Jump to content

RED VELVET


theL0new0LLF

Recommended Posts

Yeri споделя здравословен начин на живот, като започва с обич към себе си. Сега тя се събужда, яде здравословна храна и спортува, дори ако е заета

С мисленето на „прясно“, вместо „твърдо“, тя преживява големи промени в тялото и ума си.

Yeri за Vogue Korea.

 

E14-Uk-CZUUAA87r1.png

 

JOY ще издаде предварително парчето „Je T'aime“ от предстоящия си солов албум „HELLO“ на 26 май, 18:00 KST

Това е римейк песен от певицата Hey през 2001 г. от свежо джаз настроение в танцово изпълнение на пиано с елегантна струнна мелодия.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mood sampler #3 от Джой. 

 

 

Между другото, песента й Je Taime ще излезе предварително на 26.05, 18:00 KST. Модерен римейк на класическия джазов хит на певицата Hey. 

 

Оригинала - в спойлера.

Уау, много интересна песен. Сигурна съм, че Джой ще я пресъздаде прекрасно. 

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пореден mood sempler #4 
Много ми харесва как звучи.


И още красиви снимки.
Изображение

Изображение

Изображение
 

Off Topic


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
 


 

 

ДОПЪЛВАМ ТУК.
Уенди ще бъде част от албума tribute, посветен на 50-тата годишнина от издаване на първия албум на известния корейски музикант Ким Мин Ки. Творецът е сред културните икони на Корея, а неговата песен Morning Dew се приема за музикален символ на борбата за демокрация. 
Албумът, в който участие вземат редица изпълнители (сред които и Тейл от NCT), ще излезе през юни.
Изт. MTV Daily Asia

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статия на Soompi за филма с участието на Айрин в главна роля - Double Patty, като изброяват 4 причини да го гледаме, а именно:
Вдъхновяваща история с която всеки може да се почувства свързан.
Химията между Айрин и Shin Seung Ho, която води филма.
Кадрите на храна, които ни карат да слюноотделяме.
Успокояващата музика към филма.

Мен ме убедиха. Остава да намеря къде да го гледам.
Warm & Cozy: 4 Reasons To Watch “Double Patty”

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Албумът на Джой ще включва и песен колаборация с един от най-успешните и обичани изпълнители на Корея - Пол Ким. 

Песента е римейк на If Only на Sung Si Kyung от 2002 г. 

Off Topic

 

 

 

Въпреки някои негативни мнения на фенове след новината, че албумът ще съдържащ ре-аранжирани песни, преобладаващите отзиви (особено за тази колаборация) са много добри, HELLO се представя чудесно в продажбите и си мисля, че всъщност старта на соло кариера с обичани и познати песни никак не е лоша идея. Дори бих казала е голямо предизвикателство за всеки един певец, особено за Джой, която не е основен вокал и да си признаем - певческите й способности често са подценявани. Ще има възможност да покаже таланта си и съм сигурна, че е достатъчно подготвена и ще се справи страхотно. 

Нямам търпение да я чуя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джой и предварително излязлата песен Je T'aime. 

 

 

И днес продължават красивите снимки на Джой за албума й HELLO.
31.05 приближава. :)
Изображение

Изображение

Изображение
 

Off Topic

 

Изображение


Изображение

Изображение

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джой и тийзър на видеото на HELLO.
Звучи СТРА-ХОТ-НО, лятно и свежо. Колко се радвам, че не сме пак на балади.
И бавни песни обичам, но ми се искаше да чуя вече нещо по-весело, а това точно така ми звучи - като един от бъдещите ми любими албуми.
Изображение
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки от прескофенернцията за HELLO - първият самостоятелен албум на Джой. Водещ е била Уенди.
Изображение

Изображение 
 

Off Topic


Изображение
 


В момента тече лайф в YT и VLIVE, където Джой представя албума си и е ужасно развълнувана, дори нервна бих казала.
От все сърце й пожелавам успех!
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе. :)
Джой и HELLO - заглавната, едноименна песен на първия й самостоятелен албум.


Това момиче успя да ме разплаче.
От радост.
Песента страшно много й отива.
Част от текста, мой (не перфектен) превод, но добивате представа колко сладка и свежа е песничката.


"...Забрави всичко случило се, 
захвърли болезнените спомени.
Не плачи, днес е нов ден,

бъди готов да го посрещнеш.

Самотни дни, на всичките ви казвам "чао".
На сълзите в сърцето ми - довиждане сега.
Вчерашното "ти" отлетя с вятъра, 
без съжаления и безпокойство - сбогом..
."

