Jump to content

Recommended Posts

parab, напълно съгласна с теб за любовта. Като ще добавя и още нещо - мисля, че условие ще е и да знае какво точно прави. В смисъл - да се обичат и тя умишлено да го заличи.

А Гонг Ю е голям чаровник, без да е от изписаните пластичнохирурзни красавци. Като се усмихне, е направо чудесен.

Аз хич не обичам Донг Ук, но тук адски ме радва. Особено като е обиден/натъжен или като се хили :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам теория относно жътваря, набързо да разгледаме информацията около него

1 знаем, че не помни нищо за себе си и миналото си
2 предполагаме, че той всъщност е принца
3 знаем, че трябва да извършиш много голям грях за да станеш жътвар
Та мисълта ми е, че за този грях казаха, че трябва да убиеш някой, но аз мисля, че може би ще се окаже самоубийство. Защото ако той е принца видяхме как не той лично, а слугата до него нареди да убият всички. Пък рицаря, като се превърна в гоблин и дойди за отмъщение принца беше мъртъв. Но не стана ясно някой убил ли го и или друго.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам теория относно жътваря, набързо да разгледаме информацията около него

 

1 знаем, че не помни нищо за себе си и миналото си

2 предполагаме, че той всъщност е принца

3 знаем, че трябва да извършиш много голям грях за да станеш жътвар

Та мисълта ми е, че за този грях казаха, че трябва да убиеш някой, но аз мисля, че може би ще се окаже самоубийство. Защото ако той е принца видяхме как не той лично, а слугата до него нареди да убият всички. Пък рицаря, като се превърна в гоблин и дойди за отмъщение принца беше мъртъв. Но не стана ясно някой убил ли го и или друго.

 

Може и да си права.... Но, поправете ме ако греша, има разлика между греха в източните религии и христянството. Аз не съм запозната много с източните философии, дори не знам на базата на будизма или даоизма е изградена митологията на драмата, по-скоро май е някаква манджа с грозде между тях и народни вярвания. Опитах се да издиря кои са големите грехове и от това което намерих във wikipedia излиза, че краля май попада в две категории "Грехът да се убиват живи същества, или да имаш лоши мисли и грехът да таиш алчност и страст, гордост и леност." В неговия случай определено не може да се говори за убийство, защото определено беше под влиянието на съветника, който му подшушваше какво да прави. Затова най вероятно наистина е самоубийство.

Продължавам да си мисля за думите на бабката-мацка. Тя се закани на Жътваря и на неСънхе-то, че ще ги накара да си платят за това което са извършили. Ако краля е Жътваря, знаем на 100%, че той има на сметката си поне един много голям грях, заради което го наказват. В тази връзка се чудя все повече и повече, каква и е драмата на кралицата, за да наказват и нея. Доста невинна го раздаваше в първата серия, но не и е чиста работата. Вие какво мислите в тази връзка???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Когато гоблинът се върна в двореца намери труп, но не на краля, а на кралицата по мое мнение. Трупът беше завит и не съм сигурна. Но той тогава взе портрета на кралицата и запали всичко. Затова мисля, че краля не се е самоубил. Също така гоблина спомена думата "приятелю", а кралят не му беше приятел.

Днес не мога да сложа спойлер, че още съм през телефона. През компютъра вече не мога изобщо да отворя сайта и форума. Нито една тема не отварям от там. Някакъв срив е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че

трупът, който гоблинът намери като се върна да мъсти е на кралицата, дори не се бях замисляла, че може да е на принца.

 

 

Но и на мен ми се завъртя в главата, че Жътварят е наказаният принц, но пък и още не са ни разкрили доста подробности, та може и да е нещо съвсем друго, знае ли човек. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че в последната серия времето започна да тече по-бавно, но това не ме дразни. Чувствам се обладана от този странен вкусен коктейл, в който има фолклор, история, мистика, фантастика и съвременност, от чудесния актьорски ансамбъл, в който всички ме радват. Признавам си, че ме объркахте с горните постове, в които се коментира голямата любов на Гоблина в миналото, за греха му, че се е влюбил в кралицата. Нещо такова говореше момичето и той не го опроверга, но не го и потвърди. В предишна серия дори каза, че не е бил женен и че това е първата му любов. В каста, публикуван в Korean Drama обаче пише, че кралицата е сестра на Ким Шин. Срещу името на Дон Ук пише, че героят му се казва Уанг Йо, т. е. Кралят с амнезия :) Беше ми интересно да направя бърза историческа справка, според която

 

(водейки се от възрастта на Гоблина), тогава, когато е той е живял, крал е бил Йеджонг или Уанг Йо (Ю). Йеджонг е връстник на Гоблина, но в сериала е показан много по-млад. За него Гоблина говори като за "Младия крал". Много повече съвпадения има в историята на следващия крал, който се качва на престола на 13 годишна възраст. Реалната власт е била в ръцете на дядо му. Известен е един опит за преврат, начело на който стоят двама генерали - Kim Chan и An Po-rin. Бунтът е провокиран от политиката на дядото-канцлер. След потушаването му участниците са избити, а младият крал се оженва отново за една от дъщерите на канцлера. По време на тези събития предизвикан пожар унищожава кралският дворец, библиотеката и пр. Звучи ми познато.

 

За мен грехът на Гоблина е в гнева и яростта, с които е отнел живота на стотици, в непреклонната му гордост, заради която загинаха невинни хора.

