Jump to content

  

12 гласа

  1. 1. Коя група бихте посетили, ако бъде организиран концерт в България?

    • Gackt
    • L'arc-en-Ciel
      0
    • VAMPS
    • The Gazette
    • Miyavi
    • XJapan
      0
    • Друга (моля, посочете в коменар коя група бихте искали да видите)


Recommended Posts

     Здравейте, имам много сериозно запитване към вас. Първо, преди да обясня за какво иде реч, бих искала да задам въпроса колко от вас биха се поинтересували от поещаването на японска банда ако и когато тя дойде в България? Моля да отбележите, че под "интерес" имам предвид реално желание и инициатива ако въпросната група стъпи на нашите земи, вие твърдо да заявите, че ще присъствате на подобно събитие.

 

     С оглед на последните събития ми направи впечатление колко малко азиатски групи са изявявали някакво участие в България, а на практика феновете на азиатската култура не са никак малко. Планирам започването на нещо мащабно, а за проект с по- голям обхват са нужни и повече хора. За това и се интересувам - колко от вас реално биха се ангажирали с влагането на определена сума и време за посещението на концерт, какъв да бъде концерта, какви са очакванията ви?

 

Моля, споделете мнение!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако идва някоя известа група като тези горе, със сигурност ще има и чужденци на концертите, както и хора от съседни държави. Обаче подобно събитие у нас дали е възможно?! Ние от радиото подкрепяме идеята. Ще помогнем за осъществяването й. Разбира се, ще присъстваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

      И в момента слушам Miyavi. На 5 май ще е в Париж, а преди това на 2-ри в Милано. Няма да мога да отида и тази година. Но ако дойде в България, или поне в Букурещ щеше да е добре. Явно не сме му на път. 

     Но аз бих дала възможност за повече от един отговор на тази анкета. Щото например ONE OK ROCK са страхотни и също абсолютни мои любимци. А X JAPAN

са просто класика. 

     На тези три концерта бих отишла задължително. 

     На 9 май ще идва  KITARO с първи концерт в България. На него ще присъствам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах с "друга" просто, защото не ми дава да гласувам за повече от една група. Ако натисна the Gаzette мисля, че Miyavi ще се сърди и обратното. А познавам доста аджуми които са готови да изръшкат Европа, за да зърнат Gackt, и аз даже бих отишла да го видя от любопитство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако идва някоя известа група като тези горе, със сигурност ще има и чужденци на концертите, както и хора от съседни държави. Обаче подобно събитие у нас дали е възможно?! Ние от радиото подкрепяме идеята. Ще помогнем за осъществяването й. Разбира се, ще присъстваме.

 Много се радвам, че веднага имаше отзиви и да, смятам, че е напълно възможно. Напоследък мисля доста върху това - как азиатските банди имат горе долу идентичен маршрут когато ходят по турнета - САЩ, Мексико, Чили, Япония, Корея. Скандинавия и Европа са извън техният лист. L'arc en Ciel бяха веднъж в Италия и в Германия преди къде десет години, това им беше. Турнето на Мияви тази година включва доста страни и даже се позамислих, доста наблизо идва.

Смятам, че азиатците не обръщат поглед насам защото просто няма отзиви от наша страна за тях. Всяка група си има фен сайтове и страници дори във фейсбук и те най- често са поддържани от хора като нас - фенове без особени възможности (говоря за организиране на събитие например). Както казах - не сме малко и ако наистина се организираме аз също бих помогнала един концерт на някоя от бандите тук да стане факт. Анкетата беше просто информативна. Първият български сайт за Хайд вече е факт, а с творчството на Мияви ме запозна колежка, и така нещата се навързаха.

От японското посолство непрекъснато организират културни събития и те са често посещавани. Не мога да кажа, че на един такъв първи концерт ще се събере многочислена публика, но първото стъпване на VAMPS в Канада събра 400 души, а населението им е 35 милиона.

 

С две думи - да, можем да докараме някоя банда, но трябва да сме постоянни и единни. Вече са казвали за нас, че публиката ни е уникална, че една шепа хора вдигат повече шум от цял стадион в другите държави. Ако направим добро първо впечатление, това може да е началото на нещо голямо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японски рок групи идваха преди, но с времето хората на концертите намаляваха. Последния път имаше 40 души.

И аз мисля, че трябва да се търси съдействие от посолството. Те не помагат много, но започнаха да подкрепят Анивенчър, например, а там ходят хиляди. Ако организаторите успеят да направят концерт по време на събитието, ще има хора.

