Jump to content

Recommended Posts

Така, настигнах ви и се ръгвам в навалицата:

Spoiler

 

Първо - страхотен 9-ти и разкошен 10-ти епизод! Занапред очаквам по-скоро практически спънки, но като са двама, ще ги разбият с въртящ ритник :D Използвачката ще се удави в собствената си злоба, това е ясно.

 

У втората мома има едно нещо, което много ме дразни - прекалява. Никой мъж не би искал жена му да се държи (само) като негова майка. В някои моменти ок, но да го обгрижва като тригодишен е нелепо, той сам ѝ го каза. При нея обаче случаят е особено патологичен, защото очевидно във всички други аспекти също се поставя нейде на пода с надпис: "Тъпчете ме на воля". Младежът има нужда да е с човек, когото да може да уважава; тя обаче го прави невъзможно. Странно е как уж толкова обичана дъщеря-любимка се превръща в доброволна изтривалка. Нелогично ми е. Пък и мацката забравя един много важен момент - човекът има нужда от малко мъжка гордост, все пак. С тия приказки от типа: "И да не те повишат, ще се радваме на малките неща" направо го съсипа - все едно му каза: "Ти толкова си можеш". Груба грешка. И там е основната разлика между девойките; репликата на Е Ра беше: "Ще постигнеш много, можеш го"

 

Лепката е от най-противния ми тип - "искам го, значи е мое" и "ке се престора на църна чума" едновременно. Все пак мисля, че ще се превърне в катализатор за нашата мома малко да се вземе в ръце и да престане да се носи като прабаба си.

 

Относно зубъра - шах с пешката! Почти ми беше дожаляло за него, обаче още не мога да си събера челюстта колко долно и противно нищожество е.(Обаче отмъщението на Донг Ман беше прекрасно!)

 

Со Джун тук ми допада. Дали са му да се разиграе явно, или пък се е понаучил. (И няколкото килца мускулна маса отгоре не пречат, вярно е.)

 

Джи Уон продължава да ме радва с игра и избор на роли. Само прическата никак не ми харесва...

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла на клона! :D

Иначе,

и аз се чудя това за втората мома...много хрисима и покорна е, дори да си го обясним това с възпитанието й, все пак е израснала в бедно семейство, където явно майката и бащата не са се стремели към кой знае какво(щом майката чак след като видя как се отнасят с дъщеря й започна да се замисля дали да не отворят ресторант, а не цял живот на улично капанче)... по- логично е хора, които живеят бедно да се стремят да избягат от бедността..но явно характерът на момата е такъв- неинициативна личност е.... А това, че понася отношението на семейството на гаджето- на това му се вика безпрекословна привързаност... за нея център на всичко е приятелят й. Шантава ми е чак такава заслепеност и покорност, но и такива има. И си права, че той започва да се чувства некомфортно при липсата на желание и амбиция у момата, разбираемо е това. Интересно ми е накъде ще развият нещата с  тази двойка.. Очаквам щастлив край за тях, но има възможност и да ги разделят.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присетих се за тоя виц покрай дискусията.

Бил и Хилъри Клинтън спират да заредят на бензиностанция. Бензинджията се оказва бивше гадже на Хилъри. Тръгвайки си, Бил се обръща към Хилъри:
- Виждаш ли, ако се беше омъжила за него, сега щеше да си жена на бензинджия.
А Хилъри му отговаря:
- Не, сега той щеше да е Президент.
 
 
Втората мома го задушава пича от грижи.
По повод семейството И,  дето се чудите.Тя е обгрижвана, като единствена щерка, получавала е грижи и за това дава грижи, но поради това, така и  не и се е налагало и не  се е научила да се бори. Видяхме ги и родителите. Веднага готови да спретнат ресторант, заради детето, че и някаква ценност и даде мама. Те ще действат вместо нея , та тя да се хареса.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula, точно! И цвете да е, ако го преполееш, загива. Вицът, в прочем, е особено подходящ :D Е Ра - президентша!

Предполагам обяснението ти е вярно - как да се научиш да се бориш, ако не ти се е налагало? Това всъщност е отлично предупреждение за настоящи и бъдещи родители. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако,  за да запазят втората двойка влязат в  клишето  - вкарване на още един тъп ъгъл от мъжки пол, с цел ревност, ще  изпортят   сериала.:nunchako:

Бързакова, за Со Джун  си права. Тук,  за сефте ми харесва.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение.. родителите й просто са претъпили всякаква аспирация у нея, дори и усърдие. 

То ще е голямото клише, ако набутат четвърти ъгъл при тях, но като гледам как вървят нещата, по- скоро той сам ще се усети иска ли или не иска да седи с момата...

