Jump to content

Recommended Posts

81895793gw1f4l8oacj0ej20hw0qegqz.jpg?w=6

 

The Princess Weiyoung (锦绣未央)

Страна: Китай      

Също така известен като: Jin Xiu Wei Yang

По новелата на: Qin Jian – „Shu Nv You Du / The Bastard Daughter is Poisonous“

Година на излъчване: 2016 – Ноември – 11 старт

Време на излъчване: 2016

Жанр: Период, Романс

Канал: Dragon TV, Beijing TV

Епизоди: 54

Режисьор: Li Hui Zhu

Субтитри: Английски

 

Участват:

Tiffany Tang като Li Weiyang / Feng Xin Er

Zhao Shu Ting като child Li Weiyang

Northern Wei

Luo Jin като Tuoba Jun

Vanness Wu като Tuoba Yu

Huang Hai Ge като child Tuoba Yu

Chen Yu Qi като Tuoba Di

Canti Lau като Tuoba Chou

Zhang Tian Yang като Tuoba Han

Xu Rong Zhen като Crown Princess, Tuoba Jun's mother

Ding Zi Ling като Lu Zhaoyi

Hou Rui Xiang като Zong Ai

Li Ang като General Jiao

Li Household

Mao Xiao Tong като Li Changru

Li Xin Ai като Li Changle

Liang Zhen Lun като Li Minde

Jin Han като Jiang Nan

Nan Fu Long като Li Minfeng

Lily Tien като Jiang Rou

Bai Fan като Li Xiaoran

Wang Yan Zhi като Jun Tao

Mu Le En като Baizhi

Tian Yi Xi като Ziyan

Peng Dou Dou като Li Changxi

Wang Li Yuan като Old Granny Li

Chang Shi Xin като Tanxiang

Liu Jie като Seventh concubine, Li Weiyang's birth mother

Hu Cai Hong като Lady Wen

Wang Wan Juan като Zhou Xuemei

Yang Zu Qing като Hongluo

Peng Ying Ying като Cui'er

Jin Po Han като Rong'er

 

Резюме: Принцесата на Northern Wei Dynasty -  Feng Xin Er (Tiffany Tang), приема самоличността на спасителката си Li Weiyang, за да отмъсти на хората унищожили кралството и. Но преминавайки през много трудности тя използва своята мъдрост и чувство за справедливост, за да се превърне в могъща и силна жена...

 

 

Свали с английски субтитри  :click:

 

Онлайн с английски субтитри  :click:

 

Онлайн с руски субтитри  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете... таман се чудех къде да го преслушам...

Ванес скоро не е играл в сериал и съм бая скептична дали ще ми понесе тематиката, но поне ще се знае заслужава ли си гледането.

Главния на първо четене нищо не ми говори, но ся си намерих пропуска... ако бях изгледала Диамантените с Рейн поне щях да съм го виждала... много обичам такива препратки... поне ще имам едни 68 серии под ръка ( Diamond Lover), ако тоз не ми понесе... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тифани, както винаги, страхотно се справя. С главния герой и красивите картини, направо омагьосват екрана. Има и други готини екземпляри.

Следя сериалчето с интерес. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтече новината покрай рождения ден на Тифани, че са двойка с Лу Джин :) Честито им... 

В тоз ред на мисли добре им се получава романса и в сериала, и даже успяват да задържат вниманието ми вече почти 40 серии... Да добавя и пеничката изпълнявана от 2та :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтече новината покрай рождения ден на Тифани, че са двойка с Лу Джин :) Честито им... 

В тоз ред на мисли добре им се получава романса и в сериала, и даже успяват да задържат вниманието ми вече почти 40 серии... Да добавя и пеничката изпълнявана от 2та :)

Гледай ги и тук, великолепни роли, но на мен любимката ми е Ди Ли Ре Ба (не е етническа китайка,а уйгурка). Жалко, че сериалът е преведен само до 22 серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубаво човек да има да почивка та кеф да си го довърши...изцяло преведен на английски вече :)

Крайната цел е постигната

Принцесата става Кралица, но... малко ми дойде в повече всичката смърт накрая... кой заслужена, кой като саможертва... 

 

Много добра игра на целия каст... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах че красиви аристократични особи! Истинска приказка!

Мда, ама взе че зацикли

с тая пепеляшкина история - лошата машеха и дъщерята я гонят, та не се дава, те се гаврят, тя страда. Как ще го изкарат все тъй до 54 серии, не ми е ясно. Битки малко. :( Но пък актьорите са красавци, спор няма, сладури са. Особена майката на лошата героиня - малко прекалено прозрачна са я направили, ама пък какъв хъс влага само. И лошият чичо на добрия принц в бяло - ето един интелигентен човек най-накрая - свикнал да живее в потайност, и същевременно нелишен от чувства, за мен единственият по-реалистичен. :). Да го видим :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китаистите знаят, но аз да постна няколко реда от времето за което се смята,

че произхождат събитията и за прототипите на героите, които се поразминават.

