Jump to content

Romantic Doctor, Teacher Kim Season 1 (2016-2017)


Recommended Posts

S2ygYCd.jpg

 

Romantic Doctor, Teacher Kim (낭만닥터 김사부)

                              Страна: Южна Корея                                

Също така известен като: Nangmandakteo Kimsaboo

Период на излъчване: 7 ноември 2016 - 10 януари 2016

Време на излъчване: Понеделник – Вторник 22:00

Жанр: Мелодрама, Медицински

Канал: SBS

Епизоди: 20

                                                                               Режисьор: Yoo In Shik                                                                              

Субтитри: Английски

        

Участват:

Han Suk Kyu като Teacher Kim

Seo Hyun Jin като Yoon Seo Jung

Yoo Yeon Seok като Kang Dong Joo

Jin Kyung като Oh Myung Si

Lim Won Hee като Jang Gi Tae

Kim Min Jae като Park Eun Tak

Tae In Ho като Doctor Moon

Kim Hong Fa като Yoo Woon Young

Choi Jin Ho като Do Yoon Wan

Kim Jung Young като Dong Joo's mother

Jang Hyuk Jin като chief surgeon

Byeon Woo Min като Nam Do Il

Yoon Chan Young като Kang Dong Joo (young)

Yang Se Jong

 

Резюме: Бо Йонг Джу е известен хирург, наричан още "Божията ръка". Но един ден той изчезва и никой не знае точната причина за това. Сега Бо Йонг Джу се подвизава като учителя Ким и сам нарича себе си "Романтичният доктор", наслаждавайки се на уединението си.
Канг Донг Джу е станал лекар, след като баща му умира в болница, а Юн Со Чон е следвала медицина, за да получи нечие признание. Но след срещата си с учителя Ким двамата се научават да ценят живота и откриват любовта.

 

Български субтитри :click: 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:  :click:

Онлайн с български субтитри :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руско озвучаване + OST :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Линк към Сезон 2 :click:

Линк към Сезон 3 :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го погледна, заради  мацката от "Другата О Хе Йонг", може и да е читав докторски, макар  съчетанието с мелодрама малко  да сигнализира за опасност. ;) Мъжкият каст също  е на ниво- актьори- още един плюс.Така и така няма почти нищо харно текущо, "колкото повече, толкова повече", както казва Мечо Пух.

Онлайн с руски субтитри тук  за сваляне- тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко текущо ново, това най-много ми допада. Има интрига,  темпото е добро, романтиката е за цвят, без лиготии и се лее  кръв на кило.

Ако някой следи

 

Докторката -санитарка не беше ли и тя щерка на главния доктор в голямата болница? И се срещна реално с брат си, който не познава, а излиза,че и той нея.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми напомня да "Хаус" тази драма - д-р Ким е всезнаещ и ползва нестандартни методи, докато всички други са като "гласът на разума", само дето в корейската версия този "разум" може да доведе до смъртта на пациента. Все едно дори най-добрият студент в страната (какъвто е главният герой) не може да му стъпи и на малкия пръст. Естествено, в хода на действието ще излязат и кирливите Кимови ризи, но засега това е единственото, което ме подразни. Иначе случаите са добри, операциите - поносими, дозата "зоната на здрача" също е налице. Най ме кефи главната мед сестра в малката болница - ама всичките ги оправя :D Добър каст, без забележки :) Нека битката между богатите, надарените доктори и шефът на болницата започне сега! (да не забравяме богатите надарени доктори, които са си заровили главата в пясъка) :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми напомня да "Хаус" тази драма - д-р Ким е всезнаещ и ползва нестандартни методи, докато всички други са като "гласът на разума", само дето в корейската версия този "разум" може да доведе до смъртта на пациента. Все едно дори най-добрият студент в страната (какъвто е главният герой) не може да му стъпи и на малкия пръст.

 

Не знам, аз не го виждам така. За мен това е отличен лекар с много богат опит и знания. Малкият, колкото и да е добър, е такъв на теория. Едно е да си карал само стаж в болницата, друго е да имаш поне 30 години опит зад гърба си. Не мисля, че Ким е всезнаещ. Случаите им не са диагностика, а лечение на травми в Спешно отделение. Всеки лекар, който работи в СО и има години опит зад гърба си, ще знае много повече от току-що завършилия, па било то и с най-добър успех.

А и малкият го показват като абсолютно надуто леке, но без много покритие. Не знаеше как да постъпи при изгаряне, после при операцията се шашна като пълен келеш... За момента не са показали основание за най-добрия му успех.

 

Медицинската част засега няма да я коментирам, обаче едно ми направи впечатление - така действат с дефибрилатора, че щерката ще го направи по-правилно. Единият път сложиха електродите под корема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шести епизод- супер!Е за този сериал мога да кажа, че го чакам с нетърпение всяка седмица. И рейтингът от 10, стигна 20 за  6 епизода, да им се ненадяваш на корейците.

