Jump to content
Ragnos

Кътчето на фотографа

Recommended Posts

Ето поредната от Белмекен, този път от срещуположна гледна точка на върха. И с леко по-различна обработка.

0753821711acd4a2.jpg

• Like 6
  • Upvote 1

Харесва ми, но малко ми е странна, това жълтозелено ми идва малко в повече.... 

Аз съм за вариант 1. Обожавам, небе, облаци, контрасти...................... и няма да съм аз, ако не гласувам за 1. Опитах се да харесам 2, но нещо не ми се получи. Важно е, че опитах! 

Преди 1 час, Ragnos написа:

Ето поредната от Белмекен, този път от срещуположна гледна точка на върха. И с леко по-различна обработка.

0753821711acd4a2.jpg

Била съм там, снимала съм, точно змийката. Спомням си  такава картина, един топъл юни и нямаше жива душа. Красота! Водата беше ледена, а много ми се искаше да стъпя в нея. Само синьото в ляво, облаците, може би трябва да се пипнат. Иначе е великолепно.

• Like 1

Може да не му е мястото тук, но ще ви кажа, защо обичам цветовете. Преди доста години бях учителка в гимназия. Мой клас завършваше и им предстоеше бал. Щяхме да празнуваме с още едно училище и моите ми викат: Госпожо трябва да се облечете така, че да ги смачкате всичките. Викам: Що ми е да ги мачкам, а тези, моите, решили да правят Мис класна. Молих ги да се откажат, но не щат. Цял месец обикалях за тоалети и обувки. Голяма мъка! Бяха едни Виденови времена, хляба беше 10 лв. май, а за обувките ме е страх да си спомня цената. Намерих си рокля, пепел от рози, красота неземна и обувки в подобен цвят. Луди пари, около две заплати ръшнах. Всеки ден я обличах да се дивя на красотата си, пък и да свиквам с обувките.  Колегата по изобразително изкуство щеше да ми кавалерства на бала. Дойде в къщи да ме вземе и вика дай да видим тука тоалета дето си го избрала. Аз гордо обличам розовата рокля и обувки и се фръцвам величествено. Оня вика, това добре, дай нещо друго. Аз му викам - друго няма! Съпругът ми, предателят, вика - нали купихме онова шареното..... Няколко дни преди бала ходихме на един панаир и там си харесах едно нещо пола и блузка с много цвят ярко синьо, зелено, червено, бяло тук там и  почти без пари.  Купих го за лятото. Обличам дрехата от панаира и виждам как и двамата ме гледат някак възхитено и в един глас казват - това ще е!  Казах им, че с тази евтиния не тръгвам никъде, обаче, ония непреклонни. Накрая махнах етикетите, облякох го и сърдита се качих в колата. По пътя мърморя, че ще се изложа заради тях, а колегата ми казва успокоително: НА КРИВА СТЕНА, СОНЧЕ, ШАРЕН ТАПЕТ СЕ СЛАГА! Как не го убих, май се опитах но не уцелих! Направиха ме мис, а мистър беше един колега от другото училище с вид на Огури Шун, но не чак толкова харизматичен. Та затова може би цветовете ме привличат или пък не е за това, но има ли цвят ми е някак радостно на душата!

• Haha 6

На 29.10.2020 г. at 22:21, sonihrisi написа:

Аз съм за вариант 1. Обожавам, небе, облаци, контрасти...................... и няма да съм аз, ако не гласувам за 1. Опитах се да харесам 2, но нещо не ми се получи. Важно е, че опитах! 

Ще взема да направя един вариант 3, като се пробвам да обединя в едно първите два. B)

На 29.10.2020 г. at 21:05, cucyta написа:

Харесва ми, но малко ми е странна, това жълтозелено ми идва малко в повече.... 

На мен пък точно това ми харесва. :D

• Haha 3

Ragnos, Докато се чудиш дали да ги обединяваш в 3, 4 и т.н, аз си копнах змийката и си я сложих на десктопа да и се порадвам. :thanks: На другия ми компютър е онази със скалите, но не сивата, а тази с цвят. :yes: И осъзнах, колко отдавна нямам читав пейзаж. Трябва да дойда на себе си и да започна да снимам както преди. B)

• Like 1
  • Thanks 1

Хехе, радвам се, най-вече, че ти служат като вдъхновение. :D

• Like 1

Есента дойде с пълна сила (тази година с близо месец по-късно от обикновено) и по този повод качвам нещо есенно, заснето миналата събота в Родопите.

41e43f5930d6b0b9.jpg

• Like 5

Приказно ми е и някак тайнствено-първата ми асоциация. Много ми харесва.:)

• Thanks 1

Каква готина къщичка! Сякаш джуджетата ще изкочат от някъде! И пътечката, направо великолепно!

• Thanks 1