 

 

В 450 г. империята Вей с голяма армия напада неочаквано южната империя Лю Сун

и завладяват земите до р. Янцзе и сключва мир с императора Лю Илун.
Връщайки се в столицата Туба Тао научава от началника на охрана Цзун Ай,
че синът му Тоба Хуан е подготвял заговор. Туба Тао екзекутира много заподозрени,
а престолонаследникът му се самоубива. Опасявайки се за собствения си живот Цзун Ай
организира заговор и убива Тоба Тао в 452 г.

Цзун Ай избива всички които смята че ме пречат, съучастниците си,
приближени и министри на бившия император.
Постава на трона един от синовете на Туба Тао,
Туба Юй (Tuoba Yu) 拓拔余 или Нан Ан ван -тук характера на героя малко не отговаря(Nan An Wang) 南安王.
Новият император се занимава само с лов и забавления.
Малко след като го издига, Цзюн Ай го убива.
Но друг военоначалник Лю Ни вдига бунт, залавя Цзун Ай и също го убива.
Император става внука на Туба Тао – Туба Цзюн -предполагам нашия ГГ(Tuoba Jun) 拓拔濬
или Вен Чен Ди (Wen Cheng Di) 文成帝(452-465) Новият император реабилитира будизма,
който е бил забранен от дядо му, даоист и враг на будизма. /Някъде четох, че  убива дядо си/В 452 г. войските на Сун
се опитват безуспешно да завладяват граничната крепост. В 456 г. се възстановява
търговията по Великия копринен път. Като цяло управлението на Туба Цзюн е спокойно.
Следващият императро Туба Хон (Tuoba Hong) 拓拔弘 или Сян Вен Ди
(Xian Wen Di) 獻文帝 (466-471) е също ревностен будист като баща си.
В 466-69 г. империята Вей разширява земите на юг, като присъединява п-в Шандун и в 470 г. разбива Туюхун и Жужан.
В 471 г. Туба Хон е почитател на китайската култура и език и налага китайските традиции и култура на санбийската аристокрация. Всички които се противопаставят са екзекутирани. Туба Хон се отрича от трона в полза на сина си Юан Хон (Yuan Hong) 元宏 или Сяо Вен Ди (Xiao Wen Di) 孝文帝 (471-499), но запазва влиянието си в двора. В 479 г. в Южен Китай се обявява династията Южна Ци. Новата държава завладяват царство Вуду и нанасят поражения на Вей, в 480-481 г. В 479 г. северните племена кидани и татаби приемат васалството на Вей.

В 490 г. умира регентката императрица Фен/предполагам нашата ГГ/. В 490-491 г. армията на Вей разгромява Жужаните и Туюхун.
В 493 г. по време на поход в Южен Китай, Юан Хон пренася столицата в Луян. В 498 г. Юан Хон умира от болест.  

 

 

90ar1KEQi98.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко много хубаво, но тая кобила Тифани Танг ми бърка в здравето.Както си пусна китайско и все тя се пули насреща и стърчи над мъжете..Добре, че все хубавци край нея, че да може да се гледа. Ванес  за пропускане ли е! ;) . Уф,  да е кой знае каква актриса, да преглътна, а тя все едни физиономии навсякъде. Май е по-известна, като китайката  с  роклите ментаци на Elie Saab,  с които се появява на всички светски събития години наред и това я прави непрестанно обсъждана и обект на присмех, отколкото с играта си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не схванах

защо ГГ трябваше да умре? И просто ми дойде някак неочаквано. Имаше ли причина да умира?

 

Главната не ми е по вкуса. И много дървено играе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото така са китайските сериали,

 

ако не умрат ГГ, няма да свършат сериалите :28558: , ще трябва да играят актьорите

до дълбики старини.... или се прехвърлят -втори сезон-в наши дни,  или обратно, това е... :28558:  :28558:  :28558:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това и  започнах да гледам  китайско,

 

щот си мрат почти всеки път. Не е като корейското  да не смеят да ги отрепят , че феновете ще отрепят тях и вечно боза и шекер в края последните 2-3 години.

При китайците оцеляват в 2 от  5 сериала и то, ако не е исторически, а в историческите в 9 от 10 дават фира.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За смъртността в китайските сериали - най жестоко е като ГГ без никакви предистории умре в последните минути на последния епизод  :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Изглежда ми ,представата за щастлив край на китайците е смърт за ГГ,реве драгия зрител на финала в чест на безсмъртната несбъдната либов.. :slap:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де, няма ги оставят да си омръзнат женени сред битовизми. :28558: Какво по-хубаво!

 

Пък и без това най-редовно  се чифтосват или се бракуват  китайските актьори  по време или след свършване на даден  сериал, та замазват и радват очите на феновете. :896767: Пък като снимат и по 50-100 серии или два-три сезона, някой път се менкат и става още по-интересно. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ясно,

ГГ умират в историческите КИТАЙСКИ сериали, разбрах го това вече....Но той седна на трона и тогава умря....тц тц! Това представата им за щастлив край ли е? Егати щастието!!! А и син остави, тоест направи. Значи изпълни си предназначението по всички точки /събра се с главната героиня, стана владетел и баща/ и сега да мре. Нещо не мога да го възприема. Мъча се, напъвам се, но ограниченият ми мозък не възприема това голЕмо щастие.

:28558::896767: :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...