.

 

Ето пример за тъпо заблуждаване. Няма нищо общо със сериала, но с идеята да се направиш на интересен, объркваш хората.

 

И откога Дидо ти е показател за качеството на даден сериал? Точно ти, която много пъти си заставала срещу него, сега изведнъж приемаш "думите му" /които са само опит за оригиналничене/ за чиста монета? Не трябва ли поне 1-2 серии да изгледаш, за да си формираш сама мнение?

А и при Дидо има нещо, което е показателно за характера му - той или плюе, или мълчи. Сърце не му дава да каже добра дума за сериал. Може да гледа 50 серии тъп сериал и всяка седмица да обяснява, че е тъп. Но гледа ли сериал който му харесва, мълчи и не похвалва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 minutes ago, Kiddo said:

 

Скив сега, SyFy прави само и единствено фантастики. tVN правят предимно романтики и тук-там някое криминале. За мен, поне до момента, този сериал си е надминаване. Не на самите сериали, въпреки че СайФай имат и слаби сериали, а на самата телевизия. Първият им опит е доста зарибяващ и досега много добре замотан.

 

Към момента мога да твърдя единствено, че tVN надминаха себе си, дори корейците да не им стигнат силите да си го признаят и най-вече да го оценят. Що се отнася до SyFy, годините опит, макар не винаги оценен с положително си опит от където и да се погледне. Между двете телевизии няма база за сравнение и точно поради този факт е много трудно да гледаш сериала с някакви велики очаквания. Само, че точно това му е и сладкото. Хем не се надяваш на много, хем в същото време се любуваш на чудо насред морето от любовни бози, с които корейското телевизионно кино ни залива. За последните две години се нагледах на достатъчно еднотипни и сладникави сценарии и още по-сладникави и белзични изпълнения, че Circle си е направо свежест за каквато и не съм си мечтала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, Kiddo said:

Lawandula,

  Reveal hidden contents

"Терминаторът" е едно момиче, което не остарява. И толкова...

Досега не е показала никакви други сили и умения, освен че е много добър хакер.

 

Ето пример за тъпо заблуждаване. Няма нищо общо със сериала, но с идеята да се направиш на интересен, объркваш хората.

 

Абсолютно съм съгласна с теб. Сериала наистина няма нищо общо с терминатор. Поне до тук не виждам никакви наченки на прилики даже, а и до колкото разбирам, защото не ме е страх да чета спойлери, няма никакви връщания във времето, роботи и т.н., поне за сега... НАЛИ? А и дори да има нещо подобно, тази сюжетна линия не е патентована до колкото си спомням. И в крайна сметка не е важно само какво пише в сценария, а и как ще бъде представено от актьори и режисьори. И тъй като аз живея и се храня с изпаренията от собственото си злорадство, сега ще имам възможност да се любувам на това, как едно такова нелепо изказване, прогонва шансът на потенциалните зрители и ги лишава от собствено мнение по въпроса. Нищи лично към коментиралите. В крайна сметка мрънкам по-скоро относно ситуацията, защото доста често наблюдавам подобни на нея дори в ежедневието си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Булка, остави :) Няма смисъл да обясняваш. Щом някой се води по акъла на Дидо, няма как да му обясниш кое как е.

Нали ние, гледащите, се наслаждаваме на всяка серия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...