Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Father is Strange (2017)

 

아버지가 이상해

 

Държава: Корея

Година: 2017

Жанр: романтика, комедия, драма

Епизоди: 52

Продължителност: 65 мин.

Режисьор: Lee Jae Sang

Канал: KBS2

Старт: 4 март 2017 г.

Субтитри: Английски

 

Актьорски състав:

Lee Joon (MBLAQ) - Ahn Joong Hee

Jung So Min - Byun Mi Young

Kim Young Chul - Byun Han Soo

Kim Hae Sook - Na Young Sil

Lee Yu Ri - Byun Hye Young

Ryu Soo Young - Cha Jung Hwan

Ryu Hwa Young (T-ara- Byun Ra Young

Min Jin Woong - Byun Joon Young

Lee Mi Do - Kim Yoo Joo

Lee Joon Hyuk - Na Young Sik

Jang So Yeon - Lee Bo Mi

Park Hye Sook - Kim Mal Boon

Kang Seok Woo - Cha Gyu Taek

Song Ok Suk - Oh Bok Nyeo

Ahn Hyo Seop - Park Cheol Soo

Lee Na Eun (APRIL) - гост участие

 

Резюме:

Това е историята на обикновено средностатистическо корейско семейство – съпрузи с три дъщери и син. Спокойният им живот свършва, когато на прага им се появява Ан Джунг Хи, който твърди, че е техен син и ще живее с тях. Той е студен, горд и чувствителен млад човек, израснал в Америка, но успешен айдъл в Корея.

 

Трейлър:

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

  Онлайн с английски субтитри :click:

                С руски субтитри :click:                

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Оst Part 1 - It's You - Na Yoon Kwon & Jung Da Eun - Bg Sub - Тук

Оst Part 2 - Love Song - Kim Nam Joo - Bg Sub - Тук

Ost Part 3 - My Heart - Kim Hyung Joong - Bg Sub - Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на английски бързо го превеждат. Аз го гледам в YouTube канала на KBS всяка съб/неделя от около 17ч. Много симпатично сериалче, семейството е страхотно, а героя на И Джун е страшно забавен особено в първите серии. И играе момчето бееее. Страхотен е. Мога да кажа, че той изнася половината сериал. Ще се радвам, ако някой го преведе, за да могат и домашните да го гледат, но 50 серии не е малък проект. Шанса някой да се захване не е много голям според мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шансът по принцип наистина е малък, но сериалчето си заслужава. :) Това е много голям проект, но вече е факт: Настоящи проекти - Father is Strange.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми 50 епизодна драма, която съм започвала някога.... и въпреки абсурдния сценарии и режисура на моменти, става. Като че ли наистина заради младежа, който изнася половината драмана плещите си. 

Понеже не се интересувам особено от k-pop нямах и на идея кой е младежа. Определено има напъни за добро актьорство. Бих казала, че има хляб и ако има шанс можем да видим в бъдеще и още по-добра негова игра. Файтинг! ... както се казва :D!

Ще го следя с интерес.

Препоръчвам драмата - нормална, ненатоварваща и без пищящи лелки история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на клончето :) Гледам го онлайн, забавен сериал и ненатоварващ.

И Джун го гледах първо в  Gap Dong,  впечатляваща роля направи там.

След това изгледах драмите и филмите, в които е ГГ.  Заради него захванах и Father is Strange.

Както писаха и по-горе в коментарите, справя се чудесно.

ПОжелавам успех на екипа, заел се с превода и им благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе колко много хора. Пък аз си мисля, че само аз си го гледам, защото в толкова дълъг. Аз го почнах, след като ми излезнаха някакви клипчета в ютуб за този сериал и някои сцени изглеждаха много готини. След което си казах дай да го пробвам. Главния е голям сладур. Развитието в сериала е много бавно. Мен барабар с главния ме кефи и голямата кака. Опасна работа. Пък и свекърва й хич не й отстъпва по лудост де. Сериалът си има всичко драма, любов, комедия или с една дума - манджа с грозде. 

И няма как да подмина, тая едната сестрата в началото супер много ме дразнеше, защото много ми приличаше в лица на ПШХ-то. Не знам аз ли си въобразям или.. но напоследък героинята й почна да ме кефи. Приятелят й пък оня футболистчето също голям красавец.

Радвам се, че някой се е заел да го превежда. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, automatisch.Engel написа:

Ехе колко много хора. Пък аз си мисля, че само аз си го гледам, защото в толкова дълъг. Аз го почнах, след като ми излезнаха някакви клипчета в ютуб за този сериал и някои сцени изглеждаха много готини. След което си казах дай да го пробвам. Главния е голям сладур. Развитието в сериала е много бавно. Мен барабар с главния ме кефи и голямата кака. Опасна работа. Пък и свекърва й хич не й отстъпва по лудост де. Сериалът си има всичко драма, любов, комедия или с една дума - манджа с грозде. 