Поне Донг Ман и Е Ра са железни вече.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 24/06/2017 at 8:59 PM, speedy86 said:

Така, настигнах ви и се ръгвам в навалицата:

Со Джун тук ми допада. Дали са му да се разиграе явно, или пък се е понаучил. (И няколкото килца мускулна маса отгоре не пречат, вярно е.)

Хаха, и на мен тук за сефте ми харесва, ама дали от играта е, или щото много хубаво спи, не мога да кажа...:28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, Lawandula said:

Ако,  за да запазят втората двойка влязат в  клишето  - вкарване на още един тъп ъгъл от мъжки пол, с цел ревност, ще  изпортят   сериала.:nunchako:

Лав, :kissx:много песимистично си настроена, нещо не си на кеф в последно време, така ми се струва... Ха дано да те опровергаят тотално до края и да бъдем изненадани от едно приятно и нестандартно развитие. :na2:

Чингута, аз тоя път ще съм контра на всички по въпроса за момата от втората двойка - че се изживява като парцал, така е, че няма амбиции освен мъжлето, така е, ама на него това му харесва у нея - че е слаба и беззащитна жертва и той се изживява като рицар на помощ на дамата в беда и център на нейния свят. Поне така го показаха - той не би харесал една амбициозна, оправна, успяла жена с цели и кариера. 

А Дончо и Ера са ЖИлезнИ! :yes: Мнооого ме радват! :wub::es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Чингулинка написа:

ама на него това му харесва у нея - че е слаба и беззащитна жертва и той се изживява като рицар на помощ на дамата в беда и център на нейния свят.:es:

Тъй е, той това харесва(или по- скоро намира прилика с неговата девойка) у лепката. Аз въобще не виждам, още от началото, потенциална развръзка между лепката и него, защото той не я харесва заради самата нея(при положение, че у нея му харесват само нещата, които ги има и у приятелката му). Абе, не ми е по вкуса и не го разбирам това жената да е придавка на мъжа и да върти цялото си съществуване около него, ама при корейците това е доста често срещано... Макар че има и такива, даже много, като Е Ра: борбени, самостоятелни, инициативни, смели ... и бойки, дето замерят с обувки и разкървавяват носове .. :lol2: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, супер ми дойде този епизод с кафенцето! Усмихна ми деня :) Ера и Дончо са големи сладури! Тя като някакво пинчерче се хвърля да го защитава, а на него му омекват мартинките от кеф :28558: А какви искри летяяяят! :inlove: Слабите сърца моля да си вземат валерианчето преди да пуснат епизода :na2:

А оная лепка ще яде бой вече! :nunchako:Много ме ядоса последното й изпълнение!

А аджумата хазайка да не вземе да се гаджоса с тренера? Както се е лепнала за него :swoon: 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чингулинка, даже вече кафето си го пия без захар, тия двамата ми го подслаждат достатъчно.... такива сладурести закачки... :wub:

Как съм се смяла на

 

......защото сме млади, енергични, импулсивни и незрели бозайници....

:lol2:

или

 

...краката ти могат да предизвикат пътен инцидент .... 

:lol2:

Лепката е отвратителна, променям си мнението за нея... А Сол Хи, колкото и да е невинна и безащитна, не ги разиграва тия номера с припадания и разни тем подобни целенасочено като тази. Просто за мен тя преиграва нарочно.

Аз съм за да гаджосат треньора и аджумата, той какъвто трепери пред Е Ра, ще има да се озори с аджумата.  :D

Не ми е ясно появяването на сина й, сякаш само за пълнеж са го вмъкнали, но ще видим де, то ясно е, че има някаква история при нея, цялата тая мистериозност..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то сега без захар, а скоро и без кафе ще го пия - и без кофеин получавам сърцебиене

"Има ли нужда да говоря още?":happy:

Синчето на аджумата е само камео, такава е информацията. Няма да го видим повече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва 15+ да не го сложиха, щото Донг Ман заковаваше леглото... :28558:

Малко по малко започвам да я разбирам, макар и да се различава с някои мои лични разбирания, Сол Хи. Но мисля, че на нея даже повече й е нужно малко време извън тази връзка.... ама накрая съм сигурна, че

 

ще ги съберат отново

А аджумата явно се познава с бащата на нашия, да не вземат да се окажат стара любов....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синчето на аджумата за хубост, че е вървежен напоследък. 

Много ме радват аджумата и тренера-трепетлика. 

Е Ра като я гледах как усилено си пуска намеци и натвърди, а оновами ти магаре нииииищичко не вдява, чак жал ми стана за момата. :D И с глас се хилих на коментарите му към другарчето, лишено от усет за правилния момент: „Вкусни ли са скаридите, а?”

