Jump to content

Recommended Posts

Мен тубата ме мач-на, първо за Щайгите узнах, после за Спирита. Яви ми се туй пред очите в едно видео и си рекох "брей, какъв разврат в братски Китай". Добре че не съм съзряла малката с Дедо, че никога немаше да ми хванат окото с техното целомъдрие :D

 

Off Topic

2017-04-01+17_33_36.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще цитирам сестра ми, когато й препоръчах друг костюмен китайски сериал: 

"Започнах го! Изгледах първи епизод! Нищо не разбрах!"

"Изгледах втори епизод! Всички са ми еднакви, не мога да им запомня имената. Нищо не разбрах! Пускам трети...."

"Все още нищо не разбирам, ама гледам...."

 Та и аз така с този..... нищо не разбирам ама гледам. Гледа ми се! :D 

Осъзнах, че жените в сериала носят само неприятности. :D 13 и 14 епизод направо ми стоплиха сърчицето. :wub: 

Започнах да осъзнавам какво се случва и продължавам да си гледам с интерес. :rolleyes:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради дъртийо, не съм сигурна за кой червен юрган говориш, че той предразполага да има повече в сериала, ама ако е този на главните - тъкмо го минах. :D Все по- любопитно ми е как ще се развият нещата. :P 

Интересно е, че главния момък превъртя на 360 градуса откъм мироглед и ми се струва, че знае повече неща за главната на този етап, отколкото показват до този момент в сериала. Ще гледаме и ще видим....! 

Редактирано от felicyti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За юрганя на Марк и Мимоза, да. Дедо юрган не дели, освен когато не е баш себе си :D

 

2017-04-11+14_09_06.gif

 

Нищо не знаят главните един за други, уви. Те ако знаеха, ехе... немаше да има сериал :D

 

Биньо кефи ли те с рогата? :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу явно Дедо с Дилраба ще развеселяват обстановката, че от другите очаквам само драма. 

Кой е Биньо? :D Втория принц на духовете ли? Кефи ме като персонаж, неразгадаем е,  и там идея си нямам как ще развие образа си. Има едно разпокъсване между размисли и страсти и той е следващата фигура, след главните, която ми е по-интересна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя Раба така ще го развесели дедо ти, че ще му се дореве :D

 

Да, тоз е Биньо, ама за мен си остана мухльо докрая.

 

Първата десятка не ми беше особено интересна, че и там, дето Марк се прави на смок, тоже :D

 

Off Topic

Освен когато тя отмъкна тялото на шифуто и хлопнаха кепенците на Кунлун. Там и музиката беше много въздействаща.

 

Ама после, като почна меланхоличната част, задобря. На 26 еп. ревах :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй, уби ми интереса към Биньо :D Бях се нагласила да гледам метаморфози в харакера му. 

На 20 епизод съм и все повече ми идва да си пусна следващия и следващия...

Очаквам да рева и аз, като се знам каква съм слаба ракия.... Щом казваш, че ще е 26-ти, значи ще е 26 епизод. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биньо такива невероятни глупости твори в тоз сериал, а на мен непрекъснато ми иде да му подръпна джуката :D

 

Ти може и по-рано да ревнеш, аз чак на страдалческата кулминация преборих темерутското у себе си :blush:

 

Ма па глей тия кви са сладки :D

2017-02-17+18_48_15.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красив сериал,музика,цветове,костюми.Като видях 58 серии се замислих дали ще издържа докрая,защото никога не превъртам:rolleyes:.Вече си имам и двама любимци в Бин Бин се влюбих в един друг сериал,но Венго с този поглед и студено изражение:blush:.След като прочетох всички коментари реших,че вероятно си заслужава и не съжалявам за отделеното време.Благодаря на @seal_reinforce чиито превод и коментари ме убедиха да го започна.

Spoiler

Само не разбрах как една майка даже и богиня да е няма да вземе или поне да посети детето си цели три години след смърта на баща му.:dunno:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Железен е Дедо :D

cf8b94e83c85a30d.gif?fbclid=IwAR0_FoCRdC

 

"Абе не ми обяснявай как се прави!"

3c4a71be1d650416.gif?fbclid=IwAR3h9fFbRQ

 

 

Асоциалната алкохоличка a.k.a. леля e противоречив образ :beer::D

Тя е с почти нулева емоционална интелигентност, неспособност да общува и още по-голяма некадърност да осъзнае навреме кой, защо и какви чувства има към нея. Не умее да тълкува, нито да изразява и собствените си емоции.

