Jump to content

RED VELVET


theL0new0LLF

Recommended Posts

Да попълня и нейните участия.

То от петък в Music Bank е качено, ето само интервюто там.

Interview with WENDY/KIM JAEH WAN (Music Bank) | KBS WORLD TV 210409

 

Тази седмица нямаше Music Core, което се излъчва в събота.

А днес в Inkigayo, Уенди имаше две изпълнения.

WENDY(웬디) - Like Water @인기가요 inkigayo 20210411

 

Off Topic

 

WENDY(웬디) - When This Rain Stops @인기가요 inkigayo 20210411

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредното изпълнение на живо от Уенди - Why Can't You Love Me за канала Mdromeda K-pop, като тя е първият SM изпълнител поканен от тях. 

Много е добра, хора. 


Йес, йес
Как е записана песента на Уенди и Сълги - Best Friend. :)
Уенди не спира да прави комплименти на Сълги за гласа й, а накрая споделиха, че бащите им все още не могат да разпознаят гласовете им в песните. 

 

Самата песен е хубава и много се радвам, че я има. Не са кой знае колко песните за приятелство в к-попа.
Текста й казва:
"Сред всичките, безброй хора
как успях да те позная?
Защо точно ти?
Сякаш мястото до мен, от самото начало,
е било заето от теб,
всичко се получи естествено...

...Ти, ти си най-добрият ми приятел,
винаги, завинаги.
Ти си история, която няма край.
Означаваща, че ти и аз сме заедно.
Винаги ще те закрилям,
защото съм най-добрият ти приятел
(ти си моят най-добър приятел)"
 

Off Topic

 

Of all of the countless people
How could I identify you?
Why was it you?
It's like the seat next to me, from the beginning
Has always been filled by you
Everything was natural

 

Oh you, you're my best friend
Forever, never end
You're a story that can never end
It means that you and I are together
I will always protect you
Oh, 'cause I'm your best friend
(You’re my best friend)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно чудесно интервю на Уенди за Teen Vogue.

Интервюто на български.

 

Уенди от Red Velvet за излекуването
и създаването на соло албума ѝ Like Water

„Не е нужно да работиш усилено през цялото време.
Всеки се нуждае от почивка“

Автор: Crystal Bell

 
Представете си следното: Преминавате през заетия си живот тичайки от едно нещо към друго, ума на автопилот – и тогава внезапно, неочаквано тази рутина се обръща. Няма къде да отидете, нищо не правите. Толкова много време. Време, каквото не сте имали преди. Време да починете и да се чувствате неспокойни, да търсите нещо да ви разсее, да обработите сериозни емоции. Време през което просто… съществувате...


Цялото в спойлера.
 

Off Topic


 

