Jump to content

Recommended Posts

Хаха, явно аз съм гледала някакъв друг сериал, като гледам предния пост. :28558:  Мнения всякакви. Този Secret love affair го изоставих на 1ва или 2ра серия беше. Що се отнася до Гоблин, не смятам че е бил предвидим. От началото до края не знаех какво ще стане. Имах съмнения, но предположение че всяка седмица си чаках двете серийки, е сериозен индикатор, че до края не ме пусна Гоблин вълната, дори и сега. Първоначално и аз не успях да свикна с образа на Гоблина, но после леко по леко ме омагьосваше и сега не си представям някой друг да го изиграе, както и всички други роли. Що се отнася до Жътваря. Дори начина по който лягаше да спи като все едно е в морга говореше много. Самия той си беше една скована душа от минали прегрешения. Въобще темата за смъртта и след това, много ми допадна. Най съм несъгласна за ост-а. Всички песни са запомнящи. Но като се има предвид че на един човек не му харесва драмата, къде ти ще се заслушва по музиката. Гоблин за мен е втората драма, която мога да преглеждам постоянно, след Джентълмените, които са пак на тази сценаристка. За мен беше удоволствие да гледам историята й. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, всеки харесва различни неща. За мен беше доста разочароващ и предвидим, но, пак да кажа, имаше и хубави и запомнящи се моменти, разбира се.

Забравих да спомена, че основната идея си беше абсолютно ...да не кажем открадната, но силно повлияна от 'Шотландски боец'. Просто доразвита по много различен начин, но все пак същата.

Предпочитам оригинални корейски сюжети, свързани с тяхната история или някаква приказка...без значение. Също, ако по-голяма част от историята беше в древния Корьо, щеше да е по-добре.

Ох, а и тази главна героиня...не че не играе момичето, старае се, но не ми пасваше хич. Не можах да усетя химията между тях. Може би с друга актриса щеше повече да ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал, хареса ми фокусът в детайлите и моментите, които значат най-много :) Преплитането на различни тематики и по-необикновената атмосфера, която създаваха го направи много по-интересен от очакваното. Героите имаха развитие и всеки научи важни уроци, и премина през това, което трябваше, макар да имаше и доста захаросване накрая. Много добре подбран каст, който крепеше сериала в леко скучноватите разтегляния. Не ми хареса най-вече това, че всеки епизод беше толкова дълъг..разбирам идеята, но пак можеше да се постигне същия ефект без толкова разтягане. Но като цяло останах доста доволна!  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм писала, но този сериал си заслужава двете думи. Много ми хареса, имаше химия между персонажите, актьорите се превъплътиха перфектно в героите си, историята ми хареса. :)

 

Spoiler

За мен обаче сериала не е с щастлив край. Гоблина е безсмъртен, а тя има само 3-ри живота още и после какво той ще остане да си страда по нея във вечността. :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ками, съгласна съм с теб.

Off Topic

 

Този ще я чака на всеки 60-70 да се появи. И все самичък, неприятно... Да не говорим, тя като е бабка, той к'во? Ще си хубавее на полята?

Жътварят си изля очите последните епизоди. Направо ми стана жал за него. Толкоз реване, толкоз кървясване на очите, а в крайна сметка само един живот ще споделят двамата.

 

 

Като цяло актьорите са страхотни,  химия и емоции. Чудат и приятен сериал :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, NyXe написа:

Ками, съгласна съм с теб.

  Покажи скритото съдържание

 

Този ще я чака на всеки 60-70 да се появи. И все самичък, неприятно... Да не говорим, тя като е бабка, той к'во? Ще си хубавее на полята?

Жътварят си изля очите последните епизоди. Направо ми стана жал за него. Толкоз реване, толкоз кървясване на очите, а в крайна сметка само един живот ще споделят двамата.

 

 

Като цяло актьорите са страхотни,  химия и емоции. Чудат и приятен сериал :) 

 

 

Off Topic

като си помислиш, че може да изживееш един единствен живот, но пък целия си този живот с човека който обичаш..., не мисля, че е толкова лошо:P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.05.2017 г. at 10:03, Камелия написа:

Отдавна не съм писала, но този сериал си заслужава двете думи. Много ми хареса, имаше химия между персонажите, актьорите се превъплътиха перфектно в героите си, историята ми хареса. :)

 

  Покажи скритото съдържание

За мен обаче сериала не е с щастлив край. Гоблина е безсмъртен, а тя има само 3-ри живота още и после какво той ще остане да си страда по нея във вечността. :(

 

Off Topic

Аз даже не съм сигурна, че има три живота(а не два) както й каза Жътваря.., ами какво беше онова, дето Гоблина се сети, че я е видял за първи път по времето на Чосон..., с друга визия беше и нещо май беше ханджийка...?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Aretka написа:
  Скрий съдържанието

Аз даже не съм сигурна, че има три живота(а не два) както й каза Жътваря.., ами какво беше онова, дето Гоблина се сети, че я е видял за първи път по времето на Чосон..., с друга визия беше и нещо май беше ханджийка...?

 

 

Той видя бъдещето на кръчмарката - тя като учителка, а малката до нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Той вижда бъдещите животи на хората. Така видя и малката - в следващ живот на кръчмарката. Тя ще е учителка на нашата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Kiddo написа:

Да. Той вижда бъдещите животи на хората. Така видя и малката - в следващ живот на кръчмарката. Тя ще е учителка на нашата.

