Jump to content

Bride of the Water God (2017)


Recommended Posts

Засега слугата и богът с бялата коса се очертават като най-забавните персонажи. С нетърпение очаквам последният да се включи с повече екранно време в картинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е много свеж, ефектите са страхотни. След серия исторически сериали, този ми идва екстра. Ако може една лека препоръка, кой от двата да подхвана my girlfriend i gumiho или man from the stars/може и да бъркам имената, че карам по памет/. Предварително благодаря!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, gerrganka said:

Филмът е много свеж, ефектите са страхотни. След серия исторически сериали, този ми идва екстра. Ако може една лека препоръка, кой от двата да подхвана my girlfriend i gumiho или man from the stars/може и да бъркам имената, че карам по памет/. Предварително благодаря!

 

 

На мен и двата са ми от най-любимите корейски сериали. Гледай ги задължително и без отлагане, без значение  от поредността.

За Булката - Му Ра е богинята пазител от Водното царство, младежа със сивата коса е от Небесното царство, с тия скокове няма как да го сбъркаме, а богаташа с хотела е бога пазител от Земното царство и в тях са камъните, така ли да разбирам? Интересен ми е засега сериала, но по-добре да спрат с прекалените лигавщини, като тези на внучката, санитаря и особено на главната, която като се затръшка за нещо, по-фалшиво няма как да го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Богаташът е с фамилия Шин, дето я мрази Хабек, но аз не разбрах, че той е Богът пазител на Земното царство. А, дали е така? Той е много съмнителна личност, но какъв точно се явява ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боговете с претенции за престола, трябва да са трима. Аз ги изброих четирима.  Къде греша? Жената да я броя ли като претендент или не? Защото ако са само мъжете - ок, само че богаташа с хотела не се държи като бог и не е показал нищо божествено досега, освен това МуРа и Хабек се срещнаха с него, но не го разпознаха като бог, докато едни с други боговете се познават /става видно от разгворите по между им и от поведението им/. Така, че МуРа претендент ли е и дали са 4 бога или 3 бога?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, meri2003 said:

Богаташът е с фамилия Шин, дето я мрази Хабек, но аз не разбрах, че той е Богът пазител на Земното царство. А, дали е така? Той е много съмнителна личност, но какъв точно се явява ....

 

Му Ра е ясна. Богът от Небесното царство и той. Името му започваше с Б и май за него казаха, че били приятели от деца с Хабек, но после се изпокарали. Само за бога пазител от Земното царство не съм съвсем сигурна. Подозирам богаташа, защото като го гледам не е хич на ясно с хората, а асистента му е досущ като слугата на Хабек, по същия начин му разяснява тънкостите на човешкото поведение и реакции. Името му в човешкия свят е друго, както и на Му Ра, а ако никога не са се срещали лице в лице с Хабек, може да не се познаят. Явно няма как Хабек да разбере, че този е бог, ако не покаже силите си, както не разбра, че и просяка е някакъв нисш бог, докато слугата не му разказа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, aria написа:

Боговете с претенции за престола, трябва да са трима. Аз ги изброих четирима.  Къде греша? Жената да я броя ли като претендент или не? Защото ако са само мъжете - ок, само че богаташа с хотела не се държи като бог и не е показал нищо божествено досега, освен това МуРа и Хабек се срещнаха с него, но не го разпознаха като бог, докато едни с други боговете се познават /става видно от разгворите по между им и от поведението им/. Така, че МуРа претендент ли е и дали са 4 бога или 3 бога?

Боговете са трима, но сега и аз се обърках МуРа каква се явява, хм ... По картата на Хабек камъните на земята бяха три, следователно пазителите трябва да са трима като единият от тях обаче не е Бог на царство, защото Хабек е такъв, но няма камък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

36 minutes ago, meri2003 said:

Боговете са трима, но сега и аз се обърках МуРа каква се явява, хм ...

 

Му Ра май е само озлобена бивша, която ще се опитва да попречи на осъществяването на амбициите на Хабек, за да му отмъсти. Не мисля обаче, че има претенциите, а и правото и възможностите да се бори да стане Кралица на Водното царство и на Царството на боговете.

Хабек е речен бог, не е от боговете пазителите на камъните. Боговете пазители са трима и са изпратени в човешкия свят, но те не са кралете на водния, небесния и земния свят, които са претендентите за наследници на императора на царството на боговете и сред които е Хабек, аз така разбрах. Но може и да греша. Няма да е зле някой чел мангата да ни разясни, имало доста паралели с нея, въпреки различния сюжет, време и място на действието.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, desini написа:

Хабек е речен бог, не е от боговете пазителите на камъните. Боговете пазители са трима и са изпратени в човешкия свят, но те не са кралете на водния, небесния и земния свят, които са претендентите за наследници на императора на царството на боговете и сред които е Хабек, аз така разбрах.

