Jump to content

Recommended Posts

На 8.04.2019 г. at 20:47, Sunny1 написа:

Страхотен сериал! Не можах да разбера защо

Off Topic

Джи Ън Тък е със същия външен вид след прераждането , Жътваря и кралицата също? Не разбрах и защо трябваше героинята да очаква да получи писмо, нали извади меча? 

 

 

Сериалът наистина е страхотен :) има доста забавни и комични диалози, но също така и много красиви думи се изговориха. Имаше два епизода, в които малко избягаха от същината и идеята на историята, но ще им го простя.  :) Актьорите доста ми допаднаха ! Започвам да гледам всичко с Гонг Ю ! :D 

Относно външия вид след прераждането, според мен си е режисьорско решение ,

Off Topic

а и нали бяха споменали че е възможно да се преродиш два пъти със едно и също лице. А за невестата също имаше сцена, в която се каза че тя ще срещне два пъти в живота си Жътваря - когато е на 9 и на 29 г. 

 

Музиката към сериалчето също е невероятна :):blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, felicyti написа:

 

Сериалът наистина е страхотен :) има доста забавни и комични диалози, но също така и много красиви думи се изговориха. Имаше два епизода, в които малко избягаха от същината и идеята на историята, но ще им го простя.  :) Актьорите доста ми допаднаха ! Започвам да гледам всичко с Гон Ю ! :D 

Относно външия вид след прераждането, според мен си е режисьорско решение ,

  Скрий съдържанието

а и нали бяха споменали че е възможно да се преродиш два пъти със едно и също лице. А за невестата също имаше сцена, в която се каза че тя ще срещне два пъти в живота си Жътваря - когато е на 9 и на 29 г. 

 

Музиката към сериалчето също е невероятна :):blush:

Не ми хареса много финала,

Off Topic

радвам се, че пак се срещнаха нашите герои, но Джи Ън Так ще остарее, пък гоблина ще си остане млад... Можеше както се е върнал да го направят смъртен, но както и да е това не прави сериала по-малко добър. :D

 

Редактирано от bealonenomore
Спойлер.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Sunny1 написа:

Не ми хареса много финала,

  Покажи скритото съдържание

радвам се, че пак се срещнаха нашите герои, но Джи Ън Так ще остарее, пък гоблина ще си остане млад... Можеше както се е върнал да го направят смъртен, но както и да е това не прави сериала по-малко добър.

 

много клиширано щеше да стане ако бяха се развили така действията ;)

много са ми сладички двамцата главни :wub: скоро ми се струва, че пак ще си го пусна да си го гледкам сериала :rolleyes::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлагах го дълго, защото имах големи очаквания и реших, че трябва да съм в подходящото настроение за него. Това "подходящо настроение" се появи, като изгледах Жътваря и любимата му в друг сериал - Touch Your Heart, и реших да ги видя и тук. 

 

Хареса ми, много при това. Историята беше интересна и добре разказана, дълго не знаех какво и как ще се случи, държа ми интереса до края. (Няколко епизода бяха близо 90-минутни, все едно гледах филм, и малко ми натежаха като продължителност, но това да му е проблемът :D ) Актьорите бяха отлични, героите - добре измислени. Гонг Ю много го обичам, само в романтичните моменти във втората част на сериала нещо не му повярвах - гледаше главната с някакво леко отегчение, изгуби ми се усещането за голяма любов. И Донг Ук ми е любимец, но тук в ревящите сцени много безличен ми идваше - едни сълзи и нищо друго... Неговата половинка не ми е сред любимките, но тук определено  приличаше на себе си, за разлика от новия им общ проект. 

 

Допаднаха ми отделните истории на хората, в чийто живот се намесваше Гоблинът, както и на починалите, които пиеха чай при Жътваря. Бромансът Гоблин - Жътвар пък ще остане сред най-любимите ми!

 

Музиката също получава плюсове от мен.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.04.2019 г. at 21:45, bealonenomore написа:

Отлагах го дълго, защото имах големи очаквания и реших, че трябва да съм в подходящото настроение за него. Това "подходящо настроение" се появи, като изгледах Жътваря и любимата му в друг сериал - Touch Your Heart, и реших да ги видя и тук. 

 

Хареса ми, много при това. Историята беше интересна и добре разказана, дълго не знаех какво и как ще се случи, държа ми интереса до края. (Няколко епизода бяха близо 90-минутни, все едно гледах филм, и малко ми натежаха като продължителност, но това да му е проблемът  ) Актьорите бяха отлични, героите - добре измислени. Гонг Ю много го обичам, само в романтичните моменти във втората част на сериала нещо не му повярвах - гледаше главната с някакво леко отегчение, изгуби ми се усещането за голяма любов. И Донг Ук ми е любимец, но тук в ревящите сцени много безличен ми идваше - едни сълзи и нищо друго... Неговата половинка не ми е сред любимките, но тук определено  приличаше на себе си, за разлика от новия им общ проект. 