И няма как да подмина, тая едната сестрата в началото супер много ме дразнеше, защото много ми приличаше в лица на ПШХ-то. Не знам аз ли си въобразям или.. но напоследък героинята й почна да ме кефи. Приятелят й пък оня футболистчето също голям красавец.

Радвам се, че някой се е заел да го превежда. :) 

Аааа, гледаме го. Голямата кака. И Ю Ри, е великолепна актриса и прави половината сериал. Най-малката сестра, Ryu Hwa-Young, наистина прилича на ПШХ, но поне за мен е по-готина  и по добра актриса. Беше част от T-ara, но избяга от там поради гаден тормоз от останалите кучки, освен това има сестра-близначка, също актриса. Не може да не си я гледала в Age of Youth, където отново направи много добра роля.

За съжаление утре свършва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко през розови очила и яко захар ни наляха за финал. Не искам да се занимавам с похвали и кое ми хареса и кое не, защото има нещо, което много ми се върти като въпрос. Та хората по наясно във форума може ли да ме просветлят каква е врътката с фамилните имена в Корея. Нещо в тоя сериал много коментираха нали ако съм Lee вместо Byun и разни такива. Фамилните имена някакво специално значение ли имат. И защо жената, като се омъжи не взима фамилното име на мъжа си,а  остава с бащиното? Нещо на мен дали си Георгиева или Иванова все едно ми идва и си мисля, че при корейците сигурно има нещо по специално. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, automatisch.Engel написа:

Всичко през розови очила и яко захар ни наляха за финал. Не искам да се занимавам с похвали и кое ми хареса и кое не, защото има нещо, което много ми се върти като въпрос. Та хората по наясно във форума може ли да ме просветлят каква е врътката с фамилните имена в Корея. Нещо в тоя сериал много коментираха нали ако съм Lee вместо Byun и разни такива. Фамилните имена някакво специално значение ли имат. И защо жената, като се омъжи не взима фамилното име на мъжа си,а  остава с бащиното? Нещо на мен дали си Георгиева или Иванова все едно ми идва и си мисля, че при корейците сигурно има нещо по специално. 

Специалноза този сериал няма врътка с фамилните имена. Просто бащата трябва да си върне истинското име, което е И и по тои начин и децата му си сменят фамилиите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не за сериала. Като цяло в Корея исках да знам дали фамилните имена са по - специални някак си. Защото тука се вкараха  в едни драми, поради това, че ще си сменят едно име. Знам единствено, че едно време не съм сигурна дали в Корьо или Чосон нали тези от кралското семейство са с една фамилия, после няколко големи рода в управлението с една и само тези хора са с тази фамилия, която ги отличава от другите, защото нали робите и бедните пък имали друга фамилия. И си мислех, дали и сега пак нямат нещо отличително защото сестрите нещо се вкараха в драми, че вместо Бьон ще са И. Пък и това продължи няколко епизода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 02 септември 2017 г. at 0:07 AM, automatisch.Engel said:

Не за сериала. Като цяло в Корея исках да знам дали фамилните имена са по - специални някак си. Защото тука се вкараха  в едни драми, поради това, че ще си сменят едно име. Знам единствено, че едно време не съм сигурна дали в Корьо или Чосон нали тези от кралското семейство са с една фамилия, после няколко големи рода в управлението с една и само тези хора са с тази фамилия, която ги отличава от другите, защото нали робите и бедните пък имали друга фамилия. И си мислех, дали и сега пак нямат нещо отличително защото сестрите нещо се вкараха в драми, че вместо Бьон ще са И. Пък и това продължи няколко епизода.

 

Не знам за Корея като цяло, но тук драмата беше друга - една фамилия от много хора, която поради определени обстоятелства живее под друго име, разбира, че всъщност толкова години наред живее под друго фаилно име. Един вид лъжлив живот. Не успявам съвсем да вляза в обувките на героите, на моменти си казвах, какво пък толкова, сменя се името и всичко си идва на място, но всъщност като се замисля, ако съм на това място, дали наистина би било толкова лесно. Не толкова формалната част на нещата, а чисто емоционалната.

