Jump to content

Cha Seung Won (Ча Сънг Уон)


Recommended Posts

spacer.png

Име: 차승원 / Cha Seung Won
Професия: Актьор и модел
Дата/година на раждане: 07.06.1970 г.
Височина: 188 см
Тегло: 80 кг
Зодия: Близнаци
Семейство: Жена (Lee Soo Jin), син и дъщеря
Хоби: Планинско колоездене
Обича също: ходенето пеша, бодибилдинг
Близки приятели звезди: Kwon Sang Woo, Seol Kyung Gu, Lee Sung Jae, Yoo Hae Jin

Агенция: YG Entertainment
Me2day

:imdb:

Тв сериали:
Mercy for None (Netflix, 2024)
Our Blues (tvN, 2022)

One Ordinary Day (Coupang Play, 2021-2022)

Hwayuki (tvN, 2017-2018)

Hwajung (MBC, 2015)

You’re All Surrounded (SBS, 2014)
The Greatest Love (MBC, 2011)
Athena: Goddess of War (KBS2, 2010)
City Hall (SBS, 2009)
Fashion King (KBS, 2009)
Bodyguard (KBS2, 2003)
Roses and Bean Sprouts (MBC, 1999)

Message (SBS, 1999)
Angel's Kiss (KBS, 1999)
New York Story (SBS, 1997)

Филми:
Tyrant (2023)
Believer 2 (2023)

Night in Paradise (2021)

Sinkhole (2021)

Cheer Up, Mr. Lee (2018)

Believer (2018)

The Map Against the World (2016)

High Heels (2014)

The King of XXX-Kissing (2012) - гост
Into the Gunfire (2010)
Like The Moon Escaping From The Clouds (2010)
Secret (2009)
Eye For An Eye (2008)
A Day With My Son (2007)
Somewhere Over the Border (2006)
Murder, Take One (2005)
Blood Rain (2005)
Ghost House (2004)
My Teacher, Mr. Kim (2003)
Project X (2003)
Jail Breakers (2002)
Break Out (2002)
Kick the Moon (2001)
Libera Me (2000)
Black Honeymoon (2000)
Attack the Gas Station (1999)
Fin De Siecle (1999)
Ghost In Love (1999)
If the Sun Rises in the West (1998)
Holiday in Seoul (1997)

Театър:
"Bring Me My Chariot Fire"

Участие във видеоклипове:

Off Topic

 

- Kim Jang-hoon

 

 


"In My Heart" - 4U

 

 

 

 


Project X (Can't Let You Go ;

 


Вариетета:
1998:
Lee Seung-yeon's Say Say Say (SBS)
GO! Our Heaven (MBC)
Kim Hye-soo Plus You (SBS)
Music Camp (MBC)
2006:
Cha Seung-won's Health Club (MBC Sunday Sunday Night)

2015:

Three Meals a Day: Fishing Village (tvN)

Награди:

2015 MBC Drama Awards - Top Ten Award (Hwajung)

2015 10th Asia Model Festival Awards: Asia Star Award

2011 MBC Drama Awards: Best Actor, Top Excellence Award (Miniseries) (The Greatest Love)
2011 MBC Drama Awards: Best Couple Award with Gong Hyo-jin (The Greatest Love)
2011 Grimae Awards: Best Actor (The Greatest Love)
2011 Korea Lifestyle Awards: Best Dressed of the Year - Male
2011 Style Icon Awards: Style Icon of the Year
2011 Korea Broadcasting Awards: Actor Award (The Greatest Love)
2011 Mnet 20's Choice Awards: Hot Drama Star - Male (The Greatest Love)
2011 Mnet 20's Choice Awards: Hot Male Body (Best Six-Pack)
2010 Asia Model Festival Awards: Asia Special Award, Film category
2009 SBS Drama Awards: Best Actor, Drama Special (City Hall)
2009 SBS Drama Awards: Top 10 Stars (City Hall)
2008 Chunsa Film Art Awards: Best Actor (My Son)
2008 Korea Jewelry Awards: Sapphire Award
2007 Korea Fashion & Design Awards: Fashion Icon Award
2007 TVCF Awards: CF Model Award for 2006
2003 KBS Drama Awards: Best Actor, Top Excellence Award (Bodyguard)
2003 KBS Drama Awards: Popularity Award (Bodyguard)
2003 Baeksang Arts Awards: Best Actor (Jail Breakers)
2003 Korea Advertisers Association: Good Model Award
2002 Golden Cinematography Awards: Popularity Award (Kick the Moon)
1999 Korea Best Dresser Awards: Best Dressed Award
1997 Model Center Adieu Fashion Festival: Grand Prize/Daesang, Fashion category
1996 Korea Fashion Association: Male Model of the Year
1995 Korea Fashion Photographers Association: Model of the Year
1995 Korea Model Association: Model of the Year
1995 Model Line: Best Dressed Award

