Jump to content

Лайкове и рейтинг-система във форума - за или против?


kcekce

  

59 гласа

  1. 1. Искате ли във форума да има лайкове и рейтинг-система?

    • Да, откога го чакам това.
    • Не, мразя лайкове.
    • Все ми е тая.
  2. 2. Искате ли високият рейтинг да се възнаграждава?

    • Да, повече от логично е.
    • Не, ще настане лайк-мания.
    • Все ми е тая.
  3. 3. Искате ли да има санкции за крайно нисък рейтинг?

    • Да, повече от логично е.
    • Не, много е полицейско.
    • Все ми е тая.
  4. 4. Искате ли мненията с крайно нисък рейтинг да се слагат в спойлер?

    • Да, нека не дразнят.
    • Не, това е цензура.
    • Все ми е тая.


Recommended Posts

Ще се пробвам с два три реда , без да излагам мислите си около по горните мнения  :) , за да избегна поредният ферман  :896767: . Аз съм твърдо за подобна система, макар да не е замислена така както аз си я представям и с ясното съзнание, че всеки потребител е явно  с различна нагласа за нея. Според мен ще е много полезна. Пълно е с теми, който са огромно количество еднородни коментари от типа “ велико, гениално, страхотно.....", едва ли не по-добър филм или сериал не е имало и няма да има. Отворете темата на Pride примерно, там негативни коментари липсват. Четири страници, 68 мнения , а само 55-то е умерено, нито е толкова приповдигнато и почти може да се брой за „нехаресване“. Знам със сигурност , че двама от форума не харесват този филм, напълно възможно е да са много повече. Честно казано трябва да си психопат за да напишеш различно мнение след 50 еднотипни, понеже смятам траенето за много подло, обикновено не се спирам и си казвам какво мисля ( заради тия след мене). Да вярно първо гледам, после чета мнения, но колко често ми се е случвало да се чувствам като извън земно , отварям тема и ни едно “пък на мен не ми хареса“ - темата на Марс , много пъти съм я давала за пример, но реално коментара който ме зарадва / успокой не беше в нея, но пак отрицателното  отношение към този сериал и , че не съм само аз ми подейства добре. Друг е въпроса, че заради това мнение изгледах сериала, доволно си го бях зарязала  :( .

Та аз отдавна искам такава система, не за да поощрявам даден потребител, даже няма да ме впечатли ника, а просто това е една допълнителна възможност да се премери даденото различно от общото мнение. Колко хора мислят по-този начин, но не са посмяли да си го кажат .

 

П.П. Надявам се и тая система да ме спаси от линч - има един , малко странен, твърде муден филм, който откровено харесах и си изтропах позитивното мнение. За мое успокоение има и втори коментар. Но имали възможност тия коментари да отнесат плюсчета и минуси биха могли да служат за някакъв реален коректив. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейзър, специално за тази анкета - пука ми за чуждото мнение дотолкова, доколкото не желая да взимам решения за всички, без да питам. Ти може да смяташ диктатурата за нещо чудесно (особено ако диктаторът си ти  :28558:), но в този форум подходът поначало е по-миролюбив и демократичен. В рамките на модераторския екип общо взето стигнахме до консенсус да пуснем системата и да я пробваме, но предложението ми да се допитаме и до потребителите с анкета беше прието веднага. Все пак това се прави за всички нас, а не само за модерите.

 

По диагонал ти прочетох мнението, щото е явно, че пак си изпаднал в излишна полемика, а ще е загуба на време да си преливаме от пусто в празно с теб ;) Твоят глас по въпроса е ясен вече, искам да чуя и другите какво мислят.

 

Кева, "Марс" и мен не ме кефи, някъде го бях оплюла, та после дори продължи лек диспут по въпроса на лични с Кидо  :28558:

 

Показателно е, че толкова малко хора са гласували в анкетата. Темата вчера имаше над 400 прегледа (днес сигурно са повече, не погледнах), а са гласували 20-30 души. Нарочно я пуснах анкетата публична (извинете ме за скрития социален експеримент). Къде по-лесно е да пуснеш лайк/дислайк анонимно :) Ето, насладете се колко са "активни" хората, когато знаят, че гласуването НЕ Е анонимно.

