Jump to content

Recommended Posts

Според много сведения прабългарски племена е имало в много части на Азия. Защо да е умопомрачено твърдение? Българската народност не е съставена само от прабългарите, нито пък от всички прабългарски племена обикаляли Азия. Интересното е, че понятията прабългари и българи се употребяват едва ли не като синоними, а не са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите изследвания показват, че българите са много повече траки, отколкото прабългари. Умопомрачено и тежко комплексарско е да се откриват прабългарски корени навсякъде от зората на човечеството. Видиш ли, в Монтанско или

край Горно Нанадолнище имало село Сумера, значи жителите му са пришелци от Древен Шумер, респективно - шумерите са прабългари. Маниакално е, някак си. В лексикологията има понятие "омоними".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да подновим темата за историята. От историческите корейски сериали преминах и на китайски и особено ме впечатлиха тези, които обхващат периода от 1905г до края на Втората световна война. Накараха ме да прочета малко за този период на Китай и съм много шашната от огромните проблеми, които е имала страната през тези години. Чудя се как е оцеляла толкова голяма по площ държава. То и в Корея през това време голям зор са видели. Добре, че ние нямаме толкова дълга и толкова обхващаща голяма територия и много личности  история, че не знам как щяха да я учат в нашите училища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Периодът след 1912г - от филмите дори не може да се разбере кой е на власт . Изчетох из мрежата разни статии, но е било страшна работа. Сега ми станаха ясни и мераците  на Китай към Тайван  в днешно време. Все още не е приключила битката между Китайската комунистическа партия и националистите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, lenazai написа:

Периодът след 1912г - от филмите дори не може да се разбере кой е на власт . Изчетох из мрежата разни статии, но е било страшна работа. Сега ми станаха ясни и мераците  на Китай към Тайван  в днешно време. Все още не е приключила битката между Китайската комунистическа партия и националистите.

Моят поглед към това време идва от един от най-великите световни филми - "Последният Император". Той разбира се, е западната интерпретация.

 

На 25.09.2017 г. at 10:20, Matrim написа:

Хората съвсем изперкаха. Ето едно умопомрачено твърдение, че първият японски император е българин и че Шила, Пекче и Кайа са български държави. Колкото по се затриваме като нация, толкова по ни се иска да сме велики и вездесъщи.

Тук

Сетих се за едно старо видеозаписче, дали българската азбука произлиза от китайските йероглифи (частично) default_click-me.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо препоръчвам един стар корейски сериал от славното време на корейското кино (1992). "Eyes of Dawn" на режисьора Ким Чен Хак, за съжаление вече покойник. Историята обхваща годините на японския колониален период до Втората световна война, Освобождението на Корея и Корейската война. Действието се развива и в Корея, Китай, и във Филипините - продукция с невероятно мащабни размери. Малко остаряло кино от времето, когато телевизионните сериали бяха многосерийни филми, а актьорите бяха истински, а не айдъли в сегашния смисъл на думата. Рейтингът по време на излъчването прави Eyes of Dawn една от най-високо оценените драми за всички времена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eyes of Dawn - намерих го в руски сайт и го започвам. Докато не е изчезнал от торентите свалих и Mr. Sunshine. Много ми хареса. Последният Император е класика и няма как да бъде пропуснат.

"Сетих се за едно старо видеозаписче, дали българската азбука произлиза от китайските йероглифи"- все пак сме братовчеди с македонците, няма да се излагаме,я.

Редактирано от lenazai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се и за още един за това време, красиво заснетият The Grandmaster на Уон Кар Уай. Mr. Sunshine е един от най-силните сериали, дори да е като съвременна приказка на моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eyes of Dawn- този сериал трябва да го пускат периодично по много телевизии. До сега не бях гледала такова нещо за втората световна война. И руски , и американски , и тук таме някой други европейски филми разказват само за войната в Европа, но нищо за Азия.Там е било не по-малко жестоко.Едно е да четеш, друго е да го видиш във филм, а не искам да си представя какво е било на живо. Войната е страшно нещо. Минали са години от нейния край и много хора не знаят това. Мислят, че е нещо като в сериала "Ало. ало". То затова и на съседите на Япония им се изправиха косите от военния й бюджет за 2021г.

" За разлика от Германия, Япония и до днес не е преработила вината си за Втората световна война, за колонизацията на Корея след 1905 година и за инвазията в Китай. Човек лесно може да го установи, ако прелисти японските учебници по история или ако посети Музея на японската история и храма Ясукуни в центъра на Токио. В този храм националистите всяка година почитат паметта на жертвите от войните, включително и на японските военнопрестъпници. В храма Ясукуни се разказва една опростена версия на историята: Япония станала жертва на европейските колониални сили. Всъщност обаче Япония е една от малкото страни, които никога не са били колонизирани."

Редактирано от lenazai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eyes of Dawn- много време ще го мисля този сериал и много прочетох около него. Ето и още едно изказване  за Корейската война. Може би ще ви е любопитно да го прочетете: "В онези години американците хвърлят над Северна Корея повече бомби и напалм, отколкото в битката срещу Япония през Втората световна война. По време на бомбардировките загиват 20 процента от цялото севернокорейско население, твърди генерал Къртис ЛеМей, който по време на Корейската война командва американските ВВС. В интервю от 1984 година той казва следното: "По един или друг начин изравнихме всеки град със земята. Също и някои градове в Южна Корея. Разрушихме дори град Пусан. По невнимание"."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...