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, абе то магарето вдява, ама като е от старата школа, какво да се прави :28558: Пък тъмън загрее, че трябва да действа, и пляс, някой му се изтърси на гости баш в най-неудобния момент! :dunno: Ще я мъчат Ера, това е положението :unsure: 23 години е търпяла, ще потърпи още малко.

Ама тоя съсед как може да е толкова невдяващ! :no: 

Spoiler

Нито загрява, че ситуацията е гореща и трябва да освободи съседите, нито му идва на акъла как го действа тънко лепката! Тия пакети пред вратата след изкълчения глезен просто нямаше как да не са инсценировка! Онази шестгодишната блейка, дето само седи вкъщи и ревнува тайно, да вземе да направи нещо, че ще й го отмъкнат под носа! :nunchako:

П.С. След като изгледах и новия епизод с превод - отново жесток край! :wub: Кафе няма нужда да пиете. :inlove: :es:

Иначе кръвното ми се вдига няколко пъти - и от лепката, дето предизвиква звяра у мен :nunchako:, но и от парцалката, защото търпя, търпя абсолютно безсмислено, пък накрая 

Spoiler

избухна като бомба със закъснител. Това, че пльосна водата в лицето на онази мърла беше екстра, ама за какво скъса с оня нещастник? :dunno: Един път наистина да не е виновен човека, ами да го набедят. И преди не я разбирах как може да се държи като парцал, и сега не я разбирам - според мен нещата трябва да се казват в лицето навреме, а не да се трупат докато накрая ти изгърмят бушоните. Ако му се беше накарала едно хубаво още в началото, а не да търпи като многострадална Геновева и да се прави, че нищо не се случва, нямаше да се стигне изобщо до ходене да помага на пияни и катастрофирали девици да си носят колетите вкъщи. Сега кво - изкараха я големият герой, щото скъсала с него. Глупости! Той ще се влачи след нея, това е ясно, няма начин да тръгне с лепката - това ще бъде долно.

А тая нощница от Викторианската епоха откъде ли се е сдобила с нея и как изобщо може да я носи и то навън пред хората, ум не ми го побира! :slap: То бива парцалив стайлинг, ама тук прекалиха!

Въобще, доста нерви потроших с втората двойка. Добре, че са Дончо и Ера, които продължават да ме радват. Как кова леглото, скъсах се от смях!  :282: И вместо да си вземе душ, само се пръсна с освежител за въздух! :rofl: А Ера толкоз се гласи, а накрая взе, че отиде по анцуг - романтична картинка бяха, въпреки всичко.

За аджумата ето моята теория:

Spoiler

Няма да се очудя, ако се окаже майката на Ера. Това би обяснило всичкото следене и правила за преди сватбата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само че е блейка, а и е толкова безхарактерна, аз затова и не очаквах  да й дойде куража и да ходи да си забере мъжа още от началото... Пък после седи и му разправя как

 

го гледала отстрани и вътрешно умирала

<_< Тя буквално избра по- лесния вариант- да скъса с него...и то, абе, кажете, защо? В смисъл, да беше, щото иска да помисли и да си подреди приоритетите нали, да си намери по- хубава работа и разни такива... ми не, тя сега ще седи и ще реве и ще мъчи и себе си, и него.. то разделите са, за да може човек да си направи една равносметка, да остане малко със себе си.... аз затова казах, че на нея й е по- нужна тази раздяла, но тя няма да направи нищо такова... сега ще гледаме няколко серии мъки и сълзи.... и пак казвам, накрая ще ги съберат и ще се обезсмисли цялата раздяла

То Е Ра реагира по- бурно от Сол Хи. 

Чингу, и аз точно това не харесвам в повечето корейски сериали, мълчим като пън и страдаме отстрани....знам, че е трудно и че се иска кураж да кажеш всичко искрено в очите, но пък загубеното време, продължителното страдане, изпуснатите възможности... какъв е смисълът да мълчиш? В литературата(а и в киното де) е хубаво да ги четеш тези сърцераздирателни истории, но друго е в действителност. 

За аджумата,

 

на мен ме съмнява, че може и на Донг Ман да е майка... имали са връзка с бащата, тя после заминава(не знам Япония ли или Хонг Конг споменаха по-рано) като му оставя детето, той после се жени наново за сегашната си жена и оттам е и дъщерята нали....но тогава кой е младият мъж с нея(освен, че както каза Спиди ние да поплакнем очи с него)? Може да е детективът, който й е помагал в търсенето...?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, няма време за чак толкова сложно развитие на събитията - само 4 епизода остават, а и Дончо си има омма, а за Ера все ни го врат в лицето, че нямала. На мен ми се струва очевадно, ама ще видим...

