Jump to content

Bride of the Water God (2017)


Recommended Posts

Преди 19 часа, jira написа:

Асистентът на Хабек ми прилича на някой отряден ръководител с тази връзка. :lol: 

:282: едно към едно е. Сетих се за "късоглед съм и пея в хора" (из "Васко да Гама от село Рупча").

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, meri2003 написа:

:282: едно към едно е. Сетих се за "късоглед съм и пея в хора" (из "Васко да Гама от село Рупча").

 

Не е от този сериал, а от "Рицарят на бялата дама" :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Кристъл кво се мъчат да я обличат кат древногръцка богиня- на нищо не мяза, хеле пък на богиня...Иначе, сериалът ме радва за момента, не ми е скучно и главната ме кефи като поведение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези супер заинтригуващи краища на всеки епизод, т.е. най-интересното е в последните 1-2 минутки и се реже на половина, за да ни държи до следващия епизод, все повече ми заприличва на някоя латиноамериканска сапунка, в която се ползват такива похвати и трикове за задържане на вниманието.... Сори, но ужасен стил са избрали. Началото и края на епизодите са много интересни, а средата е куха и изпразнена откъм съдържателни моменти, напълно в стил рядка боза.... Не, че ще обиждам бозата. И все пак мисля да го догледам, от уважение към това, че съм го започнала. А и Бога е красавец, интересен ми е, и играе прилично добре вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно интригуващия край на всеки епизод ме кара с нетърпение да чакам следващия. Отдавна не бях гледала нещо, което да не прецъквам. Чесно да си призная от месеци не бях гледала корейско :) , бях забравила как може да ти се ускорява пулса и да трептиш заедно с главната героиня в очакване или как ти се насълзяват очите заедно с нейните... Поне на мен така ми действат повечето корейски продукции... ;) но не всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много нагло от страна на боговете.

Off Topic

Що за двоен стандарт. Шин му разкатаха фамилията, че бил полубог. Какъв позор баща му бога с човешка жена, пък Хабек я нацелува хубаво нашта (не, че се оплаквам) и искал да живее с нея в света на хората. Ай ся. Вярно Хабек два, три пъти го обиди Шин на "копиле" и от тогава не го е закачал на тази тема, но ..... най-мразим двойните стандарти. Сценаристите можеха да я докарат, боговете като не му съчувстват на Шин, поне да не го тормозят. Така много грозна стана картинката, а любовта на Хабек към слугинчето, не е просто забранена, а неоправдана и нелогична (изхождам от собственото му поведение и думи към Шин - той поне да не беше дрънкал тези глупости за копеле, позор, безчестие и т.п.).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно или нарочно,но сценаристът се е опитал(а) да направи някакъв фентъзи микс, подобен на "Деветте принца на Амбър". Не се е получило обаче. Някаква мътна и объркана теогония - не е ясно кой бог какъв е и за какво се бори, какви са отношенията между различните светове, каква е ролята на тези божи слуги, които представа нямат за собствената си служба. Върхът на недомислието е, че боговете, които са на по няколко хиляди години са достигнали в развитието си най-много до пубертета, а ги обучава някакъв върховен жрец (?!?!). Жреците, както съм чувала са посредници между хората и боговете, т.е. служители на боговете. Чудно ли е тогава, че артистите (които не са много артисти) не знаят какво да играят? Много ме забавляват коментари от рода, че Ха Бек, видите ли, не приличал много на бог, като че ли някой от нас е виждал как трябва да се държи един бог.  Когато бях малка, любимо четиво ми беше гръцката митология и твърдя, че познавам гръцките божества много изтънко. И смятам, че такива, каквито са си ги представяли древните гърци, са били изключително несвестни: капризни, лекомислени, похотливи, отмъстителни, неверни, завистливи, пристрастни, ревниви... Често се е случвало да живеят сред хората и да не бъдат разпознати. За корейските богове нищо не знам. Единственото, което се сещам е, че майката на Чумонг, Ю Хуа, е дъщеря на Ха Бек. Според логиката на този сериал родоначалникът на целокупната корейска кралска династия (Чумонг) е чудовище с полубожествен произход.  Сега като се замисля, този факт би дал обяснение за множеството смахнати владетели в историята на Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, aria said:

Началото и края на епизодите са много интересни, а средата е куха и изпразнена откъм съдържателни моменти, напълно в стил рядка боза.... 

Действието не е супер динамично, но във всеки епизод разкриват нещо ново във връзка с героите. 

 

В началото на темата има доста критики към Главната, но аз мисля, че се справя много добре с ролята си, а по отношение на емоционалните сцени е по-добра от Хабек. Lim Ju-Hwan досега не съм го гледала в положителна роля, но много ми се иска да не е лош тук.

Spoiler

Интересно дали внучката му помага по някакъв начин да контролира лошата енергия. Не ми стана ясно защо сближаването с Главната би му помогнало в дългосрочен план - той ще се ражда и умира, докато тя е смъртна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, jira написа:

 

  Скрий съдържанието

 Не ми стана ясно защо сближаването с Главната би му помогнало в дългосрочен план - той ще се ражда и умира, докато тя е смъртна.