Така разграничено си мисля, че има логика. Връзва се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това количество нисши и висши богове, хората в сериала станаха малцинство. Много нереалистично. 10 актьора и 6 декора, а боговете повече от хората. Бюджет ли нямат, хора ли, желание ли? Но е наистина много бутафорно! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, aria said:

С това количество нисши и висши богове, хората в сериала станаха малцинство. Много нереалистично. 10 актьора и 6 декора, а боговете повече от хората. Бюджет ли нямат, хора ли, желание ли? Но е наистина много бутафорно! :(

 

Много ми е чудно какъв реализъм искате от едно фентъзи? Освен това имайте предвид, че може би ако следваха мангата и  действието се развиваше във Водното царство боговете щяха да са много повече, а главната да е единствения човек. Та пак сме добре в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, desini написа:

 

Много ми е чудно какъв реализъм искате от едно фентъзи? Освен това имайте предвид, че може би ако следваха мангата и  действието се развиваше във Водното царство боговете щяха да са много повече, а главната да е единствения човек. Та пак сме добре в случая.

Ха-ха... Нали? Обичаме да си мрънкаме, ей така, по принцип. Казано си е още в първите кадри на първа серия: световете са два - на хората и над него - на боговете. За да има баланс в природата,в света на хората са изпратени представители от божествения свят. Там са и тримата пазители на камъните, от които ще се направи печата на божествената империя. Защо пазителите са сред хората, засега е загадка, на която Хабек тепърва ще търси отговор... макар че нафукано заяви, че хората изобщо не го интересуват. Очевидно приключенията и несгодите в непознатия човешки свят трябва да го направят по-мъдър и по-чувствителен, за да стане владетел. 

Ами приказка отвсякъде. Имам възражения по ред въпроси, но гледам с удоволствие и надежда да се поразмърдат нещата, че нещо циклят.

Майра правилно отбеляза, че заради тез принцове, принцеси, богове и Иванушки гледаме всякакви глупотевини.Не само ги гледам, но дори им се кефя :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че е бутафорно направен сериалът. Аргументът ми е, че е като евтина пиеса. Това за боговете е отделно. Единствено сценичните компютърни ефекти ми допадат. Всичко друго е посредствено. Аз вече не гледам с интерес.

 

И Матрим, моля те, престани да обсъждаш участниците във форума! Не за първи път се намесваш със забележка по повод ползвателите на форума. Аз коментирам НЕ ТЕБ, а сериала. Различното мнение не означава мрънкане, хайде моля те, опомни се. Ходиш по хората и им даваш оценки и характеризираш неща, които не са ти работа. Едно е да обсъждаш сериала, друго е да обсъждаш някого от присъстващите във форума. Не ти е за първи път, но вече прекаляваш! Подобно поведение спрямо съфорумците е много нагло.

 

Десини, не търся реализъм в сюжета, а в играта им, в заснемането, в самата направа на сериала. Мен не ме впечатлява, на фона на останалите корейски продукции. Съпоставям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това толкова ли е добро, че са се събрали толкова много коментари? Като гледам са взели модел за главен актъор, айдъли също сред главните роли и само една актриса дето си е актриса по професия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oбразът на слугата, бъдещата невеста е отвратителен, героинята имам предвид, актрисата си играе добре, за темерутската й физиономия сме говорили много,

както и някои части от тялото й, които можеха да ни спестят. Речният бог, си е готин, но и от неговия образ има какво да се желая.

Санчо Панса, за мен е пълен абсурд и антипатичен до безкрай, Богинята си е Богиня... Гледам, ама и аз не знам какво...

Но гледам, къде с прескачане, къде с прелитане...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, pencheva_sz написа:

Много нещо сте изписали, явно има защо  ;)

Има за гледане пресата на Бога на водата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, pencheva_sz said:

Гледах само първа серия, захващам и останалите... Много нещо сте изписали, явно има защо  ;)

 

А, ние така си чешем езиците, не че сме  изпаднали във възторг от сериала. Не е лош, забавен е и се надявам да става по-интересен. Ако досега правех някои паралели с "Легенда за синьото море", в последната серия те са с "Принц на покрива", обличат бога с разноцветни анцузи и за капак го настаниха да живее на покрива :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...