Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

 

Whisper (귓속말)

                    Страна: Южна Корея                  

Период на излъчване: 27 март 2017 - 16 май 2017

Време на излъчване: Понеделник – Вторник 22:00

Жанр: Политически, Трилър

Канал: SBS

Епизоди: 17

Режисьор: Lee Myung Woo (Punch, The Women's Room)

Сценарист: Park Kyung Soo (Punch, Empire of Gold,The Chaser)

Субтитри: Английски

          

Участват:

Lee Sang Yoon като Lee Dong Joon

Lee Bo Young като Shin Young Joo

Kwon Yool като Kang Jung Il

Park Se Young като Choi Soo Yeon

Yoon Joo Hee като Hwang Bo Yeon

Kim Kap Soo като Choi Il Hwan

Kim Hong Fa като Kang Yoo Taek

Kang Shin Il като бащата на Young Joo

Kim Hae Sook като майката на Young Joo

Kim Chang Wan като бащата на Dong Joon

Kim Seo Ra като майката на Dong Joon

Lee Si Un като младия Kang Yoo Taek

 

Резюме: Шин Йонг Джу (Lee Bo Young) е харизматичен детектив, макар че в повечето време тя се занимава със залавянето на дребни престъпници. В същото време И Донг Джун (Lee Sang Yoon) е елитен съдия с блестящ ум, но топло сърце, който винаги е готов да помогне на слабите. Двамата започват съвместна работа по разкриването на голям корупционен скандал, с участието на най-голямата адвокатска фирма на нацията, потулила едни от най-големите скандали в историята…

:essub:

 

Свали с български субтитри :click: :click:

Онлайн с български субтитри :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и моята любимка /Lee Bo-Young/. Липсваше ми и взе, че се появи. Много интелигентно излъчване има и харесвам играта и.

По-грозен постер не можаха ли да създадат? Никак не ми допадат снимките, изглеждат като за паспорт и на този зърнесто сив фон... А какви постери сме виждали ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, след първа серия нещата са зле-убийствена предвидима скука+елементарно и нескопосано нагласен сюжет. Лоши прогнози за по-нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Явно това, че ги навързаха героите, като свински черва им се видя малко на сценаристите, та решиха и да подлютят манджата.Знаем си, че обичат много люто корейците, но  с последната порция с шофьорката и кревата в първи епизод, направо се оляха. Нататък, освен  мъка-мъка и Трапчинков( И Сан Юн) мрачен, без трапчинки, не знам какво друго да чакаме. Нуната пък, И Бо Йонг, с кит за кола да я бяха китосали, по-добре щеше да изглежда. Краят е предвидим.

Все пак, остава малка надежда, защото доста добри актьори са в кюпа и сценаристката не е от най-трагичните. Може пък да си е изпълнила плана за  стъкмоглупистиката  с пилотния епизод.

Корейците, обаче си падат по такива свръх стъкмени изпълнения явно- рейтинг между 15 и 20.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Явно това, че ги навързаха героите, като свински черва им се видя малко на сценаристите, та решиха и да подлютят манджата.Знаем си, че обичат много люто корейците, но  с последната порция с шофьорката и кревата в първи епизод, направо се оляха. Нататък, освен  мъка-мъка и Трапчинков( И Сан Юн) мрачен, без трапчинки, не знам какво друго да чакаме. Нуната пък, И Бо Йонг, с кит за кола да я бяха китосали, по-добре щеше да изглежда. Краят е предвидим.

Все пак, остава малка надежда, защото доста добри актьори са в кюпа и сценаристката не е от най-трагичните. Може пък да си е изпълнила плана за  стъкмоглупистиката  с пилотния епизод.

Корейците, обаче си падат по такива свръх стъкмени изпълнения явно- рейтинг между 15 и 20.

Рейтингът е по-скоро заради актьорите. Но корейските сценаристи много харесват един отвратителен похват-да забъркват още от самото начало съшита с бели конци "интрига", подплатена с предвидимо развитие на действието и гарантирана скука. Обаче след като още от самото начало всичко е вече ясно, остава само мелодрамата, цялата криминална съставка, уж призвана да поддържа интереса и напрежението, отдавна се е изпарила.

Скоро не бях гледал толкова банално нагласен първи епизод.  Всъщност от предишния сериал на същата сценаристка, който благополучно зарязах.

3.04.2017 г. Не, определено и това не става за гледане. Кухи претенции за някакво криминале, чието основно мото е "Вие вече знаете кои са лошите и как ще свърши, но ще разтягаме локуми и ще ви губим времето 20 серии." Долнопробна помия, ще цитирам мнението на един зрител за сценариста:

 

"This guy is really not as smart as he thinks he is. He tries so hard to create convoluted plots with twists and ass-pulls, but it's ineffective. It's like he's a teenager.

He can't write characters that are credible, they don't feel human. Their interactions are strange, and they do not act rationally. This is what causes the twists to feel so forced.