Уенди от Red Velvet за излекуването
и създаването на соло албума ѝ Like Water

„Не е нужно да работиш усилено през цялото време.
Всеки се нуждае от почивка“

Автор: Crystal Bell

 
Представете си следното: Преминавате през заетия си живот тичайки от едно нещо към друго, ума на автопилот – и тогава внезапно, неочаквано тази рутина се обръща. Няма къде да отидете, нищо не правите. Толкова много време. Време, каквото не сте имали преди. Време да починете и да се чувствате неспокойни,
да търсите нещо да ви разсее, да обработите сериозни емоции. Време през което просто… съществувате. „Време за възстановяване“. Уенди, един от най-разпознаваемите гласове в к-попа, разговаря с Teen Vogue с яснотата на човек, прекарал последната година почивайки, приемайки и очаквайки този момент: дългоочакваното излизане на първия ѝ самостоятелен албум Like Water.
Минало е известно време, почти 16 месеца, откакто 27-годишната вокалистка на Red Velvet е била под светлините на прожектора по този начин - изпълнявайки и промотирайки, смеейки се. Всъщност в момента тя се смее на себе си, защото е забравила точната фраза, която е написала на албума си. „Казва…“ -  започва тя, вече малко несигурно, „Започва нова глава или нещо подобно? Говори се нещо за нова глава. Почакайте.“ Искрящият, сладък смях залива говорителите на лаптопа ми, докато тя гледа синия пакет пред себе си. „Започна нова глава от живота ни.“ Това е написано на албума ми. Аз го написах.“
При планирането на по-ранен етап, Уенди е направила списък от неща, които е „искала да каже на феновете си“, смесица от емоции – успокоение, съчувствие, благодарност – и лични истории. „Написах „Просто искам да ви благодаря, че вярвате в мен.“ казва тя. Оставени на грижата на авторите на песни Yoo Young-jin и Kenzie, двама от основните автори в SM Entertainment, искрените думи на Уенди са вмъкнати в стиховете на заглавната песен на албума Like Water. Посланието на спокойната поп-балада е ясно: Благодаря ви, че ме чакахте!
За да се уловите напълно благодарността на Уенди към почитателите ѝ, първо трябва да разберете обстоятелствата. В края на 2019 г., на Коледа, тя пада от 2,5 м. висока платформа докато репетира за годишния фестивал на SBS Gayo Daejeon Special. Чупи дясната си китка, таза и получава наранявания по лицето.
Прекарва три месеца в болницата, а остатъка от годината се възстановява в дома си в Сеул. „Чувствам, че ви шокирах и ви накарах да се тревожите. Съжалявам!“ пише тя в Инстаграм седмицата след инцидента. „Няма да ходя никъде, ще бъда точно тук. Защото ще пея цял живот.“
„Имах много време да почивам миналата година.“ казва тя на
Teen Vogue. Контекстът остава неизказан. Виси някъде в пространството на дигиталната връзка, която създадохме между Ню Йор и Сеул, където тя седи в стая толкова светла, че кара червеникавия, ягодов оттенък на русите й коси да  пламти. Все пак тя  е фокусирана на позитивното. “Беше добре за мен, защото ме накара да мисля за това, какво правя“ казва тя.
А това, което прави като член на Red Velvet, а сега и солист, е да пее. О, тя ПЕЕ. Позната с диапазона на гласа й в 4 октави и адаптивността си, Уенди може да белтва (терминът е „belting“, на български се транслитерира с „белтинг“, но няма или поне аз не намирам точен превод или друг термин, а, Бога ми, търсила съм откакто се занимавам да превеждам някои статии за изпълнители. на запад много ползват тази дума за конкретната техника и ще съм благодарна, ако някой ми каже еквивалента ѝ на български.). Уенди пее „shine on me!“ в калейдоскопичния дебют на Red Velvet -Happiness; тя изпълнява рифове, импровизации и фалцет; тя може успешно да пее всякакъв жанр – от r&b до балади и забавни поп песни, Казва, че има „осем гласа“ в себе си, всеки уникален, а един от тях през 2014 г. дори изпълнява кавър на Speak Now на Тейлър Суифт, с китара в ръка.
Уенди, родена като Сон Сънг Уан, прекарва детството си в град Чонгджу, във вътрешността на страната, където открива любовта си към музиката. Дава кредит за откриването й на баща си, който съвсем не е искал дъщеря му да става поп певица, но е искал да обича музиката по начина по който той я обича. „Баща ми обича джаз.“ казва тя, „Харесва всички жанрове. Той беше този, който ме въведе в света на музиката и ми позволи да слушам различни стилове.“ Той също така я окуражава да учи музика. Уенди учи пиано, флейта, саксофон и китара. „Всичко.“ добавя тя. „Всичко е влияние на баща ми.“
Когато е на 12 г. тя и семейството й се местят в Онтарио, Канада. Тя дори прекарва две години в училище в Минесота. Докато учи в гимназията в Онтарио тя е участник в представителния хор. През 2012 г. Уенди преминава прослушване на SM в Канада, изпявайки джазовата Moon of Seoul на Kim Gun Mo (влиянието на баща й). Две години по-късно тя дебютира в Red Velvet, една от най-успешните южнокорейски момичешки групи.
Животът на айдъла се движи бързо. Сред многобройните международни пазари има очаквания за нова музика на всеки няколко месеца. С всяка нова концепция, пълен график и редица изпълнения на живо в музикалните предавания и концерти, различни събития – основата на южнокорейската айдъл индустрия. По време на инцидента Red Velvet тъкмо представят Psycho, водещият сингъл на петнадесетия си рилийз и са нямали много време за почивка, спомня си Уенди.
Така че, когато се е наложило да преустанови активностите си и да се лекува, тя реагира както повечето млади работохолици: паникьосва се. „За първи път от месеци бях наистина нервна и някак стресирана, че няма да работя.“ казва тя. Но прекарвайки време с родителите си, които летят обратно към Сеул, за да живеят с нея и да й помагат докато се възстанови, това й е помогнало да облекчи безпокойството си.
„За първи път от 10 г. живях с тях.“ споделя. „И все още прекарвам време с тях. Това ме успокоява. Да получавам толкова любов всеки ден. Да бъдеш със семейството си носи чувство на комфорт, както никое друго.“ Нещата, които й носят комфорт? „Храната на мама. Думите им. Прегръдките им. Всичко тяхно. Просто те. Тяхната любов.“
“Напоследък майка ми постоянно ми казва „благодаря“. „Благодаря ти, че вече си добре! Че пееш, че можеш да си на сцената, че можеш да правиш нещата, които обичаш.“ Но аз съм тази, която трябва да им каже „Благодаря!“
След месеци на майчина, домашна храна и топли прегръдки идва осъзнаването. „След време свикнах.“ казва Уенди. Тя спира, за да намери правилните думи. Как да обясниш, че най-трудното време в живота ти те води до състояние на просветление? Че последствието е било нещо от което си имал нужда? „Можех да мисля за себе си и знаех, че всичко е наред, ако си почина… Това време беше скъпо за мен, защото научих много. Предполагам някак пораснах.“

