Jump to content

Recommended Posts

Как няма  да  е хубав ОСТ-а с гласа на Зверския Йосоп.

Не е грозен Пак Со Джун, но не му отива с открито лице. Когато беше с пусната коса (в някои от епизодите) изглеждаше много добре.

 

hwarang-feat-image-14-full.jpg?w=350&h=2

hwarang15-000331.jpg?w=450&h=450&crop=1

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:yes: Ах ,кралчето се оказва не само красив, а и талантлив,страхотен глас,много са сбъркали сценаристите с този развой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йон, ти остави, че броят само до едно, ама и от стрелите им рядко се умира :28558:

 

Колкото до Со Джун - както казах, никъде не сте оплювали визията му, така че явно проблемът е в този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен си ми харесват всички мъжки екземпляри. 
Наистина са подбрани и са красиви. 

Как го видяхте грозен птице кучето не знам?

Особено с пусната коса беше много готин. И се открояваше.

Но събота и неделя ще гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Со Джун ме спечели точно в КМХМ и много си го харесвам. Играе добре и е много чаровен и красив. Според мен не отстъпва на останалите хуаранги по хубост. Радвам се, че именно него избраха за главен. Но всеки има различен вкус. Иначе целия каст ми харесва, сладури големи са.

 

Ето я и моята любима песничка от ост-то - Ви и Джин. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

След тази стрела в сърцето би било логично да е пътник, но наистина в превюто я дадоха, че я лекуват и се борят за живота й. Все още не е умряла. Предполагам, че ще оцелее, което ми дава и надежда, че можем и да имаме хепи енд. Дано! :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно ако вземе да умре барабар с братчето си, кралицата и още двама трима ще е идеалният край.  Поне ще компенсират цялата глупост, която дават последните няколко епизода. 

Бан Рю и мацката много сладки на фона на всичко  те поне се обичат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nyx , а аз най-малко разбирам мотивацията на крал-чето! Кралицата приемам за някакво необходимо зло,...но сина и, него спрях да разбирам след 15-та серия. Обезличиха човека. А в началото беше така ярък... Отделно, нищо не схващам за съпругата на доктора. Знам само, че е била няма слугиня и му е родила 2 деца.

 

Ако Ви е умрял, е било безмислено. А брат му нали харесваше Куче-птицата, защо ще го убива? Ще трябва да си наваксам с епизодите - дори да са бози, явно нещо се случва.

 

Относно краля и Куче-птица мисля, че за първи път срещам така грозен главен герой /ГГ е К-П/. Първо все се мръщи, почти не се усмихна за 16 серии. Отделно измежду хуарангите той е най-висок и едър, но и най-мургав, тъмен и най-навъсен и сърдит, а освен всичко изглежда и по-стар от другите. Кралчето обратното - най-позитивен, усмихнат, приветлив, по-слаб и дребен, чаровен, но и младее повече, като детенце е, когато стои до К-П. Сякаш нарочно са избрали гл. герой, който да ни отблъсква. Същевременно правят всичко по силите си да изградят ГГ с повече положителни качества и действия, а краля сляха с фона... незаслужено. Отделно и в любовта дават аванси само на ГГ/К-П/, а кралят страда тихо, с което и като мъж го отписаха. Да се чуди човек как този нарочно обезличен крал е останал в историята.

Какво ти необходимо зло, тя е пълно куку-руку! Грам логика няма в действията й. Докато при краля има колебания, има съмнения, има страхове, но винаги е искал да седне на трона, още от първия епизод. Просто имаше нужда някой да го окуражи и да го научи на дипломация и политика. Да, съгласна съм с теб, че му спряха инерцията по едно време, но мисля, че беше нужно, за да имат време да осветят малко и кучептицата.

Истината е, че Со Джун не се справи с ролята. Не знам дали вината е в плоския образ, прическата, грима, осветлението, но това не е "неговата" роля. Неубедителен ми е, скучен... и в любовта също, а пък е напомпан с иначе супер качества. И обратно, Хьонгшик с бебешката муцунка такъв живот вдъхна на героя си, чак душичката ме боли като знам, че няма да го огрее Аро-то. 

 

В привюто такова насъскване му удариха... аз все още си чакам happy end-а  :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красотата на актъорите ли е най-интересното в този сериал? Не знам как да се ориентирам дали да го гледам, по коментарите е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотак, аз съм на принципа, че човек винаги сам трябва да прецени дали даден сериал ще му хареса или не. Всеки харесва различни неща, така че коментарите са просто тяхното виждане. Хвърли един поглед и виж дали си струва да продължиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 От целия сериал, Стотак, накрая остава само красотата на актьорите, за съжаление. Като се прибави и подвеждащият превод, нещата са неспасяеми. Погледнах един-два руски превода на 18 епизод и навсякъде се казва, че баща на Джинхънг е някакъв си крал Калмун. Друг път крал! Калмунуанг е титлата на по-малкия брат на краля. Или това, че СонУ бил от "истинската кост", затова можел да бъде крал. Истинската кост е принадлежност към аристокрацията, а за да стане крал, трябва да е от "свещената". Но хората са си написали, че "героите и случките са измислени", така че няма какво да придиряме на преводачите. Моите претенции са към безпомощните сценаристи, които остават банални, дори в своята нелогичност. 


Аз искам малко помощ да оправим роднинските връзки, че се омотах  :28558:

 

1. Бащата на кучептицата, а.к.а брат на кралицата е принц Хуи Кьонг, right?
2. Уонхуа Джун Джонг а.к.а майката на кучептицата Е ли жена на Хуи Кьонг, или му е любовница? И ако му е любовница, тя ли е всъщност съпругата на докторчето?
3. Коя по дяволите е уонхуа Нам Мо? о_О Жената на докторчето? И защо всъщност е умряла, от чии ръце? Щото "официалната" версия на кралицата май не е истина.

