Jump to content

Recommended Posts

852007.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Име: この音とまれ!, Kono Oro Tomare!, Stop This Sound!, Задержите этот звук!

 

 

Тип: Манга

 

 

Година: 2012

 

 

Статус: 13 тома (онгион)

 

 

Жанр: Драма, Романтичен, Шонен, Училищен, Музикален

 

 

История и арт: Амю Сакура

 

 

 

 

 

Сюжет: След завършването на старшите членове на клуба, Такезо остава единственият член на клуба по кото (струнен японски музикален инструмент). Започвайки новата учебна година, Такезо ще трябва да намери нови членове или клубът ще бъде закрит. Един ден, се появява някой, който иска да се присъедини към клуба. Как ще успее Такезо да спаси клуба и да се справи с този вагабонтин като нов член?

 

 

 

 

 

Лично мнение: Когато почнах да чета тази манга, не очаквах нищо особено, но ме увлече ужасно. На някои хора жанра може да им се стори скучен, но според мен това е една страхотна манга, която си заслужава прочита. Разбира се единственият недостатък е бавният превод на английски, та се налага да я препрочитам периодично. :lol:

 

 

 

 

 

RAW

 

 

И тук

 

 

Чети онлайн: тук, тук

 

 

Онлайн на руски

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за темата :)  Поне от година се каня да и направя ама нали съм си мързел :lol2:  Много приятно заглавие и за мен е от онези дето си ги наричам "скрити шоджота". Вярно, че наблъскано с клишета, но са добре представени и мангата увлича дотолкова, че следя чаповете RAW  и си мрънкам наум, че се бавят с превода. Остана и с аниме а ни огрее някой слънчев ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз последните глави ги прегледах RAW, понеже от август нямаше нищо преведено. За заглавията дето най ми харесват превода върви ужасно бавно. Добре, че са рускините, те са по-напред с някои заглавия, които следя текущо. И аз силно се моля за аниме. Дано, дано. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да има, но аз ги прегледах RAW, два дена преди да излезе превода. :28558:  Да се надявам, че другите няма да ги забавят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата чапа, които най-много чаках да видя с превод вече са налице :)  Това още повече ме кара да искам аниме, пък и имам някаква надежда щом на края на единия пише, че вече има СД по мангата-чак ме е яд, че го няма в нета...мисля. Лошото е, че почти настигнаха излезлите чапове. Май има само още два непреведени, а нямам търпение да ги видя кой отива на националното(то дори с моя "японски" разбрах долу горе, но друго си е потвърдено :Dи как се развиват събитията там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз снощи изчетох последните два чапа. С превод вече ми стана ясно, не че с картинките не, но друго си е на разбираем език. И аз наистина много искам аниме, като гледам аниметата последните сезони нещо не могат много-много да ме хванат. Това със сигурност ще си заслужава.

53 май я няма RAW, от 52 на 54.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новия 55 чап излезе(raw разбира се) и понеже  повечко говорят може да се каже,че нищо не разбрах :D  Обаче пък края ме накара да се замисля кои персонажи освен Чика харесвам. Даскала ясно-типичното лошо момче, но друг!? После се сетих-приятелят на Чика-отличника, дето през по-голямата част от времето е и нещо като сурогатна майка на групичката идиоти. Наистина интересна птица, не мога да разбера мотивите му нито държанието му, просто ми изглежда нереален някак. Освен това се "запознахме" със семействата на другите, но за това на Чика реално нищо не знаем. Живял е с дядо си, защото баща му го е отпратил, видяхме и леля му, която доста добре познава приятелят му, което ме кара да си мисля, че и неговите близки не са просто дребни чиновници. Честно, не бих имала нищо против да повдигнат малко завесата от миналото му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преводът продължава да се движи три чапа назад. Излезе релийза на 55, а отделно се появи 59 raw, който вкара интрига-

Off Topic

появи се някакъв, който снима тайно само Чика:huh: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два релийза за две седмици, направо трябвада се отбележи с червено в календара. Все още са назад, но поносимо. Вкараха малко романтика, колкото да не е без хич, но така и не разбрах частта с чакането:huh:. Е, поне вече и двамата са наясно с чувствата си, остана и да земат да се разберат най-после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си аз, че диска може да значи бъдещо аниме и ето, поне е обявено, че ще има такова . Живот и здраве догодина ще го гледам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, debil4e написа:

Знаех си аз, че диска може да значи бъдещо аниме и ето, поне е обявено, че ще има такова . Живот и здраве догодина ще го гледам:)

 

Ураа! Напоследък нямам никакво време да чета манга и последните глави май не съм ги чела. Силно се надявам анимето да е повече от 12 епизода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятна изненада с два чапа наведнъж, вероятно за да напомнят за предстоящото аниме, което вече не е TBA, а е обявено(засега) за сезон пролет 2019. Надявам се да покрият поне частта до състезанието за националното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми явно няма да е повече от 12 епизода и още отсега са обявили втори сезон, при това още за есента догодина. Май нямам спомен досега да са го правили по този начин-в смисъл да го разделят на две и да го пуснат в една и съща година с почивка:huh:. Може би е опит да повишат интереса, нема лошо, стига да анимират арката, която очаквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С наближаването на анимето, препточетох още веднъж мангата от началото до последната глава. Силно се надявам да анимират арката със състезанието. Новите членове големи главоболия докарват на сенпаите си, особено единия. :lol2:

Ах, 7 Април, идвай по-бързо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също вече нямам търпение да започне. Със сигурност, ще анимират състезанието, но не очаквам да е в първата част. Просто мангата няма толкова натрупан материал за да го направят сега.

Виж от новите попълнения за мен по-проблемен е тоя дребничкия, а подозирам, че ти говориш за другия. Другия е леко асоциален, но го представят като добър музикант и ако( а в мангите обикновено успяват:D) го убедят, че не е сбъркал като се е записал, е по-добрия от двамата. Не само защото е по-добър музикант , като гледам той ще е гръбнакът нататък,  просто защото емоционално е по-зрял от другия. Дребничкият го представят много лабилен и комплексиран, а това винаги създава проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно за другия говоря. :lol: Че е добър музикант, спор няма, но пък на моменти на мен ми прилича на по-малкият брат на Такезо като характер. Никаква заинтересованост към котото. За другия си права, съгласна съм, но пък обича котото от малък, благодарение на дядо си. ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...