хе, сега ще се разровя да видя хубаво сцената, щото тогава видях във видението му само *кръчмарката* , но не и около нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и аз изгледах този сериал снощи. Мога да кажа, че наистина е невероятен, страхотен сериал. Препоръчвам го на всеки, който не го е гледал и се двоуми дали да го гледа, и аз в началото се двоумях, но прочетох положителните ви коментари и викам дай да го видя. 

Ким шин и самият актьор е много добър на мен страшно много ми хареса играта му, особено пък със Жътваря двамата така ме разсмиваха и племенника му изобщо и второстепенните герой страшно много ми хареса, което рядко се случиха и онази бабка, жената в червено и призраците трите жени, историята беше невероятна поне на мен все ми беше любопитно да разбера до края нещата и очаквах, че накрая

Off Topic

той ще си умре, ама накрая вече малко прекалиха естествено прекалено много лукуми първо па той умря, после пък тя и много ме дразнеше нещата с миналите животи не знам дали е само при мен, ама защо по дяволите трябваше да разберат, какво са били преживели в миналите животи? Какво значение има? Нали живееш в бъдещето да му се невиди? Миналото си е минало, за всички се разбра какво са били преживели в миналите си животи ами за Ji Eun-Tak, защо не казаха тя каква е била в миналия си живот, след като е толкова важно за този сериал? И накрая може ли някой да ми обясни, нали тя умря? Как се появи накрая на финала, не ми стана ясно? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 1 и 2 епизод бях готова да се закълна, че е един от най-готините сериали, които съм гледала. Може би до към 4. Що така бе хора ?!? Не всичко в този живот е пари! Аз разбирам, че парите от реклама са сладки, но да се опитваш да позиционираш чанти, парфюми, сандвичи, минерални води, някакви илачи за изтрезняване, алкохоли, и тонове парцали – с които героите се превръщат в манекени ( то няма два кадъра да са с еднакви дрехи, то не бяха палта, пуловери, и т.н., то не беше чудо!?! ) Имам чувството, че гледам бездарно дълга реклама , и някъде между нея се опитват да вмъкнат някаква  история, малко размиваща се в напъните да се включат всички стоки на рекламодателите/спонсори. Пропуснах телефоните, за които май и чинно се споменаха характеристиките от един от героите !? .. Дааа и Canon, беше им много важно на героите да се снимат поне …пъти, а марката да се даде в център. Въобще тотално ме отвратиха от иначе супер обещаващото начало. Онзи момент, в който главният реши, че ще умира и остави на момичето чанта и парфюм … не знам, не знаааам, култово !!! „Безценен“ дар просто, спомен за цЕл живот :D :D:blink::D:blink:  Не съм го зарязала, но е първият сериал който ще догледам по навик и без нетърпение за следващ епизод.  Да не я почвам и главната двойка, че там положението също е смехотворно. Тук второстепенната двойка  ми е някак по на сърце.

Наистина е жалко, аз съм много разочарована, от толкова доброто начало да направиш такъв бълвоч!? Поне до края на 12 епизод няма никаква надежда за нещо по-добро  :( 

 

Музиката обаче много ми хареса ;)

Quote

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гласувам с две ръце за сериалчето. Отдавна не бях гледала нищо корейско и това ми дойде много приятно. Актьорите са големи сладури, историята е наистина увлекателна. Определено бих го изгледала отново след известно време.:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго отлаган сериал, вече изгледан и прехвърлен в папка "любими"! 

Обичам да гледам такива продукции - интересна фентъзи история, с разкошен каст и режисура!

Диалози с много хумор, романтични сцени с усмивки и сълзи, драматични моменти и накрая с хубав финал!

А прекрасната музика от сериала слушам от много време насам!

Максимална оценка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая се каза, че

Off Topic

това е бил първия й живот от четири, за това не показаха миналите й животи- защото няма такива. Сцената накрая се случваше доста години след като тя умря и това беше преродената нея. Многото връщане назад и припомняне на старите животи на героите според мен си беше единствено за рев и сълзи...По-драматично да е например.

На 9/2/2017 at 12:59, Korean_girl написа:

 

  Hide contents

той ще си умре, ама накрая вече малко прекалиха естествено прекалено много лукуми първо па той умря, после пък тя и много ме дразнеше нещата с миналите животи не знам дали е само при мен, ама защо по дяволите трябваше да разберат, какво са били преживели в миналите животи? Какво значение има? Нали живееш в бъдещето да му се невиди? Миналото си е минало, за всички се разбра какво са били преживели в миналите си животи ами за Ji Eun-Tak, защо не казаха тя каква е била в миналия си живот, след като е толкова важно за този сериал? И накрая може ли някой да ми обясни, нали тя умря? Как се появи накрая на финала, не ми стана ясно? 

 

 

 

На мен ми хареса, дълги ми бяха епизодите малко, но като цяло :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал! Не можах да разбера защо

Off Topic

Джи Ън Тък е със същия външен вид след прераждането , Жътваря и кралицата също? Не разбрах и защо трябваше героинята да очаква да получи писмо, нали извади меча? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...