 

P.S. Теорията ми май излезе грешна. Младият Уанг Йо се играе от друг актьор, а не този, който играе младия крал в І епизод  :mad2: В такъв случай Жетварят и Кралят не са един и същ човек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кралицата е сестра на Гоблина разбрах аз. Също другите хора събрани там бяха от тяхното семейство. Спомнетеси при лунните влюбени как избиха цялото семейство на 10 принц. Е той Гоблина видя как я посякоха и знае, че е мъртва. А той като отиде до трупа каза нещо от сорта, че не издържа и т.н което ме доведе до мисълта, че това е кралят, който се е самоубил или някой го е убил преди гоблина да го направи за да си отмъсти. Но все пак може нещо да изпускам или да не съм разбрала правилно нека тези, които гледат по внимателно кажат и те какво мислят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, как ще е на кралицата, а ще вика "закъснях"... Той я видя мъртва, преди да умре. За какво тогава е закъснял? А и забравихте ли колко беше остарял съветникът на краля? Баш си беше кралят, когото гоблинът искаше да убие. Затова каза, че е закъснял... За отмъщението си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гоблинът каза какъв му е греха-

 

не че по време на война е убивал, а че заради гордост е продължил да върви към краля и от това загинаха  много  невинни, а е можел да спре.Понеже каза, че малката е първата му любов и хабер си няма от ухажване видяхме, кралицата може и да му е сестра. И понеже тя му кимна да продължи, той много много не му мисли и запрестъпва към краля. Дали това е нейният грях, ще видим. Колкото до жътваря, мислех си и аз ,че е кралят, но понеже е с изтрита памет е вселен в друго тяло. Да не излезе, че е съветникът. :28558:

За завития труп и аз автоматично  реших, че е на кралицата.Сега ми вкарахте  друга чуденка. 

Кидо, мерси- логично обяснение.

Остава мистериозния пръстен да чоплим.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, заради чопленето тук си пуснах пак 1-ва.

Ако си спомните възкръсването му като гоблин, там имаше един дядо и едно детенце. Човекът каза, че се извинява, че идва след толкова много време, но е бил болен и т.н. А сега вече имал и внук. Което значи, че между смъртта му и възкръсването му е минало известно време /не уточниха колко точно/. А и малкият попита дядо си защо се обръща към меча с "господарю". Това значи, че не вижда труп. И още нещо - мечът вече беше ръждясал.  Значи наистина е минало доста време.

Отделно, докато той умираше, гледаше мъртвата вече кралица и пръстена й. Което означава, че онзи труп и "много закъснях" се отнася до мъртвия крал. Никой няма да пази трупа на кралицата опакован в двореца...

Колкото до връзката му с кралицата - аз смятам, че му е сестра. Но тук вече може и да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен "закъснях" беше казано от гоблина не за отмъщението му спрямо краля, а за помощтта му за същия. тоест аз го разбирам като- закъснях да те спася! (а не да отмъстя).

можел е да обърне проклятието един вид, но е закъснял. така го разбирам аз.

винаги съм смятала, че кралицата е сестра на гоблина. и че е омъжена с венчалния пръстен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен "закъснях" беше казано от гоблина не за отмъщението му спрямо краля, а за помощтта му за същия. тоест аз го разбирам като- закъснях да те спася! (а не да отмъстя).

можел е да обърне проклятието един вид, но е закъснял. така го разбирам аз.

И аз така го разбирам. Нямаше злоба в тия думи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна

 

за тялото, че е на краля.

 Гоблинът нали каза, че само някои хора при реинкарнация си съхраняват външността.Поради това не знае как сега изглежда краля.Значи спокойно кралят и кралицата може да са жътваря и ресторанаджийката. Освен това, жътварят като  докосне ръката на човека, разбира кой е бил в минали животи- нали так?.Значи би трябвало да я разгадае тая с ресторанта и пръстена, но той не посмя да я пипне.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо решихме, че Жътваря е наказан за нещо? В "49 дни" Жътваря (на Ил У) не беше наказан. Беше направил сам този избор, за да може да направи нещо, което не е успял приживе, след като изтече времето му като ангел на смъртта, . В този сериал Жътваря също нямаше никакъв спомен за миналото си, дори името си не помнеше и това е за да му бъде спестена болката от спомените. Приемам, че амнезията е част от характеристиката на Жътварите :)

Вижте каста - кралицата е сестра на Ким Шин, както и това, че Жътваря не е кралят, но с това име, вероятно е от кралското семейство. Сигурна съм, че пръстенът е важен, но не е свързан пряко с Гоблина и Ън Так, а Sunny си го "разпозна" - "Това е моят пръстен!" :)


 



Според народните вярвания в токеби се превръщат и дълго употребявани предмети от бита. Струва ми се, че Ким Шин и меча му са се слели в едно цяло и това е токеби. Извадят ли меча от тялото му, единството ще се разпадне и токеби ще престане да съществува. 

Колкото до трупа - не мисля, че е на кралицата. Kiddo е права - минало е доста време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матрим, решихме го, защото гоблинът каза, че Жътвари стават хора, които са съгрешили адски много, не просто 1-2-10 пъти. И то с най-тежките грехове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, то на думите на Токеби не може винаги да се вярва....

Иначе да - и според мен трупът беше на краля... Минало е много време, кралят не  си е простил и е рисувал кралицата, но накрая си беше умрял сам - непростен и ненаказан... Нашият също не беше му простил, идваше с присъщия вече за демон гняв според мен - мрачен и категоричен, с много повече сила и възможност. Но нямаше вече злоба, понеже усещаше (след толкова години на полето), че дори и да изпълни наказанието над виновника - няма как да върне хората.

Леле! На детективи ни обърнаха..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова нищене не съм нищила от мноооого време :D Не в детективи, ами и аз не знам в какво се превърнахме. Само да имат късмет накрая да оборят всички ни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...