Jump to content

Recommended Posts

С последната серия, запълниха всички дупки, които мислехме,че има и всичко стана логично подредено.

В тоя ред на мисли,  нали председателят преди да умре, завеща на внука всичко, като му каза да го върне след завръщането на собственика му. и логично, собственикът(гоблинчо) ще се върне, но мисля, че  той ще е този, който ще има пропуски в паметта след връщането и ще стане още по-интересно.

Надявам се  да е добре скалъпена тая реинкарнация, зер тялото му изгоря.Пък  що не и двамата в някой друг живот.

 

Отивам да гледам спешъла с превод  - тук, да видя дали няма да попълня някой евентуален пропуск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя ред на мисли,  нали председателят преди да умре, завеща на внука всичко, като му каза да го върне след завръщането на собственика му. и логично, собственикът(гоблинчо) ще се върне, но мисля, че  той ще е този, който ще има пропуски в паметта след връщането и ще стане още по-интересно.

И на мене ми се стори странно тогава, какво ще му връщат като той си е жив и здрав и се ползва от богатството си, а после ще се пресели във вечността. Като какъв и кога ще се връща Ким Шин сега пък ...... Тогава не можах да го вържа логически и го оставих да мине като недоразбрано, а то било жокер.

Този сериал ми се нарежда сред любимите наравно с "Тайната градина".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми се стори странно тогава, какво ще му връщат като той си е жив и здрав и се ползва от богатството си, а после ще се пресели във вечността. Като какъв и кога ще се връща Ким Шин сега пък ...... Тогава не можах да го вържа логически и го оставих да мине като недоразбрано, а то било жокер.

Този сериал ми се нарежда сред любимите наравно с "Тайната градина".

 

Другите  неща, за които не съм видяла до сега отговор са

 

 

Богинята говореше по едно време за 4 прераждания, не разбрах в какъв смисъл го сервираха.

Второто, където дадоха, че гоблинът не вижда  бъдещето на невестата си на 20, 30 и повече години.

Третото, от което чакам да излезе нещо и да има значение е медальонът.

Четвъртото- Канада с Квебек.От какъв зор?

 

 

vodka5 даде идеята за внука  3 в 1, но всъщност и в това има логика.Щом Всевишният може да ползува тялато на внука,  гоблинът,  на който внукът е обречен да служи, защо да не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Азиатците имат различно разбиране от нас за понятия като съдба, предопределение, карма и прераждане. За нас е горе-долу едно и също, но за източния човек е различно. За 4 прераждания говореше ЪнТак на Съни: в първото посяваш, във второто отглеждаш,... събираш плодовете. Момичето искаше да има още прераждания, за да изживява отново любовта си с Гоблина.

Гоблина не виждаше бъдещето на Ън Так, защото, както каза богинята, тя се е родила, за да бъде годеница на токеби и да извади меча, т.е. това е нейното предназначение и няма друго бъдеще. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бяха събрали сериала в 2-3 серии максимум, щеше да се получи драмата на века :28558:  :up:

Наситена с много драматизъм и великолепна игра 13 епизод. Реките от сълзи на Жътваря се сляха с океана от сълзи на гоблина и невестата му,

като прибавим и моите,  

направо се удавих в този потоп.

 И ся какво ще правим без меча? Кой какво ще разхожда последните 3 серии в този сериал... за Голия пожарникар е ясно... :28558:

Той й обеща,

 

че ще идва всеки път като завали дъжд или първия сняг.

Поне това ще измоли от Бог.

И тъй като Бог се вселява в различните тела,

мисля си, дали не се е вселил пък в това на съветника на краля, та да изпробва нашите... докъде ще им стигне любовта. :dunno:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бяха събрали сериала в 2-3 серии максимум, щеше да се получи драмата на века :28558:  :up:

Наситена с много драматизъм и великолепна игра 13 епизод. Реките от сълзи на Жътваря се сляха с океана от сълзи на гоблина и невестата му,

като прибавим и моите,  

направо се удавих в този потоп.