 

С плюсове и минуси ще имаме много по-реално отражение на настроенията във форума, отколкото само четейки мненията на малцината, които нито ги е страх, нито ги е срам, нито ги мързи да се изкажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не ти пука как ще те оценят, но започваш поста си с "Ако щете ме зарийте с тояги, но..."/"Ако щете ме заминусете, но..." :rofl:. Това само е показателно, че ти пука. Аз гласувах за въвеждане на лайкове, но само не слагайте някакви наказания за отрицателен рейтинг, защото това не стимулира да се пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз до такъв извод стигнах, нека има възможност за даване на плюсове и минуси, та ако щете и поощрения за силно положителен рейтинг, но без наказания за отрицателен. Ако отрицателният рейтинг просто би послужил за индикация, че трябва да се обърне внимание какви ги пише някой и дали системно прекрачва границата, тогва ок, има смисъл и в това :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и резултатите от анкетата натам клонят - без наказания;)

 

Стотака, малко за пукането:

 

 

Тази формулировка с "Ако щете ме заминусете" я бях виждала стотици пъти там през годините, още преди да се регна във форума;) Като висиш дълго на едно място, прихващаш от местния жаргон. Освен това там си има съвсем конкретни строги санкции за отрицателен рейтинг, опиращи до необратимо банване на потребителя - така че перспективата да ти турят 100-200 негатива за 10 минути е донякъде притеснителна.

 

Замисли се обаче, и тук ако влезеш примерно в темата за Secret garden и прочетеш 30 мнения "Леле, страхотен сериал!", а искаш да кажеш "Това е най-тъпото нещо, което съм гледал", ще започнеш с лафа "Това мнение сигурно няма да ви хареса, но..."  :28558: По този начин показваш, че не игнорираш обстановката, в която пишеш, че не само предаваш, но и приемаш. Аз определено отразявам общата нагласа, но никакви минуси на света няма да ме накарат да се закахъря, камо ли пък да спра да пиша във форум;)

 

 

Както и да е, приключвам с този въпрос, щото не вярвам на някого чак толкова да му пука дали на мен ми пука за минусите  :28558: А и тук друго обсъждаме:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще е много полезна. Пълно е с теми, който са огромно количество еднородни коментари от типа “ велико, гениално, страхотно.....", едва ли не по-добър филм или сериал не е имало и няма да има. Отворете темата на Pride примерно, там негативни коментари липсват. Четири страници, 68 мнения , а само 55-то е умерено, нито е толкова приповдигнато и почти може да се брой за „нехаресване“.

 

Наистина ли мислиш, че такъв рейтинг на отделните постове по някакъв начин ще промени положението и възприятията ти в самата тема? :mellow: Няма ли да е пак същото независимо как тези 55 потребителя са си разпределили вота? Пак ще трябва да гледаш пост по пост и да преценяваш кой ти най допада за да му се довериш като преценка, независимо как е рейтнат. Едва ли след като толкова хора са хвалили това заглавие ще има негативни вотове. И се връщаме на онзи момент в който древногръцкият персонаж известен като Сизиф проследява безпомощно с поглед как камъка се търкулва надолу до изходна позиция...тъй като пак ще си изправена пред "еднородната" си дилема и ще се чудиш дали грешката е в теб или в останалият свят. Моят съвет в случая е винаги да се доверяваш на собственото си мнение стига да е логически обосновано и най вече искрено, тогава нищо друго не би трябвало да има значение. Иначе всеки има право на лош вкус стига да не го натрапва както стана в оная тема за турските сериали щото и търпението на всеки колкото и да е толерантен си има граници, а аз не съм от онези дето просто подминават и махват с ръка.

