Jump to content

Recommended Posts

Hwarang: The Beginning

spacer.png

 

Заглавие: Hwarang: The Beginning /화랑: 더 비기닝

                             Страна: Южна Корея                                 

Начало: 19 декември 2016

Епизоди: 20

Време на излъчване: понеделник и вторник от 22:00

Жанр: Исторически, Драма, Романтика

Канал: KBS2

 

Участват:

    Пак Со Джун - Moo Myung

    Go Ara - A Ro

    Park Hyung Sik (ZE:A) - Sam Maek Jong

    Choi Min Ho - Soo Ho

   До Джи Хан - BanRyoo

    Ким Техьонг - Han Sung

    Jo Yoon Woo - Yeo Wool

Kim Ji Soo - Queen Jiso

    Seo Ye Ji - Princess Sookmyung

    Choi Won Young - An Ji Gong

    Yoo Jae Myung - Pa O

Lee Kyu Hyung - Do Go

    Kim Chang Wan

    Kim Kwang Kyu

    Lee Kwang Soo

Sung Dong Il

 

Резюме:

Действието на драмата се развива преди 1500 години в кралство Шила и разказва за живота на Хуараните (The beautiful Knights) - елитна група от млади мъже. В сериала ще видим една история за страстта, любовта, интригите и живота на красивите воини в столицата на кралството.

 

Малко исторически факти: Тук

 

Свали с български субтитри

Свали с български субтитри 2

Онлайн с български субтитри  и тук :click:

Онлайн с български субтитри 2

С български и с английски субтитри + OST

С руски субтитри + OST

Онлайн с руски субтитри

 

Индивидуални постери на героите:

 

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Муун Ловърите, тъкмо идеално ще запълни празното място. Пълен с красавци пореден сериал. Пише "страстна любов" дано само да не е минала покрай страстна, че нещо или аз не разбирам значението на думите или разбирането ми доста се разминава с този на корейците. 

Главният е баткото от КМХМ, си го спомням много добре, после го гледах в главна роля пак със същата мацка, ама там нещо не блесна чак пък толкоз, заради Ши Уон ли беше или просто ролята не му пасваше.. 

Предполагам Хьон Шик сладура ми той, ще го играе втора цигулка и май пак съм обречена все по второстепенните да си падам по повече. Този е голям красавец, за пръв път го гледах в едно предаване където момчета айдоли се зарибяваха с момичета айдолки ги караха някъде с приспиване. И тогава нещо единствено Хьон Шик ми направи най - хубаво впечатление. 

Любимецът на корейските мацки се завръща на екран - Мин У. Нещо последно време го нямаше никакъв, надявам се да има развитие в играта му. Като гледам как и следващият от имената е айдол този В от БТС, нещо този сериал яко залагат на айдоли и почва да ме съмнява, какво ще се получи, като актьорска игра. Ама съм решена да следя какво става. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагледен пример за дълбоко вкоренената в Азия любов към "момчетата-цветя" и нейните дълговечни традиции.  :28558:  Колко са бойци е под въпрос, но за цветя минават от първи тур на кОнкурса.  :na2: Дано сценариста го е треснала музата, че да не гледаме сюжетни извращения с психката на зрителя.

 

Ангелче, Хьонг Шик, душо, Хьонг Шик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още от пролетта я чакам тази драма /тогава започнаха снимките/, заради дебюта на любимеца ми Ви от БТС! Нямам търпение! Той е макнето на Хуаранг, най-малък. :D Макар и второстепен герой се надявам повечко да го видя на екрана. Дано! :)

Со Джун си го харесвам още от Kill me, Heal me и вярвам, че добре ще се представи.

Мин Хо от шайнитата също е на линия, интересно ми е и неговото представяне.

Иначе не очаквам кой знае какви бойци и сражения, особено от постера - съвсем цветенца са ги направили. Но очаквам приятна приказка за разтоварване, надявам се да не прекаляват с драмата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Е това е то,корейско-китайският миш - маш си казва мапоследък думата.

Толкова арни момци на едно място, само у китайски сериали има. Ся вече и корейските бъкат...

