Jump to content

Recommended Posts

И на мен този сериал ми стана от любимите. Когато го гледах първия път, не бях толкова очарована, но след второто и третото гледане вече тотално се зарибих. Даже сега от нямане какво качествено корейско да се гледа отново съм си го пуснала и всяка вечер си се кефя на макс. Двамата главни + племенника направиха толкова добър екип и имат повече химия помежду си от бая любовни двойки от други сериали. Музиката  - background ost-а и песньовките са страхотни, чакам и се надявам корейците да се стегнат и отново да могат да направят такъв готин сериал, че напоследък работата е:wacko:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е първият сериал, който гледах от препоръчаните от половинката ми кейдрами. Вече бях гледал няколко преди (с любимата ми актриса), но не и този. Чудесен сериал е, но е за предпочитане да се гледа с оригиналното аудио- корейският език е мелодичен, а с дублаж на български част от емоцията в гласа изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми.

Дърпането на меча, скитането на гоблина в нищото и връщането му, загубата на спомени на главната героиня и връщането им обратно - всичко това можеше да бъде направено/представено доста по-добре.

За мен отношенията между сестрата и краля бяха доста по-въздействащи и основните, а не тези на гоблина и Kim Go Eun.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейците не играят честно.

Започва приятно, интересно и някак смешно, макар, че не успях да разбера всички шеги. После следва момент, в който се съмнявах в решенията на сценариста и накрая ме довършиха с този финал. Не е честно. И въпреки това ми хареса.

Мисля си, че най-доброто нещо в целия сериал е актьорската игра. Те са страхотни. Хипертонията във всеки епизод. Химията, която имаха спаси този сюжет и мога да им простя всичко.

Това нарани толкова много по възможно най-добрия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо сериалчето, макар да е малко мудничко. Саундтракът е супер. Актрисата я гледах в един доста еротичен игрален филм, както и в Cheese in the Trap - доста сладко девойче. Иначе който не е слушал песничката или я е забравил ето я:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, skio said:

Не е лошо сериалчето, макар да е малко мудничко.

 

А ето демонстрация, че хората сме различни. Според мен най-скъпата продукция в корейската история е full камък (тази дума на турски език). Никой не може да ме убеди в обратното.

 

А тази сценаристка просто не става. Аабсолютно е бездарна.

 

Да не говорим, че главния герой е избран, защото е той, но е прекалено дърт и не се вписва в ролята.

 

От където и да го погледнеш, все е трагедия.

 

Единствено харесвам, че в него играе третата ми любима актриса като поддържаща роля или втора, главна, женска, както я представят те.

 

Между другото по този въпрос съм в спор с половинката. Тя я намира за лигла.

 

Редактирано от k-drama-monk
допълнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, k-drama-monk написа:

Да не говорим, че главния герой е избран, защото е той, но е прекалено дърт и не се вписва в ролята.

Не съм съгласна.

Off Topic

Гоблинът, преди да стане Гоблин е бил Генерал на императора, многоуважаван от народа, заради което си навлича и ревността на Императора. Битки не се водят за седмица - две, а години. Генерал не се става за един-два дни опит. Минават години, докато военен се издигне до този ранг, за това и няма логика да е някой младок, а трябва да е улегнал, зрял мъж. За това и Гонг Ю е идеален за ролята. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@felicyti

 

Spoiler

Мисля Наполеон беше казал, че всеки войник си носи маршалския жезъл в раницата.

 

На война се расте бързо в кариерата.

 

Но тук дори за това не става дума.

 

Аристокрацията в тези култури (от този период, а не място) са военни. Назначават ги доста рано за генерали по право, а не заслуги.

 

Така, че оправданието за време отпада.

 

Но за сериала проблема е друг. Как ги виждаш като двойка, тази, малка, сладка мацка и тоя, стар пергиш?

 

Да не говорим, че според техните закони тя е непълнолетна и това го превръща в педофил.

 

С течение на времето, тя става на двадесет, но той все пак продължава да прилича на педофил, имайки предвид почти двойната му възраст. Не е наказуемо, но де факто това е педофилия.

 

 

 

 

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, k-drama-monk said:

 

А ето демонстрация, че хората сме различни. Според мен най-скъпата продукция в корейската история е full камък (тази дума на турски език). Никой не може да ме убеди в обратното.

 

А тази сценаристка просто не става. Аабсолютно е бездарна.