 

Конкретно тази тема за тайванският сериал Марс си плаче за жетва, охх как си плаче само?! :i love this: :no: Ако бях дребнав и имаше такава опция бих им нашляпал минуси на всичките, но каква ми е файдата да го правя? Защо?! Да тяхното мнение е принизено до 0-лева значимост за мен, но това са си техните впечатления и те вярват, че този сериал е стойностен също както аз смятам, че е нискобюджетна боза. За да се почувстват зле, че са си написали впечатленията по този начин? Да е сигурно, тъй като гледам какво значение придават на чуждото мнение някои, но това не е в моя стил.. :rolleyes: Напиши си поста, излей си мъката и толкова! Много по добре е така отколкото да сложа анонимен минус на всичките, които са го харесали и просто да отмина. Ако някои е строго в разрез с моите виждания, предпочитам да задам директни въпроси, както стана примерно в темата на корейският "49 days" и тогавашният ми спор с dido100, който беше всичко друго, но не и продуктивен тъй като пича просто си рецитираше някакви неща дето не можеше да ги обясни, но пък ми беше забавно. Дори и на него обаче не бих му сложил минус, а и в някои теми сме се припокривали като впечатления.

 

***

За нещата от горните постове мисля, че казах повече от достатъчно и не смятам да навлизам в други полемики...квото направите!  То и без това е повече от ясно. :896767:  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти се ядосала, но съзнавам, че отново си чел по диагонал за да може да започне предаването, което си намислил  :na2: . Въпреки това, накратко и повторно ще обясня, защо подкрепям идеята :

1. Когато в една тема има няколко поредни еднотипни мнения, рядко някой се осмелява да напише различен коментар. Причините за това са много и всеки за себе си ги знае. Има една такава зловредна тенденция „зорлем да сме позитивни “ и само положителните емоции да се изразяват, което аз не одобрявам.

-Винаги когато си избирам филм не чета предварително каквито и да е било коментари или ревюта. Идиотията ми беше стигнала до там, че спирах на преведено на български японско ( ни жанр, ни кой участва, нито резюметата четях - платих си за което, но това е друга тема )

- Не знам как не се е набило на очи, но съм от малкото, който въпреки страниците с еднакви мнения си казвам аз какво мисля. Не ме е спирало и няма да ме спре никакъв линч, възможност да отнеса минуси на килограм или група във форума откровено да ме намрази. Едно на ръка, че това са личните ми възприятия и държа на тях, едно, че премълчаването ми се струва подло и лицемерно, едно, че за толкова години на земята не се научих да не казвам каквото мисля, едно, че съзнавам, че има твърде много хора, който първо четат мненията и си е почти дълг да ги информираш, че има друга гледна точка. ( Леле колко “че“ има в това изречение  :28558: )

- Трето чакам с нетърпение да дам плюс, на единствено отрицателно мнение в темата на един филм, обявен за прекрасен, а не е. От към послания и детайли е толкова неприемлив, че повече няма от къде. Когато го гледах толкова се вбесих, отворих коментарите  - няма такова втрещяване. Това беше и първият път, когато ми се прииска и виждах смисъл да се регистрирам във форума. Бях готова да излея едно кило огън и жупел, по-минути и кадри, но техниката ми изневери и не успях да си направя регистрацията. Две години по-късно много от дребните детайлчета, който бодат очи бях забравила, а отказвам да гледам втори път филма, че да си изразя силно отрицателното мнение . Намерил се е друг психопат, направил го е и съм убедена, че няма да си остане само с моя плюс.

2 (Във връзка с последното тире) . Тази система според мен ще е повече от полезна, представете си тема с 40 еднакви мнения и едно различно, а е пълно с такива, та и въображението не трябва да се напряга. Сега онези, който са предпочели да си премълчат , ще продължават да го правят. Но ако анонимно могат да подкрепят сходното им различно мнение ще си сложат безопасният плюс. Освен това, това единствено мнение, няма да остане само и тези 40 ще са противопоставени на 1 + 10. Така, това единствено мнение придобива нова тежест и баланса малко от малко се завръща.

