Jump to content

Recommended Posts

преди 12 минути, seal_reinforce написа:

Тя реве само ако некой от 2PM си легне гладен :D

Че туй кога е било?

 

Инак съм стигнала дотам, дето се появи бившата и се разбра що е бивша, не че е било голема загадка де.

И сега ни накланят към другия за убиец, дет го оправдаха. Той ли е верно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@helyg Ако говориш за този човек

Off Topic

 

00206173.jpg

 

да, той е.

Аз чак ми стана жал за него накрая, въпреки, че беше психопат. Причината поради която е превъртял и начина по който си спомняше случилото се с приятелката му и като осъзна накрая истината. Много добре се справи актьора с ролята си. А и самият персонаж, както казах, той си бе лошия герой, ама някак си поне аз не го намразих. Съжалих го.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятен сериал. Изгледах го за два дни. От тези дето не ми се ще да си призная, че ми харесват, ама е така. Имам предвид, че е от този тип сериали, които имат силна динамика, която бива изместена по времетраене от твърде концентрирана романтика, нарушаваща баланса на цялостната история. Но аз сама съм си виновна. Те хората са го написали-основен жанр романтика. Ако романтиката не беше основен акцент, а беше омесена наравно с интригата и екшъна, цена нямаше да има този сериал за мен. Беше нещо като сърцето ми препуска от разнежване и в следващата сцена, бам-труп. Това превключване, което трябваше да извършвам постоянно ме изтощаваше :blush:
 
Главният актьор винаги постига голяма химия с партньорките си. Един от малкото актьори, които все още се съгласяват да снимат екшън сцени, за което ми печели уважението. Харесвам и как пее и ми се ще след време да му дадат възможност и за това в бъдещите му проекти. Изненадах се приятно и от женския образ. Хареса ми, че мацката можеше и се защитаваше и сама. Не беше тъпо същество незнаещо нищичко за това как се върти светът. Влезе си в крачка бързо след преживените премеждия. Трендът с нуната и ГГ най-сетне беше разчупен, което също ми допадна. Харесах подхода, при който враговете ти стават приятели. Това съм го забелязала само в корейските продукции засега. Така че другият ми любим герой беше Na Ji-Hae. Мразеха се, вгорчаваха си живота с главната героиня, но всъщност врагът им ги караше да се движат напред и да преуспеят. Накрая
Off Topic

се зароди уважение и приятелство.

Най-силният вид при това.
 
Това, което не ми харесва е как е изградена съдебната им система. И в другите продукции изглежда по същия начин. Започвам да се чудя и в реалността ли е такава. Правосъдието им е невероятно тромаво и недодялано. Според показаното корейската прокуратура може да си прави каквото й изнася, за да спечели в съда. Т.е. вместо със случая да се заеме неутрален екип, то влиза обвинението в къщата на обвиняемия и си фабрикува каквото си ще. После, ако им е от полза по делото, използват доказателството. Ако не им е, го укриват. Останах с впечатление, че това не е изключение, а едва ли не всекидневие в корейския съд и това допълнително ме потресе. Всеки беше запознат как става номерът с измамите и врътките. А вър'и доказвай после, че си невинен в Корея. И какво искат да ми кажат с това? Че се разчита на едната съвест на тези, от които се очаква да печелят дела? То се получава застъпване на интереси и пристрастие. За липсата на ползване на ръкавици не ми се говори. Явно няма проблем оръжието на убийството да е пълно с отпечатъците на разследващите :blink:
 

Докато гледах с едно затворено око заради няколкото неточности, имаше и нещо, което ми пълнеше сърцето откъм игра и това са злодеите. Тук си ги имаше в изобилие и то в разнообразни форми. Единият макар и в епизодична роля много ме впечатли като присъствие. Този актьор наистина блестящо си изпипа работата. Дори не мога да обясня детайлно, но е в стойката на тялото, когато изпитваш вина или угризения, страх, пресиране. Не търся за тези знаци умишлено и не ми липсват, когато ги няма, но когато ги засека се размазвам от удоволствие. Предават толкова много достоверност и дълбочина. Това значи, че актьорът буквално е влязал в кожата на героя си и може да усети нацяло емоциите, които играе. Другото, което харесах е

