Jump to content

Criminal Minds (2017)


Recommended Posts

Преди 7 часа, pencheva_sz написа:

 

Off Topic

Скандинавските версии са с уникална атмосфера :) , Сага - не знам някой да може да направи такъв образ като нея :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Aretka написа:
  Скрий съдържанието

Скандинавските версии са с уникална атмосфера :) , Сага - не знам някой да може да направи такъв образ като нея :P

Сага е като Терминатор просто :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората част на сериала се получи добре, а в последните серии още повече - имаше усещането за екипност, напрегнато и интересно действие...

И най-важното - все едно гледах непознат крими сериал. Доволна съм.

Накрая гледах с БГ букви и удоволствието беше максимално ! Благодаря :yes:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм будувала заради сериал. Въпреки, че съм само на половината съм зарибена до степен да отказвам всички социални ангажета само и само да си погледна поредната серийка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът изобщо не ми хареса! Очаквах добра кримка, а то беше скучна и предвидима кримка с набързо претупан финал. Не съм гледала оригиналните Престъпни намерения и не съм търсила връзки и препратки между него и корейското му копие, но.....понеже обичам криминални сериали и филми и съм се нагледала на какво ли не, този сериал изобщо не ме впечатли. Дори не съм чакала сериите с интерес и нетърпение. Беше ми монотонно, предвидимо, банално и някак си повърхностно, защото не са се задълбавали в разследванията и намирането на доказателства, а само в обясненията и профилирането. Разследването ми приличаше на преразказ с леки елементи на разсъждания - по същия начин може да звучи и персонажът на някой университетски преподавател. Също така този гениален сериен убиец около 10 серии беше като някакъв безгрешен  и гениален човек, и накрая в последния епизод изведнъж просто им падна в ръчичките, и някак си не можах да го повярвам, че може така да сглупи и изведнъж да се случи това, и профайлърите без никакви напъни и усилия просто да го хванат изведнъж. За разлика от този сериал, сега много повече ми допада Missing Noir M.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, ще ти отговоря, без да коментирам сериала.

Самата идея на Престъпни намерения е точно тази - профилирането. Сериалът няма нищо общо с CSI и другите кримки, които разчитат на веществени доказателства. Буквалният превод на заглавието е "Престъпни умове". И се набляга на умовете, а не на "Да разследваме местопрестъплението и да търсим кръв/днк и т.н.". 

Краят не беше претупан - на такъв сериал няма адекватен край. Това е онзи вид сериали, които са серия за серия. Какъв край би ти харесал? Аз не виждам адекватен край за такъв вид сериал /същото се отнася за всички сериали, които са серия за серия, случай за случай/.

 

Колкото за убиецът... Той не беше гениален, а просто умен. Мислеше, че ги е хванал на тясно, а те го изиграха. Толкова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, този сериен убиец се оказа глупав и небрежен накрая. А те някак извадиха голям късмет в последните 2 епизода. Толкова напъни да го хванат в около 10 серии и той все " ги премяташе", и накрая Жътварят сам им се даде от немарливост и глупост. Някак неадекватно се получи такъв финал по точно този случай. И не, не съм съгласна, защото за случая на Жътваря сериалът не беше серия за серия - при него имаше приемственост и го гледахме в целия сериал, той беше като спойка, показваха ни го в доста епизоди. Само другите случаи бяха заключвани в едносериен или двусериен период. Да, съгласна съм в теорията за престъпните умове, но реализацията беше много слаба и безинтересна. От целия сериал само първите 2 серии ме държаха. Дори актьорите не можаха да ме мотивират, макар да са звезден състав и да играеха повече от добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го мъчих доста сериала- от започването му, та   до миналата седмица , в която на 15 епизод вдигнах ръце и го зарязах . Беше ми ту интересно в някаква степен, ту не( някои епизоди ми бяха направо супер скучни)  Липсваше му заряд. Умове ли, що ли, но ми беше мудно и монотонно(колко пъти ме приспа, не съм ги броила) и  си давам сметка, че само заради актьорите  толкова време му се инатих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми хареса. Скучноват сюжет, предсказуеми действия и ситуации. Много вяла игра, дори в "инфарктните" моменти. Доста "дървена" игра на  Moon Chae Won . Може би само Son Hyun Joo, въпреки неизразителното си лице, направи игра на ниво. 

Просто поредното криминале. Може би защото свикнах техните филми да са различни от американските бози, съм поразочарована.

Писала съм много суперлативи за Lee Joon Ki, но завръщането му от историческите драми в тази, не бих определила като успешна роля.

Съжалявам ако съм подразила нечии симпатии, но мисля че тук всеки споделя откровено мнението си, а не угодничи.

От почти 10 години гледам само корейско кино и с удоволствие ще продължа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъмо го изгледах. За пръв път чувам и за американския оригинал, и за този. Хареса ми, определено. Ама аз поначало съм си фенче на криминалетата и на И Джун Ги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...