 

Допаднаха ми отделните истории на хората, в чийто живот се намесваше Гоблинът, както и на починалите, които пиеха чай при Жътваря. Бромансът Гоблин - Жътвар пък ще остане сред най-любимите ми!

 

Музиката също получава плюсове от мен.

 

 

Не съм забелязала в играта на актьора нещо различно в романтичните сцени, даже напротив и двамата актьори успяха да покажат, че са един за друг, много сладки бяха заедно. Покрай това се сетих за  спешъла към сериала ,  има една сцена, в която Гонг Ю и Донг Ук коментираха тази актриса, която играе любимата на жътваря, Гонг Ю не пропусна да отбележи, че е много красива, беше странен момент, може би, защото до сега не съм чувала някой така смело да обсипва жена с коментари и то публично. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал има особено значение за мен. С такова нетърпение очаквах всеки нов епизод, че намразих посрещането на Нова година, защото трябваше да се занимавам с манджи и чинии, вместо да си гледам новоизлязлата серия на Гоблин.  С това заглавие сложих началото на една моя си категория - "шикарни филми", такива, в които има някаква специална атмосфера, актьорите са безподобни, диалозите са като фойерверки, а чувството за хумор е отвъд корейската представа за смешно. В тази категория освен "Гоблин", съм поставила "Мр. Съншайн", "Чикагска пишеща машина", "Хуаюги" (с известни резерви) и още няколко. Любимите ми сериали и филми са многократно повече, но в шикарните се съдържа известна доза лудост (шантавост) и някаква специална азиатска естетика, която побърква сетивата ми.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така съм се смяла на момента, в който ходиха да купят лук. И с глас се смях, и без глас, и останала без въздух пак продължавах да се хиля, и когато включих паузата си продължих, като го превъртях още десетина пъти също си се полихих. Абе, смях да има :es:

 

Свежо чувство за хумор без звукови ефекти и без някой да ти натъртва кога да ти е смешно. Много добре подбран каст. Гоблина с неговата невинност, Жътваря като многострадалната Геновева и Невестата. Тази актриса има толкова красиви и автентични черти. Ако някой ми каже, че е пипана хирургически, няма да му повярвам. Носи изконната корейска красота. Актьорът играещ Жътваря не знам как бих го приела в друга роля, но тук просто залепна. Има красиви големи очи и специфични ъгълчета на устните, които доста пасваха на образа му. И тази безизразност, с която седеше, а всъщност ти казваше толкова много. Играещият Гоблина. Този актьор ми е познат. Може би от времето, когато гледах ''Coffee Prince'' . Освен това направи добра роля и в ''Мълчаливите''. Щом го помня, значи съм го харесала. Само актрисата играеща Съни не мога да усетя като игра засега. Сериалът е странно очарователен. Ту се чудя защо гледам, ту съм удивена и залепена за екрана. На Гоблина и Невестата нищо не ми липсва откъм взаимодействие. Обожавам ги. Хич и не пречи разликата в годините. Актрисата е слънчице, а Гонг Ю придава едно много чисто излъчване на героя си и се балансират прекрасно. За мен сериалът трябваше да свърши малко след като тя не успя 

Off Topic

да извади меча.

След това се започна едно безкрайно разтягане на локуми и пълнеж. Сега съм на 10-ти еп и се чудя какво ще гледам още 6 епизода. Едва ли ще стане от най-любимите ми, защото действието е прекалено плавно за моя вкус. Няма ли нещо, което да ме жегне, мозъкът ми просто се изключва и заспивам. Няколко пъти заспивах на първи епизод :28558:. Това не значи, че проектът не е хубав или не е добре направен. Просто не е изцяло мой тип. Определено ще запомня сериала заради две от заглавните му песни. Те са просто магия. Заради каста и смешните моменти също :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, voileta написа:

Така съм се смяла на момента, в който ходиха да купят лук. И с глас се смях, и без глас, и останала без въздух пак продължавах да се хиля, и когато включих паузата си продължих, като го превъртях още десетина пъти също си се полихих. Абе, смях да има :es:

 

Страшно любима сцена! Стане ли дума за "Гоблин", това винаги ми е първата асоциация! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, voileta написа:

Така съм се смяла на момента, в който ходиха да купят лук. И с глас се смях, и без глас, и останала без въздух пак продължавах да се хиля, и когато включих паузата си продължих, като го превъртях още десетина пъти също си се полихих. Абе, смях да има :es:

 

