Jump to content

Да споделим песен


Recommended Posts

Продължавам да си превеждам сериала за д-р Джоу, затова се сетих за песента д-р Джоунс

 

 

и Питър от Чикаго с песен пусната за филма Карате Кид 2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи юни е - Ден на детето!!! Затова споделям с вас трите ми любими песни от трите мои най - обичани детски бг сериали - "Неочаквана ваканция" (сюжетът си е чиста пропаганда на комунизма; но песента..., ах, песента...), "Войната на таралежите" (всеки е срещал в живота си поне по един клонинг на другаря Ташев; кварталните хлапета надраскват колата на актьора Вълчо Камарашев за да отмъстят за действията на героя му) и "Васко да Гама от село Рупча" (Бог да го прости Иван Ласкин! На всеки от нас поне веднъж му се е искало да има смелостта и дързостта на главния герой)!!! :kissx:

 

 

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит Първи Юни на всички малки и пораснали деца! Пазете винаги детското в себе си и помнете, че човек е на толкова, на колкото поиска да се почувства! Весел празник! :wub:

Една моя любима песен :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Off Topic

 

 

 

Понеже от едно радио днес цял ден ме бомбардират с поздрави по случай Деня на детето, реших да ги споделя с останалите пораснали деца:D

  • Харесвам 4
  • Мерси 2
  • Хаха 1
  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ум, белият делфин! Ехаааа! Направо ме вдетени, Деби! Мерсаж! 

Едно поздравче и от мен! Щем -нещем, израстнахме със съветските детски филмчета, които междувпрочем  си бяха много, много, много хубави... Това си е нашето детство!

 

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Люба детска песен. Поздрав за вас!

 

a8e0759fdc3c38144e83df6c6834083c.jpg

Любима героиня.

Няколко неподражаем цитата от Пипи Дългото Чорепче, за да ви провокира да преоткриете детето в себе си.

1. Защо вървя заднишком ли? - възкликна Пипи - Не живеем ли в свободна страна? Човек не може ли да живее, както си иска?"

2. "Светът е пълен с разни неща и наистина има нужда някой да ги потърси и намери. Именно това правят нещотърсачите."

3. "Виж, госпожице, когато имаш майка, която е ангел, и баща, който е негърски крал, а самата цял живот си управлявала моретата, не можеш да знаеш как да се държиш в училище сред всичките тия ябълки и таралежи."

4. "Но, Пипи, каза Томи, - можеш ли да свириш на пиано?
- Отде ще знам дали мога, като никога не съм опитвала - отвърна Пипи. А трябва да ти кажа, Томи, че за да се научиш да свириш на пиано без пиано, са необходими страшно много упражнения."

5. "Най-важното за малките деца е да знаят ред. Особено, ако сами си го определят."

6. "Седя си в моята самота и така се надлъгвам със себе си, че да ти е драго да ме слушаш. Онази вечер, когато си легнах, скалъпих една опашата лъжа за някакво теле, което умее да плете дантела и да се катери по дърветата, и знаете ли, вярвах си на всяка дума! Това се вика добра лъжа."

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две прочути песни  от 60 - те, които са част от саундтрака на два от любимите ми филми - "Хубава жена" и "Мръсни танци"!

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/1/2020 at 8:11 PM, debil4e said:

 

 

debil4eeee много си лошо! Да знаеш.

Така ме разчуства! Като малък бях влюбен в Алиса! А и песничката е супер. 

Ето това бяха героите на моето детство. Рускиня и американец, a човек ще каже че са брат и сестра! :yes: 

Всеки набор добре ги познава, нямат нужда от представяне  :P

Снимка на Martin Katev.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно и на Марк Хамил прилича, но аз първосигнално се сетих за един друг актьор, уточнявам - от детските му години;)

7b082d2efe876cd0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...