Jump to content

Kamen Rider Ex-Aid (2016-2017)


Recommended Posts

spacer.png

 

(仮面ライダーエグゼイド Kamen Raidā Eguzeido, Kamen Rider Ex-Aid)

Държава: Япония

Период на излъчване: 2 Октомври 2016 -

Епизоди: 45

Телевизия: ТВ Асахи

Жанр: токусацу

Сценарист: Такахаши Юя

Режисьор: Наказава Шоджиро

Начална песен: "EXCITE" by Daichi Miura

 

Участват:

Иджима Хироки – Ходжо Ему

Сето Тошики - Кагами Хиро

Мацумото Укьо – Ханая Тайга

Иванага Тецуя – Дан Курото

Мацуда Рика – Карино Асуна

Онозука Хаято – Куджо Кирия

Каи Шоума – Палад

Хаката Ханамару – Кагами Хайма

Номура Хиронобу – Хината Кьотаро

 

Сюжет: Ходжо Ему е стажант в педиатричното отделение Университетска болница Сейто и гениален видео-геймър, известен с псевдонима М. Ему се вдъхновява да учи медицина, когато лекар спасява живота му, когато е бил дете. Докторът му дава и игрова конзола WonderSwan, като награда, която го запалва по видео игрите. Компанията за видео игри Genm Corperation, разбира за съществуването на Bugsters, компютърен вирус, разпространяващ се от софтуерните им бъгове. Ему се превръща в Kamen Rider Ex-Aid за да спаси пациентите от вируса.

 

Лично мнение: Ида. :kiss2:Ето ме, нощното другарче, веднага откликвам.  :P Мислех да му правя тема днес, а съвсем се отплеснах.  :blush: Добре, че ме подсети. Ами първи епизод, добре беше, макар че можеше и по-добре. Не съм виждала по-некадърен доктор, е, то май му е дошло времето да видя. :28558:  Рано е да си правя изводи още, но тая главната мацка хич не я харесвам. Нямат ли край тъпите женски образи. Но опенинга ми легна на сърце и райдър-кик.  :lol2: 

 

Свали

 

И тук

 

Хеншин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В следващият епизод. :) Той е вторият райдър. Жалко, че Over-time няма да го превеждат. ТВНихон са доста бавни.

Да. Накефи ме опенинга, искаше ми се най-накрая хубав опенинг, че последните два... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йей, браво за бързото откликване, Ками! :up:

 

Исках да изгледам и втори епизод, преди да коментирам, обаче. Да, Over-Time няма да го превеждат, но EXCITE! Subs са се захванали здраво с него и са изкарали и втори епизод (който тъкмо догледах). Та, какво е впечатлението ми дотук. Определено, не съм фен на новата мода райдъри и този се оказва, че също няма да ме върне в строя, въпреки че темата за игрите ми е любима... и, всъщност, само заради това ще го гледам на бързи обороти... това, и за да видя новите райдъри.

 

Оупънинга и мен ме изненада, не очаквах  такава промяна, но (Дайчи Миура все пак), просто е супер кечи. :28558: Главния изпълнител, вярно, няма по нескопосан доктор от него, ама като цяло просто цялата там докторщина никак не се връзва и ще се правя, че е майтап (както и си е). Обаче нещо в самия актьор, ми напомни на онова хубаво време, когато излъчваха Ден-О. На едно-две места получих някакво адско дежа-ву, че вместо (както и да му е името) все едно слушах и гледах Сато Такеру XD. Има някакъв потенциал в момчето, дано да му се отдаде да го развихри, а не да остава в сянката на аникитата там. Тошики-то се появи във втори еп. и е по шаблон, както и очаквах... докато не почна да скалпирва кейковете и пайовете :rofl:  Главният женски персонаж - ми какво да кажа, и там никаква промяна. Явно с ерата на Сатонака-сан се свършиха интересните женски образи. Да почиват в мир  :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, моля. :P

Добавих и линка към Excite Subs в темата. Свалих си сега и втори епизод и после ще го гледам.

Но определено без гривата на костюма щеше да е по-добре. :lol:

 

Edit:

 

Изгледах и втори епизод. Вярно туй със скалпела ме разби. Умрях да се хиля. Ма много студен хирург е Хиро.  :28558:

Редактирано от Ками
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя го, но много слаб ми идва. Общо взето, докато излезе следващия епизод съм забравила какво става в предния. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31/07/2017 at 20:19, Ками написа:

Следя го, но много слаб ми идва. Общо взето, докато излезе следващия епизод съм забравила какво става в предния. :D

Не се бой, при мен се случва същото, поне при по-предишните серии. Обаче сега ми стана много интересен. :inlove:

С нетърпение очаквам новия Камен райдър - Build!

8efdf1140b9b5313d97c754b0ee0ba2615010885

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауу, колко ми напомня на W. Поне костюмът е по-приличен.  :D Бре, съвсем се отплеснах, че вече е август и гласим нов райдър. :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е по-добре от последния райдър, който изглеждаше като детска пластмасова (никога преди не съм използвала тази дума за райдър) играчка.

Вече има трейлър. Главният актьор е Ацухиро Инукай. Не ми е познат до този момент, въпреки че е участвал в дорами, но пък продължава традицията с избирането на победители от конкурса Junon. Голямата изненада е наличието на Миками Кенсей в каста. Направо се чудя, какво прави тук, при положение че той има далеч по-сериозни възможности. Явно липсата на проекти напоследък си казва думана.

 

Тошики Сето ще издаде фотокнига през октомври.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хироки Ииджима и Тошики Сето издават първите си фотокниги.

Сентайте ми идват по-детски, въпреки че и от тези серии са тръгнали много талантливи артисти. В момента с райдърите трудно наваксвам, колкото и да ми се иска. Времето все не стига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.08.2017 г. at 14:17, ukio написа:

Сентайте ми идват по-детски

Тук не мога да споря, въпреки че това е чара на Сентай и заради това го харесвам! Старите сезони от 80-те и 90-те са по-сериозни (Maskman, Jetman, Megaranger). Да не говорим че и Камен Райдър има и по-малко сериозни сезони като Den-O и Fourze (Fourze ми е любим межуругото).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...