Лично мнение:
Първо мернах адски стилни черно-бели фотографии на този левент, т.е. забелязах го
като модел. С този ръст, малко грубовато (дори маймунско) излъчване и тежък глас, а и с това добре
оформено тяло, как да не го забележи човек... жена, сред по-женствени корейчета smile.gif
Видях, че е и актьор и се почна едно ровене и чудене какво да гледам с него. Оказа се, че има
доста филми и то със сериозен "рейтинг". Да спомена, че вече го следях в "The city hall" и много ми допадна
като игра и поведение, после изгледах и "Family Outing" с негово участие и вече тотално ми се понрави.
В "Eye For An Eye" също не ме разочарова, въпреки ясния американски привкус на филма, а в по-старичкия
"Kick the Moon" е такъв образ... а колко имам още за гледане...
Да не споменвам, че 2 нови филма излизат с него и един сериал - продължението на IRIS, та доста
ще ми е пред очите.
Да споменавам ли, че нямам търпение да го видя редом до T.O.P?

Малко снимки и трансформации:

 

chaseungwon3-1.jpg
spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

 

 

Редактирано от bealonenomore
Обновена филмография.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше паднало голяма ровене, след като изгледах "City Hall"....стана ми любимец (то не беше трудно с такова силно

излъчване на героя му :heart: ). Благодаря, Блеки - тъкмо се чудех какво да гледам! :flower:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя отделен пост, защото заслужава, този път е за визията му и то каква...
Последната година силно се зашумя около този актьор, донякъде заради новите му проекти, донякъде
заради страхотното му партньорството с любимката на много корейци Ким Сун-а.
За мен той е доста зрял актьор, страхотен модел и интересен човек, който държи на семейството си,
но и много държи на колегите си, дори уважава партньорките си от снимачните площадки.
С тази малко маймунска визия и остри черти, с груб глас, но с перфектни размери, дали си позволява и
ухажване на слабия пол, се чудя? smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и от мен снимка на този чудесен актьор и мъж.. Гледам го в The City Hall и съм напълно очарована - като започнем от актьорските му качества, излъчване, физика, стайлинг.. всичко....Много му отиват по-светлите костюми..и са прекрасна двойка с любимката.. А и ми стана още по-интересно като видях няколко снимки с децата му.. Малката е голяма сладурка, а момчето е красавец - прилича ми на таткоwink.gif.. И не знам защо ми се е набило от някъде, че е завършил Инженерни науки..
Всъщност наистина му отива ролята в The City Hall, най-вече заради интелигентното му и мъжкарското излъчване..
Като дават по малко от спешълите l края на сериите се вижда също и отношението към колегите и чувството му за хумор.. Невероятен е!!!
И като модел повтарям мнението, че е на много високо ниво, от най-добрите, а и то се вижда.. Малко по-различен, но пак магнетичен..
Много ми се иска да гледам историческия и военния филм.. последните му два проекта всъщност.. При този каст със сигурност и двата ще са интересни.., но най-много от всичко очаквам Athena : Goddess of War .. представям си какво ще се получи .. тези двамката от снимките.., а в добавка и сладура Si Won!!!wink.gif
cw.jpg


Цялата сесия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонг Систър най-накрая обявиха нова си драма официално!!! А, MBC ме изненадаха с нов проект.
След поредния скандал с „някакво” плагиатство (те корейците без подобни скандали не могат да просъществуват), официално се потвърди името и главните лица в предстоящата драма.
“Discovery of Affection” вече се сдоби с окончателните си първи актьори – Ча Сън-Уон и Kонг Хьо-Джин.
За сега знаем много малко от плота, но действието ще се върти около любовна история между актьор, на върха на славата си и бивша популярна актриса.
Интересен е и режисьорът - Пак Хонг Кюн, режисирал Queen Seon-deok.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправка, новото име на драмата на Хонг Систерс е “Best Love”. Дали обвиненията за плагиатство и промяната на образа на главния герой си казаха думата, но новото име е факт и няма типичната заигравка със скритият замисъл на сестринското перо.