Добавям още една група, популярна в Япония и идвала веднъж в Европа - Spyair.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че едно от основните неща, които трябва да направим, преди да се свързваме с посолство и други инстанции, е да се организираме ние - хората, които имат интерес това да се случи. Да бъдем ясни в исканията си и да имаме конкретни намерения. Никоя банда няма да се вдигне за концерт чак до тук ако публиката ще е 40 души. Още повече, наясно сте колко многобройни са феновете на изток, не казвам, че можем да им съперничим, но е редно да съберем поне 200 човека, които биха присъствали. Това изключва екипа по поддръжка на сцена и техника и охраната. А за целта подобна идея трябва да се разгласи, да се вдигне шум, дето се вика. :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че не можем да съберем зала, защото:

1. Повечето фенове на азиатската музика са тинейджъри /нищо лошо за децата, но повечето залитат по поп музика, а разсъждавайки от финансова гледна точка, когато аз бях на техните години 100 лв. за билет ми бяха непосилна сума/;

2. Това не е к-поп;

3. Това не е к-поп;

.

.

х. Това не е к-поп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че не можем да съберем зала, защото:

1. Повечето фенове на азиатската музика са тинейджъри /нищо лошо за децата, но повечето залитат по поп музика, а разсъждавайки от финансова гледна точка, когато аз бях на техните години 100 лв. за билет ми бяха непосилна сума/;

2. Това не е к-поп;

3. Това не е к-поп;

.

.

х. Това не е к-поп.

Не ти следя мисълта.

 

Има доволно много тинейджъри, които слушат тежка, ама тежка музика. Племенницата ми е на шест а изяви желание да дойде с мен на W.A.S.P., но да не се отклоняваме. По- големият проблем е със стоте лева. Нека обаче да спомена нещо - аз лично се изморих да гледам едно и също. Обожавам Таря, на първият й концерт бях като гръмната, но за кой път я видяхме вече? Пети? Шести? Спрях да ги броя. Харесвам Сабатон, харесвам Аксепт, харесвам Юръп, но и тия сме виждали не веднъж. Ако ние не си кажем какво искаме, организаторите ще продължават да канят когото им изнася (не, че ако си кажем ще се втурнат да ни угаждат, но ако сме по- убедителни... )

Сериозно ли от 11 милиона няма 200 души които да отидат на Гакт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих се изкефила, ако видя Мияви или който и да е от посочените, дори да е в рамките на друго събитие. А и вярвам, че и много други от форума ще дойдат. Аз, за съжаление, чак сега видях темата. Може би трябва да се направи маалко по-видима за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наши колежки успяха да вземат интервю от Мияви преди няколко дни. Те са на мнение, че човекът, който наистина ще дойде, е точно Мияви. Той се е оказал много сговорчив, а екипът му е малък и хората до него са истински професионалисти. Разбрани са и са отворени към сътрудничество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наши колежки успяха да вземат интервю от Мияви преди няколко дни. Те са на мнение, че човекът, който наистина ще дойде, е точно Мияви. Той се е оказал много сговорчив, а екипът му е малък и хората до него са истински професионалисти. Разбрани са и са отворени към сътрудничество.

 

Ами супер, да действаме! За Мияви мило и драго давам.

Бтв може ли да погледна това интервю? Стана ми интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в темата на Мияви има препратка към нашия ютюб канал. След 21часа очаквам да качат интервюто.

Соподелихме идеята с организаторите на Анивенчър и те обещаха да помислят по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт:

Свързах се с разни места, с румънският фенклуб на Хайд, направих им предложение да се кооперираме и да поканим Хайд. Никой не ми отговори.

Говорих с Цонко Цонев и като цяло положението е такова - искаш ли, събери си пари и си покани. За това се върнах на по- ниско ниво ние феновете да си организираме нещо.

А според музикалните класации албума "Ninth" на Gazette е на първо място в цяла Европа, както и в България. Вдигнах шум, писах, удрях с капаци на тенджери, отговорът е един и същ: пари няма.

Знаем колко многоцветни и гръмки са азиатците, всеки техен концерт изисква страшно много средства, а само хонорарът отива към милион. Казаха ми, че не могат да отделят средства за подобно нещо. Писах и на японското посолство, и от там не получих отговор.

 

Което ме кара да се чувствам тъпо. И съм вбесена, и ми е криво, че всичко в края на краищата опира пак до пари. В България феновете трябва да събират от закуски  за да пътуват до Япония (да речем, или Вакен в Германия, или Озфест) за да гледат любимите си банди. Или ще си сърбат попарата на родна земя и от терасата на съседа ще дъни Цеца.

 

Не знам какво повече да кажа, опитах се. Явно не сме дорасли за подобно нещо. Всичкото желание, потенциал и ум на българина не му стига за да изпълзи от тинята и да еволюира от земноводно в човек.

 

Бтв Хайд вади два нови сингъла, хвърлете им по едно око, много радват.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...