Jump to content

Recommended Posts

Не са преводачите Дидо. Телевизиите са решили да правят някакъв нов формат и делят една стандартна серия от час на две по 30 мин. Много ме съмнява, че са някакви врътки заради рекламното време. И при другия сериал с маскираният принц  е същото.

Обаче серията без превод е цяла и няма това рязане на половина. Как след превода се получават 2х30 минути?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето  подробно обяснено- цък ,    защо делят епизодите на парчета. Естествено, че за печалби и ако разбирам правилно, най-вече от китайците, след като спуснаха кепенците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че не виждам някоя група или преводач да си е набелязал този сериал. Така, че го започнах с руски субтитри и мога да каже, че съм доволна от първите 2 серии. Много се забавлявах с тях, Ча Джин Ук е невъзможно красив, главната е симптяга, а сега от 3-та, с убийството се надявам освен забавно и романтично да вкарат и достатъчно съспенс. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето  подробно обяснено- цък ,    защо делят епизодите на парчета. Естествено, че за печалби и ако разбирам правилно, най-вече от китайците, след като спуснаха кепенците.

Значи на китайците трябва да благодарим за намяляването на вскидневните помии? Браво на тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на китайците трябва да благодарим за намяляването на вскидневните помии? Браво на тях!

 

То пък понеже на теб някой ти е опрял пистолет в главата да гледаш "всекидневните помии". Толкова хора са си изкарвали хляба, участвайки в заснемането им.

А и трябва да сме благодарни, че рекламите им ще са само в средата на епизода, не като при нас на всеки 10-15 минути. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък понеже на теб някой ти е опрял пистолет в главата да гледаш "всекидневните помии". Толкова хора са си изкарвали хляба, участвайки в заснемането им.

А и трябва да сме благодарни, че рекламите им ще са само в средата на епизода, не като при нас на всеки 10-15 минути. 

Въпросът е, че силите и средствата прахосвани за помиите могат да бъдат използвани за създаването на нещо качествено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е, че силите и средствата прахосвани за помиите могат да бъдат използвани за създаването на нещо качествено. 

 

И как ще използват средства, които не съществуват? Нали точно липсата на приходи от продажби в Китай води до орязването на бюджетите им. Ще запълнят програмното време с нещо евтино, а не качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми допада на мен сериала. Някак си не наблягат чак толкова на захаросаната романтика, а на интригата около престъпленията. А и този актьор мога да го гледам на забавен каданс цял ден. Няма значение, че това е първия ми сериал, който следя с него.

В един сайт четох, че епизодите ще са 40 по 30 минути, т.е. около 20 стандартни епизода,ама колко е вярно...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ще използват средства, които не съществуват? Нали точно липсата на приходи от продажби в Китай води до орязването на бюджетите им. Ще запълнят програмното време с нещо евтино, а не качествено.

Засега поне някои изпползват това, което вече имат. Пресен пример е това тук-това явно е било замислено и заснето като всекидневна помия, но след това са съкратени епизодите и е маскирано като 50-серийна семейна драма за края на седмицата. Обаче малоуният сценарий и идиотската режисура, присъщи на всекидневните помии, веднага издават произхода на тази отврат. Не я гледайте, ако искате да запазите здравия си разсъдък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом Дидо каже, че нещо не струва, обикновено веднага го захващам :). Че сценарият не е особено реалистичен, не е. На мен ми харесва обаче, тъй като нямах никакви очаквания, а то се оказа приятно комедийно сериалче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера, и аз така. Особено се забавлявам, когато Чанг Ук изпадне в нерви и се развика :D Много ме забавлява тогава :D

 

И Дидо засега е казал, че няма мнение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом Дидо каже, че нещо не струва, обикновено веднага го захващам :). Че сценарият не е особено реалистичен, не е. На мен ми харесва обаче, тъй като нямах никакви очаквания, а то се оказа приятно комедийно сериалче.

