Jump to content

Recommended Posts

Snail+37.jpg

 

 

Snail%2023.jpg

 

Snail%2022.jpg

 

When A Snail Falls in Love

如果蜗牛有爱情 / Ru Guo Wo Niu You Ai Qing

 

Държава: Китай

По новелата  When A Snail Love на Ding Mo

Период на излъчване: 24 октомври 2016 - 5 декември 2016

Време на излъчване: 3 епизода всеки понеделник

Жанр: криминален, трилър, романс

Канал: QQ Live, Dragon TV

Епизоди: 21 по 35 мин.

Режисьор: Zhang Kaizhou

Субтитри: Английски

 

Участват:

Wang Kai като Ji Bai
Wang Zi Wen (Wang Olivia) като Xu Xu
Yu Heng като Zhao Han (Leader of Major Crimes Team)
Xu Yue като Yao Meng
Zhao Yuan Yuan като Ye Zixi
Jiang Bing като Zhang Shiyong
Zhang Yan Yan като Lu Ge
Zhang Xiao Qian като Yang Yu

 

Резюме: Детектив Ji Bai (Wang Kai) е един от най - добрите полицейски детективи и е начело на отдела за тежки престъпления. Заедно със стажант профайлър Xu Xu (Wang Zi Wen) на пръв поглед може да изглежда като странна учител-ученик двойка, но те всъщност са най-добрите партньори в полицията, с ненадмината успех в решаването на престъпленията. Ji Bai постепенно започва да се влюбва в Xu Xu, но тя е момиче, което е по-бавно, охлюв, когато става дума за любов. Когато най - накрая Xu Xu откликва на чувства на Ji Bai, двамата ще трябва да се изправят пред отново появилият се “убиец на ангели”.

 

 

 

Свали :click: :click: :click: :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с руски субтитри  :click:

 

Онлайн: тук, тук

Онлайн с руски субтитри   :click:

Онлайн + сваляне :click: 

 

Поредна екранизация на новела на Ding Mo -  Love me if you dare (със същия режисьор) беше доста успешен и навъртя голям брой гледания, така че очаквам нещо добро и тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещаващ първи епизод. Писателката си я знаем- Дин Мо, написала новелата "Love Me, If You Dare", по която е направен  едноимения сериал с участието на Уолас Хуо. Няма го тук Уолас в главната роля, но и тоя Ван Кай(ако въобще така се пише :28558: , или както е...) бива. Лошото е, че са  само по 30 минути епизодите- тъкмо се загледаш и то свърши.

 

Онлайн на руски -тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е един вид реванш за Wang Kai, затова че Уолъс му грабна мадамата в Love me if you dare :D

А за мен лично е добър заместител :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах във Викито първите три епизода и ми хареса началото! Дано да е толкова добър като Love me if you dare - първият ми изцяло изгледан без превъртане китайски сериал (по принцип не си падам по китайските сериали). Даже съм решила да се опитам да прочета английския фен превод на новелата Love me if you dare! :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен пък е плюс, че са по трийсет минути - така рискът от разтягане на локума се свежда до минимум. А пък и гледам, че тия китайци все теглят към по-голям брой серии, а тогава още по-предъвкано става. Но тук само двайсетина, това ме качва на клона на чакащите, още повече, че трейлъра ми се видя наистина много интересен - екшън + романтика, а и от главната имам доста добро впечатление.

 

П.П.

Някъде пише 24 серии, някъде 30...

Ето още един линк на руски, с повече преводачески групи 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре върви сериалчето. Докарах го до 12 епизод и ми е интересно.