 

Честно казано не разбирам тоя страх дето ви тресе, че ще отнесете някой друг минус . За себе си съм сигурна, че отрицателното  ще продължавам да го изразявам вербално, сигурна съм, че минусите ще са повече от плюсовете, а почти съм убедена, че рядко ще отнасям каквото и да е било - моята особа не се набива толкова на очи.............

Питам се не е ли по-добре да ги има минусите, това е все пак вид проверка на реалността, пречи на създаването на един илюзорен, фалшив лицемерен свят където всички са мили, а се тресат от тиха злоба, един самотен свят в който никой не е този, за който се представя.

 

П.П. Ако се притеснявах да изразявам искрено мнението си, дали ника щеше да ми бъде собственото име  :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми е доста полезна такава система и със сигурност ще ми направи прекарването във форума по-интересно.  Да поясня, става въпрос за  система за лайкване на отделни мнения и друга такава за оценяване на сериал/филм. Не оценяване на тема (колко добре е направена и т.н.), а оценяване на филма от 1 до 10. Това кой събира най-много лайкове не ме интересува и дали ще го има като резултат в профила,  ми е все тая.  Но ако ще е полезно за някого и мотивиращо да пише по-интересни мнения, които да се лайкват, нека го има.  Оценките на филмите са важни за мен, защото с времето съм си изградил една определена система, в която да си намирам филми на базата на положителните и отрицателните оценки.  Но не винаги имам възможност да прочета 8 страници тема, а и точно като Кева се страхувам от спойлери и гледам да не чета предварително.  Ако много ми хареса филма, разбира се прочитам всичко после. :)

 

Много е вярно това, че като гледаш един слаб сериал и видиш как му се радват в темата, някакси си казваш "Абе няма смисъл да пиша или намаляваш тона, само и само да не се занимаваш и да не им разваляш кефа" А така просто си шляпваш реалната оценка и оставяш хората да си пишаш без да им тровиш дискусията и да стават излишни спорове.  Така сериалите получават по-реални рейтинги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за.  Има много хора, които четат, но не пишат.

Те пак няма да пишат, но поне ще виждаме, че съществуват.

Не става само въпрос за филми и драми, а каквито и да е мнения. Защото неведнъж съм писала неща, които не изискват отговор

и все пак остава чувството, че си говориш сам. Което постепенно убива желанието да пишеш каквото и да е било.

А така поне ще знаем, че някой е хвърлил око.

  • Upvote 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти се ядосала...

 

Чак не вярвам! :P

Е щом така виждаш нещата пожелавам ти при имплементирането на новата с-ма да изпиташ всички тея ползи, които изброи. Аз за себе си съм сигурен, че няма тъй като за да стане това би трябвало всеки да гласува обективно, а много добре знаем с какви розови капаци на очанките гледат драми повечето тук и защо по начало на определени хора имат нужда да броят плюсчета/лайкове.

 

ПП Никога не чета по дигагонал - или чета или не, средно положение няма. :D;) 

  • Хаха 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паднах под масата :28558:  За да се получи приблизително точно отражение на настроенията на форумците, всеки може да си гласува абсолютно СУБЕКТИВНО. Харесването/нехаресването на дадено мнение си е чисто субективно отношение. Ама аре стига сме си говорили глупости, колкото за лафчето;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре да си беше останала под масата, но аз обичам да обяснявам...^^ :panda-145:


Ta само докато клинкнах на една тема тези дни ей така просто напосоки и още от първите коментари една реплика ми хвана окото..в нея с едно единствено изречение една потребителка заяви на всеослушание как нямала търпение да точи лиги по главният герой в драмата. Разбира се в това няма нищо лошо на пръв поглед. Всички си имаме своите любимци и им се радваме. Проблемът е в това, че такива хора биха оценили положително всичко в което зализаният им любимец примерно си е съблякъл тениската или погледнал по кравешки-влажно към обектива, което няма отношение към качеството на продукцията. Да гледаш обективно на нещата не е някаква непостижима химера, просто трябва да изолираш елементите, които ти замъгляват преценката или да ги сведеш до минимум за да се получи нещо поне малко логически обосновано, а не абсурд. Последната драма, която гледах с Хьон Бин, иначе един от най популярните и конвертируеми корейски актьори беше пълен провал...колкото и да са субективни нещата, трябва да си наистина сляп, че да й дадеш максимална или изобщо висока оценка. Самата продукция и изпълнението й бяха обида както за сценариста така и за актьорите играли в нея, затова й я дропих на втори епизод. Не така обаче стоят нещата за хардкор фенките на Бинито и тук се корени същината на проблема....