 

Мацето наистина взе ,че се оказа извънбрачна дъщеря.Става интересно с брата, който се направи на ударен.
Мастерът си е супер хирург, но не може да е пенкилер.В тая серия си преведе пациента в друга болница за специфично лечение.
Колкото до техниките, не можем да сме дребнави.Във всеки сериал, специалист би открил пропуски и неточности- доктор в докторски, адвокат в адвокатски, музикант в музикантски и т.н.
Другото да е наред,а то за сега е. От следващия епизод чакам да првключат  и на на турбо.

 

Много харизматичен тоя Han Suk Kyu в ролята на мастера. Останалите също събрани отбор юнаци- як купон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, всеки хирург специализира в дадена област. Да, може да е специалист в 2 или 3 области, но не и във всичко. Не може да си невро-орто-кардио хирург. Но пък може да си кардио и обща медицина. Какъвто е и той. Затова за ортопедична операция изправи пациента в болница, в която има ортохирург. Ако беше решил да оперира, щеше да е прекалено измислено.

Сега ми е интересно какво ще настане в тази болница с една гора идиоти на клона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, всеки хирург специализира в дадена област. Да, може да е специалист в 2 или 3 области, но не и във всичко. Не може да си невро-орто-кардио хирург. Но пък може да си кардио и обща медицина. Какъвто е и той. Затова за ортопедична операция изправи пациента в болница, в която има ортохирург. Ако беше решил да оперира, щеше да е прекалено измислено.

Сега ми е интересно какво ще настане в тази болница с една гора идиоти на клона.

Нали точно това и аз казвам, че не може да е пенкилер и давам пример с прехвърлянето на пациента. Не разбирам в какво опонираш, като ми обясняваш и твърдиш  същото, което съм написала.

 

Предполагам за болницата,

че шеф До, ще се помъчи да я направи филиал, за да си подсигури избора и естествено да подлее пак вода на мастера.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе чудих се аз що за обезболител ще е, а то какво било... Изоставам с чуждиците. Направо ми идва да се декапитирам, дет се вика на чист български :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе чудих се аз що за обезболител ще е, а то какво било... Изоставам с чуждиците. Направо ми идва да се декапитирам, дет се вика на чист български :D

Споко бе,  да не си пенкилер!   :na2:  И   мастерът така  ;) , пък и ако окъсееш с една глава , няма да си му в специалностите за спасяване. :kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

И сега какво- шеф До не е баща на доктор Юн,а приятел на майка ѝ от ученическите години,който може да е имал и чувства  към нея.

Няма да ме изненадат ако момичето се окаже дъщеря на на доктор Ким.

 

 

Много хубав сериал,във всеки епизод показват по една затрогваща история на пациент.Заслужено рейтинга е толкова висок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

яма да ме изненадат ако момичето се окаже дъщеря на на доктор Ким.

 

 

Нищо странно... Оня израснал в Щатите, тя от сеулското гето, ама се оказва, че преди 28 години са се засекли край елхата на една Коледа... Ти ся за някакъв си баща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам

за баща , но по-скоро си пада май по него (доктор Ким) .

 

 

Понеже няма размотаване и е интересно, спокойно можем да затворим очи за някои глупотийки,  с цел засилване на напрежението и драматизма, особено  в 8-ми епизод..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо никой не коментира този чудесен сериал?

Аз определено съм много доволна от всичко - сценарий, актьорски състав, игра, всичко!

Нямам търпение за последната серия. Определено се очертава хубав медицински екшън.

Мисля, че от медицинските корейски сериали ми се нарежда веднага след Brain.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми от началото до края. Дори и спешълът беше забавен колкото и останалите епизоди. Финал след финала, който просто затвърди доброто усещане от цялата продукция. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал.

Всичко беше премислено и с мярка, даже преекспонирането на уменията. Направен така, че да е интересен, без излишни разтягания, които да досадят и  каращ зрителя  да чака всяка следваща серия. Медицинските неточности на фона на всичко хубаво не дразнят. Симпатични и добри  актьори, омайник баш докторът- много харизматичен актьор,  любов, само  за украшение, но не  и евтино. Силен край. Даже спешълът, или по-точно краят след края, беше направен интригуващо, макар, че можеха да минат и без него, но  реверанс към зрителя, оценил сериала по достойнство.

Няма да сипя повече похвали- гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен! Грам не ми досади или подразни. Не съм медицинско лице и неточностите не съм ги забелязала. Мастър Ким беше истински разкош - адски харизматичен и чаровен мъж. Очаквах всяка серия с нетърпение и определено мога да изгледам още няколко сезона с този екип. Актьорите се справиха чудесно, всичко си вървеше гладко. Не остана нищо неизяснено. Не мисля, че спешълът беше излишен. Да, можеше да минат и без него, но пък той разкри доста неща. И е по-скоро 21-ви епизод.

Отива в любими!

9,5/10!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...