Jump to content
Sign in to follow this  
lazeto

Big Fish & Begonia (2016)

Recommended Posts

we35g3aduiwkudp.jpg

Big Fish & Begonia(大鱼·海棠)

Страна: Китай

Също така известен като: Da Yu Hai Tang

Премиера: 08 Юли 2016

Времетраене: 90 мин.

Жанр: Фентъзи, Анимация

Режисьор: Liang Xuan, Zhang Chun

Студио: B&T Studio

Музика: Kiyoshi Yoshida

Субтитри: Английски

:imdb:

Ролите озвучават:
Xu WeiZhou

Ji Guanlin

Su Shangqing

Jing Shih-chieh

Yang Ting

Pan Shulan

Резюме: В една мистична земя, намираща се дълбоко под човешкият свят, момиче на име Чун навършва 16 години. Преминавайки през магически зрелостен ритуал, тя приема формата на делфин, за да се докосне до света на хората. За беда Чун бива пленена в рибарска мрежа. Едно човешко момче успява да я спаси, но докато го прави губи собственият си живот. Развълнувана от добротата и куража на момчето, тя решава да го съживи. Но за да направи това, Чун трябва да защити душата му, поставяйки я в тялото на малка рибка… 

Свали  :click: :click:    :click:    :click:    :click:    :click:

• Upvote 3

Изненадващо красива анимация са направили китайците. А и самото филмче не е никак лошо, прилично трогателна любовна история, ако си падате по романсите, мистиката и магическите светове. Феновете на Гибли, и по специално на Отнесени от духове, Лапута и Подвижният замък на Хаул, вероятно ще го харесат. Също така са събрали на едно място един куп азиатски мотиви - богове, дракони, демони, феникси, даоизъм, фън шуй и много други. Определено става за фестивално излъчване или просто за семейно гледане.

Няма да е лошо да му се дръпне един превод, ама като гледам какъв мързел е заразил творческата ми половинка, аз не бих разчитал за по-рано от 2018 г.  :28558:  :28558:

• Upvote 2

Ей, изяде ми черния дроб.  :28558:

Я кажи на хората "творческата ти половинка" колко време те чака да измъдриш твоята половина от превода. :na2:  Сравнение с теб съм направо бързак. :nunchako:

Сори за офтопика, рагнос се опитва да ме изнуди да гледам това нещо тук, което ще стане щом излезе блурей рип на 1080р.

П.П, Тихо сега, че отивам да гледам "Великата стена" на кино.

П.П.П. Бих казал най-рано 2020 г.

Аз се опитвам да те изнудя да си преведеш твойта част от Шинкая, а обвиненията, че съм се бавил повече от тебе са клевети.  :bee:

П.П. Ще се счупиш от смях.

П.П.П. Бързак си, а?  :28558:  :beer:

• Upvote 1

Ще го гледам много скоро - и ако много ми хареса, ще го и преведа в рамките на три дни - и ще се червите после и двамцата бързаци, ей!  :beer:

Ето и малко линкчета за рутракера с руски хардсъб;)

Договорихме се - от нас червенето, а от теб субтитрите. :28558:

Митака сега е бързак - рейсва се с едни хлапета за субите на титаните. Инак аз като превеждам съм по-зле и от тази костенурка:

Костенурката била обрана от два охлюва.
Полицията я разпитва:
- Госпожо, кажете ни какво се случи.
- Не знам, не знам... Всичко стана толкова бързо...

• Upvote 2

Това ме подсеща... ти къде го докара с Шинкая?  :rofl:  :na2:

Ксе, жалко че Майк не е от срамежливите, ама хич. Иначе подкрепям тактиката ти.  :28558:

А ти как мислиш?