Jump to content

Criminal Minds (2017)


Recommended Posts

Съгласна съм с Кидо, че сравнение не трябва да се прави. Аз отдавна спрях да правя сравнение между американското и корейското кино. Иначе ние с Дидо не сравнявахме, просто казваме, че очакванията ни бяха по- големи предвид, че го базират на толкова успешна и добра продукция..аз очаквах нещо повече от поредната позната корейска кримка- а за съжаление точно това се е получило. Нищо забележително. Поне по мое мнение. 

Даже очаквах обратното на екшън- но май повече екшън има, ако трябва да сме честни. Профилирането малко на бошлаф работа бие точно в този сериал, но хайде.

Но ще го гледам де, освен ако не ми доскучае, защото май има такъв шанс. Главно заради Джун Ки мога да го догледам, а и Son Hyun Joo  е много добър актьор и го харесвам във всичко, което съм гледала с него. Честно, хич не съм фен на Мун Че, но не е като да не мога да я гледам, както е с някои други актриси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът ми харесва. Да малко по-бавен е и действието е малко мудно на моменти, но все пак, е в рамките на нормално допустимото. Няма как да е все бързо и все адреналинно, да не забравяме, че и в живота не всички ситуации са високо-скоростни. ДжунКи е чудесен отново, полицайката и професорът също /особено професорът много ме разсмива/, обаче шефът им ми е доста безличен и скучноват, не ме грабва, а уж е лидер, и мисля, че тази роля не е била за този актьор. Един влиятелен шеф и лидер, трябва да си има някаква харизма, нещо, което да грабва другите и те да го следват, а този персонаж е съвсем обикновен и скучен, дори незабележим. Поне за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С право съм усетила, че режисурата в първите две серии куца. Оказа се, че сериалът е трябвало да бъде режисиран от двама режисьори, но единият от тях се е отказал заради разминаване във вижданията относно сериала. Жалкото е, че по- добрият режисьор(Lee Jung Hyo) се е отказал- той е режисирал и римейка на Good Wife. Силно се надявам занапред да се подобрят нещата и само с първите две серии да се е получило така, защото оттеглянето на единия режисьор е било точно преди да пуснат сериала.... И все пак, сигурно щяхме да гледаме много по- добра продукция, ако беше останал. Поне сега знам, че има причина за разочарованието ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, aria написа:

Един влиятелен шеф и лидер, трябва да си има някаква харизма, нещо, което да грабва другите и те да го следват, а този персонаж е съвсем обикновен и скучен, дори незабележим. Поне за мен.

 

Манди Патинкин беше същият, но ги беше спечелил с интелект, колегиалност, вярност. Не всичко е до харизма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е малко или много да се сравняват двата сериала, макар корейският да няма нагласата да се опитва да се съревновава по значимост с американската продукция, която е със статут на институция в поджанра. Затова и е естествено да не се хареса на всеки. Сдъвкано е за локална консумация и това изглежда ще си остане всъщност. Профилирането наистина куцаше първите две серии, но бих дал шанс на 10-тина серии, тъй да се каже - да наберат скорост и да се научат в движение. Някои от героите и взаимоотношенията им са ми интересни засега (главните трима обаче имат да се издължават на зрителя още след първите 2 серии, което доста вдига летвата за по-нататък).
За съжаление като става дума за сериали (а не филми), все още корейците са доста назад в някои поджанрове. Имат едно-две откровено прекрасни изключения като "Special Investigation Team (TEN)", но са само това, изключения доказващи правилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, loyola написа:

Нормално е малко или много да се сравняват двата сериала, макар корейският да няма нагласата да се опитва да се съревновава по значимост с американската продукция, която е със статут на институция в поджанра. Затова и е естествено да не се хареса на всеки. Сдъвкано е за локална консумация и това изглежда ще си остане всъщност. Профилирането наистина куцаше първите две серии, но бих дал шанс на 10-тина серии, тъй да се каже - да наберат скорост и да се научат в движение. Някои от героите и взаимоотношенията им са ми интересни засега (главните трима обаче имат да се издължават на зрителя още след първите 2 серии, което доста вдига летвата за по-нататък).
За съжаление като става дума за сериали (а не филми), все още корейците са доста назад в някои поджанрове. Имат едно-две откровено прекрасни изключения като "Special Investigation Team (TEN)", но са само това, изключения доказващи правилото.

