Jump to content

Bride of the Water God (2017)


Recommended Posts

Искам да попитам, и защо са Богове, щот имат свръхестествени сили ли?

Щот такива са се родили?

Не трябва да вредят на хората, а ги наказват и поколения страдат. 

Боговете не всеопрощават ли? Злобни богове,

цели поколения трябва да им служат. И кого, с какво наградиха? Не виждам нищо божествено, ако питате мен...;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, meri2003 написа:

Хабек, Мура и Би Рьом точно такива ги представят в сериала - самодоволни злобари без капчица благородство.

 

Не само това, ами са като неуравновесени пубери.... Нивото на развитие и помъдряване им е като на 17 годишен тинейджър, нищо, че са на по 2000-3000 години. Нямат основни базови умения за живот в обществото /независимо кое точно общество, божествата също са общество/, не са зрели, не са логични, не са разумни, не са прощаващи, ревниви са, злобни са, жестоки са, егоисти са, не са разбиращи, не са благородни и се държат сприхаво и избухливо, на всичкото отгоре и видът им е доста небожествен, а определено е светски /особено МуРа с нейните маркови парцалки и Блондинът с тая прическа ала К-Поп звезда/. Даже ако трябва да ги класирам - Шим, който е полубог, проявява много повече божественост от тримата висши бога, не само с това, че има собствени божествени сили и ги контролира, но и с факта, че е благороден, грижовен /към детето и към всички/ и се стреми да живее в хармония с хората и природата, освен това, ИСКА да е добър и дори в началото учеше вицове. А ония тримата, нямам идея какво точно искат, май и те самите си нямат идея..... Особено МуРа, хептен пък не знае какво иска....

И в заключение, ако това е образът на боговете, тогава хората са по-готини! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия пубери за нищо не стават. Кой знай каква ще я оплескат в утрешната серия. С нетърпение чакам да видя утре как директорът ще натупа Би Рьом.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic
На 12.08.2017 г. at 23:04, lukreciana написа:

Искам да попитам, и защо са Богове, щот имат свръхестествени сили ли?

Щот такива са се родили?

Не трябва да вредят на хората, а ги наказват и поколения страдат. 

Боговете не всеопрощават ли? Злобни богове,

цели поколения трябва да им служат. И кого, с какво наградиха?

 

 

Off Topic
На 13.08.2017 г. at 0:41, aria написа:

... не са зрели, не са логични, не са разумни, не са прощаващи, ревниви са, злобни са, жестоки са, егоисти са, не са разбиращи, не са благородни...

 

 

Абе, хора, къде точно е казано, че Бог /говоря за идеята Бог/ е щедър, милостив, разбиращ, благороден, прощаващ и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Kiddo написа:
  Покажи скритото съдържание

 

 

  Покажи скритото съдържание

 

 

Абе, хора, къде точно е казано, че Бог /говоря за идеята Бог/ е щедър, милостив, разбиращ, блахороден, прощаващ и т.н.?

 

Никъде Киддо, обаче, ако боговете /да приемем, че са няколко/, са толкова несъвършени и пълни с недостатъци, за какво изобщо са богове? Изобщо има ли логика да са такива .....ъъъ.... боклуци (извинявам се за думата, но просто не се сетих за подходящ обобщаващ епитет). Не е необходимо да са съвършени, но поне с нещо да са по-добри от нас, та да има смисъл да ги почитаме и уважаваме, нали? И като добавим, че полубога е най-добър и достоен за уважение (поне за сега), то следва да се замислим, що за богове има и какви качества носят (конкретно за ТОЗИ сериал, а не по принцип)?

Иначе философски погледнато темата за Бог е безкрайна, но аз ще се огранича само в рамките на този сериал и това, което ми внушават в него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, Kiddo said:
  Hide contents

 

 

  Hide contents

 

 

Абе, хора, къде точно е казано, че Бог /говоря за идеята Бог/ е щедър, милостив, разбиращ, блахороден, прощаващ и т.н.?

 

И аз това им се чудя. Асоциират понятието Бог единствено с християнския такъв. Иначе това са качества, които нямат нищо общо с голяма част от разните му там примерно езически богове, древногръцки, египетските, индуиските, африканските, азиатските, скандинавските и които се сетиш още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, една от причините да съм атеист е точно тази - несъвършенството, жестокостта и егоизма на този т.нар. Бог.

Не мисля, че хората уважават Бог. Вярват, молят се, но не и уважение. Поне не и, ако си наистина разумен човек.

Вземи всички богове от древногръцката, дреноегипетската и т.н. митологии - кой от кой по-кретен и по-жесток и по-голям егоист от останалите. Ако идеята е, че сме създадени по негов образ и подобие... Шмъ извиниш, ама в основата си човекът е отвратително същество.

Всичко, което се знае за християнския Бог, е от Библията. А тя е писана от хора /и то основно мъже.. при това яко женомразци/.

Напоследък върви една картинка с диалог, която е много показателна за християнството:

"Пусни ме.

- Защо?

- За да те спася.

- От какво?

- От онова, което ще ти причиня, ако не ме пуснеш."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не трябва ли да са такива? Тогава защо ги има?

Да наказват? Насилието не води ли след себе си друго насилие. Бог не е ли убеждение, не показва ли правия път, чрез убеждение и добро?

Както и да е? Задълбах. Да, единствено полубога ми стои що-годе добре като образ.

