Jump to content

Recommended Posts

От представянето на Прасковите. Поздрави за феновете на втория принц на духовете, който се бута по средата, дет не му е мястото :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой трябва да се бута,да е по-интересно.Ето,третия принц се отказа от Мима и баща му го натири,взе му титлите и го изпрати в тяхната Канада както Меган и Хари.

Всички имат спешна нужда от психолог.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква била тя работата. Ми то от самото начало си е в моя любим жанр. Който разбира руски да преведе на неразбиращите. Статията е доста интересна.

Говори се, че двата сериала са плагиат на новелата Boys Love (BL): Peach Blossom Debt. Тъй че сега имат намерение директно по нея да заснемат трети сериал.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя скандал се върти вече 12 години, кой, какво и колко копирал. Явно са се разбрали достатъчно, за да продължат работа и по двата варианта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с плагиатството ми прилича на голям рекламен балон. Почти няма нашумял сериал, около който не се пръкват дела за плагиатство. Аз хвърлих око на съдържанието на въпросната книга и освен "цъфтящите праскови", които за китайците са символ на любов и "изплащане на дълг", (т. н. самсари от тибетския будизъм), други явни прилики не открих. Толкова много сериали се появиха, в които измисленият свят е някаква смесица между китайска митология, даоизъм и будизъм, начело с Нефритения император, че започнах да го възприемам като реално съществуващ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не можах да намеря Прасковите за свободно четене, не съм чела и въпросната BL книга. Чела съм само тази по спин-офа.

За Прасковите знам, че разказът е от името на Бай Циен и за останалите герои почти не можеш да разбереш какво им се върти в главата. Тоест, сюжетът и детайлите в сериала са разработени главно от сценаристите. Като например историята на Дидзюн и лисицата съвсем свободно съчинение е била. Имало прилика обаче в някои реплики в книгите, както и имена на герои. Но казано честно, не си представям чак толкоз еднаквости, ако оригиналът е BL. Кво, Дедо трееше да върти любов със Съ Мин ли :D

 

Имайки предвид, че преди повече от 12 години се е появила книгата на Tang Qi Gong Zi, а въпросната BL - и по-рано, можеха да стопират свързаните продукции още в зародиш, ако кражбата е била толкова сериозна.

Иначе в Китай много се палят, но това само доказва правилото - който има късмет и дързост, печели. Авторката на BL новелата е била наясно още като я е писала, че на този жанр не се гледа с добро око. Те и сега много не ги толерират там.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въъъ, що се палят толкоз, плагиатство имало:o Поне от трийсет години в представите на останалата част от света, Китай и менте са синоними:DОсвен това при всяко дело за плагиатство или "нелегално копие" те излизат обикновено с репликата, че щом нещо е копирано, значи е добро:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, debil4e написа:

Въъъ, що се палят толкоз, плагиатство имало:o Поне от трийсет години в представите на останалата част от света, Китай и менте са синоними:DОсвен това при всяко дело за плагиатство или "нелегално копие" те излизат обикновено с репликата, че щом нещо е копирано, значи е добро:lol2:

Щото светът е късопаметен. Хилядолетия от Китай са взимали каквото им падне - всички изкуства, литература, писменост, държавно устройство, правила на поведение, облекло, архитектура, хранене, медицина, изкуството на войната и каквото се сетиш още. Колкото до въпросната авторка, тя била сключила договор за екранизация на книгата, но не си спомняла точно какво е подписала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Matrim написа:

Щото светът е късопаметен. Хилядолетия от Китай са взимали каквото им падне - всички изкуства, литература, писменост, държавно устройство, правила на поведение, облекло, архитектура, хранене, медицина, изкуството на войната и каквото се сетиш още. Колкото до въпросната авторка, тя била сключила договор за екранизация на книгата, но не си спомняла точно какво е подписала. 

 

Това пък прилича на вица,

Off Topic

дето едно чукчи отишло в Москва да си представя книгата и го питат

-Достоевский читали?

- Нет не читал- отговаря.

-А Тургенев читали

- Нет не читал.

-А что вы читали?

-Чукчи не читатель, чукчи писатель.

Та и тая не е читатель, а е писатель.

Абсурдно е да няма екземпляр от договора.

Нападам  аз11 и 12 серия на плагиата, че да се вкарам в плана и да не изоставам от бригадата за брането на прасковите

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lawandula написа:

 

...

Ай да нападам 11 и 12 серия на плагиата, че да се вкарам в плана.

Има ли ги вече на руски?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Matrim написа:

Има ли ги вече на руски?

Матрим тук, в началото още.

В тая група за извзетите серии се влиза в дясно на страницата във ФОТОАЛБУМИ. Там са само картинки на сериите с номера и под всяка картинка, като се кликне на нея, има няколко алтернативни линка.

Аз ги свалям от мобилната версия на вконтакте на компа, като мр4,да си ги гледам спокойно.Ако някой иска, да пише на лични, ще го светна , да не се мота да търси как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

38 minutes ago, seal_reinforce said:

Аз обрах 14-ти еп. Дедо е толкоз влюбчив, че се отрекох от него. Ай сиктир :D

 

Имаш предвид в чашата,която лисицата му счупи?

В нея е влюбен,щото само за нея чух да се обяснява с повече от 2 думи.

 

Те се ожениха. Вярно,че той не помни нищо и тя също,но все пак се взеха.Каква трагична любов (както пише в резюмето) и без това искаха да ги венчаят по-бързата процедура.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Didri, за кое говориш, че стана мармалад. Твойта колежка блондинката омеси тука двата сериала и аз, да не остана по-назад, говорех за втория :D

 

Къде са се оженили? Ако говориш за земното царство в Прасковите - и двамата помнят. Божествата тука помнят земните си прераждания, освен ако не решат нарочно да забравят, както Мима. 

 

p.s. Мима и Марк в 14-ти еп. ли имаш предвид? Че аз за друго говорех :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малий, вярно съм направила мармелад от праскови.

 Да прощава бригадата, но и аз като във вица, съм недочела-  заглавието на темата.Ей на- на какво се присмееш, все те стига.:D

Някой да мести, ако може. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,за Мима и не е май Марк.Сякаш е с друго име,но ако става въпрос за внука на императора - да.Този дето се прероди.

Може и Марк да е.За мен са Лисица1,Лисица2,онзи с бялата коса,внучето и всички останали.

 

Мима не помни и съпруга и не помни нищо за предишния си живот,освен някаква сянка,но си мисли,че е на мъж.В крайна сметка се влюби в нея,после се ожениха,но никой не знае.До тук съм стигнала.Ама поне се ожени за правилната .
 
 
 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...