Как една рейтинг система би имала някаква стойност ако екстремно субективните оценки до точката на абсурда преобладават и фенщината задуши изцяло обективизма? Отговорът е прост - няма как това да се избегне! Затова и няма смисъл от такива рейтинг системи, не и ако гласуващите не са подбрани както е на определени конкурси или съзтезания, където журито, специалисти в дадена област бива подбирано точно заради стремежа за преследване на обективното. Тук филмови критици има ли? Май не, аз поне не съм признавам си! :) Всъщност дори не е нужно да си филмов критик, просто да обръщаш внимание на нещата, които се случват на екрана и да си ползваш сивото вещество...По горе споменах един потребител с който често спорихме, може и да е така, но го уважавам за това, че поне се опитва да анализира и вкарва мисъл, затова и бих приел вота на един такъв човек и субективизма му дори да са противоречиви с моите виждания. Но не и на други, за които най важното е как някой или някоя пърхал/а с мигли пред камерата и си базират гласуването на това.


Затова и ми стана смешно като прочетох, че сте искали да ползвате рейтинг в интернет форум като база за нещо...хе хе чакай как беше "ориентир, статистика, източник"!? Да бе вярно...точно за това ще ви е. :slap::rolleyes: Все едно някой да тръгне да ми обяснява, че качва свои снимки или се прави на мъдрец с мемета-цитати на философи и известни личности (за които иначе не е и чувал) в фейсбук за да прави социални проучвания... :swoon::896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kcekce, постовете ти, в които си ме споменала са типичен пример защо хората се отказват да пишат. Заявих мнението си по темата, обосновах се, според мен достатъчно, но не и за теб и ме вкарваш в някакъв обяснителен режим, не че съм длъжна и,не че ти го изискваш, но въпросите, които постовете ми са предизвикали в теб ме изкарват някак си по-черна от нощта и по-зла от Сатаната. Ще го напиша по-обобщено и кратко, надявам се и да е ясно: участвайки във форума, то е за да споделям влечението си към азиатското с други, в които това не би предизвикало смях и възмущение, а не за да оценявам потребителите или те да оценяват мен. Правейки го, аз или те, за мен е изкривяване на целта, поради която форума съществува.

Надявам се този път да ме разбереш.

Казваш, че идеята е дошла от руски форум, аз също посещавам руски форум, но бих взела други, по-полезни неща от тях. Например, може да се добави опция да се благодари след всеки начален пост на дадена тема на автора и, така той би имал по-голям стимул да прави нови теми, ако 5-10 или повече потребители са му благодарили. Едно "благодаря" е много по-ценно от едно лайкване. Друго, което би било полезно е в каталога да се добавят към имената на сериали броя епизоди- снощи си търсех многосерийна драма, та затова я търсех при рускините, тъй като тази подробност при нас я няма. Могат и да се разделят темите на сериалите от каталозите например: сериали 2008-2009, сериали 2010-2011... в очакване и т.н., така тези, които не харесват стари драми ще се ориентират много по-лесно при избора си.

Начини да се направи форума по-полезен и желан за ползване има много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е трябвало да се ядосам, защото съвсем  целенасочено е изпуснато обстоятелственото обяснение и нарочно ми е изкривено, и мнението и позицията  :) . Ми не няма, отказвам да излизам от ролята на дебелокожия идиот и тържествено обещавам, „е каквото и да правиш няма да успееш да ме ядосаш  :896767: .