Все пак са известни и актьорите и героите на втори план в драмата – Юн Ке Санг и Ю Ин На. Младежът, чиято последна роля бе в трогателният Road N.1, тук ще се превъплати в млад, интелектуален лекар, фокусиран върху работата си. Хобито му е е да пътува в провинцията и да събира лечебни растения. Без да има интерес в развлекателната индустрия, съвсем случайно се среща с бивша актриса (Kонг Хьо-Джин) и започват романс.

Ю Ин На(последно я гледахме в Тайната градина) ще играе също актриса, която има същият мениджър като главната актриса Ae-jung(Kонг Хьо-Джин) който е и нейн по-голям брат. Ролята на брата мениджър се поема от комика Чонг Джунг Ха.

Снимките започват на 01.04, а се очаква излъчването да стартира след сериала Royal Family.

 

Така кастът става доста интересен, дано сценарият е поскалъпен, защото темата за звездни двойки в корейската индустрия звучи примамливо, на пръв прочит, и остава да очакваме..забавление.

 

А тук, песента си заслужава, колкото и сцените с него, т.е. много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз понеже съм на вълна "Атина" искам да споделя, че играта му е великолепна.
В сравнение с този герой, ми се струва направо сладникав в City Hall, макар че и там е мъжкар от класа.

На някои от снимките от пресконференцията на 71-Into The Fire се вижда и татус на крака..
Въобще това наистина е един от най-интересните корейски актьори, ако трябва да съм честна.

 

Снимки

Да добавя и аз новинки относно визията му в новия сериал, който трябва да тръгне по MBC на 4-ти май. Съвсем скоро..
Cha Seung Won in Best love.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cha Seung Won перфектен в рекламата на Armani 2011. Съвършенство в черно-бели краски...

 

и една реклама от 2010.

 

 

Само се надявам в онази класация да има и други като мен, които са гласували за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ч.Р.Д. и от мен на този толкова магнетичен мъж, актьор и модел!!! Мъжкар от класа..
НАЗДРАВЕ!wink.gif И много нови успехи, награди, проекти и впечатляваща игра!




3133lm8.jpg
16701v4.jpg
1lp4w.jpg
rvcyme.jpg
30n81e8.jpg
9a8t4k.jpg
2gvu4jc.jpg
4_s.jpg
1259040601_200911241430396776280301.jpg
DSC_4371_%EB%B3%B5%EC%82%AC.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко закъснение, но Честит рожден ден и от мен на любимия ми актьор! Казаното по-горе за него напълно отразява и моите чувства :wub:... Така че само мога да му пожелая и занапред да ни радва с изявите си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко харизматичен мъж, но това не е нищо ново за следящите тази тема :D . Първата ми среща с него беше в The Greatest Love и така се започна. На моменти прекаляването с образа ала Джак Спароу ми идваше малко в повече, макар че му ходи :rolleyes: ; Джони Деп си ми е любимец още от Аризонска мечта, така че не ме дразни нарочно търсената прилика, но все пак...После изгледах някои от продукциите с негово участие и мога да кажа, че стана един от любимците ми. Хареса ми в "Атина" /сериала не съвсем/ - справи се с образа на терорист с принципи и съвест :blink:, а и да не забравя с лош късмет . В "Кметството" беше мъжът мечта -хубав, успял, силен и нежен... абе целият пакет, чак ти идва да гръмнеш сценаристите, защото се чудиш защо не си срещала и наяве такъв :lol: . В Blades of blood не ме грабна много, нещо му липсваше на образа, но не мога да определя за себе си какво. В Бодигард направо не го познах -нямах идея, че някой в зряла възраст може толкова да се промени за десетилетие. Все едно в лице гледам друг човек.. Продължавам маратона с Fear или нещо подобно беше-исторически трилър с доста добри отзиви от другите във форума затова спирам :P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преглеждайки предишните му филми, мисля, че или е свалил доста килограми, или е минал през шлайфане на челюстта. Изглежда като Хьон Бин, докато преди 5-6 години е бил с едни бузи и една челюст...

