Jump to content

Bride of the Water God (2017)


Recommended Posts

meri2003 и Syrven, живи да сте за ъпдейта, ся нема да го мисля Блонди до другата седмица :D

 

Пуберът ясно, треска го хормона, ма евала му, че толкоз време й ходи по задника, докато тя го правеше на пет стотинки. Да се учи на божественост от дедо Dijun, оня толкоз принципен, че сите фенове ревахме, барабар с нещастната му изгора :rolleyes: 

 

Само Мурата Трио да не реши да даде заден, сакън Хабек, та Хабек и да се размине с хепиенда, че аман от нещастни любови напоследък. А за Хабек-а подозирах, че ще го върнат при Смърфиетата, щото нема достатъчно серии време да я наместват в неговия свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с връщането, и на мен ми се стори много бързо.

Да бяха изчакали 3-4 серии още. То все едно Хабек отиде до близкия магазин за 5 мин. и се върна...

Както и да е, стана по-интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се изкажа и аз, не съм гледала анимацията, но ми харесва замисъла и идеята на филмчето. Сравнително леко е,  с фантастични моменти и се гледа леко. Относно Боговете, не мога да схвана родствените им връзки и жертвоприношенията им, но то при тях си е така :D, от Гръцката митология се сещам за Посейдон, че това му е май корейският вариант :D...актьорите са красавци харесва ми , като цяло си заслужава, дано края не го смотат само! Чакам с нетърпение и благодаря за превода на екипът, който го превежда! :inlove::inlove::inlove:

 


Гиф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, chernata kotka написа:
Off Topic

На предпоследната серия Хабек изчезва и се появява като човек  или аз греша.Някой да ме просветне ,че нещо не разбрах.

 

Брат такива работи се пишат в спойлер ;д Много хора не гледат новите епизоди светкавично още, като излязат в Корея, а чакат превод. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, automatisch.Engel написа:

Брат такива работи се пишат в спойлер ;д Много хора не гледат новите епизоди светкавично още, като излязат в Корея, а чакат превод. 

Готово оправих го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

Чорапите, чорапитеее :282:

 

Много са в час със света на човеците - лихви, съвети срещу заплащане... "Като се върнем, такава лихва ще ти платя..." :28558:

Завалиите, пред риска да ги превърне в разни посуди и животни, направо да остава тука Хабека и да отстъпва трона :D

 

Btw, на Блонди само за старанието му давам 100 точки, кво остава за другото... :wub:

 

Малий, Мурата голям тупаник му фърли на Блонди в предишните епизоди, толкоз пъти го ошамари/опита се, че му се накъдриха ТанТелите по ризката :lol:

 

Не ми се мисли, как са снимали дублите, ма тя сигур е репетирала върху манекена :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, chernata kotka написа:
  Покажи скритото съдържание

На предпоследната серия Хабек изчезва и се появява като човек  или аз греша.Някой да ме просветне ,че нещо не разбрах.

 

Да и аз така го разбрах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следях сериала някъде до 4-5 епизод. А се оказа доста обсъждана драма, с противоречиви мнения. 

Ще взема да догледам, за собствена преценка... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неподреден сериал и тотално лишен от логика. Нито един от персонажите няма реална мотивация за действията си и самото действие върви в една неясна според мен и за самите създатели посока, сякаш си върви колкото да не спре. 

Главната героиня не е персонаж, на който бих симпатизирала - непрестанно се оплаква, мрънка и се самосъжалява тази жена. Не я виждам като жена, която може да се грижи за друг човек, какво остава да е психотерапевт.

Не ми харесва и колкото и да го мъча, не става.

Извинявам се за негативното ми мнение:)

 

п.с. Върнах се малко назад и прочетох някои мнения - темата за себичните богове е широко развита в гръцката митология (както и при римските божества, а съм чувала, че между римските и съществата, които азиатците са обожествявали, има много сходства; един такъв пример е божеството късмет, на което римлянките са пренасяли в жертва децата си, за да имат успех в някаква работа). Идеята за Бог, който е всепрощаващ, всеблаг, всемилостив е християнска, човек по природа и инстинкт познава и знае, че Той е именно Такъв, но ни е трудно да приемем, че има неща, които не разбираме, за това понякога негодуваме, че не става по нашему и с нашата логика. Извинявам се за това теологично отклонение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, свърши се :D

 

Признавам, гледах го заради Мура и Блонди. Кристъл не съм я гледала досега (нещо ми е убягнала в The Heirs, който не догледах), много ми харесва това момиче. Тук, за мен, се справя добре, може би заради студеното й излъчване, което е в унисон с ролята й. А на Блонди усмивката много работи може да разтопи, свежарка е той. Кристъл се накрещя и нашамари народа за три роли напред, докато неговото слънчево-безгрижно-нехайно поведение (с малки изключения :896767:) я уравновесяваше/допълваше. Противоположности, та дрънка. Демек, дърти богове, които се свалят като пубери :kiss2:  

 

Хареса ми и стайлинга им, за разлика от на другите двама; имаше някаква елегантност, в противовес на разхождането по анцуг, кецове и джапанки.