Като оставим глупостите на страна, прилагането на нещо може да е полезно за отсяването на плявата. Да речем, че има слаб филм с безспорно добър актьор - с голяма фенска маса - темата е пълна с реплики от типа "на кого му пука, нали точим лиги" и един , два коментара ( при повечко късмет), че филма не струва - при налична система за даване на вот, тия два коментара събират над 40 плюса - не придобиват ли повече тежест, не би ли трябвало да говори, че много хора споделят мнението, но не се осмеляват да застанат срещу хегемона. Да не се лъжем, едни и същи си пишем в темите, но много повече хора ни четат глупостите  :panda-145: . Точно те биха могли по-реално и все пак анонимно да се включат във форума.

 

П.П. Демонче, каква дискусия без полярност в мненията. Това направо ме убива - 10 еднакви мнения и всички участници твърдят, че дискутират.  

 

П.П Сбърка в точка две и три, но няма смисъл да го нищим. Аз си знам, че не мога да обяснявам като хората и спирам :)

 Май сме се загубили в превода :), не си ме афектирал, но погрешно съм изтълкувала намеренията ти и се почувствах длъжна да те информирам, че няма да се случи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е трябвало да се ядосам, защото съвсем  целенасочено е изпуснато обстоятелственото обяснение и нарочно ми е изкривено, и мнението и позицията  :) . Ми не няма, отказвам да излизам от ролята на дебелокожия идиот и тържествено обещавам, „е каквото и да правиш няма да успееш да ме ядосаш  :896767: .

 

Най искрено заявявам, че не ми беше целта да те афектирам или нещо от сорта. Просто ми стана интересно мнението ти и нахвърлих заключенията, които си направих от него. Значи ти в общи линии каза, че одобряваш въвеждането на вотове тук поради:

 

1. еднообразието в постовете и липсата на негативни коментари

2. тъсенето на "сродна душа" из малкото, които мислят като теб

3. измерването на тези "сродни души" във вид на цифра, която кара да се чувстваш удовлетворена по някакъв начин

 

Нали така? Аз това разбрах като те четох, когато писах онзи коментар? Ако бъркам някъде все пак и си искала да кажеш нещо друго..честно не знам какво да кажа тъй като не виждам къде може да иде този пуст контекст...Затова и зададох тези въпроси в последствие тъй като ми беше любопитно дали това цифрово изражение от някаква статистика действително би ти оказало такова влияние и това е всичко..

 

Мнението ти ми допадна тъй като си беше откровенна, за разлика от други хора в тази тема, които продължават да си кривят душиците. Не виждам какъв е проблема толкова да кажат в прав текст, че им трябва такова нещо щото ги кефи да гледат как трупкат лайкове и че чуждото мнение/одобрение им е от особено значение!? На мен действително ми е все едно дали ще я има тази опция или не, но я смятам категорично за нещо напълно излишно/непотребно затова и няма да я ползвам. В това отношение подрекпям andi11 в изказването й...на този форум му трябва промяна, но не точно такава. (не ми трябва анонимен плюс както се вижда xD)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички си имаме своите любимци и им се радваме. Проблемът е в това, че такива хора биха оценили положително всичко в което зализаният им любимец примерно си е съблякъл тениската или погледнал по кравешки-влажно към обектива, което няма отношение към качеството на продукцията. 

 

Ама ти продължаваш да игнорираш простия факт, че тези плюсове и минуси са оценки на МНЕНИЯ - не на кинопродукции или на потребители ;) Тези оценки следва да покажат колко от посетителите на темата харесват или не харесват отделните мнения. Каква обективност, какво качество на продукцията, какви пет лева? На всеки му е ясно, че примерно в тема за романтична училищна драма с Мин Хо ще влизат основно фенки на въпросния актьор. Много ясно, че те ще се кефят на мненията в негова полза :) И много ясно, че почитател на японския ноар в тая тема няма да стъпи и няма и да даде оценката си. Но оценки от аудиторията, която следи дадената продукция и въпросния стил бози ще има - и гласовете им ще се виждат кристално ясно.