Шкафът на Нарния беше много яко попадение :282:

Тая Парцалка защо скъса с мъжа си като ще се скъсва да реве, че не можела без него, не знам.

Spoiler

Тя оная манипулаторка точно това и искаше да постигне - да ги раздели с интригите си - значи все едно Парцалка прави каквото оная иска и се предава без бой! В интерес на истината, не е чак толкова виновен момъкът - наистина като на кино се стекоха обстоятелствата, че да остане в апартамента на оная, а той от добротата си страда - не може да откаже защита на никого, тя лепката това го разбра отдавна и затова го действа по тая струна. На мен не ми се струва той да е особено привлечен от нея, ама дори и да е, то нищо не значи - важно е какво прави човек - а той си обича Парцалка искрено и не мисля, че някога би й изневерил. Според мен грешката му беше, че има комплекс за вина и без да е виновен се чувства лош и затова и криеше от Парцалка оная като му досаждаше по телефона. Как трябва да постъпи в ситуацията колежка като му се обажда, че е катастрофирала и има нужда от помощ - ами да хване приятелката си под ръчичка и да отидат двамата да й помогнат - да й го натрие в лицето на гадната манипулативна лепка, че са двойка и действат заедно. Пък да видим тогава дали няма да се махне от него.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майката на Е Ра е починала, нали още в началото зубъра-леке като я попита дали прилича на майка си, тя си помисли: "Не искам да приличам на нея; искам да живея дълго." Това с натъртването, че няма майка, май беше по-скоро за да се подчертае до каква степен Парцалка има вродена дарба за мама. Макар че за да си добра мама, би следвало да дадеш на децата си някои основополагащи уроци за живота; само с манджички и гладене не става.

Spoiler

Лепката ще духа супата, това е ясно за всички. Парцалка взе много тъпо решение, но май я разбирам - с поведението си комшията сам създаваше предпоставки онова слузестото да се домогва. Пък оная само това чакаше. Наистина, ако беше завел и Парцалка 2-3 пъти, вместо да се крие, щеше да е лесно и ясно. Но пък и тя да беше показала малко от какво има нужда, баси. От друга страна, ако на него толкова му дремеше, досега щяха да са се оженили.

Дончо завалията верно да беше ударил един сапун, с тоя ароматизатор само ще си докара някой дерматит. :D Айде, бедни, ама поне топла вода имат, надявам се... Иначе много ме зарадваха как си я гушна и откърти. Сладурчета какини! :D

Аджуммата според мен е някоя стара любов на татко му или поне е била влюбена в него. Нейният синковец явно продължава с еднотипните роли... май толкова си може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Speedy, тя така мисли, ама колко му е да са я излъгали като дете, за да не се травмира, че

Spoiler

майка й я е изоставила. Не мога да си обясня иначе защо има такива изблици да се заяжда с аджумата, да й противоречи и да я шокира. А и намеците на синковеца как ги разбираш? "Ясно, защо реши да се преместиш тук, виждам приликата..."

Що се отнася до ОППА, бащата на Дончо, тя каза името му и оппа, което ми се струва, че значи, че са се познавали едно време, сигурно са били от една махала и той е бил един от батковците там, иначе за какво да го отличава с име, ако е била любовна история, щеше да си е само ОППА - единственият и неповторимият.

Парцалка и тя е виновна, че мълчи шест години като пукал, може да я познава мъж й, ама мисли надали може да чете - а то от такива гадания какво може да иска и какво може да не иска се стигна до тая ситуация - той да стъпва на пръсти да не би да я нарани нещо и да не смее да й каже, че слузестата му досажда по телефона, и накрая пак стана зле. Затуй трябва да говорят хората - не да мълчим и да се цупим, а после ама аз не знаех, ама аз не исках така да стане, ама аз си мислех... Абе кой крив кой прав, няма значение вече. Дет му каза Дончо - сега му остава само да се влачи на колене и да моли за милост. Да покаже, че е сериозен, и постоянен, и няма да тръгне с лепката, малко й трябва на Парцалка и ще му прости.

За сватба - не е толкова лесно в Корея - обществото има очаквания, пари трябват все пак някакви, нали трябва да има стабилна работа, за да може да гледа семейство - той чакаше само да го повишат, за да се оженят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не е изключено, но пък тя отдавна не е дете и никога не е била слабаче. Не виждам причина да я залъгват поне след пълнолетие... Но пък в к-драма светът, що не. 

А за останалото си права, но не е сефте да се трупат големи количества гафове и ситуацията да ескалира.

Бе ше се съберат те, колко му е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...