„С всички е така.“ добавя тя. „Работиш и така нататък. Това е всичко, което правиш и си мислиш, че е нормално. Но като се върнеш стъпка назад, можеш да видиш много неща, които не си виждал, нямал си времето или енергията да ги видиш… Не е нужно да работиш прекалено много през цялото време. Всеки се нуждае от време за почивка. След това ще си по-добре.“
Това е едно от многото послания, които тя иска да предаде чрез Like Water и то е най-видно в нежната, пиано-балада When This Rain Stops. Това е най-личното парче в албума и Уенди прекарва над 15 часа в звукозаписното студио, за да го запише перфектно. „Няма проблем понякога да спреш и да си поемеш дъх, дори да вали в сърцето ти.“ пее тя. „Когато дъждът спре ще можеш отново да се усмихнеш.“ Най-доброто изкуство често ни помага да осмислим собствените си чувства. Повече от всичко, Like Water е плод на пречистването. Той е толкова искрен (албумът). В пролетната и сантиментална Why Can‘t You Love Me, тя пее за игриво увлечение, как бузите й пламват, когато я погледнат. Best Friend е сладък дует с колежката й  Сълги от Red Velvet. Първоначално предвидена като соло песен, Уенди моли Сълги да се включи. „Тя беше първата, която ми дойде наум. Като „Най-добрата ми приятелка?“ О, това е Сълги.“ Те влагат вокалите си заедно и докато това подсилва тяхното приятелство, също така е тест за близостта им. „Смяхме се много.“ смее се тя. „Никога не сме пели една до друга по този начин. Защото песента е за нас, пеейки, че сме най-добри приятелки, нали? Беше твърде… мило (лично)“.

Like Water е подходящо име за първия й соло опит – гласът й, както водата, е флуиден и подвижен. Платон е вярвал, че водата в най-чистата си форма приема формата на икосаедър,  20-стенно, многостенно тяло, предаващо сложността на човешките емоции. Идеята е езотерична, но Уенди избира синьото, нейния представителен цвят в Red Velvet, като основен мотив, защото иска да акцентира на множеството свои страни.
„Синьото е комплексен цвят.“  казва тя. „Има много нюанси на синьото. Може да означава свежия ми глас или силния ми вокал, така също може да бъде и много топъл цвят. Защото албумът съдържа песни, които „лекуват“, исках да покажа топлина, но пък исках и гласът ми да звучи свежо и мощно.“
Процесът на намиране на собствен цвят – не просто синьо – променя връзката й с музиката. Води я по-близо до дните прекарани в Чонгджу, малките клавиши от слонова кост и баща й до нея. „Наслаждавам се много повече.“ казва тя за изпълненията си. „Мога да съм щастлива на сцената и да предавам енергия на феновете.“

Дори да е нервна да стои там сама, тя не го показва - нито на сцената, нито при включването чрез Zoom. Вместо това изглежда ѝ е приятно. „Мисля, че сега се чувствам по-удобно да пея.“ споделя Уенди. „Ако пея с повече мощ или влагам  повече усилие в песните, това е защото е моята история. Това е за моите фенове и хората, които обичам. Мисля, че най-важното нещо, когато пееш е да се чувстваш удобно. Защото, ако ти е удобно, можеш по-искрено да предадеш посланието на песента.“
И това е, което я доведе тук, в тази стая, в този момент във времето, да говори за своя албум, който в ретроспекция е много повече от албум. Излекувал я е. Успокоил я е. Завел я е по-близко хората, които най-много обича и до мечтата ѝ – да бъде не „звезда“, а да пее.
„Не усещам пеенето като работа“ казва тя. „То си е моето нещо. Нещо, което обичам и ще обичам да правя завинаги.“


69cea109f6ed3e96.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уенди - как се подготвя и записва When This Rain Stops & Like Water.
Споделя, че е станала по-уверена в пеенето си по време на концертите La Rouge, когато се е отдала напълно на музиката. Казва, че се е чувствала истински щастлива, когато е изпълнявала Light Me Up и е било най-доброто време на живота й.
Целта ѝ (занапред) е да се забавлява при пеенето, както тогава. 
"При първото си изпълнение в музикално шоу" казва тя, "ще пея с хубавия микрофон, който ми подариха феновете. Много ви благодаря! Ще дам всичко от себе си на сцената. Ще се постарая да се насладя на изпълнението си, представяйки си, че феновете са пред мен." :) 


Не намирам добро качество на концертното изпълнение на Light Me Up, затова споделям радио изпълнение от 23.12.2019 г. на същата песен.
Много се радвам, че Уенди се завърна. :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже попълвам участията в музикалните предавания, ето и на Уенди от M COUNTDOWN миналата седмица на 15 април.