Не че съм против...  :up:  :up:  :up:

Напоследък китайците наводниха с гейско, и това натам сякаш клони... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е  за  елитни цветчета и страстна любов разбрах от резюмето, но също не разбрах между цветчетата ли.  :D  Като гледам каста- ще им тича такъв сценарий, пък и много можене им не трябва. По-важното е да се раздават  и потят на тренировките и след тях да имат лична хигиена, естествено. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaaaa, неееее!!! Едвам свърши едната боза с повехнали "цветя", дето въпреки всички усилия едвам мина 10% и сега още една подобна ?! В Шила преди 1500 години са шиели на машина и са гладели с ютии. Да не пропусна фризьорите и гримьорите-хора, без които никой истински воин не може да съществува! Сигурен съм, че сценарият е в пъти по-добър от този на посредствения сериал като "Шест летящи дракона"-още повече че сценаристката досега е писала само за драма-спешъли, последният от които е от 2013 г.!!! Само не ми казвайте, че пак ще има жени, преоблечени като мъже!!! За актьорския състав няма какво да говорим-там са събрани само титани на актьорската игра, пред които Де Ниро и Пачино са като участници в любителски състав. Как ще изтрая до 19 декември? Ужас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох,стига с тез мъжки цветенца. Освен за плакнене на очи не виждам с какво друго може да впечатли подобен сериал. :dunno:

Добре поне ,че все още се правят и някой стойностни сериали като Age Of Youth  ,та поне положението да не е толкова отчайващо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ми се струва, че няма да видим сериозна история и представяне на тази организация, а пак ще гледаме модни подиуми. В "Кралица Сондок" я имаше тази организация, но беше на втори план. Дано вкарат нещо за чест, интриги и т.н. Там помня, че в една от сцените всички се бяха обрисували и почнаха да се самоубиват демонстративно в подкрепа на Мишил ако не се лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaaaa, неееее!!! Едвам свърши едната боза с повехнали "цветя", дето въпреки всички усилия едвам мина 10% и сега още една подобна ?! В Шила преди 1500 години са шиели на машина и са гладели с ютии. Да не пропусна фризьорите и гримьорите-хора, без които никой истински воин не може да съществува! Сигурен съм, че сценарият е в пъти по-добър от този на посредствения сериал като "Шест летящи дракона"-още повече че сценаристката досега е писала само за драма-спешъли, последният от които е от 2013 г.!!! Само не ми казвайте, че пак ще има жени, преоблечени като мъже!!! За актьорския състав няма какво да говорим-там са събрани само титани на актьорската игра, пред които Де Ниро и Пачино са като участници в любителски състав. Как ще изтрая до 19 декември? Ужас!

Нещо ми се струва, че няма да видим сериозна история и представяне на тази организация, а пак ще гледаме модни подиуми. В "Кралица Сондок" я имаше тази организация, но беше на втори план. Дано вкарат нещо за чест, интриги и т.н. Там помня, че в една от сцените всички се бяха обрисували и почнаха да се самоубиват демонстративно в подкрепа на Мишил ако не се лъжа.

Що така бе, хора?! Не ви ли е досадно вече това неизменно мърморене? Защо гледате все още азиатски филми, след като знаете, че няма да ви харесат? Та вие знаете, че няма да ви харесат още преди да почнат да ги снимат! Защо "представянето на тази организация" трябва да бъде "сериозно"? СТоТаКа, ти толкова често споменаваш "Кралица Сондок" в постовете си, а твърдиш , че "тази организация" била на втори план. Грешка! Обрисуваните (?) хуарани се самоубивали в подкрепа на Мишил. Пак грешка. Дидо 100, в Шила преди 1500 години са шили на ръка, но са гладили със специална парна система, а гримът и извънредно сложните фризури са широко използвани в древността, дори повече, отколкото днес. Вж. Шумер, Египет, Крит, Троя, Персия и Китай, Китай, Китай...

 

Гледала съм де Ниро и Пачино във филми от времето, когато още не бяха титани. Уверявам ви, още тогава бяха великолепни. После станаха титани.

Не трябваше да се впускам в тези обяснения: Дидо100 смята Шестте летящи дракони за посредствен сериал, аз го намирам за страхотен. Единомислието се отлага.

Преди време по повод "Кралица Сондок" бях написала нещичко за хуараните. За да не се напъвам да го преразказвам, ще се самоцитирам: :na2:

 

Публикувано 18 март 2016 - 07:46

 

И един от моите любими колективни образи – хуараните. Толкова ми беше интересно да открия, че в корейската древност е имало, да го наречем, явление, което далеч изпреварва и превъзхожда западно-европейското рицарство. Хуараните не са само елитни бойци, а войни с нравствен и естетичен идеал, обединени от възвишени принципи на поведение, сред които: вярност към владетеля, почит към родителите, доверие и искреност сред приятели, никога да не напускаш битка, да проявяваш дискретност при отнемане на живот. Все пак, това е 6 век! Един разказ за времето на кралица Сондок не би могъл да мине без „младежите-цветя”, чиято поява през 520 г. е за да създават хармония и взаимен компромис между краля и аристократичното съсловие. В тяхната организация цари строго определена иерархия – най-ниско в системата е нандо, следващото ниво е Huarang – групов командир, Wonsanghwa – първи офицер, отговарящ за обучението (във филма това беше Чилсук), Pungwolju – главен офицер (Ю Шин, след състезанието за избор на водач на хуараните) , Gukseon – Велик майстор (във филма Нунно) и Wonhwa – жена, патрон на организацията – Мишил и двете принцеси.

