Jump to content

Глобален ХИБРИД: Запад среща изток. Филми, сериали и анимации.


Recommended Posts

Къде забравихте Аватар - Аанг и Кора. Уникални анимации бяха, доста приличаха на аниме и супер много ми харесаха, да не забравяме че и корейски студия работеха по тях, като по Кора и Пиеро дадоха своя принос. Изобщо целия им свят и геройте са направени по доста азиятски начин, което доста ми допада, и са ми едни от най-любимите анимации, особено Легенда за Аанг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е в списъка :) Дррревна история в комбинация със Скарлет... връхта. Мисля, натам е тръгнало и хибридите ще стават все повече. Няма да им се дадем, но малко сложно ще ги подредим за обсъждане тук...

Ето го и Аватарът... „Аватар: Повелителят на четирите стихии“

0838bf7f8a489a7b.JPG

----

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двоен или троен хибрид :) , понеже в Китай си нямат Елфи, това е някакво гостенче....

Но не вярвам да мине Ронал Варварина...

Dragon Nest: Warriors' Dawn - WikipediaDragon Nest: Warriors' Dawn (2014) - IMDb

 

ef14320b51262916.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kung Fu Panda, 1,2,3

Kung Fu Panda - Wikipedia Kung Fu Panda 2 - Wikipedia Kung Fu Panda 3 - Wikipedia Kung Fu Panda | DreamWorks Animation

df3ed8d200e5906a.PNG

 

1046e750b6f3d094.PNG81199839431749fd.PNG

 

 

 

А всъщност тройката е все така забавна, с някои от нещата се хилотехме до откат... И като гледам, с бокс-офиса е два пъти повече от "Великата стена"... Заслужено.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

И сега хибрид на хибридите или обратен хибрид - японци, които го докарват съвсем на европейци. (Малко като китайците по-горе, с фентъзи историята)

Защо - не знам, но е приятно :). Освен езика, изглежда всичко останало е майка Европа... и едно такова уютно, малко бавно, но чаровно... Като стара френска приказка със селяни и барони, езически ритуали за плодородие, катедрали, морски капитани от Ханзата, офисите на Източноиндийската компания :)... и песента на Старата циганка..

 

Spice and Wolf - Wikipedia Ookami to Koushinryou (Spice and Wolf) - MyAnimeList.net

на руски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах Ghost in the Shell  и останах разочарован от видяното - не бе това което очаквах. Единственно ми харесаха саундтрака и екшън сцените, а се надявах да е нещо съвсем различно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай едно момиченце с чера коса, което познавам :P изгледах има няма 20 пъти "Мулан", особено песничката за сватосването е върхът и цялото филмче е супер, а лошите едни лоши/защо имат жълто в очите трябваше да обяснявам../и дракончето е готино и жизнерадостно, та много ме кефи Мулан, не знам дали е в категория хибрид, но е завладяваща анимация. От всички Дисни истории, тази е супер добре направена и децата искрено и се кефят и се вдъхновяват и за себе си мога да кажа същото. :) Мулан, оо да!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де? Сериозно???? Аз ще ходя в събота и така се бях наточила...

 

 

Ако си фенка на анимето филма няма да ти хареса, освен това мога да кажа, че смениха и името на главната, така че гледай на свой риск - аз лично не го препоръчвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Hisoka, тръгнах с малка кошница благодарение на теб и съответно сега не съм разочарована.

Ghost in the shell: Няма такива ефекти... и атмосферата хипер-пънк-готик: много добре. Много. Историята, уви, беше бая по-плоска от хилядите линии, които си спомням някога ... и част от героите можеха да са по-харизматични... както си ги спомням. Но всъщност като самостоятелно произведение - доста успешно и добре разказано.

 

@Yamashita ще кача Мулан като пост за обсъждане веднага щом имам подходяща мрежа :). И според мен е много добър опит да съчетае култури и гледни точки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майра, радвам се, че ти е харесал. Другия път тръгвам с по-малка кошница.  :)  :)  

Ямашита - Мулан си е класика и  е една от любимите ми Дисни анимации. :)  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да пиша в една друга тема, но смятам, че тук е мястото да "рекламирам" филм с Марлон Брандо:)

Филмът е бая стар- от 1957г и показва различията между културите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Yamashita & Mulan

Mulan (1998) - IMDb, 7.5/10 Mulan (1998 film) - Wikipedia

Историческа статия в Уикипедия: 

Hua Mulan - Wikipedia

bd70873236948879.JPG

 

Лично аз много харесах това филмче, и симпатични песнички на български, то беше ужасно добре озвучено почти като Пингвините и Ледена Епоха....

Втората част си спомням смътно, а за третата не подозирах...

Mulan II (Video 2004) - IMDb

Вероятно  - провал..

Mulan III | Disney Fanon Wiki | Fandom powered by Wikia

disneyfanon.wikia.com/wiki/Mulan_III.... Mulan III is a direct-to-dvd sequel to Mulan and Mulan II and was released on August 1, 2013

 

Тук във форума гледаха и китайска игрална версия на Мулан, Mulan / Hua Mu Lan (2009) но тя хич не ми допадна. Което иде да зададе въпроса... ако оргиналът е автентичен и тъп... а копието привлекателно и нагласено, ама не съвсем, съвсем истинско... какво ни остава в този живот? ... Ако еко/ био/веган бирата е кисела... но и Ариана светло не са съвсем за пиене... А?

 Но това - друг път... 

 

Добре де, сега, с поуката: излезте от чернобелия филм и се насладете на Хибрида...



@ Милкини, велкоме. Щом е с Марлон Брандо, няма да те върнем от темата.... дори и да нямаше японка на плаката. 20ee133f2b222782.JPGПък и по рейтинг е почти като Мулан : 7.2/10..

 

Search Results

Ако някой го гледа и рече да сподели - Домо. Аз като киноман лаик и любител си имам правило "След 2001!", което като всяко правило чат-пат нарушавам. Но засега ще приема че това съм го изтървала безвъзвратно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...