[WENDY - When This Rain Stops] Comeback Stage |#엠카운트다운 | M COUNTDOWN EP.706 | Mnet 210415 방송

 

[WENDY - Like Water] Comeback Stage |#엠카운트다운 | M COUNTDOWN EP.706 | Mnet 210415 방송

 

И на 17 април в Music Core..

(WENDY - Like Water), MBC 210417 방송

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spotiy обявявана кампания EQUALза насърчаване на равенството в половете в музикалната индустрия. 

Тя се надява да разшири и подкрепи гласовете и творчеството на жени изпълнители и творци.

Уенди е първият изпълнител, който представя Южна Корея за тази кампания.

 

RRcqm.jpg

 

RRj66.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видео на Джой за за TOD x W Korea. Разкошна е.
Какво казва за колаборацията италианската компания: "Невероятното небе на Сеул, силата на танца и безпогрешните маратонки Tab. След представянето в Ню Йорк, Tod  започва нова глава в Сеул, наречена In Our Shoes. Южнокорейската певица Джой, заедно с двама професионални танцьора като главни герои. Чрез движенията й е илюстрирана трептящата енергия и поп-културата на Сеул. Новите Tab на краката й: спортен, но изтънчен модел, брандиран с иконичния Гомино детайл." 

Off Topic


Seoul's amazing skyline, the power of dance and the unmistakable Tabs sneakers. After its launch in New York City, Tod's reveals the new chapter of In Our Shoes, in Seoul. K-pop south korean singer Joy together with two male professional dancers are the protagonists. Through her moves the vibrant energy of Seoul and its pop culture is illustrated. At her feet the new Tabs sneakers: a sporty yet sophisticated model, branded with the iconic Gommino detail.

 


Тук и в Инстаграма на Mihawkback, който предполагам е хореограф на композицията.
И малко снимки.
Изображение

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говори се, че Joy ще направи своя соло дебют до края на този месец. От SM потвърдиха новината, без да посочват конкретна дата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, skofiild написа:

Говори се, че Joy ще направи своя соло дебют до края на този месец. От SM потвърдиха новината, без да посочват конкретна дата.


Ужасно много се радвам за Джой. :) 
Полека лека Red Vevet се превърнаха в любимата ми женска група и ценя всяка добра новина за тях поотделно или заедно.
Тук Soompi също ни известяват за албума.

Фен се е постарал да създаде видео с някои от най-добрите вокални изпълнения на Joy,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уенди стана официален член на Почетното общество на Community Chest of Korea.

На 14 май благотворителната организация Community Chest of Korea посочи Son Seung Wan (рожденото име на Уенди) като 2602-и член на тяхното общество на честта, което признава дарители, дарили над 100 милиона вона ($ 88 695,80 USD). През февруари миналата година Уенди дари 100 милиона вона на организацията в помощ на пациенти и здравни работници в нужда по време на кризата с COVID-19.

:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Соло албума на Joy "Hello" ще излезе на 31 май. Той ще съдържа шест римейк песни от 1990- 2000-те години, за да покаже собствен цвят на певицата.

Туитър

 

Асоциацията на производителите на развлечения в Корея (KEPA) пусна нова версия на „“NOW N NEW”“, песен, която първоначално беше издадена през 1999 г. с посланието, че всички трябва да сме едно със семейството, приятелите и съседите си, за да създадем бъдеще на надеждата. Тя беше изпята от най-добрите певци на времето, за да утеши гражданите, страдащи от финансовата криза на МВФ през 1997 г.

Новата версия „“NOW N NEW” 2021“ е направена с надеждата да се преодолее настоящата пандемия COVID-19 и се пее от Doyoung от NCT, Seulgi от Red Velvet, Baek Ji Young, Eunkwang и Changsub от BTOB, Hyunjae от ТНЕ BOYZ, Minyoung от Brave Girls , MJ на ASTRO, Kim Jae Hwan, Ha Sung Woon, 10cm, Insooni, Ock Joo Hyun, Park Bom, g.o.d’s Kim Tae Woo, Hwang Chi Yeol, Golden Child’s Y, Tiger JK, Bizzy, WEi, Lovelyz’s Baby Soul, Weki Meki’s Suyeon, Rocket Punch’s Suyun, MOMOLAND’s Jane, JooE, and Ahin, DRIPPIN’s Cha Jun Ho, PITTA, Kim Jo Han, Letteamor, Dreamcatcher’s Siyeon and Yoohyeon, Sinchon Tiger, IZ, WAX, Lee Sang Min, Cheetah, Teo и TRI.BE.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...