Колкото и оскъдна да е историческата информация, смесица между хроники и легенди, Мишил със сигурност е била много тясно свързана с хуараните. В един съхранен документ за онова време е поместен списък с имената на водачите на корпуса: Садахам, първата любов на Мишил – 5-и pungwolju; Седжонг – официалният й съпруг – 6-и pungwolju; Солвон, неин любовник -7-и; Мунно – 8-и pungwolju и Gukseon; Мисенг, брат на Мишил -10-и; Хаджонг – неин син и на Седжонг – 11-и; Ю Шин – 15-и; Боджонг, син на Мишил и Солвон – 16-и pungwolju и Gukseon; 18-ият pungwolju е принц Чунчу.

 

Всички тези военачалници бяха герои с не малко участие във "Кралица Сондок". В Hwarang: The Beginning разбрах, че Мишил няма да присъства и това не е лошо, защото не бих могла да си я представя различна от неповторимата Ко Хьон Джон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Що така бе, хора?! Не ви ли е досадно вече това неизменно мърморене? Защо гледате все още азиатски филми, след като знаете, че няма да ви харесат? Та вие знаете, че няма да ви харесат още преди да почнат да ги снимат! Защо "представянето на тази организация" трябва да бъде "сериозно"? СТоТаКа, ти толкова често споменаваш "Кралица Сондок" в постовете си, а твърдиш , че "тази организация" била на втори план. Грешка! Обрисуваните (?) хуарани се самоубивали в подкрепа на Мишил. Пак грешка. Дидо 100, в Шила преди 1500 години са шили на ръка, но са гладили със специална парна система, а гримът и извънредно сложните фризури са широко използвани в древността, дори повече, отколкото днес. Вж. Шумер, Египет, Крит, Троя, Персия и Китай, Китай, Китай...

 

Гледала съм де Ниро и Пачино във филми от времето, когато още не бяха титани. Уверявам ви, още тогава бяха великолепни. После станаха титани.

Не трябваше да се впускам в тези обяснения: Дидо100 смята Шестте летящи дракони за посредствен сериал, аз го намирам за страхотен. Единомислието се отлага.

Преди време по повод "Кралица Сондок" бях написала нещичко за хуараните. За да не се напъвам да го преразказвам, ще се самоцитирам: :na2:

 

Публикувано 18 март 2016 - 07:46

 

И един от моите любими колективни образи – хуараните. Толкова ми беше интересно да открия, че в корейската древност е имало, да го наречем, явление, което далеч изпреварва и превъзхожда западно-европейското рицарство. Хуараните не са само елитни бойци, а войни с нравствен и естетичен идеал, обединени от възвишени принципи на поведение, сред които: вярност към владетеля, почит към родителите, доверие и искреност сред приятели, никога да не напускаш битка, да проявяваш дискретност при отнемане на живот. Все пак, това е 6 век! Един разказ за времето на кралица Сондок не би могъл да мине без „младежите-цветя”, чиято поява през 520 г. е за да създават хармония и взаимен компромис между краля и аристократичното съсловие. В тяхната организация цари строго определена иерархия – най-ниско в системата е нандо, следващото ниво е Huarang – групов командир, Wonsanghwa – първи офицер, отговарящ за обучението (във филма това беше Чилсук), Pungwolju – главен офицер (Ю Шин, след състезанието за избор на водач на хуараните) , Gukseon – Велик майстор (във филма Нунно) и Wonhwa – жена, патрон на организацията – Мишил и двете принцеси.

Колкото и оскъдна да е историческата информация, смесица между хроники и легенди, Мишил със сигурност е била много тясно свързана с хуараните. В един съхранен документ за онова време е поместен списък с имената на водачите на корпуса: Садахам, първата любов на Мишил – 5-и pungwolju; Седжонг – официалният й съпруг – 6-и pungwolju; Солвон, неин любовник -7-и; Мунно – 8-и pungwolju и Gukseon; Мисенг, брат на Мишил -10-и; Хаджонг – неин син и на Седжонг – 11-и; Ю Шин – 15-и; Боджонг, син на Мишил и Солвон – 16-и pungwolju и Gukseon; 18-ият pungwolju е принц Чунчу.

