Jump to content

Recommended Posts

Много се разочаровах когато видях как

Гоблинът остави кралят да избие близките му и принцесата.

От тази сцена си развалих цялото мнение за него. Той беше толкова безчувствен към тях и така ги остави и обрече на смърт, че ми се струва, че сега и сто добри дела да стори, пак няма да мога да го харесам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се разочаровах когато видях как

Гоблинът остави кралят да избие близките му и принцесата.

От тази сцена си развалих цялото мнение за него. Той беше толкова безчувствен към тях и така ги остави и обрече на смърт, че ми се струва, че сега и сто добри дела да стори, пак няма да мога да го харесам.

То там играта май беше, че каквото и да направи, пак всичко ще е в киреча... Владетелчето си беше избрало вече изкупителна жертва и без това. Разстреляха му на гоблина целия ариегард за едното нищо, показно. Останалите живи му казаха "Не ставай изтривалка, за да не сме и ние такава". Оцелелите, ако си беше преклонил главата за посичане, щяха да са в най-добрия случай жестоко малтретирани роби. Имаше отчаяни лица, да - но далеч не всеки осъзнава, когато му опре ножът до гърлото, че смъртта е по-милосърдна от дългите непоносими години смачкан и измъчен живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна донякъде с Kcekce -

жена му (или годеницата му) си знаеше, че няма да й се размине, каквото и да направи нашия. За хората от домакинството му - не знам. Ясно е, че с дамгата "hora na бунтовник" малко щяха да оцелеят, принципно. И някъде там и той се предаде - когато реши, че последните все пак ще оживеят... Във всеки случай, видимо беше нарочна акция: те можеха да го застрелят още пред вратата на двора на императора. А го пуснаха вътре само, защото искаха да го мъчат за пример, избивайки хората около него...

 

 

Но приятна изненадка е това определено... засега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз мисля, че тя беше принцеса и си мисля, че е била сестра на краля. С това впечатление останах,...но може и от превода да бъркам. Кажете как и е титлата в непреведените серии? (Но е възможно и годеница на краля да е била....макар, че тоя нефритен пръстен на ръката и, беше от Гоблина, това поне го изтъкнаха по всевъзможни начини. И така погледнато излиза, че е жена на Гоблина.) Объркана съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Your Highness e.

При това положение единствената логика е да е сестра/братовчедка на генерала/гоблина. Което ще значи, че е кралицата. Но пък онова келеме кралчето каза да избият всичките му роднини. Та така и тя изгоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз я обявих в коментара  си за пръстена за кралицата и си мисля даже, че и ревност имаше от страна на кралчето към генерала, освен за лидерството и заради нея.  А може да е била принцеса- кандидат кралица, роднина на генерала с нещо между тях.

Ще разберем със сигурност, не се съмнявам, поне заради пръстена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък на мен ми приличаше на сестра на краля и годеница/жена на гоблина... Ама знам ли...

И аз така мисля. Нарече я "мама" = принцесо. Явно му е била годеница. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кралят няма да убие сестра си заради един годеж. Годеница е едно, съпруга - съвсем друго.

Мисля, че му е кръвна роднина, не годеница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен логиката е да му е била годеница, заради пръстена и цялата сцена в двора - тя го чакаше сама и преди краля, но в кралски дрехи - тип обещаната награда за героя победител, а не довлечената насила сестра на бунтовника...  А пък ако е била чак реална съпруга, щеше да чака нейното прераждане... понеже и към нея беше много жестоко... А дали кралят ще утрепе една от N броя годени принцеси-сестри - не виждам защо не, с този конкретен крал...  Така де, уж това видях и разбрах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ким Шин се обърна към нея с Ваше Величество, т.е. кралица е, поне според превода. Мотивите на краля бяха обяснени със "завист" и "ревност". Само че кралят не може да убие току-така жена си, но сестра си, особено ако е свързана с "предателя" - може. 

Интересен е случаят със зарзаватчийката - ролята й е на Birth Grandmother. Едва ли е акушерка, по-скоро някакво божество-орисница (?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен беше кралица, но е от рода на генерала/Гоблина. За това беше убита първа, някак си показно, за да се разбере, че ако той не отстъпи няма да има пощада за никого. Едва ли е било прецедент да се убие неудобна кралица, ако се покаже, че тя има връзка с бунтовници/предатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но ако е била от рода на генерала, защо ще носи негов пръстен? Нали тези пръстени за годежни или за сватбени ги дават по сериалите, някак си пръстена не се връзваше, ако му е просто сестра или братовчедка. А и тя го чакаше преди другите....някак си мястото и беше странно. Същевременно беше с кралски дрехи и с титла принцеса/кралица/, затова мисля, че била сестра на краля и жена на гоблина. И, че вероятно е "предала" брат си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е кралицата и генерала да са имали някакви взаимни чувства в миналото, но после да са я дали за жена на краля. Това, че тя може да му е роднина  ми дойде като идея, защото кралят каза, че ще избие всеки един от семейството му, ако не признае, че е изменник. И започна с кралицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все чакам въпросната убита кралица/принцеса да изкочи от някъде и да се появи в действието. Твърде драматична и емоционална беше смъртта и, и някак си, остана недоизказано нещо.... Чудя се защо изобщо не я възкресиха и нея, както са почнали едно по едно. В крайна сметка нали бабата пазеше пръстена и. При толкова ангели, демони и феи, само един вампир ни липсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...