Гледай Secret Forest. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, на "Secret Forest" съм му хвърлил око да видя, какво има да предложи, тъй като още преди да започне се шумеше, че се очертава да е читав. Само че искам първо да сравня английските с българските субки, като излезнат, за да мога спокойно да му се насладя. Съмнява ме обаче (поне за мен) да измести "TEN". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората половина на трета серия и цялата четвърта са за един от най-драматичните случаи.

Без сравнения и анализ на интерпретацията, беше ми интересно.

Не очаквам следващите епизоди с нетърпение, но продължавам да следя сериала.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.07.2017 г. at 20:52, Kiddo написа:

 

Манди Патинкин беше същият, но ги беше спечелил с интелект, колегиалност, вярност. Не всичко е до харизма :)

Киддо, аз включвам в харизматата тези три, които ти си изброила. Но на този етап аз за шефа не усещам да ги има. Под харизма имах в предвид, не някакъв физически чар, а чар на характера..... За момента шефът с нищо не се е откроил, освен с мълчанието си. Искам да видя реални качества, заради които хората да го следват. Силно се надявам този образ да се доразвие. Останалите образи като цяло са завършени, още от началото. Проферосрчето ми е любимецът тук, заедно с образа на главния профайлър /ДжунКи/, мацките са приятно допълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още следя драмата, с много забележки и неволни съпоставки.
 

Spoiler

 

Лично очаквах  още развитие на другите трима от екипа - Na Na-Hwang , Min-Young  и Lee Han. 

Разочаровах се от поведението на Na Na, когато я нападнаха на пътя (8-ми епизод).

Един полицай трябва да е хладнокръвен и да може да се защити в подобна ситуация.  И компютърния спец хич го няма - в каква паника изпадна , когато хакнаха сървара им... Шефът на екипа продължава да е безличен и скучен, профилирането на престъпниците е необосновано и претупвано.

Героите на   Че Уон  и Джун Ки са интересните и правят сериала, засега поне.

 

 

Въпреки горе-написано, гледам с интерес и очаквам следващите епизоди ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пенчева, аз съм малко назад със сериала, защото напоследък, освен че ми е някакво отнесено и не ми се гледа почти нищо, искам да гледам по-леки неща. Но ще ти обясня някои неща от американския сериал.

Off Topic

Компютърният спец, Пенелопи Гарсия, изпада в истерия, когато я хакнат /случвало се е 2-3 пъти, но наистина откача/. Причината е малко странна - тя самата е един от най-добрите хакери и за да я успее някой да пробие защитите й, значи наистина си е страшно. За теб и за мен може да е странно, но си е оправдано от нейна гледна точка.

Профилирането и на мен винаги ми се е струвало претупано - никога не казват защо и как стигат до този извод. Само се поглеждат и казват "Трябва да представим профила". И толкова :) Тук-таме някое пояснение, но като цяло отникъде идва.

Колкото до шефа им... Той е странен образ. В началото обърках - това не е ролята на Манди Патинкин, а на Томас Гибсън / Арън Хочнър/. И в него няма никаква харизма. Той просто си е лидерът, който зае мястото на Патинкин / Гидиън/. В такива екипи не се търси харизма, а знания, аналитично мислене и опит. Той притежава всичко това.

Генийчето на мен си ми е любимият образ от американската версия. Просто Спенсър си е Спенсър и е неописуем :) Ако тук решат да предадат историите на всички герои, би трябвало да го отвлекат и друсат с хероин, докато се пристрасти. Ще видим, не знам дали ще го покажат.

И Джун Ги и Мун Че Уон не мога да ги сложа към определени образи от американския. Особено нея... Айде, Джун Ги може да се опита да мине за Дерек Морган - най-харизматичният и най-готин от целия екип. За мен Джун Ги не може да му стъпи на малкото пръстче по харизма, но за други може и да не е така.

Но Че Уон нямам идея коя е точно - там няма такъв емоционален бастун :) Може би, предвид позицията й в екипа, идеята е за Емили Прентис, но хич не мога да я отъждествя с нея.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласна съм напълно! :)

Съпоставянията са неволни, заради нереализирани очаквания :

 

Spoiler

 

Примерно : В оригинала Пенелопи откача, когато хакват сървърите и системите, но не хуква да пита шефа си , какво да прави или да седи безпомощно!