 

Off Topic

Съответно не може да формира стабилни връзки, включително с детето си. Докато някои са обсесивни и досадни майки квачки, тя избира да го изостави.

Има го и другото, че сума ти време беше в несвяст и не помнеше този си период. Но моето мнение е, че тя няма майчински инстинкт и тъй като реално се сдоби с детето, когато не беше баш себе си, не съм изненадана, че след това постави собствените си чувства и нужди пред неговите.

 

Абе тя е единствената High Goddess бе, не й отива да е беге мама :lol2:

 

p.s. Понеже и аз съм темерут като леля, не обичам да убеждавам или да натискам някого да гледа. Още по-малко да ми се връзва на бисерите. Затова ценя всеки път, когато ме опровергавате и гледате не въпреки, а заради мене. Ще земе да стане човек от тюлена :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, seal_reinforce написа:

Железен е Дедо :D

Дедо ти не може да плува! Не ми ги разправяй, че бил железен :D Остават ми 4 епизода до края и още не мога да разбера каква му е ролята в сериала. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как бе, Дедо е единственият нормален там :D

 

Зеро романтика у тебе. Най-малката + най-дъртия = най-фаталната обреченост. @bond разбра, само ти - не :D

 

р.s. Те железата са тия, дето най-здраво потъват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, така, гледайте и харесвайте. След още малко  и фенклуб на Дедо ни ще направим и кОнкурс за заглавие.:D Проекта за лайтстик - лилава мамул с бяла коса  съм го планувала и него.;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне да намеря време да финализирам отзивите си за сериала. Явно бях оперирана от емоции, защото не ми въздейства толкова силно до ниво, за което се бях подготвила с цял пакет носни кърпи и кофа, над която да подсмърчам. Е не, че нямаше и такива моменти, но бяха един-два.

Сериала е много красив, историята е прекрасна, увлекателна, драмата и любовта са на ниво, актьорите бяха добре подбрани за ролите, музиката е много емоционална. Красивите приказни местенца бяха изпипани детайлно и има контраст между различните племена. Естествено, че най- ми харесаха прасковените градини. 

Нито един от женските образи не ме привлече до степен, в която да стоя твърдо зад харакера и решенията й. До последния епизод, все някоя от дамите действаше , поне според моите виждания, леко нелогично или неподходящо за характера й. Вярно е, че човек е изграден от емоции и чувства и всеки е различен, което следва и действията му в дадена ситуация да са различни от нашите, но тук някои неща ме подразниха. Иначе актрисите бяха много красиви! Костюмите, бижутата , прическите....

Off Topic

Възмутена съм за решението на Бай Циен (Су Су), когато се събуди след скачането от терасата и си спомни всичко, когато е била смъртна и грам не помисли за бебето си, а реши да пие от отварата за забрава и да забрави.... Това нейно решение изобщо не й подхождаше като Върховна богиня.  

Твърдо съм фенка на Йе Хуа. Този човек остана верен на чувствата и на себе си до последно. Определено най-мъчно ми беше за него, когато страдаше. Имаше градация в характера му. Ясно се личеше как бавно с годините изчезваше колебанието в сърцето и разума, което имаше в началото на сериала. Актьорът го гледах за първи път и съм много очарована от харизмата му. 

Off Topic

Любопитно ми беше каква ще е връзката между Йе Хуа и Мо Юен и отговорът ме изненада. Жалко за Мо Юен и несподелената му любов, но да приемем, че това е събдата му. Като бог на войната, негов дълг е да защитава всички и да жертва личния си живот. 

А за Дедо няма какво да кажа. Явно трябва да гледам нещо друго с него, че да ме впечатли, защото тук не успя. :D 

Фенка съм и на малкия А-Ли. Детето се справи чудесно с ролята си. Супер очарователно и сладко.

Препоръчвам сериала, за любителите на жанра. Историята е интересна и заплетена, увлекателен е, действието се движи плавно, има любов, има и дълбоко обожание в очите на главния, което е уау.

Благодаря за преводът и труда, който е положен. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лисиците жените са им повредени, факт :28558:

 

Ти си от отбора на @helyg, с Йе Хуа и А-Ли. Мен малкият яко ме дразни и винаги ми иде да му шибна един задвратник :D

 

Дедо ти ще го гледаш, не бой се. У поне още два :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово, имам един наполовина сив, наполовина черен. Идеален за името.

Фелисити, отивай да го гледаш в "Черно и бяло", щом не си. И в един особено трогнал ме филм Till the End of the World. Препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...