Off Topic

главният

убиец. Уаа, такова възхищение си изградих към този образ, че няма накъде повече. Можех да усетя заплахата в него особено силно, когато беше в затворено пространство. И тази дуалност, която показваше, когато потъваше в спомените си и се усмихнеше. Буквално се чудех на негова страна ли трябва да съм или не. Даже леко ме доядя, че накрая решиха чрез точно такъв развой да завършат случая му. Развитието ми харесваше до момента между

Off Topic

бащата-прокурор на убития младеж

и убиеца. Много ми допадаха врътките свързани с тях двамата конкретно. Каквото и да прави човек накрая извършеното от него го застига и жъне това, което е посял.

Сериал с поуки, сериал с романтика :asian:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен за пореден път не ми харесват корейските криминални сериали. Направо чупят тъпомера на моменти.

Off Topic

 

Добрите са винаги безкрайно тъпи, лошите са много умни и никой не може да ги бие.  Прокурорката наби трима яки мъже, ама с един коматозен не можа да се справи в болницата? И тоя коматозния как се изправи веднага като се събуди и наби полицай в тоалетната? Че го хвърляше като кукла??????  Убиеца явно можеше да чете мисли. От страхлив неудачник в училище се превърнал в непобедим боец специалист в бойните изкуства. И как става това?  Обиска в дома на убиеца беше шедьовър. Прокурорката хвана подхвърления нож с кръвта с два пръста и без ръкавици?? Арестанта никой не го пазеше и той избяга разбира се. Корумпираната прокуратура изобщо няма да я коментирам.

Романтиката? Е тия са най нерешителната двойка от всичките сериали които съм гледал. По студена любов не бях виждал. А актьорите са много добри, любими са ми, явно сценария куцаше от всякъде. Както казаха в началото, че 1-2 актриси са отказали ролята на главната героиня. И втората двойка и тя страшно нерешителна. С тоя сериал няма да увеличат раждаемостта в Корея.

Стандарта за корейската любов - двамата не се харесват, почват да се затоплят един към друг, първия(той/тя) признава чувствата си към втория(тя/той), втория прави 3 крачки назад във връзката, случва се ревност/болница , втория признава чувствата си към първия, първия е много разколебан и има нужда да си помисли 1-2 години. След това разбират ,че се харесват двамата, живеят щастливо, но нещо се случва и единия от двамата бяга и се крие обикновено на село в някоя оранжерия. Накрая беглеца или се връща сам или го намират, и след това има сватба обикновено. 

Това беше малко лирично отклонение, тук стандарта горе долу го следваха, само дето чувствата уж ги имаше, ама бяха много слаби. Всеки вятър ги угасяше.  Тя живя при него докато работеха заедно , а след като той стана пак прокурор и уж ходеха заедно една година, тя реши през това време да живее на дивана на състудентката си.  Скука. Нара уж ревнуваше адвоката приятел, той като и призна чувствата си и  тя веднага стана неуверена , а колко го сваляше. Скука.

Накрая си мислех, че той пак ще стане адвокат, нали за да е с нея и поради по-доброто заплащане. И за да не се карат за съдебните дела. Ама както тя каза , явно работата му е по-важна за него. И накрая най-неромантичното предложение за брак в историята.  С най-малкия диамант на годежния пръстен. Направо и сложи пръстена преди дори да и предложи. Facepalm. 

 

Не е лош сериала, ама ако харесвате логиката и фактите, може да се разочаровате. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради Чанг Ук го гледах, доволна съм. Вярно, криминалната страна и логиката хич ги няма, обаче комедията беше доста добра. Втората главна не ми допадна, само пречеше таз жена, толкова странно стоеше, направо си я игнорирах. Забавен сериал, подходящ за разтоварване. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...