 

Целият албум в YouTube Music

 

 

Soompi със статия за албума.
Цитират думите на Джой за създаването му: "Слушах много песни, докато избирах музика за албума. Усещам лековити (healing) песните от 90-те и 00-те год. Обичам ги.  Наистина харесвам това ретро усещане, дори казвах, че ми се иска да съм се родила по-рано, така че да можех да живея в това време. Харесвам тази чистота, искрено чувство, което е във филмите и подобни неща от това време. Получих много вдъхновение от киното."
Добавя: "Искам искрено да благодаря на артистите, които ми позволиха да преработя техните песни.  Дори да искам много да изпея дадена песен, авторските права може да са много сложни. Тези песни са толкова хубави, не исках да обърквам емоциалната аура на оригиналите. Вместо това опитах да представя своя глас в тях. Има толкова страхотни песни, че беше трудно да избирам, но исках да има обединяваща тема. Използвах песни, които аз исках да изпея и песни, препоръчани от други. За щастие, всички артисти, чиите песни исках (да изпълня) ми позволиха да ги ползвам."
Джой казва също: "За да съм честна, хората на моята възраст не знаят много песни от 2000-т, но аз упражнявах много от тях като трейни. Имаше песни, които знаех и такива, които чувах за първи път. Обикновено, когато се мисли за римейк албум, се приема, че песните са много стари. Но когато И Су Ман каза, че иска да пея песни, които и майките, и децата да усетят си помислих, че времето на 2000-те години е перфектно за това. "

Off Topic

 

Joy’s solo album is a remake album of hit songs from the 1990s and 2000s. She said, “I listened to a lot of songs while choosing music for the album. The songs from the 1990s and 2000s gave me a sense of healing. I loved them. I really like that retro vibe. I’ve even said that I wish I was born earlier so I could’ve lived through those times. I really like that pure, honest vibe that is in the movies and other content from that time. I got a lot of inspiration from the movies.”

She added, “I want to sincerely thank the senior artists who allowed me to remake their songs. Even if I really wanted to sing a song, copyright issues could make it complicated. They are all such great songs that I didn’t want to mess up the emotional aura of the original. I tried to show my own voice and emotions inside those songs instead. There were so many great songs that it was difficult to pick, but I wanted there to be a connecting theme. I used both songs I wanted to sing and songs recommended by others. Fortunately, all the songs that I wanted, I got permission from my seniors to use.”

Joy also said, “To be honest, people my age might not know a lot of songs from the 2000s, but I practiced with those songs as a trainee. There were songs I knew and songs I heard for the first time. Normally when you think about a remake album, you think of songs that are a lot older. But when Lee Soo Man said that he wanted me to sing songs that both mothers and children could relate to, I thought that the 2000s would be perfect for that.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влог от Джой - подготовката й за албума. :)
Колкото повече гледам материали за или със Сойонг (както е истинското й име), толкова повече съм впечатлена от нея.
Знае възможностите на гласа си, продължава да взема уроци, за да го подобрява, обича това, което прави, има мнение по въпроса. Както например - екипът е искал друга да бъде заглавната песен, а не HELLO, за която държала Джой. Разбрали са се, че ще решат след като запише двете песни и в зависимост от изпълнението й. Както скромно каза тя преди вокалната практика: "Трябва да се справя добре!".
Е, успяла е, след като се радвахме на "ЗДРАВЕЙ" като водещ сингъл на албума. Респект!




Йери за W Korea и Burberry, сегмента "Скритата чанта".
Между другото, днес в Бабъл е казала, че съвсем скоро ще видим петте заедно (комбек) - след промоцията на Джой. Да изчакаме още мъничко. Аз чакам и стискам палци с надежда. :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джой и Уенди реагират на видеото HELLO. Получаваме и малко информация за клипа.
Като например (ако някой не е разбрал) е сниман на о-в Чеджу, участниците са обикновени хора, не актьори - като haeyeno (жените гмуркачки), земеделците, сърфистите, кученцето Бенджи :) . Малкото момиченце се казва Нади, на 6 г. е и никога преди това не се е снимала. Във видеото Джой намира детето и тръгват заедно да търсят семейството му. По пътя си тя получава много помощ и осъзнава с колко безценни хора и моменти сме заобиколени. Накрая на видеото намират семейството на Нади, което всъщност е реалното й - мъжът, който я прегръща е баща й, жената е майката. Наистина красиво видео с чудесно послание. 
На Уенди също много й хареса. :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...