Jump to content

Vanishing Time: A Boy Who Returned (2016)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

Vanishing Time: A Boy Who Returned (가려진 시간)

 

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Garyeojin Shigan

Премиера: 16 ноември 2016

Времетраене: 129 мин.

Жанр: Драма, Фентъзи

Режисьор: Uhm Tae Hwa

Субтитри: БългарскиАнглийски

:imdb:

 

Участват:

Kang Dong Won като Sung Min

Shin Eun Soo като Su Rin

Lee Hyo Je като young Sung Min

Kim Hee Won като Do Kyun

Kwon Hae Hyo като Baek Gi

Uhm Tae Gu като Tae Sik

Moon So Ri като доктор Мин

Kim Dan Yul като young Tae Sik

Jeong Woo Jin като Jae Wook

 

Резюме: Няколко деца, сред които са и Сон Мин и Су Рин, отиват в планината заедно. На следващия ден бива намерена само Су Рин. Няколко дни по-късно Сон Мин се появява, но вече не е 14-годишно момче, а възрастен мъж. Как е остарял за толкова кратко време?

 

Награди:

2016 Korea Top Star Awards, Popular Star Award - Shin Eun Soo

 

С български субтитри: :click: :click:

    С английски субтитри: :click:     

Свали с руски субтитри: :click:

Онлайн с руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йееее, най-сетне достойна роля в хубав филм за нашето момче :) Че "Priests" беше голяма глупост...

 

Много ми хареса филмът. Наистина оригинална история, развихри ми фантазията, избяга от баналния сюжет с промяна на тялото без промяна на съзнанието.

 

 

Вече доста след финалните титри продължавам да си мисля за ситуацията, в която попадна главният герой, за това доколко можеш да израснеш и да достигнеш емоционална зрялост, живеейки в един сапунен мехур от спряло време, за това какво ужасно изпитание може да бъде изолацията от всичко живо и движещо се. Много добре показаха психологическото развитие на момчетата - първоначалната радост, последвалото отчаяние, опитите им да учат и да съзряват, въпреки всичко. Според мен Те Шик успяваше да се крепи само заради волята за живот на Сон Мин, затова се самоуби, веднага след като видя последния в състояние на нервен срив.

 

 

Давам му 9/10, само защото не ми допадна чисто корейската драматичност в ключовия момент. Иначе съм доволна отвсякъде. Гледайте го, няма да съжалявате ;)

 

P.S.: От снощи чакам да проработи форумът, за да се разпиша тук  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Нашляпах едни много бързи субтитри върху руските, не съм оправяла ни таймкод, ни нищо, дори не съм ги гледала още с филма, че мислите ми се надвикват тука с едно бебе :28558: Но би трябвало да са гледаеми, ето за бързащите - БГсубс.

И приятно гледане на този хубав филм ;)

EDIT: Финалните субтитри след редакция - тук.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

И аз щъ ги "шляпана" на филма :28558: и зяпна.... :28558:

Ха, мерси ти, Честит ти ХВален-тен-кс за субките,

с :"Всичко е пълен с любов"

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Не заслужават благодарности субтитрите, повярвай ми  :28558: Ей сега ги гледах, имат нужда от много баране на таймкода.

 

P.S.: Днес няма да е, утре ще ги таманя да стават за пред хора...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправените субтитри засега тук ;) Вече дори не ме е срам да им се подпиша  :28558:

 

 

Утре ще се боря с юнаците и сабза да видя какво е станало с акаунтите ми, че и един торент в Замунда може да метна ;)

 

 

Черпя ви един постер, който повече ми харесва;)

 

vanishing-time-a-boy-who-returned_poster

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10/10 му пиша. Даже и тази оценка му е малко. Отдавна не ме е разчувствал,размазвал,разплаквал,разкъсвал по този начин корейски филм.За мен си е шедьовър и влиза в графата вечни филми.

 

Ксе,благодаря за буквичките,че бях намерил едни на английски и бяха пълна отврат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен много ми хареса. Скоро не бях гледала Канг в толкова негова роля. И госпожицата се справи повече от прилично.

Трябва да призная, че сюжетът доста ме изненада, което е хубаво. Очаквах романс, а получих нещо съвсем различно, с по-скоро японски привкус, с комбинация от няколко жанра, включително фантазия и научна фантастика. Носталгично, но изключително приятно, въпреки че накрая, съвсем естествено усетих, какво е станало с героя на Канг. Той през цялото време изглеждаше като момченце. Добре, че на финала не прекалиха с грима!

Красиво заснето. Къщата и гората бяха попадения. Радвам се, че успяха да избягат от крими моментите, които в други случаи са съсипвали корейските филми!

Единственият въпрос, на който ми остана недоизяснен, е

 

 

 

другото момче умря ли? То остана да "виси" във водата и къде отиде после? Това е граничен момент. Другият персонаж оцеля. 

 

 

Пуснах заявка за постер със заглавие "Изчезващото време", но сега видях, че вече има такъв с малко по-различно име. 

Vanishing_Time_%2BBG_poster_version01.pn

Канг изглежда е направил цяла тематична фотосесия.

PS16110300019.jpg

П.П. Лазенце, добави името на Мун Со Ри в каста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ukio,

 

 

Те Шик умря. Даже като се има предвид колко време го е търсил Сон Мин, беше умрял преди години. Нали показваха в спрялото време водата как се държи като карамелен сироп и стои неподвижна. От такова нещо не може да се изплува, той просто се е задушил там. Сон Мин успя да се спаси, само защото времето тръгна точно в момента, в който падна във водата.

 

 

"Изгубено време" ми звучи малко като пропиляно:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам тук дали някой се е сблъсквал с този проблем, но в Замундата се оплака един потребител... На VLC ми излизат и на мен на маймуница субсите, но на всеки друг плейър, който съм пробвала (KM и PotPlayer) са ок. VLC-то изглежда по незнайни пътища се оплита в енкодинга, защото надписвах превода върху руски субтитри.

 

На всички потърпевши - извинете! :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тегля да гледам... Ксе, вероятно не откривам топлата вода, но ...

 

относно  проблема с маймуницата - едно отваряне на файла на субките в нотпада и пре-сейфането му от ANSI  в UTF-8 ( или обратно) няма ли да реши проблема. -_- Аз така си "церя" непослушните субки. Точно при руски субки  и побългаряването им  ми се получават такива мизерии.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аша

 

 

субсите са формат ASS и при бъзикане с нотпад се разкапичкват ;)

 

 

 

Всичко стана ясно на Почитаемия съд. ;) Да влезе убитият... :P 

Сега сериозно - понеже и KMP-то ми не разпознава този формат, първо го врътвам в Шопа на разширение str и после, ако се налага правя врътките с ANSI или UTF8.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 2/18/2017 at 17:22, mi6lence написа:

10/10 му пиша. Даже и тази оценка му е малко...

 

Мога само да се съглася!

Благодаря за удоволствието да гледам с БГ буквички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меланхоличен, бавен, красив. Лично аз, явно не бях в подходящо настроение за такъв филм, та да ми хареса чак толкова. Не си падам по "бавните филми". Но който си пада - определено е неговият филм. Прекрасни актьори и сценарии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...