Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Kamui/Kamui Gaiden
[*]Информация в Asianwiki
[*]Информация в Wikipedia-БГ

Година: 2009
Държава: Япония
Режисьор: Юичи Сай
Жанр: Екшън, Драма
Продължителност: 120 мин
Език: японски

IMDB
Участват: Кеничи Мацуяма; Коюки; Хидеаки Ито, Ашина Сей, Цучия Анна

Плот:
Камуи (Кеничи Мацуяма) е нинджа, който се опитва да избяга от своя клан, но бившите му събратя не могат да позволят тайните им да излязат извън общността и следват правилото, че ако си роден като нинджа, трябва да умреш като нинджа. Така на Камуи се налага да води постоянни битки на живот и смърт, без да може да има доверие на никого. Съвсем случайно съдбата го отвежда до селото на стар рибар, където намира съмишленици, които ще се изправят заедно с него срещу черните убийци.
 

:essub:

Свали с български субтитри :subs:: :click: :click:

Свали с български и английски субтитри: :click:

Свали с руски субтитри и озвучаване + OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да няма - аз бях особено впечатлена от акулите, които скачаха кат делфини :D Да не говорим за някои доста натуралистични сцени... Но наистина като действие при такъв сюжет - очаквах повече. Явно са искали да направят нещо по-реалистично и въпреки това да добявт малко ефекти, а пък то сякаш не се е получило. А и що създания измряха. Пък и краят беше отворен. Някак си като изрязан негатив от лента ми бе целия филм - ту нещо му липсваше, ту нещо не оставаше доизказано, а друго - недообяснено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

елскрипто, много си го пожалил филма - определението "второразреден" му е много. Издържах към 25 минути и баста. Изключително мижав опит за римейк на "Шиноби" или адаптация на дъвканата до болка тема за мъчителния живот на нинджите. А докато въпросните прелитаха от клон на клон почти можех да видя въжетата, ластиците, телта или каквото там са ползвали, за да ги разхождат във въздуха. Не мисля да пиша повече, понеже материалът не си заслужава.

Все пак благодаря на CVSTOS за ъплоуда. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=iA5ZDUy-BJY&feature=fvw



Бг субтитри, благодарение на Pammy :click:

Засега са само за версията 1сд, която ще бъде качена утре по тракерите.
За версията 2 сд, за която са посочените по-горе линкове за сваляне - допълнително ще се уточнява.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да го нямаше това летене и на моменти скапаната компютърна анимация щеше да е по-добре, благодарско на преводача и редактора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един линк >>>> :click:

Моля мода да го пренесе горе!

И във връзка с тези коментари:

 

4050299 от naruto55 (Потребител) написано на 2010-08-05 23:28:15

Анимето по което е правен не знам как е но филма е много зле!

Чудя им се на преводачите какво ги е стимулирало да го преведат?

 

 

#4050329 от TWITI (Супер потребител) написано на 2010-08-05 23:37:27

Преводачите са мазохисти, познавам ги и тримата, ей за такива коментари работят!

Пропуснали са cifff в описанието!

 

 

#4050377 от Sa6ka1967 (Супер потребител) написано на 2010-08-05 23:54:45

Аз пък доколкото знам cifff е написала поредния боклук, дето сигурно си го има за превод и се е наложило да го преведат наново и изцяло, за което много се радвам...

Пък то като им го е набутала за работа, кво да правят - все се налага да го завършат.

А тоя дето ги познава лично двете, работили по субтитрите - Pammy и Мрън, нека пише дали се гаднярки или злобее...

Тук не се ли обсъжда предимно филма или някой болен мозък пак го е яд, че някой е написал букви за тези, които иначе и това не биха могли да гледат? Или подозирам - сипе хули от яд, че неква си пикла (cifff) не става за преводач ;)

 

Искам да благодаря на Pammy, че отхвърли въпросния "превод", че иначе пак щях да бера срам... :yes::kiss2:

Относно филма... забавлявайте се, кво сте седнали да броите въжетата, аре сега, кой го не кефи спира и толкоз, нито ще е първия, нито последния. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мм тук е имало натиск я от гадже я от някой приятел. Веднага да си признаят отговорните колко бутилки ракия получиха за тоя превод! :)

Оставям ви да бройте въжетата и отивам да видя как са се справили колегите ви със Change.

Трябва да се направи и едно каре "Екипът не ви препоръчва".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно и аз не знам как се навих да се занимавам с тоя филм. Уж трябваше да е само редакция, на един много добър превод... Отне ми много време, но финалният резултат е добър :lol: До днес общо 6 000 души са го дръпнали... общо от всички торенти, по които е пуснат от наши хора.

Мрън, от къде ги извади тия коментари? Някой, който не познавам, твърди обратното, та се зачудих.

П.П. Ни ракия, ни бира получих... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, филма че е зле, зле е - спор няма. По-добре да го бяха писали в графата "Фантастика", но нейсе.

За превода - много добър превод, хареса ми. Единственото нещо, което забелязах в буквичките беше една запетайка не на място. Поздравления за преводача и редактора.

А относно въпроса "...защо точно този филм" мога да ви кажа, че преводачите превеждат това, което им хареса, мен специално няма сила на света, която да ме накара да направя превод на филм, който ми е безинтересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, изгледах го най-накрая. Тия японци са нечовеци, да харчат сума ти пари за CGI ефекти за да изглежда добре... водата :blink:, а за сценарий, талантливи актьори и някой, който поне малко разбира от режисура - нито йена. Камуи си е трогателно долнопробен от където и да го погледнеш. Ако беше правен за децата, спокойно може човек да преглътне всички глупости и недомислици, но не би. Филма се дъни зловещо по всички аспекти и все пак става за убиване на времето в някой мързелив, горещ летен следобед. Пами заслужава само похвали за превода, че като знам в какво състояние и бяха натресли превода, завалийката си мислеше, че ще се размине само с една лека редакцийка. :lol: За невероятния стоицизъм и инат да придаде приличен вид на субтитрите заслужава не бира, ами медал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноу зле! Гледах го в продължение на 3 дни по малко с цел да се приспя. Свърши си работата перфектно и 3те дни. Какво им става на добрите актьори като Кеничи и Огури Шун??? Някой път като се появят с такива филми имам чувството, че явно някой им е казал, че рейтингът им е прекалено висок :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефектите ме впечатлиха. Летенето отначало ми дойде множко. Изглеждаше ми като японски вариант на Тарантино. Не е чак толкова зле, става за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...