 

Да не говорим, че главния герой е избран, защото е той, но е прекалено дърт и не се вписва в ролята.

 

От където и да го погледнеш, все е трагедия.

 

Единствено харесвам, че в него играе третата ми любима актриса като поддържаща роля или втора, главна, женска, както я представят те.

 

Между другото по този въпрос съм в спор с половинката. Тя я намира за лигла.

 

Е съгласен съм до голяма степен. Щом не съм го повторил, значи не е нещо кой знае какво. Иначе това с педофилията е малко разтегливо във времето и културите понятие, когато не говорим за наистина деца. В момента момичетата над 16, като се нагримират и наконтят и не можеш да определиш, дали не са на 20, че и отгоре примерно ... човек трябва да внимава за да не се вкара в беля ☺️... Иначе ако визираш Yoo In-Na - хубавка си е доста, но и на мен ми сладнее малко. Примерно IU също има доста миловидно излъчване, но не е толкова "куклено" красива, което за мен е плюс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като чета 

Преди 5 часа, k-drama-monk написа:

@felicyti

 

  Скрий съдържанието

..... тази, малка, сладка мацка и тоя, стар пергиш?

Off Topic

виждам, че гледате книгата повече по корицата, отколкото съдържанието. Това в никакъв случай не е лошо. Всеки има различна потребност от гледането на сериали, но коментара, който ще дам ще бъде последен по тази дискусия. :)  

 

Изгледала съм няколко военни филми (корейски, а и не такива) и навсякъде политиката е различна, но не там е въпросът. Гоблин не е военен сериал и тук: "Аристокрацията в тези култури (от този период, а не място) са военни. Назначават ги доста рано за генерали по право, а не заслуги." има точно едно вярно нещо и това е думата "заслуги"....  Точно, заради големите заслуги в битките през годините Гоблинът като Генерал е спечелил любовта на народа и от там омразата на Императора. Любовта на народа не се печели за ден-седмица-месец, а и както писах по-горе битки също не се водят за месеци, а години. И това не са мои обикновени разсъждения, а част от сценария, като изцяло коментирам сериала, според това, което ни предоставят сценаристите. И за това е напълно логично главната мъжка роля да е изиграна от вече зрял мъж. 

 

Много нелепо е прекрасните роматични чувства, които развиват двамата главни един към друг, съвсем адекватно и реалистично, да бъде коментирана като Педофилия. Ето линк към първата статия, която ми попадна в нета, за да се запознаем със същността на тази болест.

Това, което виждаме в сериала е просто голяма възрастова разлика между главните и в никакъв случай не може да се коментира като педофилия. За някои да има такава разлика в годините може да не е нормално, а други да го възприемат положително. Историята помни много случаи на известни личности с голяма различка в годините. Веднага се сещам за Леонардо Ди Каприо, който наближава 50-те, но излиза само с жени под 25г. Мисля, че пък някъде тук в темата имаше коментар, че Ким Го Ън в реалния живот е обвързана с доста по-възрастен от нея (но това май е минало вече, защото напоследък я "обвързаха" за друг актьор).... което ми напомни за друг сериал, в който главните също имат голяма разлика не само в живота, но и в сериала - Secret Love Affair, който май трябва да си припомня... както и покрай писането тук и спомените за сериала, ме налегна носталгия и май и този трябва да си припомня.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не смяташ Лео за педофил, така ли?

 

Но огромната разлика във възрастта и пълната несъвместимост между главните, е точно най-малкия проблем на таласъма. Просто няма, за какво да се хванеш и да е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

53 minutes ago, skio said:

Примерно IU също има доста миловидно излъчване, но не е толкова "куклено" красива, което за мен е плюс.

 

Тя май е причината да гледам корейско. Но съм гледал само едно нейно нещо, в което между другото Пек А беше генерал и е от преди таласъма. Но това вече прилича на заяждане и няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, k-drama-monk said:

И не смяташ Лео за педофил, така ли?

 

Но огромната разлика във възрастта и пълната несъвместимост между главните, е точно най-малкия проблем на таласъма. Просто няма, за какво да се хванеш и да е наред.

Човекът е генерал живял, когато девойчетата са ги омъжвали за разни дърти пергиши на 12-13 ... много сурово го съдиш ;)

54 minutes ago, k-drama-monk said:

 

Тя май е причината да гледам корейско. Но съм гледал само едно нейно нещо, в което между другото Пек А беше генерал и е от преди таласъма. Но това вече прилича на заяждане и няма смисъл.