Определено развива образа си от City Hall в този на Док Го Джин в The Greatest Love - по-добре владее преливанията на състоянията си и самото потапяне в тях. Да не говорим в сравнение с ранните му филми. Но и него са го вкарали в един шаблон, който с удоволствие ще видя да разбива с някоя различна роля. Лошото е, че сериалите никога, ама никога не излизат от рамките и следват стереотипите. Ролята на някой лош герой би му подхождала доста повече.

Удивителното е, че колкото по-възрастен е, толкова по-силен чар излъчва, дано да продължава в този дух. :)

Ако е спечелил награда за героя си в City Hall, то за The Greatest Love трябва да му дадат поне три ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 19.06.2011 г. at 21:13, parab написа:

Преглеждайки предишните му филми, мисля, че или е свалил доста килограми, или е минал през шлайфане на челюстта. Изглежда като Хьон Бин, докато преди 5-6 години е бил с едни бузи и една челюст...
Определено развива образа си от City Hall в този на Док Го Джин в The Greatest Love - по-добре владее преливанията на състоянията си и самото потапяне в тях. Да не говорим в сравнение с ранните му филми. Но и него са го вкарали в един шаблон, който с удоволствие ще видя да разбива с някоя различна роля. Лошото е, че сериалите никога, ама никога не излизат от рамките и следват стереотипите. Ролята на някой лош герой би му подхождала доста повече.
Удивителното е, че колкото по-възрастен е, толкова по-силен чар излъчва, дано да продължава в този дух. smile.gif
Ако е спечелил награда за героя си в City Hall, то за The Greatest Love трябва да му дадат поне три wink.gif.


parab,
за вкарването в шаблона съм абсолютно съгласна с теб.. Все пак сериалите са доста различни от филмите. За щастие той има хубави филмови роли и се надяваме да го видим и в нови.
А и в "Атина" изигра прекрасно ролята на лошия, за която също заслужава награда. Според мен той беше най-добър в този сериал, просто перфектен.
Но нека сега да постна нови сесии за фенкитеwink.gif. И аз съм на мнение, че е по-слаб и че има някаква промяна у него. Може да е от прическата, а може и наистина да да си е правил корейкцийки..
Важното е, че изглежда страшно добре и че излъчва направо "опасен чар".
CSWBazaar06-2011-pg02.jpg

 

 

CSWBazaar06-2011-pg03.jpg
CSWBazaar06-2011-pg01.jpg
CSWBazaar06-2011-pg04.jpg
CSWBazaar06-2011-pg05.jpg
CSWBazaar06-2011-pg06.jpg


Определено младите му колеги могат да му завиждат. Този човек изглежда страхотно. Не случайно е рекламно лице на известни марки очила, часовници, мъжко облекло, парфюми..wink.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласна и за наградите, които трябва да му връчат тази година и за това, че младите му колеги трябва да му завиждат tongue.gif .
Не само за таланта и развитието му като актьор, но и като мъж, безкрайно уважаваш семейството си, децата си и колегите си..
А затова, че Сънг Уон е първокласен модел, няма и съмнения. Неговата кариера стартира именно като модел, въпреки, че е инженер по образование, и винаги е поддържал страхотното си тяло. Винаги участва в ревюта на корейски дизайнери с удоволствие, освен че снима каталози за какво ли не..

На мен на килограми, все същият ми изглежда, с тази разлика, че в The Greatest Love, който се снима и излъчва почти веднага, сетовете са доста по-натоварени от филмовите, и нормално всеки актьор/актриса докато снимат да има понижаване в килограмите.
Дори онзи ден когато е гостувал в едно радио предаване, показва стегнатото си тяло и коремните мускули, защото явно всички са били притеснени за тялото му, покрай снимките на драмата... biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още за таткото Ча Сънг Уон ТУК. Момиченцето е самата прелест, едно много сладко бонбонче.. На същата снимка лицето му е по- широкичко.
Но най--важното е, че изглежда страхотно и играе страхотно!!!
Не че не ми харесва в комедийни роли, но много ми се иска да го гледам отново в екшън или в драматична роля. Просто комедиите не са ми любимия жанр.
А на него много, много му отива когато е сериозен или тъжен..

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cha Seung-Won (Ча Сънг-уон) направо заби младоците, като грабна наградите за Hot Drama Star и Hot Body Male на Mnet’s 20′s Choice Awards 2011.

Браво на аджушито. :)

 

наградените

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...