 

Ще гледаме, какви ще ги завихрят нататък нашите ББББъожества..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Kiddo написа:

aria, една от причините да съм атеист е точно тази - несъвършенството, жестокостта и егоизма на този т.нар. Бог.

Не мисля, че хората уважават Бог. Вярват, молят се, но не и уважение. Поне не и, ако си наистина разумен човек.

Вземи всички богове от древногръцката митология - кой от кой по-кретен и по-жесток и по-голям егоист от останалите. Ако идеята е, че сме създадени по негов образ и подобие... Шмъ извиниш, ама в основата си човекът е отвратително същество.

 

И аз не съм вярваща. Но ако са искали да направят несъвършени и неадекватни богове, недостойни и лоши....за какво направиха сериал с богове /говоря само за сериала, не излизам от контекста му/ , можеха просто да направят сериал с демони и по- ще им приляга лошотията. Да не говорим, че и думи с дела си противоречат....например казват "ние сме добри висши богове и служим в защита на хората"...и правят точно обратното - нараняват хората. Или - на 2000-3000 години е, а постъпва като малко разглезено дете, егоистично и себично /примерно русокоско въртя във вихрушка главната и я изтормози, само от мерак да притисне Хабек/. Долни страсти показват.... В Гръцката митология има и от двата вида богове - и добри и лоши....там нещата са малко по-шарени, имат и богове, и герои, и полубогове, и митични създания, и злодеи. Тук имаме само богове - висши, нисши и полубогове. Другото са хора.

 

ПС. И хората стоят доста по-достойни за уважение от боговете, конкретно в този сериал....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неограничената власт и мощ води точно до такива израждания на характера. Но това, че са егоистични и себични, не значи, че не вършат и добрини.

И не, в древногръцката митология също няма добри богове. Ако не се държи зле с хората, то ще е от чиста незаинтересованост. И при тях идеята е същата - "хранят се" и живеят, благодарение на хорската вяра в тях. Ако никой не вярва в тях, те ще изчезнат. Затова и вършат тук-там по някое добро - за да не бъдат забравени.

Виж, не говоря за този сериал, защото не бих казала, че го гледам. Но предвид всички книги и филми... Боговете не стават за нищо :) Егоистични, себични, жестоки, злобни, завистливи, непрощаващи... Какво да им харесваш? :)

lukreciana, "съществуват", защото хората вярват в тях :)

 

 

Да живее Ба'ал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.08.2017 г. at 21:53, speedy86 написа:

Тоз

Тук

 

Пък алюзиите на Дечкова са дълбоки и оплетени като мозъчните процеси на к-драма сценарист :D

 

Хахахахахахах :)

Да, ама не!

Тоз: Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.08.2017 г. at 21:53, speedy86 написа:

Тоз

Тук

 

Пък алюзиите на Дечкова са дълбоки и оплетени като мозъчните процеси на к-драма сценарист :D

:)Мерсаж. Ваал знаех от Библията, но не го бях срещала като Баал. Следователно научих нещо ново.

На 14.08.2017 г. at 22:07, Kiddo написа:

 

Хахахахахахах :)

Да, ама не!

Тоз: Тук

С това пък научих вече две нови неща.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, божественият егоизъм и жестокост са пословични (и не става въпрос за Исус :D ). А и нашта тройка кебапчета са бебета, това 2800 години нищо не са. Друго си е някой на 32 хиляди години да го водят още пубер и кака на 150 хиляди лета да се вземе с момък 90000 години по-млад от нея (това при братята китайци :D ). Като цяло, наблюденията ми са, че боговете са доста безкомпромисни по отношение на наследниците и събратята си, и в случай на прегрешение, наказанията могат да са доста сурови, какво остава за обикновените смъртни. А в същото време, не се отличават с някакви изключителни достойнства, които да оправдават божествеността им. Ама пък то, да си бог значи да имаш абсолютна власт, дали твориш добро с нея, няма връзка. Мигар у навалицата от богове (in a galaxy far, far away, щото днешните са поразредени), всичките са били добри. Ами!

Та и тия тримата така, учат се в движение. Ама май полубогът най-схватлив ще излезе.

А внучката на дядото и асистента на горния (ама как го обясних), да не вземат да ни изненадат. Тя все до него опира, то друг не я изслушва, че взе и да я спасява, напоследък.

Аз тази седмица няма да мога да гледам, добре, че има форум :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блонди толкова елементарен се оказа, че просто не е истина. Младежът просто пращял от тестостерон.

Off Topic

Малко тупалки с Шин, малко с*** от Му Ра (или нещо подобно :rolleyes:) и нашичкият вече е нахилен и е прибрал перушината. Обаче за първи път видях след целувка мъжът да е омазан с червило. Бас държа, че нарочно го направиха, щото Би Рьом е хубавец и едвам са устисквали досега стилистите да не го начервят, че да е още по убав. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми харесаха тези два епизода ама ИЗОБЩО.

Тъкмо се зарадвах, че си тръгна от света на хората и тя ще го последва там ама какво... Той да се върне сякаш изобщо не си е тръгнал. Егати историята.

Нямам думи какъв беше тоя рев като го кара да си тръгне. Недоумявам нищо вече. Ще взема да си погледна манхвата, за да се успокоя. :D

Quote

Единствено Би Рьом и Му Ра завръзват някаква връзка там и то е по-сладко от колкото на бога Хабек със лудата докторка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...