 

Всички тези военачалници бяха герои с не малко участие във "Кралица Сондок". В Hwarang: The Beginning разбрах, че Мишил няма да присъства и това не е лошо, защото не бих могла да си я представя различна от неповторимата Ко Хьон Джон.

 

Понеже поста ти е прекалено дълъг и започва негативно и насочено към потребители, не смятам да го чета целия и ще отговоря само на първите няколко изречения. Не знаем, че няма да ни харесат, а предполагаме, което е различно. Предполагаме на база на постер и резюме, може би и актъори. Все пак ще го гледаме с надеждата да не сме прави. Ако не ни хареса, ще изгледаме първите няколко епизода, ще ги коментираме и ще спрем да го гледаме и коментираме. Така нареченото от теб "мърморене" не е неизменно, определено имам и положителни постове за сериали. Сериалът трябва да е сериозен, защото е несериозно подобни организации да се идеализират и романтизират, което си е лично мнение и въпроса защо е логичен, но дано не се повтаря след като е отговорено. Коментираме си, защото ни се коментира, което обобщава вероятно целия ти пост. Сори, че няма да го прочета, виждам, че е писано доста. Ето ти видео от първи епизод, прехвърли до 56:00 и гледай. Не знам защо се занимавах да го търся де, но тези грешки вече много станаха.

https://www.youtube.com/watch?v=WmfTVBAVRV0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше начин да не влезем в подобен обяснителен режим "кой какво е искал да каже", но аз сама си го предизвиках. Не съм искала постът ми да прозвучи негативно, но така се е получил. Съжалявам! Винаги ми се е искало хората да бъдат по-толерантни, заявявайки мненията си, да не се изказват като от последна инстанция. Никога не мога да приема хладнокръвно израза: "Истината не е обида." Коя истина? Чия истина? Акутагава Рюноске има няколко разказа (по тях са направени филмите на Куросава "Вратата Рашомон" и Кеса и Морито"), в които всеки от героите, дори убитият, имат своя истина. Слаб филм, последствен филм и пр. критики би трябвало да вървят с "аз мисля", "на мене не ми хареса"... Нека щадим чувствата си един на друг! Просто вариантът, в който облъчваш негативно цялата аудитория, съдейки за едно филмово произведение по плаката и резюме, преписано неизвестно откъде, за мен е несериозно и дразнещо.

Чудех се, СТоТаКа, защо трябва да изгледам първия епизод на "Кралица Сондок" отново и реших, че е заради "обрисуваните" хуарани, които подкрепят Мишил"  Хуараните се гримират, когато са решени да отнемат собствения си живот за някоя кауза. Според тяхната естетика, те трябва да срещнат смъртта красиви. И не подкрепят Мишил. Тя е част от тях, техен патрон (wonhwa) и водач. Те отиват да свалят настоящия крал и да умрат. 

И аз не обичам идеализираните герои, но историческите епоси рядко могат да минат без това, а романтичността е присъща на човешката душевност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Не трябваше да се впускам в тези обяснения: Дидо100 смята Шестте летящи дракони за посредствен сериал, аз го намирам за страхотен. Единомислието се отлага."

 

Щеше да бъде по добре и по-лесно, ако първо се прочетат коментарите на Дидо за "Шест летящи дракона", след това ВНИМАТЕЛНО се прочете написаното тук и чак тогава да се пише. По въпроса за този сериал-лично аз негодувам, че под маската на "исторически" сериал ще ми пробутат поредната тълпа айдълчета за продан в Китай. Не случайно посочвам, че сценаристката няма никакъв опит в писането на исторически сериали, всъщност тя не е писала никакви сериали. Затова имам силни съмнения, че просто ще гледаме поредното манекенско представление с костюми и прически отпреди 1500 г.. Режисьорът е с по-богат опит, включително и с исторически сериали, но ако сценарият е слаб, той нищо не може да направи. Не мисля, че този сериал може въобще да бъде сравняван с "Кралица Сондок", най-близко до него е именно Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Нямаше начин да не влезем в подобен обяснителен режим "кой какво е искал да каже", но аз сама си го предизвиках. Не съм искала постът ми да прозвучи негативно, но така се е получил. Съжалявам! Винаги ми се е искало хората да бъдат по-толерантни, заявявайки мненията си, да не се изказват като от последна инстанция. Никога не мога да приема хладнокръвно израза: "Истината не е обида." Коя истина? Чия истина? Акутагава Рюноске има няколко разказа (по тях са направени филмите на Куросава "Вратата Рашомон" и Кеса и Морито"), в които всеки от героите, дори убитият, имат своя истина. Слаб филм, последствен филм и пр. критики би трябвало да вървят с "аз мисля", "на мене не ми хареса"... Нека щадим чувствата си един на друг! Просто вариантът, в който облъчваш негативно цялата аудитория, съдейки за едно филмово произведение по плаката и резюме, преписано неизвестно откъде, за мен е несериозно и дразнещо.