 

И на мен това не ми стана ясно. В повече ли бяха някои пояснения или са съкратили репликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.08.2017 г. at 16:20, meri2003 написа:

Много нагло от страна на боговете.

  Скрий съдържанието

Що за двоен стандарт. Шин му разкатаха фамилията, че бил полубог. Какъв позор баща му бога с човешка жена, пък Хабек я нацелува хубаво нашта (не, че се оплаквам) и искал да живее с нея в света на хората. Ай ся. Вярно Хабек два, три пъти го обиди Шин на "копиле" и от тогава не го е закачал на тази тема, но ..... най-мразим двойните стандарти. Сценаристите можеха да я докарат, боговете като не му съчувстват на Шин, поне да не го тормозят. Така много грозна стана картинката, а любовта на Хабек към слугинчето, не е просто забранена, а неоправдана и нелогична (изхождам от собственото му поведение и думи към Шин - той поне да не беше дрънкал тези глупости за копеле, позор, безчестие и т.п.).

 

 

Съгласна съм с Мери! Ужасен двоен стандарт - за едни може, за други не може. Та нали Хабек някога е имал брак с човешка жена, а сега пак залита по човешка булка /заглавието е булка, а не любовница/, защо тогава се държи толкова осъдитилно и зле с полу-бога Шин. Какво, като е копеле, Хабек би трябвало най-добре да го разбира от всички, защото също е в забранени връзки периодично. Много е неприятно и оставят чувството, че има някаква несправедливост в отношенията им.

 

Също така поне разбрахме кои са трита бога пазители и претенденти за власт. И Шин не е между тях, според мен. Поне аз вече стесних кръга на: Хабек - водно царство, МуРа - не знам кое точно царство, май на живота, ако съдя по уменията и, Богът на вятъра /или на хаоса/ - небесно царство. А Шин е полу-бог и не би следвало да е един от тримата. Богът на Земното царство  е неизвестна буква, но си мисля, че МуРа успешно му изземва функциите, и тя прави разни неща все пак, а и имаше функции свързани с камъните. Низшите богове са твърде много и ме объркват - нароиха се безчет. Пълно е с богове на земята. Сляпото момиченце ми е любопитно и се чудя кое е и защо е, както и по каква причина сериалът започна с него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези корейци съвсем се объркват вече. Свръхестествените им продукции, като Звезделинчо и Гоблина станаха голям хит и те от чудене как да вдигнат нивото дай да вкараме някакъв Бог в играта и то вкараха не един ама сумати. От които само Хабек знаем, че е роден за крал. Демек и те си имат някаква йерархия уж ама нищо за техния живот не ни става ясно. Ай ще затворя очи за двойните стандарти. И все пак как ще ходи да се влюбва в някоя си обикновена мацка, която е смъртна. Кво ще я харесва и намира за привлекателна, като стане на 60 ли? Ем да беше отишъл да се влюби в бабка. Но може би проблема със смъртността ще ни го извъртят, тъй като той не може да я направи безсмъртна най - много накрая да се откаже да е Бог и да стане смъртен за да има "заживели щастливо до края на дните си". Което пак е тъпо. Ти като си роден, опа те Боговете не се раждаха те се появяваха, като такива нали така казаха в сериала? Как може да се откаже да е Бог? Или как си изгубва силите ? Според мен тъпо го правят по тоя начин. Щом той още от създаването си е бил с тях не би трябвало ей така да изчезнат. Да ходи си управлява царството и да си върши работата, като се е появил за тази цел. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, aria написа:

Сляпото момиченце ми е любопитно и се чудя кое е и защо е, както и по каква причина сериалът започна с него?

И на мене ми стана любопитно каква е ролята на сляпото момиченце, особено след като разбрах, че не тя е слугинята/психиатърка като малка (щото аз така си мислех докато не я видях в градината с Шин). Когато се оказа, че пък монахът от началото на сериала, който обясняваше на сляпото момиче за двата свята, е богът на земята (аз поне така разбрах), когото търсеха заради третия камък, ми стана още по-любопитно каква ли е врътката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа две неща за този интересен сериал и ми харесва, но :

1. Нищо не разбирам вече

2. Обърках се вече

Quote

В края на 10ти епизод видях нещо от сорта на : Ти си ми първата и последна?? Интересно какво ще рече това.

А сега дали Хабек ще се ядоса на нашия директор и да му дойдат силите за малко, за да го изтупа или ще гледа надменно.:D

И този бог на стихиите или там каквото е Би Рьом ли е какъв е защо толкова се пали.. това сякаш се дължи на факта нещо свързано с него или този брат близнак на красавеца, който не може да говори.

Ох не знам вече. Тука трябва да вкарам адската логика и ми е по-трудно от математиката даже. :huh::D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам, ква беше тая глупост с "Ти си ми първата и последната". Нали уж вече бил влюбен преди 1200 години и оная го шитнала.

