Jump to content

Romantic Doctor, Teacher Kim Season 1 (2016-2017)


Recommended Posts

преди 3 минути, Kiddo написа:

Роси, това не е тя, а някаква актриса-модел - ето тази.

 

Леле, подведох се по Ерик :(

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато снимаха сериала, тръгнаха слухове заради химията между тях. Агенциите им категорично отрекоха, а в началото на 20017 Ерик обяви, че ще се жени за приятелката си, с която е от няколко години. Може би затова се бъркате :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 minutes ago, Kiddo said:

Докато снимаха сериала, тръгнаха слухове заради химията между тях. Агенциите им категорично отрекоха, а в началото на 20017 Ерик обяви, че ще се жени за приятелката си, с която е от няколко години. Може би затова се бъркате :)

 

Оле, ама ти в кой век живееш? И Ерик още там? И пак ли ще се жени? :P :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

 

 

преди 20 минути, yonkaval написа:

 

Оле, ама ти в кой век живееш? И Ерик още там? И пак ли ще се жени? :P :lol:

ми хората казаха да издържим 17 години и ще премахнат гена на стареенето

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал! Изгледах го около година, след като излезе. Спомням си, че умрях от яд как съм могла да пропусна такова бижу.  Вече не го помня в детайли, но със сигурност мога да го препоръчам. БНТ 2, добър избор! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от българските телевизии може би най-много гледам БНТ-тата ;), без всякакви новини(новини изобщо не гледам по ТВ.., малко са в нета, та да ги и гледам..), но дублирани сериали на продукции със специфични езици не мога да гледам.., то част от удоволствието от гледането на корейски, скандинавски, френски, испански и пр. филми е и това.. да чуваш мелодията на езика..(едиствено ако гледах турски сериали щях да се радвам на български дублаж.., но слава богу нямам такава необходимост :D) Някой ден като остарея и не смогвам да прочета буквичките, или пък изостана дотолкова от технологиите да не мога да си намирам както досега в подходящ вид филмите, които искам да гледам може и да се обърна към телевизиите ни.., затова адмирирам инициативата на БНТ-тата, нека се развиват :P.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айш, и симулация на опасен вирус изиграха! Тук медицинските случаи ми се виждат малко по-афиф, всеки втори - със сърдечен масаж, но пък главната двойка са жестоки, по-интересни са от втория сезон. И моралните дилеми на главния са някак съвсем реални - включително какъв смъртен акт да напише. Мда, както се казваше в един виц, той животът не е за всеки. Да не говорим, че и моето любимче Ян Се Джон се мярка тук-таме. Само след 5 серии свършва и тогава вече мъка, като няма 3-ти сезон! :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам още сезони. Не е честно хубавите сериали да свършват!:cry::cry:

 

Off Topic

Такава утеха е, че едно невероятно професионално приятелство е започнало в полицейския участък! :lol2: Чудесен спешъл се е получил.


Романтично е да си свестен човек и лекар!  В този смисъл това наистина е един (всъщност два, с втория сезон) от най-романтичните сериали, които съм гледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвам го аз, гледам, квото гледам и по едно време си викам, "абе, аз да не съм го почнала отзад напред?".

 

Off Topic

Тъй е, някои в 16-и, други още в 1-ви :D

Ся размишлявам, секси ли е или не. Докато само действаше беше добре, ама като избълва онова в дъжда, романтиката резко колабира...

А тя, пет години по-късно, така да реагира... Което всъщност не ме учудва, учудило би ме било такова постоянство у мъж.

 

Иначе, разликата в оборотите е видима и персоналът от 2 тук се усеща странно нормален :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал. Аз по принцип имам слабост към филми на медицинска тематика, но този специално си го пазех да го изгледам на спокойствие заради Han Suk Kyu. Този човек страхотно ме беше впечатлил в The Royal Tailor. И тук слава богу ролята му позволяваше отново да се разгърне пред камерата както само той умее. Много магнетичен актьор и невероятно присъствие! Сега, като редя суперлативи за Хан Сок Кю, да не останете с впечатление, че той е изнесъл на плещите си целия сериал - останалите актьори също бяха от класа. Героите и взаимоотношенията им бяха адекватни, интригите и сюжета - интересни, а присъстваха и здравословно количество морални дилеми. Е, в традициите на добрите корейски драми имаше и недомислени неща, но сравнително малко (поне за зрители без медицински познания). 