 

 

Сиера, и аз така. Особено се забавлявам, когато Чанг Ук изпадне в нерви и се развика :D Много ме забавлява тогава :D

 

И Дидо не засега е казал, че няма мнение :D

Я пояснете за кой сериал говорите.  Специално за този тук все още почти нищо не съм казал. Предупрежденията ми са за  "Sister is Alive", така че ако Сиера се набута да го гледа, вината ще е само нейна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега поне някои изпползват това, което вече имат. Пресен пример е това тук-това явно е било замислено и заснето като всекидневна помия, но след това са съкратени епизодите и е маскирано като 50-серийна семейна драма за края на седмицата. Обаче малоуният сценарий и идиотската режисура, присъщи на всекидневните помии, веднага издават произхода на тази отврат. Не я гледайте, ако искате да запазите здравия си разсъдък.

 

Откровено казано никога не съм гледала от всекидневните им сериали и не мога да дам оценка, споменатия от теб също не гледам. Но смятам, че в тази тема не е мястото да се коментира друг сериал, нито пък за инсинуациите ти. Тъй като не си служител във въпросната телевизия няма как да знаеш какви средства, за какво използват, нито кое как е замислено и излъчено. Ако ще говориш такива неща давай факти, а не фантазиите ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся по темата:

В тоя сериал  в началните два епизода, Чанг Ук още по- хубав отпреди, пу, пу, да не му е уруки! :na2: Двадесет серии  Чанг УК, а не, моля, моля- малко са! За това са ги направили 40. Язък- можеше 100 по 10 минути на ден! Три месеца щяхме да си заспиваме с  Чанг Ук,  да си го коментираме колко е хубав и да си гледаме как облизва устни. :)

Рейтинг между 6 и 8. Не знам за Чанг Ук, за сериала ли. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откровено казано никога не съм гледала от всекидневните им сериали и не мога да дам оценка, споменатия от теб също не гледам. Но смятам, че в тази тема не е мястото да се коментира друг сериал, нито пък за инсинуациите ти. Тъй като не си служител във въпросната телевизия няма как да знаеш какви средства, за какво използват, нито кое как е замислено и излъчено. Ако ще говориш такива неща давай факти, а не фантазиите ти.

Първо-с други думи-нямаш си на представа за какво става въпрос, но щом аз го казвам е инсинуация и фантазия. Второ, даденият от мен пример въобще не е обсъждан, поне не и в смисъла на думата "обсъждане" както аз го разбирам. Трето, напиши някакъв коментар за сериала, не за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо-с други думи-нямаш си на представа за какво става въпрос, но щом аз го казвам е инсинуация и фантазия. Второ, даденият от мен пример въобще не е обсъждан, поне не и в смисъла на думата "обсъждане" както аз го разбирам. Трето, напиши някакъв коментар за сериала, не за мен.

 

Ооо, уверявам те, че за разлика от теб имам представа за какво става въпрос, ти си този който така си ги плещи, колкото да оплюе сериалите наред, без никаква достоверна информация. Няма да се повтарям, прочети горните ми мнения и се опитай да ги разбереш. Включително и сериала съм коментирала, кратък засега коментар на база 3 изгледани епизода, но по-съдържателен поне от твоя такъв по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жива да не бях! Но ще взема страната на Дидо.

Десини, никой не го интересува дереджето на дадена телевизия или компания. Човек гледа крайния продукт и решава дали го харесва, или не. Средства, планове, финансови проблеми - техен си проблем. Ако искат да бъдат конкурентноспособни, ще се постараят. Иначе отиват в канала. И не мисля, че би гледала някоя тъпотия /независимо в какво отношение/ само и само в знак на подкрепа към телевизията. Кабеларките набират сили и правят все по-добри продукции /винаги има изключения, но процентно си е така/. Ако искат рейтинг, ще си решат проблемите. Иначе са за никъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...