Ами това, че Би Рьом и Му Ра се били сгодили/оженили (не разбрах точно), но се скарали и не успели да имат първа брачна нощ. Нали боговете не правели такива работи (можели, но не било присъщо). Така го четеше Хабек от някакъв свитък пред Жреца докато беше в царството на водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, голяма каша е този сериал и това е. Чудя се дали поне на корейците им е по-ясно. Може би като познават митологията си и всичките им там древни богове, с йерархията им, връзките помежду им и структурата на божествените им светове, разбират по-добре за какво иде реч. За челите манхвата също може да е по-ясно. Може би затова и липсват в сериала по-обширни обяснения кой какъв е и за какво се бори. Хвърлят се в нищото някакви реплики и седиш и се чудиш кое какво значи и как да го навържеш с историята. Натъпкаха сериала с всякакви богове и наистина хората останаха 2-3-ма. Това с близнаците що за тъпотия е и то, само да ни объркват още повече, като че ли малко нисши богове има. Да не говорим какви сили извадиха нисшите и как натупаха полубога, от който се страхуват висшите богове, голям смях. За момиченцето и на мен ми е интересно. Ако направим аналогия с манхвата, в която Хабек през деня е дете, а нощем мъж, много се надявам да е такъв случая и с детето и да е някакъв бог и то, ама да видим. 

aria, отдавна стана ясно кои са боговете пазители- това са боговете пазители на свещените камъни - от водното царство Му Ра, от небесното Би Рьом и от земното - земния бог с амнезията. Те не са претенденти за крале. Само пазеха камъните и ги дадоха на Хабек да си се връща с тях във водното царство и да става крал. По никакъв начин не му пречат да се сдобие с тази титла и власт. Ако има други претенденти, то още не са ни ги показали. 

Яд ме е, че нищо още не обясняват за предишната жена на Хабек и целия велик проблем около нея, което би ни хвърлило повече светлина върху отношенията между боговете. Иначе ясно, че Би Рьом винаги е бил влюбен в Му Ра, а тя в Хабек. Явно, когато Хабек я е зарязал заради човешката жена Би Рьом се е сближил с нея и са се сгодили, а Хабек като е останал сам, Му Ра пак е зарязала Би Рьом и той и Хабек са се изпокарали, нещо такова се подразбира ама ще видим.

Разбрах поне едно нещо едва на 10-та серия - все се чудех защо косата на Би Рьом е ту руса, ту сива, а тя символизира очевидно слънчево и съответно облачно време, нали е небесен бог все пак. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те не снимат епуизод по епизод, а май на сцени ги снимат сигурно му е паднала боята или просто си е направил обливка ;д;д 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

31 minutes ago, automatisch.Engel said:

Е те не снимат епуизод по епизод, а май на сцени ги снимат сигурно му е паднала боята или просто си е направил обливка ;д;д 

 

Да, сигурно на сцени снимат, но така или иначе е нещо, което ми прави впечатление още от 1-ва серия до 10-та. Във всяка една е ту с руса, ту със сива коса. Не казвам, че съм права, просто ми хареса обяснението да влагат тази идея във вида му ( поне е фентъзи, за разлика от прозаичното "проблеми с боята" :lol2:)

Като няма достатъчно ефекти взех да търся под лупа вече. За мен е голям минус на сериала, че не вкарват повече специални ефекти, направо се броят на пръстите на една ръка. Някак боговете не са ми достатъчно "божествени".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава целувка в 9-та.:inlove: Явно ПЕШИТО харесва пича. ,/ че кой няма да го хареса, много чаровен/

Че и доста продължи. Не на всеки така се дава....:rolleyes:

Толкоз години заключено в клетка полубожеството. Дожаля ми. Иска да бъде добър, ама ся като го отритнат,

ще му се отприщят сигурно негативните сили.

Другата мома може да му помогне... 

Детето ще играе много важна роля сигурно, но каква ще е, ще гледаме.

Както казах, гледам,не знам защо, ама гледам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано тази тема свързана с детето не обърнах внимание.

Направи ми впечатление чак, когато се коментира. Интересно.

 

desini може да съм чела манхвата обаче това тука е тотален буламач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има някаква вероятност сляпото момиченце да е, или слуга на бог, или полубог родена инкогнито, защото му се обясняваше за двата свята....нали боговете не се разкриват на обикновените хора, та от тук следва тя да е необикновена. Ако е полубог обаче, е странно да е сляпа, все пак, полубоговете много лесно се регенерират и не боледуват. Остава да се е родила сляпа. Според мен вероятността да е полубог е много голяма, защото Шин я покровителства и се грижи за нея, и се съмнявам да го прави само от бащински или приятелски чувства, а и богът на земята й обясняваше така подробно за боговете, сякаш от това ще зависи нейния живот. Не разбирам само, защо не дават родителите и, винаги показват детето само в компанията на богове.

 

ПС. ОБАЧЕ в този сериал логика няма, затова май е излишно да гадая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...