 

Иначе, моите хора изпълниха петилетката за десет минути, толкова беше екранното им време в последния епизод, хем беше по-дълъг. Туй ще да е от изначалния корейски стремеж да нагнетят всичко в 16 серии (lucky number ли им е, що ли?) :rolleyes::D

 

Spoiler

Кога се заобичаха споделено, че и му призна, не разбрах (неведоми са пътищата на корейската драма), но човек остава с впечатлението, че той знае. Алелуя, взе 100-те крачки за около 80 минути :896767:

 

Хабек ще го запомня с монотонното му повтаряне, как ще бъде едикойси на едикакво се, напомнянето колко пъти е спасил живота на момата, обръщането на забавен каданс, с цел да я изгледа презрително и кисненето в коритото.

 

Лудото Ленче (сори, ма тя по-луда от пациентите си) - с бъркането в ушите, носа, удрянето на челото във волана на колата и истеричния кикот/крясъци.

 

И изобилие от боси крака, ама това май е традиция :slap:

 

Трима от четиримата ще ги гледам пак с удоволствие (него даже още тия дни в 'Щангистката', където според мен е на съвсем друго ниво, като се почне от играта му и се свърши с химията помежду им; нормално, все пак гаджета станаха в реала, макар и не задълго). Смърфи - ще я пропусна, никакъв сексапил няма за мен тая жена. Като цяло, идеята е добра, може би не уцелиха с главната и ако Хабекът беше една идея по-разчупен, по щеше да им се получи.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

И живели дълго и щастливо, а когато тя станала на 90 години, Хабек във вечна младост и с неувяхваща любов й сменял памперсите. Дрън - дрън, ала - бала, ама от айде от нас да мине. Можеше да завърши и далеч по-тъпо. Така поне има щастлив край и аз доволен. Поне не утрепаха половината народ както в К2, който взех, че изгледах току-що.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се отказах да го гледам, но стигнах до 10-та серия преди това, ще помоля някой да ми сподели в спойлер - какво се случи накрая с полу-богът /Шим/? Той ми беше любим персонаж в тази драма и дано да не са го затрили накрая....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На полубога

 

Spoiler

нищо му няма. С Блонди малко се сдавиха, щото се оказа, че в миналото въпросният утрепал (уж не баш нарочно, докато се опитвал да защити първата Хабекова булка в пещерата) брата-близнак на тоз, дето Мурата му се нерви, че не говори. Та тез братя, особено далия фира, били много близки с Блонди и той затова му има зъб на полубога. Пък и Шин имА неблагоразумието да хване Мура за ръката, като се спъна, и нейния му наби шамарите от ревност.

Накрая просветли Смърфи по един там въпрос за наследствената плочка от баща й, върховния жрец го потупа по рамото, че е направил добро дело и го изпрати да си ходи, по живо, по здраво, и да чака следващия живот, щото у тоя любов (най-вече с докторицата), не му е писана. Един вид 'не губи кураж, идва нов тираж' :896767:

 

Ако се сетя още нещо, ще допълня, че някои неща отгоре-отгоре ги минах. И мен ме влудиха, по едно време :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo :blush::896767:

 

Рядко сколасвам да изгледам нещо, дето върви в момента, пък старите не се обсъждат толкоз, там трябва да си говоря сама :D

 

А и за зла съдба, обикновено повече ми харесват второстепенните двойки, а тях ги претупват. Като подуших накъде отива работата в 15-та серия, хич и не съм чакала субтитри за 16-та, направо без. Викам си, все ще разбера дали работата върви към развод, по интонацията на Мурата и присъствието/отсъствието на онова специфично движение на китката й :D

 

После, като го пуснат със субс, сравнявам какво съм разбрала :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, seal_reinforce написа:

На полубога

 

  Скрий съдържанието

нищо му няма. С Блонди малко се сдавиха, щото се оказа, че в миналото въпросният утрепал (уж не баш нарочно, докато се опитвал да защити първата Хабекова булка в пещерата) брата-близнак на тоз, дето Мурата му се нерви, че не говори. Та тез братя, особено далия фира, били много близки с Блонди и той затова му има зъб на полубога. Пък и Шин имА неблагоразумието да хване Мура за ръката, като се спъна, и нейния му наби шамарите от ревност.

Накрая просветли Смърфи по един там въпрос за наследствената плочка от баща й, върховния жрец го потупа по рамото, че е направил добро дело и го изпрати да си ходи, по живо, по здраво, и да чака следващия живот, щото у тоя любов (най-вече с докторицата), не му е писана. Един вид 'не губи кураж, идва нов тираж' :896767:

 

Ако се сетя още нещо, ще допълня, че някои неща отгоре-отгоре ги минах. И мен ме влудиха, по едно време :D

 

И аз да добавя, seal, че също намирам коментарите ти за много забавни и вдъхновяващи! Не само коментарите за Блонди и Мура, но всичките, които напоследък си написала. Смяла съм се с глас на хумора ти.

Благодаря за поясненията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, моля :blush:

 

Има чар в полубога,

 

Spoiler

между другото, той ще снима (или вече снима) филм, заедно с бившата реална приятелка на Хабека. Е как да не му фърли сега един бой, последния :896767:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този финал си мисля, че

Off Topic

думите на жреца от края първа серия или началото на втора (не помня точно), че Со А ще има кратък живот и ще умре преди Хабек да се е върнал, за да стане крал във Водното царство, вече имат друг смисъл. Те са били предричане на финала в смисъл, че Хабек ще остане със Со А, а тя по-късно ще умре достатъчно млада, за да не се налага Хабек да отговаря на въпроси като "Извинете, това баба ви ли е?", след което Хабек ще се върне завинаги във Водното царство и ще стане крал и император.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...