Очаквах адаптацията да е в избора на престъпления и вписването им в корейската действителност.

Не и в подценяване уменията на участниците в екипа.

Те са специално подбрани, с базови умения на полицаи, всеки най-добър в своята област.

За мен там е слабостта на драмата - героите и профилирането.

Съпоставянето се налага от усещането, че нещо не достига ...  Малко ще се отклоня - гледала съм сериала  "Убийството"  в две екранизации - оригинала и американската версия - всяка беше много добра и засищаща, образно казано :) Четох, че имало и турска екранизация, но нямам намерения да я гледам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Убийството е от малкото сериали, които американците не развалиха. За мен и Очевидец е добър.

Ако не си гледала Мостът, гледай го, но само оригинала. Американският е отврат. Опитаха да направят римейк и на "Онзи, който убива", но опитът е плачевен.

 

Колкото до Пенелопи - тя е жесток образ :) Но и не забравяй, че е едно е американски див хакер и корейски посредствен айти специалист.

Просто няма смисъл да правиш сравненията.

На мен проблемът ми е. че помня повечето убийци от сериала, въпреки че са минали толкова 11 години. Например този, който уби жена му, ми беше ясен от самото начало. И тук само ми се губи интересът, защото те са взели интересни случаи, а тях ги помня :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Kiddo написа:
  Скрий съдържанието

Убийството е от малкото сериали, които американците не развалиха. За мен и Очевидец е добър.

Ако не си гледала Мостът, гледай го, но само оригинала. Американският е отврат. Опитаха да направят римейк и на "Онзи, който убива", но опитът е плачевен.

 

И двата не съм гледала или не помня! Благодаря! :)

П.С. Намерих Мостът, Очевидец и Онзи, който убива ! :thanks:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Kiddo написа:
  Скрий съдържанието

.........

На мен проблемът ми е. че помня повечето убийци от сериала, въпреки че са минали толкова 11 години. Например този, който уби жена му, ми беше ясен от самото начало. И тук само ми се губи интересът, защото те са взели интересни случаи, а тях ги помня :)

 

Кидо, аз никога не съм гледала американската версия /дори не съм виждала трейлъра/, обаче тук имаше токова очевидни подсказки или намеци за убиеца на жена му, че и аз се сетих кой е убиеца още щом го видях. Просто не са построили правилно ситуацията. Жокерите бяха учудващо много. В корейската версия следват някакви техни си похвати на заснемане и специфични техни реплики и начини на общуване, и се получава онази предвидимост от драмите им, при което човек подозира как ще се развие действието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ариа, нещо не схващам... Той убиецът на жена му не се е крил, че да се усещаш. Те си го даваха в реално време кой е. Нали говореха по телефона, докато се случваше...

Ставаше дума за серийните убийства преди това - убийствата на двойките в колите. Там не можеш да се усетиш веднага, освен на принципа "Убиецът е известен актьор".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Kiddo написа:

ариа, нещо не схващам... Той убиецът на жена му не се е крил, че да се усещаш. Те си го даваха в реално време кой е. Нали говореха по телефона, докато се случваше...

Ставаше дума за серийните убийства преди това - убийствата на двойките в колите. Там не можеш да се усетиш веднага, освен на принципа "Убиецът е известен актьор".

Кидо, не ме разбра!

Off Topic

 

"Убиецът на жена му" стана ясен за случая на двойките, още когато започнаха случая /той е и убиецът на двойките, но ще го дефинирам с жената на началника, за по-ясно/. Нарекох го така само за да го дефинирам като някой, понеже го запомних като такъв. Ако кажа "убиецът на двойките" не съм сигурна дали в сериала има/ще има/ и друг такъв персонаж. Още при двойките беше ясен, че е той, личеше си кой убива. Стана ясен когато го показаха като основен свидетел и единствен оцелял. После с ментата само се дооформи портрета. В началото се колебаех между него и онзи, който предостави адреса на свидетеля /журналиста/, но бързо стана ясно, защото имаше подсказки. С две думи исках да кажа, че за онзи случай е било ясно от самото начало кой е лошия /независимо чий убиец е/. Вече при другите случаи след това, малко повече усложниха и заплетоха нещата по по-интересен начин - изглежда задобряват откъм сценарий и реализация, но се учат в движение.

Тоест исках да кажа, че за онзи случай с онзи убиец, имаше голяма подсказка и много голям процент предвидимост за нас.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...