Декември- на 11,  започва  още един сериал с Ван Кай- " Leave Me, Catch Me", в който участва за последно и  Кими Цяо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крачун и Малчо се оказаха добра комбинация и засега сериалчето върви добре :) А така да ми хареса мелодийката с която почват епизоди, че голям зор видях докат я намеря и сега ми е рингтон на телефона :D Иначе за охлюва и лъвчето - ако искате повече романтика между тях по добре да погледнете другият им общ проект - Ode to Joy (2016)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво, но къде е романтиката? Май май и тя като охлюв ще докрета в последните минути на последния епизод.Само дано не е посмъртно. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде, че не трябва  да очакваме рози и сърчица - сведено е до минимум  :( Но почти същото беше и в Love me if you dare, така че не очаквам много :D

В другия има общ проект охлюва е фурия направо и ми трябваха няколко епизода, че да свикна .... а се и награбиха на първата им среща :D

 

Z6.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах в тубата на всички епизоди, чудно как изтичат предварително. И тъкмо го докарах до към 20 (не видях точно) с превъртане, изтриха клиповете. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият от каналите, по които излиза сериала, пуска по още 3  серии на седмица,  та затова има излезли повече. но не всичките са с превод -  до 18 епизод са. Lawandula, а като ги гледа - 21-я последен ли беше, или ще са 24 както пишеше на някой места?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше и 24-ти епизод. После, като изтриха всичко, се появиха разни версии, където 21-ри примерно, отговаряше на  14-ти, който съм гледала, явно са разпарчотени и не е ясно  колко серии ще видим, пък и аз какво съм видяла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го това до край, но с мъка.Като се забучиха в тая Бирма, стана пълно мазало То не бяха трафиканти, бандити, полицаи, агенти, гори и беднотия, то не бе чудо!Досада пълна.

И за капак-

 

кома и... разсипана захарница в последните 5 минути.Тъпо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.12.2016 г. at 21:56, Lawandula написа:

Изгледах го това до край, но с мъка.Като се забучиха в тая Бирма, стана пълно мазало То не бяха трафиканти, бандити, полицаи, агенти, гори и беднотия, то не бе чудо!Досада пълна.

И за капак-

 

  Скрий съдържанието

кома и... разсипана захарница в последните 5 минути.Тъпо.

 

 

На мен ми хареса сериала, изгледах го за 1 ден целия! Трудно ми беше с имената им - много герои бяха и по едно време се обърквах.

"Захарницата" накрая си имаше логично обяснение. Всъщност, главният герой харесваше главната от самото начало, но не и го показваше, а се дистанцираше нарочно. Толкова рационален анализатор, не би оставил себе си неанализиран, той беше наясно какво иска. Тя беше бавната, тя по-трудно се осъзна и прие чувствата си, но и тя не беше някоя глупачка, доста характер показа и много правилно реагираше.

Комата не беше ли заради огнестрелната рана? На мен и тя ми беше логична.

А относно целувката - напълно различна от целувките в други сериали.

Чудя се двамата главни дали и в живота са двойка? Заради целувката се усъмних, понеже изглеждаха твърде естествени и задълбочени. Бих се радвала да са, понеже са големи сладури.

Много ме учуди отворения край, не схванах пикапа в джунглата чий беше, не показаха кой шофира.

Резюмето ми се струва много много неточно и странно. Подвежда. Така и не разбрах какво е това "убиец на ангели". Имаше организирана престъпност и "златен питон", но другия термин не го срещнах, имаше престъпници, сводници, убийци, наркотрафиканти, и т.н. имаше повече от един злодей.

Много се радвам, че има български превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, aria написа:

Резюмето ми се струва много много неточно и странно. Подвежда. Така и не разбрах какво е това "убиец на ангели". Имаше организирана престъпност и "златен питон", но другия термин не го срещнах, имаше престъпници, сводници, убийци, наркотрафиканти, и т.н. имаше повече от един злодей.

Много се радвам, че има български превод.

 ТакА беше представен в сайтове - и аз все го търсех тоя убиец - ще взема да го редактирам :D

Двамата главни са ми много симпатични - трябва да видиш в тоя сериал как се раздават :lol2:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.09.2018 г. at 14:06, vivivan написа:

 Двамата главни са ми много симпатични - трябва да видиш в тоя сериал как се раздават 

 

 Там джуджето просто кърти отвсякъде :D Какви идеи й идват просто... Адски бясна и дива :D Съсипа го този ми ти доктор :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...