 

Странно е, че се изказваш критично по отношение на хората, на които цифрата плюсове "ще им носи удовлетворение по някакъв начин", а самият ти пишеш вече поредно предълго мнение по този въпрос, след като - цитирам думите ти: "На мен действително ми е все едно дали ще я има тази опция или не"  :28558: По какъв начин те удовлетворява това губивреме? :) Отново ще помоля да приключиш с този флуд и да оставиш многословието за нещо, което наистина те интересува.

 

Анди, не ми е и хрумвало да те изкарвам "по-черна от нощта и по-зла от Сатаната", за Бога!  :28558: Какво ви става бре, хора? :) Питах те съвсем нормално - наистина ли няколко плюса или минуса могат да те накарат да се откажеш от общуването тук и защо? Въпросите ми изобщо не бяха риторични, наистина ме интересува какво те плаши или отвращава чак толкова в тази система. В смисъл - то се знае, че не всички ѝ се кефят, но да се стигне до крайност като да спреш да пишеш във форума ми се вижда странно. И отново ще се повторя - нито ти ще оценяваш потребителите, нито те ще оценяват теб. Ще се оценяват отделни МНЕНИЯ - с плюс от онези, които ги споделят и харесват и с минус от онези, които не са съгласни и ги смятат за неуместни. Оценки на хора НЯМА И НЯМА ДА ИМА - ще има рейтинг, който ще показва само и единствено доколко са били харесвани МНЕНИЯТА на потребителя. IMHO в това няма нищо плашещо, нищо, опорочаващо предназначението на форума и нищо, възпиращо хората да споделят свободно мислите си.

  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знае ли ме човек, може просто да ми е дошла музата за писане из форуми в тази скучна неделя?  :)  Явно не си забелязала, но все пак да акцентирам в/у факта, че никъде не казвам да слагате или да не слагате въпросната рейт с-ма..хе хе дори не съм гласувал в анкетката. :D Представи си ситуацията (и може би ще си обясниш действията ми)като да държиш в килера си проядено от молци родопско одеало...не ти трябва в момента, няма да го ползваш за в бъдеще и като цяло не го одобряваш като част от спалнята ти ама то си седи непоколебимо там щото те е все тая и те мързи дори да го изхвърлиш. От друга страна обаче ти си доста настойчива по отношение на същността и въвеждането й... :rolleyes: Което си е странно предвид, че доколкото разбрах екипа го е одобрил и ще го слагате така или иначе, с което продължава да се губи и смисъла на тази тема? Все едно някое дете се обяснява на майчето си че счупило китайският порцелан. Какво ви трябва още..Исус да слезе пак на Земята и да ви благослови начинанието ли?  :D Даже и да стане чудо от тоя род това няма да направи слагането и броенето на плюсове и минуси по смислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Цялата работа с тези лайкове ми е безсмислена. Бих сметнал за добре единствено, да речем, един "колегиален вот" (до еди-колко си минуса), който ще е в състояние автоматично да изтрие нечия тема, която по някакъв начин нарушава правилата... или нечии пост избягал от добрия тон, прост спам или разни други своеволия, което ще намали работата на модераторите в тази посока. 

 

Твърдо За съм за нововъведения, но какво има да мерим с тези лайкове?  :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алфонс, аз нали съм си лоша, та поначало предложих автоматично изтриване на теми с наистина краен брой минуси + скриване в спойлер на мненията с такъв вот :) Ама първо - всички колеги бяха против и второ - сайтът няма функционалност за подобни автоматични действия. Виждам, че според анкетата и потребителите в по-голямата си част са против подобни санкции.

 

А за лайковете, сигурно ще се повторя, но те не са за мерене на каквото и да е, а просто ориентировъчна статистика и допълнително изразно средство, което ще е достъпно и за непишещите ;) То май това притеснява основно хората - приемат по презумпция, че плюсовете и минусите са за мерене на пишки или за оценка на потребителите, а не е така. Ако ще можем да измерим нещо, то ще е само колко души са съгласни с дадено мнение, дори и от "мълчаливите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...