4. Какво искаше да каже уонхуа Джун Джонг на кралицата с думите, че са си "единствени другарки"?  :896767:  


Според мен смъртта на малкото хуарангче беше абсолютно излишна... нищо общо с главните сюжетни линии.  :huh2: 

 

 

Роднинските линии така и ще си останат объркани до края - сценаристите са си ги доизмислили, за да им обслужват идеята за втори претендент за трона. Уонхуа Джун Джонг и уонхуа Нам Мо са легендарни личности - имената им са дворцови прозвища, които трябва да ги характеризират. Нам Мо била природно интелигентна и твърде ленива, за да усъвършенства качествата си. Джун Джонг била благородна и със стремежи да се развива :) Това, което името не казва е, че е била завистлива, затова убила Нам Мо. След убийството лидерската позиция на уонхуа била забранена. В сериала Джун Джонг явно е майката на Птицекучето. След като кралицата я наръга с меча и тя въпреки това го е родила, значи я е спасил "най-добрият лекар в Шила". Ако се окаже, че е останала при него и се е подвизавала като нямата му жена от простолюдието, пак ще се объркат роднинските връзки, та не знам :slap:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 

 

........ В сериала Джун Джонг явно е майката на Птицекучето. След като кралицата я наръга с меча и тя въпреки това го е родила, значи я е спасил "най-добрият лекар в Шила". Ако се окаже, че е останала при него и се е подвизавала като нямата му жена от простолюдието, пак ще се объркат роднинските връзки, та не знам :slap:

 

 

Матрим, ако и това се окаже вярно, ще си имаме доведени брат и сестра.... Няма логика обаче, майката на Птицекучето да е жена на доктора, защото така се губи едно дете, тоест сина на доктора се оказва извън бройката.... От самото начало децата са общо 5, три от тях са неизвестни и тайни /краля, Сон У и Му Мьонг/ и две са явни /А Ро и принцесата/. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ариа, абсолютно си права.

Ами ако се окаже, че жената на доктора е другата уонхуа? Нали не са открили тялото й? Абсолютно мазало стана :)

Имам възражения срещу правата на СонУ на трона.

Принцесата каза на Аро, че и те са като предишните уонхуа - принцеса и нечистокръвна. Т. е. Нам Мо е принцесата, а майката на Сон У е наполовина от простолюдието.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледах ги нашите двама хуаранги на филмовите награди /

когато не са съперници, а екип. Направи ми впечатление, че в залата всички ги обсъждаха, определено привличаха вниманието. И много готино му стои на нашето кралче черният костюм, и втален при това. Хубаво е момчето.  :wub:  Има английски субтитри в линка.

Без перуките сякаш са други хора... Къде ги закрепят тия дълги коси, направо се чудя?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Роднинските линии така и ще си останат объркани до края - сценаристите са си ги доизмислили, за да им обслужват идеята за втори претендент за трона. Уонхуа Джун Джонг и уонхуа Нам Мо са легендарни личности - имената им са дворцови прозвища, които трябва да ги характеризират. Нам Мо била природно интелигентна и твърде ленива, за да усъвършенства качествата си. Джун Джонг била благородна и със стремежи да се развива :) Това, което името не казва е, че е била завистлива, затова убила Нам Мо. След убийството лидерската позиция на уонхуа била забранена. В сериала Джун Джонг явно е майката на Птицекучето. След като кралицата я наръга с меча и тя въпреки това го е родила, значи я е спасил "най-добрият лекар в Шила". Ако се окаже, че е останала при него и се е подвизавала като нямата му жена от простолюдието, пак ще се объркат роднинските връзки, та не знам :slap:

 

Интересно. На мен сериалната Джун Джонг не ми изглежда завистлива и способна на убийство, а и все пак е майка на ГГ, корейците ми се струва, че не биха я очернили. Възможно ли е кралицата да има и друг мотив (освен премахването на конкурентното бебе) за убийството на Джун Джонг? Да има нужда от изкупителна жертва, някой, който да поеме нейната вина?  :28558:

А всъщност Нам Мо би трябвало да е сестра на кралицата? :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нам Мо е сестра на кралицата. Майка й е принцеса от Пекче.  С Джун Джонг са се надскачали коя е по-красива и коя е по-шеф на хуарангите. Двете уонхуа и кралицата са замесени в някаква интрига с мъж, наречен bakyoungsil (което означава някакъв ранг, длъжност или професия?). Той става втори съпруг на Джисо след смъртта на сестра й. Официалната версия е, че Джун Джонг поканила Нам Мо на хапване и пийване край реката и я удавила. В сериала Джун Джонг е съпруга или любовница на болния принц. Тя е "нечистокръвна", дори не е от истинската кост, принцът е лишен от наследствените си права и зачеркнат от фамилните документи. Какъв претендент за трона може да е нероденото им дете? Кое налага кралицата да убива най-близката си приятелка? Досегашният разказ изключва възможността да е заради мъж, защото единственият, от който кралицата е обсебена е доктора. Той какво отношение има към Джун Джонг?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам сериалчето със затихващ интерес.В началото с нетърпение, дори с руски субки.Сега чакам всичко да излезе с бг и тогава.Не знам как ,но историята не можа да се развие- нито интригата за трона, нито любовната драма според мен.

Прочетох изказванията за визията на момчетата, аз лично също не харесвам Пак Со Джун.За това и не съм гледала She was pretty, точно защото го знам от Kill me Heall me. А тук  историята с мацката - много фалшива, много неубедителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...