Чудех се, СТоТаКа, защо трябва да изгледам първия епизод на "Кралица Сондок" отново и реших, че е заради "обрисуваните" хуарани, които подкрепят Мишил"  Хуараните се гримират, когато са решени да отнемат собствения си живот за някоя кауза. Според тяхната естетика, те трябва да срещнат смъртта красиви. И не подкрепят Мишил. Тя е част от тях, техен патрон (wonhwa) и водач. Те отиват да свалят настоящия крал и да умрат. 

И аз не обичам идеализираните герои, но историческите епоси рядко могат да минат без това, а романтичността е присъща на човешката душевност.

 

В мненията си за сериала пиша аз и говоря от моя гледна точка.

 

Нещо ми се струва,

Не ми излизай с тези манипулативни разсъждения как съм се изказвал от последна инстанция. Ако не можеш да приемеш мнението на другия, то търси причината в себе си - липса на самочувствие в собствената позиция, нужда да се налагаш, неспособност за диалог. Аз ако тръгна да пиша коментари насочени към други потребители, които са изказали негативно мнение в тема на сериал, който харесвам, както ти го правиш, то не знам каква би била причината освен заяждане и егоизъм (аз харесвам това - няма как друг да не го харесва). И мен ме дразнят много негативни и положителни мнения за неща, за които съм на друго мнение, но съм сигурен в собствената си позиция и даже им се радвам. Не се опитвай да въвличаш други потребители в ученически обяснения. Темата е да се коментира сериала, а не да се търсят обяснения за мненията на останалите. Извъртай колкото си искаш за Мишил, аз написах нещо, което подкрепих с видеото от сериала след като ти каза, че не било така. Никъде не съм написал каква им е била Мишил, а че се самоубиваха в нейна подкрепа. И да, тя имаше подкрепата им и я подкрепиха в желанието и да свали краля. Твоите обяснения впоследствие са все едно да кажа 12 часа е, а ти да ми спориш, че е 1, а след като ти покажа часовника да ми заобясняваш как било 1, но върнали времето с един час назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мненията си за сериала пиша аз и говоря от моя гледна точка.

 

Не ми излизай с тези манипулативни разсъждения как съм се изказвал от последна инстанция. Ако не можеш да приемеш мнението на другия, то търси причината в себе си - липса на самочувствие в собствената позиция, нужда да се налагаш, неспособност за диалог. Аз ако тръгна да пиша коментари насочени към други потребители, които са изказали негативно мнение в тема на сериал, който харесвам, както ти го правиш, то не знам каква би била причината освен заяждане и егоизъм (аз харесвам това - няма как друг да не го харесва). И мен ме дразнят много негативни и положителни мнения за неща, за които съм на друго мнение, но съм сигурен в собствената си позиция и даже им се радвам. Не се опитвай да въвличаш други потребители в ученически обяснения. Темата е да се коментира сериала, а не да се търсят обяснения за мненията на останалите. Извъртай колкото си искаш за Мишил, аз написах нещо, което подкрепих с видеото от сериала след като ти каза, че не било така. Никъде не съм написал каква им е била Мишил, а че се самоубиваха в нейна подкрепа. И да, тя имаше подкрепата им и я подкрепиха в желанието и да свали краля. Твоите обяснения впоследствие са все едно да кажа 12 часа е, а ти да ми спориш, че е 1, а след като ти покажа часовника да ми заобясняваш как било 1, но върнали времето с един час назад.

Добре. Давай нататък!

"Темата е да се коментира сериала, а не да се търсят обяснения за мненията на останалите. "

Кой сериал? Ти гледал ли си го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минчо изглежда по - хубав и от мацките ей. Да започва вече, че се чудя какво да гледам, след като половината сериали, които следях свършиха. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минчо изглежда по - хубав и от мацките ей. Да започва вече, че се чудя какво да гледам, след като половината сериали, които следях свършиха. 

 

И аз това си помислих от последните картинки. :28558:

За другото не се кахъри, първо бат  Минчо с русалката, после малък  Минчо.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_NLyZg8W2nQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно видео. Тези момчета в някакво училище ли са какво ще е? Тука в клипа ги гледам перат си, обучения правят. 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...