Къде видя заяждане?... просто си дърдорим. А, и коя точно актриса визираш, че не разбрах, защото ако говориш за IU и не си гледал My Mister доста имаш да наваксваш.

Редактирано от skio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иу участва в Корьо: кървящо сърце или нещо такова го превеждат тук. Аз го гледах по телевизията, където го бяха съчинили Алено сърце.

 

Моето говорене за генерали прилича на заяждане към третия участник в дискусията.

 

Иначе и аз съм добронамерен, но често краен в изказа си.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, k-drama-monk said:

Иу участва в Корьо: кървящо сърце или нещо такова го превеждат тук. Аз го гледах по телевизията, където го бяха съчинили Алено сърце.

 

Моето говорене за генерали прилича на заяждане към третия участник в дискусията.

 

Иначе и аз съм добронамерен, но често краен в изказа си.

 

 

Разбрах ... Корьо-то съм го гледал - хареса ми доста. После заради ИУ изгледах и Хотел ДеЛуна, който не беше нищо особено за мен, а Мy Mister го намерих от разни препоръки в reddit и се напънах да го изгледам с английски субтитри само заради нея - той вече си заслужавахе и както споменах ми е в топ 3 - класи над типичните бози.

 

Редактирано от skio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, заради Иу гледам кейдрами. Но като поразгледах нейната филмография, нещо почти не си харесах.

 

Каквото ми хвана окото, имаше лоши отзиви. Хотела мята някакви деветки, но май е филм на ужасите. Това е странен жанр. Осемдесетарските и деведесетарските ставаха, ама единствено заради млечните жлези, както казват в MiB2.

 

Благодаря за насоките, ще ги последвам!

 

Дано го има на Nkiri, щом не е преведен.

 

Редактирано от k-drama-monk
ужасните клавиатури на умнофоните
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 minutes ago, k-drama-monk said:

Както казах, заради Иу гледам кейдрами. Но като поразгледах нейната филмография, нещо почти не си харесах.

 

Каквото ми хвана окото, имаше лоши отзиви. Хотела мята някакви деветки, но май е филм на ужасите. Това е странен жанр. Осемдесетарските и деведесетарските ставаха, ама единствено заради млечните жлези, както казват в MiB2.

 

Благодаря за насоките, ще ги ппоследва!

 

Дано го има на Nkiri, щом не е преведен.

 

ДеЛуна-та не е ужаси, макар да има духове, призраци и подобни моменти - типичен романс с малко мистика. Мисля че главния герой е момчето от коронования клоун - за мен доста добър актьор и хваща женското око със сигурност, а ИУ си заслужава да я видиш в друга светлина, като наконтена мацка .. та става за гледане с половинката. A коронования клоун, ако си го пропуснал ти го препоръчвам - за мен е най-добрата им историческа драма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Goblin-a единствената сцена, която ме трогна и запомних, колкото и нелогична да беше е как в първата серия

Off Topic

стрелата пронизва сестра му - кралицата /Kim So-Hyun/

- толкова ми хареса това момиче, че после търсих дали има драми с нея като главна героиня, но за съжаление не намерих нищо стойностно. Ако някой се сеща моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах Радио-романс и още някакви неща. Има мъничка роля в покривния принц. Бях стресиран, че такова бижу може да изглежда като такава повлекана по-късно. Това е прокобата на децата звезди от Бръкни с Пръст насам.

 

Нямам какво да препоръчам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, k-drama-monk said:

Гледах Радио-романс и още някакви неща. Има мъничка роля в покривния принц. Бях стресиран, че такова бижу може да изглежда като такава повлекана по-късно. Това е прокобата на децата звезди от Бръкни с Пръст насам.

 

Нямам какво да препоръчам.

Да, за съжаление ... Иначе гледам админа ми е сложил коментара като спойлер - ама това е в първата серия бе хора в прелюдията. Ако мислех че спойлвам нещо, сам щях да го скрия - не се заяждам, просто казвам. А иначе тя в тази сцена е много направена и заснета от такъв ъгъл, че изглежда, като ангел небесен ... и после не можеш я позна с тия бузки... Покривния принц съм го гледал и дори не си я спомням - може и да не съм я познал, а този Радио-романс ще го видя - мерси!

Редактирано от skio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...