Jump to content

Recommended Posts

oFJJrQm7If5EqsT1tlMf12Jvg72.jpg

 

 

14575949265175.jpg14575949777293.jpg

 

Tribes and Empires: Storm of Prophecy

Име: 九州·海上牧云记 / Jiu Zhou · Hai Shang Mu Yun Ji

Английско: Tribes and Empires: Storm of Prophecy

Период на излъчване: началото на 2017 г.
Оригинал (novel): Hai Shang Mu Yun Ji by Jin He Zai (今何在)
Жанр: Митология, древна легенда
Епизоди: 75

Продуцент: Liang Chao 梁超, Ming Fei 明飞

Режисьор: Cao Dun

Сценарист: Cao DunJin He Zai 今何在, Wei Jing Na 魏京娜, Tian Yan Juan 田妍娟

Линк:

Baidu Baike

English Wikipedia

Субтитри: Английски

 

Участват:
Семейство Muyun
Huang Xuan като Muyun Sheng, Sixth Prince
Zhang Jia Ning като Muyun Yanshuang, Princess Jing
Li Zi Feng като Muyun Han, Eldest Prince
Sun Jian като Muyun Lu, Second Prince
Wan Qian като Nanku Yueli
Jiang Qin Qin като Nanku Mingyi, Empress of Duan
Peng Guan Ying като Muyun Hege
Lu Fang Sheng (芦芳生) като Muyun Qin, Emperor Ming of Duan
Wang Qian Yuan (王千源) като Muyun Luan
Zhang Xiao Chen като Muyun De
Zhang Yan Yan като Maid Su
He Du Juan (何杜娟) като Lan Yu'er
Yano Kouji (矢野浩二) като Nanku Qi
Семейство Muru 
Dou Xiao като Muru Hanjiang
Cao Wei Yu като Muru Shuo
Zhang Yao (张瑶) като Muru Ping
Qu Gao Wei (曲高位) като Muru Hanshan
Семейство Shuofeng 
Zhou Yi Wei като Shuofeng Heye
Zheng Wei (郑伟) като child Shuofeng Heye
Li Nian като Longge Dan Zhu
Chen Bing Qiang (陈炳强) като Shuofeng Suhe
Cao Ying Rui (曹英睿) като child Shuofeng Suhe
Jiang Yi като Shuofeng Da и др.

 

Описание:
Хуан Сюен (принц, полудух-получовек, под домашен арест), Сяо Доу (син на генерал, който е бил изоставен и живеещ на улицата), Джоу И Уей (безстрашен наследник на умиращо племе), се обединяват за да накажет тези, заради които търпят несправедливост.
 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри  :click:

Редактирано от mrnkaloto
тагове
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е интересен докато героите са малки, след това е пълна пародия. След като пораснаха, нито актъорите, нито действието отговаряше на предишните епизоди. Започнаха някакви "джинове от бутилки" да се появяват и разбрах, че няма смисъл да го гледам по-натам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в началото-до шести, но ми харесва. Макар, че се води легенда, от гледаните досега сетинга най-се приближава до това, което имам предвид когато видя "исторически" в таговете.

Частта с Пророчествата я мразя от дете(имаме си и наш филм с подобно нещо<_<) и когато попадна на нещо от този сорт всеки път всичко ми се обръща. Краля и Генерала са добре описани персонажи. Двама бащи с "проблемни" синове и коренно различен начин на действие в тъпа ситуация, единият окуражава, другият налита. Интересно ми е, преди време точно заради нещо подобно изгледах Принцеса Ча Мьонг-пак Пророчество, но там през цялото време ми бяха интересни майките, коя как избра да се справи със ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми, нищо че не беше от заглавията, които се гледат на един дъх. За пореден път се самоцитирам, но телевизията печели когато актьори от "голямото" кино се прехвърлят натам, а за нас остава да се наслаждаваме. 

Сериал за промяната, всеки извървя пътя си като влияеше на нещата около себе си. Нямаше черно и бяло в главните, само сиво. Докато растяха и оформяха светогледа си, без да се усетят си размениха местата. Всеки от тях стигна до мястото на другия докато се бореха с ролите наложени им от околните заради "пророчеството". Абе за пореден път показаха, че мислещите или по-точно задаващите въпроси винаги са неудобни и съответно тормозени да влязат в общия кюп. 

 Единственият персонаж когото не разбрах, беше на оня с брадвата, съответно не успях и да съпреживея неговата история, която остана някак встрани, а трябваше да е водеща или поне така се получи накрая. 

 

След този сериал ще наваксам и с Huang Xuan, той също идва от киното май, както и половинката му в сериала. Другия главен пък ще играе пак със Шон Доу в серила, който очаквам, та  ще видя как ще е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 37 серия всяка серия ми е интересна. Много красиво заснето, а актьорите правят рядко вълнуващи роли. Сюжетът е малко куц, и около 30 серия започна да пълзи като изтощена мравка, но дори и така всяко епизодче е естетическо изживяване. Ще си го изгледам с наслада докрая, ако и да  - доколкото само съм чела - няма никакъв читав финал. Сефте с китайците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблема май е, че е Някаква част от Новоланд, като вече е надхвърлило и определението "новела" и дори "сага" щот е франчайз-_- 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wishful thinking съм го вкарала у друг сериал, ама за сега нема да ме огрее<_<. Тук не мисля, че ще има смесъл, както са го направили изглежда като край на някаква част и да има ще е отделна история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

52 minutes ago, debil4e said:

Wishful thinking съм го вкарала у друг сериал, ама за сега нема да ме огрее. 

 

Да опитам ли да позная кой сериал?

 

Относно този: Не разбрах да си губя ли времето или да пропусна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха на бас, че няма да ти трябват три опита за да отгатнеш:lol2:

 

На мен ми хареса, много красиво заснет(с много пари и видим резултат),  актьорите са много добри, но ако търсиш магията от онези два сериала...не мисля, че ще я откриеш. Самото развитие на историята е доста по-бавно и понеже се следят три главни нишки едновременно, на моменти натежава. В смисъл не е от заглавията, които следиш  на един дъх, но е запомнящ се и със сигурност не е загубено време. Персонажите и изпълнението е прекрасно, но от трите истории след година най-ярки спомени имам от тази на принца....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, debil4e написа:

от трите истории след година най-ярки спомени имам от тази на принца....

И тоя с брадвата е разкошен! Актьорът е перфектно откачен в тази роля, както и в “Най-дългият ден в Чанан”, където просто направи филма след средата.

 

А за заснемането - нямам думи, разкош, на моменти чак не ми пука за сюжета. :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, debil4e написа:

Ми Шончо си е тук и при това у вихъра си, мъкне меч и се млати:D

Благоуханна, как не го позна на постера? 
Там е, едър план вляво, гледа страшно оня другия по-черния от него.
Семейство Muru 
Dou Xiao като Muru Hanjiang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имат по 100 имена, така става .Аз  си го знам  Shawn Dou . Хич го не отразих в тоя поменик горе(де има само едно  цък), с другото му име.А на тоя постер и той трудно ще се познае с тая конска грива на главата..:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да го мина до края все пак :28558: Само мога да кажа, че ги е хванала хаотиката на дядо Джордж Р.Р. Мартин - ‘ич не са били наясно кво да правят със сюжета последните 15-на серии, и всичко е като браунови частици на живо. Актьорите здраво спасиха каквото можаха, ма нямаха много терен, горките. Иначе - точно така си представям историческа продукция, то тука фентъзито и без това е повече за цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...