Макар че, да,   ние тук се омъжваме, сменяме фамилията и това уж не минава с кой знае какви емоционални сътресения. Вероятно поради факта, че причината за тази смяна е желана.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/2/2017 at 0:07 AM, automatisch.Engel said:

Не за сериала. Като цяло в Корея исках да знам дали фамилните имена са по - специални някак си. Защото тука се вкараха  в едни драми, поради това, че ще си сменят едно име. Знам единствено, че едно време не съм сигурна дали в Корьо или Чосон нали тези от кралското семейство са с една фамилия, после няколко големи рода в управлението с една и само тези хора са с тази фамилия, която ги отличава от другите, защото нали робите и бедните пък имали друга фамилия. И си мислех, дали и сега пак нямат нещо отличително защото сестрите нещо се вкараха в драми, че вместо Бьон ще са И. Пък и това продължи няколко епизода.

Едно интересно нещо по отношение на фамилиите в Корея. Наистина всичко започва от преди стотици години, когато са били няколко основните фамилии. Корейците имат много стройна система за родословието с цел да може да се проследи с голяма точност кой си, от къде идеш и за какво се бориш. Премирно при сватбите, ако някой  с фамилията И реши да се жени за друг с фамилията И се проверяват едва ли не до десето коляно, дали младите, решили да се женят не са някакви близки роднини. Друг пример, ако жена с фамилията И се омъжи за някой с фамилията Бьон, то бащата на женята я отписва от регистъра на фамилията, тогава тя бива записана в регистъра на фамилията на съпруга си, но запазва името си.

Най - голямата фамилия в Корея е Ким, оф корс, те са и най силни, разпространени са и И, Парк, Чой и др.

Всяка фамилия притежава определини привилегии, разказваха ми, че има специални магазити, в които ползваш отстъпка, ако си със сътветната фамилия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадващо хубава 52-серийна продукция. В началото темпото беше добро, после в средата нещо го разтеглиха. Драмата в края беше малко в повече, но за кратко и загладиха някак всичко. Имаше много хубави попадения в поддържащите персонажи, особено най-голямата и най-малката сестра и партньорите им. Свекървата и свекъра също бяха големи образи. Много забавни моменти... Много добре поднесена история от всички актьори. Препоръчвам го на тези имащи търпение да гледат 52 епизода. Аз изгледах сериала на екс за 3 дни. Доволна :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко гледам драми с толкова много епизоди и обикновено е заради любим актьор или актриса.

Хареса ми сериала, препоръчвам го!

Още веднъж благодаря на екипа преводачи и им пожелавам успех!

Off Topic

 

Любими герои - актьор Ан, голямата сестра и лошата майка на любимия й.

Бащата на главната фамилия - душичка, майката - диктатор. Малката сестра до определен момент беше  ок, след това леко дразнеща, въпреки романтичната й история с актьор Ан. Средната сестра беше забавна, бабата също,  историята на братчето и любимата му се търпеше, както и на останалата част от фамилиите.

При толкова много главни герои трудно се получава баланс и се поддържа интересът към всеки един.

С малки изключения това се получаваше тук, дори в баналните битовизми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е първият 50 сериен корейски сериал, който гледам - и то без прецъкване напред. Напоследък имах затруднения да намеря драма, която да задържи интереса ми до последния епизод (говоря за "хитови" драми с по около 16-20 епизода). Или аз съм пораснала или мнозинството от драмите станаха прекалено блудкави....За разлика от обаче от тази драма, с която се забавлявах от първия до последния епизод - много свежа и много човешка история, а в зрителя остава едно топло усещане. Актьорския състав е много добре подбран, искрено се забавлявах с тях. Единственото лошо е, че май качих килограми докато гледах епизодите - много разяждат, постоянно стоят на маса тези хора :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, отделили от времето си и вложили труда си в превода и редакцията на сериала :wub:

 

Забавлявах се през цялото време - доказателство за това е, че го изгледах за относително кратко време, за колкото бих изгледала сериал от 20 епизода да речем. Мисля, че досега съм гледала само един семеен с толкова епизоди и не мога да кажа доколко е добър спрямо останалите в жарна, но по-важното е, че на мен ми хареса. В почти всеки един от героите в даден момент имаше нещо, което ме дразнеше, но това, че не бяха ги изкарали перфектни, ги направи много по-истински и достоверни. Прекрасни ми бяха отношенията в семейството - не бяха така обсебващи един към друг, както, да речем, майката на Джонг Хуан, но в същото време задружни и подкрепящи се. Семейните срещи за обсъждане на важни въпроси, както и груповите чатове между децата бяха много мили. Допадна ми и това, че опитаха да вкарат важни теми за обществото, или поне да загатнат за тях - избора между кариерата и раждането на дете, забременяването преди брака, раждането в късна възраст, тормоза в училище...

 

Актьорите се справиха - кой по-добре, кой не чак толкова. За мен голямата находка беше големият син в семейството - Чун Йонг. В началото ми беше голям мухъл, но след това разцъфна (както казваше бабата), а и беше такава добра душа - радваше ме при всяка поява на екрана. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...