Свежо чувство за хумор без звукови ефекти и без някой да ти натъртва кога да ти е смешно. Много добре подбран каст. Гоблина с неговата невинност, Жътваря като многострадалната Геновева и Невестата. Тази актриса има толкова красиви и автентични черти. Ако някой ми каже, че е пипана хирургически, няма да му повярвам. Носи изконната корейска красота. Актьорът играещ Жътваря не знам как бих го приела в друга роля, но тук просто залепна. Има красиви големи очи и специфични ъгълчета на устните, които доста пасваха на образа му. И тази безизразност, с която седеше, а всъщност ти казваше толкова много. Играещият Гоблина. Този актьор ми е познат. Може би от времето, когато гледах ''Coffee Prince'' . Освен това направи добра роля и в ''Мълчаливите''. Щом го помня, значи съм го харесала. Само актрисата играеща Съни не мога да усетя като игра засега. Сериалът е странно очарователен. Ту се чудя защо гледам, ту съм удивена и залепена за екрана. На Гоблина и Невестата нищо не ми липсва откъм взаимодействие. Обожавам ги. Хич и не пречи разликата в годините. Актрисата е слънчице, а Гонг Ю придава едно много чисто излъчване на героя си и се балансират прекрасно. За мен сериалът трябваше да свърши малко след като тя не успя 

  Покажи скритото съдържание

да извади меча.

След това се започна едно безкрайно разтягане на локуми и пълнеж. Сега съм на 10-ти еп и се чудя какво ще гледам още 6 епизода. Едва ли ще стане от най-любимите ми, защото действието е прекалено плавно за моя вкус. Няма ли нещо, което да ме жегне, мозъкът ми просто се изключва и заспивам. Няколко пъти заспивах на първи епизод . Това не значи, че проектът не е хубав или не е добре направен. Просто не е изцяло мой тип. Определено ще запомня сериала заради две от заглавните му песни. Те са просто магия. Заради каста и смешните моменти също 

Актрисата, която играе невестата няма пластични операции, бях чела, че я критикували и че не била хубава, а тя самата казва, че има непоносимост към болници. Иначе има наистина смешни сцени, когато жътваря отива при невестата, за да поеме разговора по телефона и тя беше с приятел, който помисли жътваря за бащата. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента гледам сериала. С наслада гледам всеки епизод, но с още по-голяма наслада чета коментарите, които са се вихрили, когато е излизал. Съжалявам, че тогава не съм била фен на корейските сериали и кино за да се включа и аз :(.

Няма да пиша суперлативи за актьорите, хумора и сюжета, пишещите преди мен са казали почти всичко, което бих казала. Само ще обърна внимание, че 33 страници коментари вероятно могат да бъдат показател за това, че сериала има за какво да се гледа и ако някой /като мен/ все още не го е гледал, бързо да поправи грешката си ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано поканят най-добрите дубльори. Все пак много зависи и от режисьора на дублажа.

В повечето случаи се справят много добре, просто като не си свикнал е малко... ;)

Гледала съм (за сравнение) с руски, сръбски, турски и немски дублажи - ужасни са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм фен на дублажа, но в случая е нужен - не знам как е около вас, но седем от десет души не биха го гледали ако е с титри... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, debil4e said:

Аз също не съм фен на дублажа, но в случая е нужен - не знам как е около вас, но седем от десет души не биха го гледали ако е с титри... 

 

За съжаление е вярно. Аз толкова се дразня от това и никога не гледам дублирани филми и сериали.  Преди 10 години кръстницата ми се ожени за германец. Живеят в България и той все пита защо филмите ни са със субтитри и как успяваме да ги четем. Такова нещо в Германия нямало. Не само по телевизиите, но и в кината. Всичко е дублирано. Интересно ми е да видя как ще дублират Гоблин и дали ще запазят оригиналното име или ще предпочетат значението му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен по ме дразни това, че по принцип режат музиката а тя е много важна също за сериала или някои изрази които се дублират на бг като в турски сриал како батко по добре да не се дублират...:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, lazeto написа:

Мен по ме дразни това, че по принцип режат музиката а тя е много важна също за сериала или някои изрази които се дублират на бг като в турски сриал како батко по добре да не се дублират...:lol:

Как на български ще преведеш "оппа" и "онни", "хьонг" и "нуна"? На нашия език си имат точен превод: "батко" и "кака". На английски не ги превеждат, защото изглежда тромаво и безсмислено, затова пишат личните имена. Което прави превода още по-неточен, защото не изразява корейските личностни отношения, измервани с тези думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излъчването щяло да бъде по бТВ Лейди от 21 май????????????????????????????????? :mad2:Този "канал" го гледат само бабите!!!!!!!! Какъв е смисълът от излъчване, което няма да види никой? Сакън да не махнат някой турски сериал в гледано време от "Дома на турските сериали"!

  • Харесвам 1
  • Хаха 2
  • Sad 1
  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...