But at least he doesn't shoehorn stupid romances where they don't belong like everybody else, kudos for that."

В превод: " Този пич наистина не е толкова умен за колкото се мисли. Той толкова много се опитва да създаде заплетени сценарии с обрати и невероятни събития, но не успява. Сякаш е тинейджър.

Той не може да напише достоверни характери, те не изглеждат човешки. Техните взаимодействия са странни и те не действат рационално. Точно това прави обратите в сюжета да изглеждат толкова изкуствено нагласени.

Но поне не набутва тъпи романси там където не им е мястото, както правят всички останали, поздравления за което." 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главната я помня от "I can hear your voice". Там ми хареса. Обикновено мъжете са арогантните при разпределянето на ролите, а жените - наивните, затова ми беше толкова забавно да ги гледам. И така се подмамих с този сериал... Мисля, че няма какво повече да кажа за него :D

 

Затова се учудих, когато догледах четвърта серия :D Тъкмо си намерих един герой, който да харесам - женичката на главния, и да се окаже, че тя може да изпитва чувства! Бях измамена! Предпочитам героите да се ръководят го егоцентризъм, отколкото от любов, толкова по-достоверно е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Рейтингът е по-скоро заради актьорите. Но корейските сценаристи много харесват един отвратителен похват-да забъркват още от самото начало съшита с бели конци "интрига", подплатена с предвидимо развитие на действието и гарантирана скука. Обаче след като още от самото начало всичко е вече ясно, остава само мелодрамата, цялата криминална съставка, уж призвана да поддържа интереса и напрежението, отдавна се е изпарила.

Скоро не бях гледал толкова банално нагласен първи епизод.  Всъщност от предишния сериал на същата сценаристка, който благополучно зарязах.

3.04.2017 г. Не, определено и това не става за гледане. Кухи претенции за някакво криминале, чието основно мото е "Вие вече знаете кои са лошите и как ще свърши, но ще разтягаме локуми и ще ви губим времето 20 серии." Долнопробна помия, ще цитирам мнението на един зрител за сценариста:

 

"This guy is really not as smart as he thinks he is. He tries so hard to create convoluted plots with twists and ass-pulls, but it's ineffective. It's like he's a teenager.

He can't write characters that are credible, they don't feel human. Their interactions are strange, and they do not act rationally. This is what causes the twists to feel so forced.

But at least he doesn't shoehorn stupid romances where they don't belong like everybody else, kudos for that."

В превод: " Този пич наистина не е толкова умен за колкото се мисли. Той толкова много се опитва да създаде заплетени сценарии с обрати и невероятни събития, но не успява. Сякаш е тинейджър.

Той не може да напише достоверни характери, те не изглеждат човешки. Техните взаимодействия са странни и те не действат рационално. Точно това прави обратите в сюжета да изглеждат толкова изкуствено нагласени.

Но поне не набутва тъпи романси там където не им е мястото, както правят всички останали, поздравления за което.

 

Е вече и романс набута в 3 и 4  епизод-

 

влюбените убийци  :282: , че и друг  романс на хоризонта, може би в дежурния триъгълник, иначе става излишно полицайчето.

Глупостите продължават- врътката със самоличността  счупи тъпомера, както и се очакваше, но Трапчинков  ми  компенсира за сега, де с трапчинки, де с вежди. :28558: Пък и лошите готини и с акъл, за разлика от дразнещата бивша полицайка, която нормално да е тъпа, като такава и го показва с начина си на действие, а иначе много учЕна излезе- разбира от всичко в офиса.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах  сериала по време на излъчването. Обичам криминални сериали, а и следя филмографията на И Бо Йонг, любимка ми е.

В началото тръгна мудно, после започна да се покачва напрежението и чаках епизодите с нетърпение :). И давам положителна оценка 8/10.

Сега за клишетата - има си ги в повечето драми, имаше ги и тук. В началото се дразнех, сега си ги отмятам подсъзнателно ;).

За мен тази драма си заслужаваше рейтинга, но ще добавя, че са ми харесвали много драми с нисък такъв ;)

 

Сърдечно благодаря на преводачите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса. Рядко гледам сериал изцяло на такава тематика- корупция  по високити етажи ,толкова разширила се стигаща до най-високата точка.Нямаше излишна романтика  и лиготии.Много силна женска роля -без викове, истерии, ревове и вайкане.Една силна жена, която е и умна, открита и арогантна.Хареса ми как показаха двете страни на това да познаваш закона-да го използваш за себе си и да го прилагаш по съвест.Главният герой не съм го гледала другаде(ще поправя грешката си).Беше ми интересен всеки ход ,който водеше до някакъв обрат и го оприличих на партия шах между няколко играча, като всяка крачка на единият  се отразяваше пагубно или в полза на друг.Нямаше клишето : "от много лош накрая да си признаеш и станеш добър,какъвто е бил дълбоко в себе си".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...