Spoiler

Главната героиня след тежка травма на ръката с възстановяване на 90% (че и вените си ряза на същата ръка), не просто работеше като хирург, но и правеше сложни сърдечни операции. Лееекинко преувеличено ми се вижда. :rolleyes:

 

Но сериала заслужава да се пренебрегнат подобни дреболии и човек да се наслади на многото му плюсове. Приятно гледане на тези, които са го пропуснали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече политика(болнична) отколкото медицински сериал. Караници , викания , изясняване на отношения пред колегите и болните???  Просто луда работа. Романтика ,едва загатната. Драма бол. Героинята на Seo Hyun Jin през повечето време беше като муха без глава, не знаеше какво прави.  Освен че красеше сериала, какво друго мога да кажа за нея(добре го красеше). С тая нейна рана на ръката , едва ли някой би я пуснал изобщо в операционната. Или да извършва каквито и да е медицински манипулации. Доктор Kang Dong Joo , с голямо самочувствие, все го играеше примадона. Все някой му виновен. Мухльо общо взето, уж стана доктор за да не бъдат дискриминирани пациентите, а много скоро започна сам да ги дискриминира. И взе да се присламчва към силните за деня.  Докторите много обичаха да размахват юмруци.  И това хирурзи, дето трябва да си пазят ръцете???  Големи майтапи. Тук докторите все имаха рани по лицата и трудно се различаваха от пациентите. Иначе персонала в болницата беше симпатичен. Става за гледане, само дето не е ясно какво точно гледаш. Целият сюжет доста измислен(извънземен доктор забит в треторазрядна болница). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, gig911 написа:

Повече политика(болнична) отколкото медицински сериал. Караници , викания , изясняване на отношения пред колегите и болните???  Просто луда работа. Романтика ,едва загатната. Драма бол. Героинята на Seo Hyun Jin през повечето време беше като муха без глава, не знаеше какво прави.  Освен че красеше сериала, какво друго мога да кажа за нея(добре го красеше). С тая нейна рана на ръката , едва ли някой би я пуснал изобщо в операционната. Или да извършва каквито и да е медицински манипулации. Доктор Kang Dong Joo , с голямо самочувствие, все го играеше примадона. Все някой му виновен. Мухльо общо взето, уж стана доктор за да не бъдат дискриминирани пациентите, а много скоро започна сам да ги дискриминира. И взе да се присламчва към силните за деня.  Докторите много обичаха да размахват юмруци.  И това хирурзи, дето трябва да си пазят ръцете???  Големи майтапи. Тук докторите все имаха рани по лицата и трудно се различаваха от пациентите. Иначе персонала в болницата беше симпатичен. Става за гледане, само дето не е ясно какво точно гледаш. Целият сюжет доста измислен(извънземен доктор забит в треторазрядна болница). 

Вторият сезон е още по-тъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очарователен сериал за мен! С много динамика при различните случаи (напрегнато следях работата на медицинските екипи), с приятни персонажи и интересни истории и на лекари, и на пациенти. Изключително харизматичен главен герой, благодарение на който и актьорът Хан Сок Кю получи своя тема във форума :) Разкошен романтичен доктор, наистина – не отстъпи нито за миг от идеалите и вярванията си, винаги на страната на пациента и с непрестанни опити, до последно, да спаси всеки един от тях. Освен това и разкошен ръководител – може да се държеше по-строго, дори на моменти грубо към младите, но пък напълно откровен и справедлив, даваше им напътствия, които им бяха полезни не само в работата, но и в живота. Готина беше и главната сестра, тя също може скоро да получи тема тук :) 

 

По отношение на Канг Донг Джу съм леко разочарована –

Off Topic

в личната си трагедия да намери мотивация да стане лекар и после да постъпи по същия начин, по който според него бяха постъпили с баща му. И даже не му и мигна окото. И всичко това – за да постигне успех, защото това бил единственият начин, нямал връзки, нямало как да се получи иначе, дрън-дрън. Пък с дилемите около смъртния акт и какво да напише вътре... също изсмукано от пръстите, уж беше много принципен, не би трябвало изобщо да го мисли това.

 

Можеше малко по-завършен вид да има и историята около Со Чон – с това, което изпитваше като странични ефекти след случката от миналото. Изведоха го едва ли не като водещо в началото, а после изведнъж всичко изчезна, реши се от само себе си. 

 

Та по отношение на детайлите имаше какво още да се желае, но цялостното ми впечатление е много добро, даже отлично, затова веднага се спускам към следващия сезон, нетърпелива да видя учителя Ким отново в действие :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...