 И ся какво ще правим без меча? Кой какво ще разхожда последните 3 серии в този сериал... за Голия пожарникар е ясно... :28558:

А според мен този сериал, трябваше да бъде максимум 8-9 серии /пряко сили 10/, за да е драмата на века. Защото 2-3 серии ще са малко /поради трите сюжетни линии или ТРИ броя ДВОЙКИ/, а в 16 разтягат вече локуми и запълват с баластра. Аз затова писах, че до 5-6-та ме държаха, после ми стана безинтересно. Горе-долу през 3 серии има някаква колуминация и катарзис, някаква логична развръзка и динамика, но както казах на всеки три серии, което значи, че по две между тях са пълнеж... Чисто математически - можело е да поберат историята в 8-9 епизода, сбито, интересно и динамично...И тогава щеше да е наистина драмата на века, както каза Лукрециана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ви чете човек ще каже, че в другите сериали, героите всеки епизод преживяват катарзис. :) Според мен сериалът има много добър баланс. Мислех, че след като вкарат драмата нещата ще се закучат, но ме опровергаха. Даваха ни на серия по лъжичка, което според мен е печеливша формула. Нищо не бих му променила :)
Edit: освен спешълите де, пълна излагация.  :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, nyx и в другите корейски сериали има много локуми и ......като цяло почти всеки един сериал може да се намали откъм времетраене. Да не говорим пък, за китайските от по 50+ епизода.... Просто в случая говорех само за този сериал, че не ми се обсъждат всичките. :)

И ако ще говорим по принцип за всички драми, да не забравя да оплюя любимият драма-похват, при който двама герои трябва да се гледат тъпо /или влюбено/ по 3-4 минути в хипноза /захлас/. Винаги съм мислела, че това в реалността просто не може да се случи, а е доста често използван художествен похват.... ето ти пример за баластра. Същото се получава и в музикалната индустрия при повторението на куплетите на песните N-на брой пъти....

Конкретно тук можеше да се спести откъм: разговорите с духовете, повторения на миналото по няколко пъти, изпращането на различни души в отвъдното, сагата с лелята на момичето - това бяха неща от второстепенно значение и лично за мен раздуха драмата. ;) Дори на бейзболиста му се отреди доволно много екранно време. Като цяло не споря, драмата има и силни страни, просто изказвам моето мнение. :) Вероятно мисля доста различно и върлите фенове ще ме изядат с парцалите. За мен сами по себе си бяха интересни трите броя двойки - тоест двойките: Гоблин - Невеста на Гоблина, Жътвар - Съни и Племенник/Внук - Божество/баба/мацка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми пречи, че е 16 и още 4 няма да откажа, стига историята да е интересна, актьорите добри, музиката хубава,  да не е евтиния,  че и да не знам как ще свърши, което е рядкост. Следях си и въпросните  повторения даже с интерес, защото някой  изпуснат детайл излизаше. Устройва ме до тук. Важно е  обаче и да успеят да завършат подобаващо.

 

За сравнение-

 

пожарникарската е 4 епизода, но е тъпа до безподобие и предвидима от 10 минута, защото грам интрига няма. Или- 16 серии болна от рак пепеляшка се бракува по сметка и се пъне да покаже колко е силна, но се държи за богаташчето..Друго- четири принца се борят 16 серии за пепеляшка, като не можеш да разбереш какво видяха в нея . Ей така си тичкаха просто.Следващо- 8 епизода реклама на Лотте по 20 минути, дето не можеш да събереш и 8 минути мисъл. В лунните влюбени пък, ни разказваха история за куха лейка 20 епизода, незнаейки какво искат да ни покажат и защо, за разлика от оригинала  и още и още и още.

А най- пресен пример за най-безмислено, ненужно , досадно и скучно разтягане беше "Second To Last Love "със страхотен каст, заради който с мъка доизгледах- 40 годишни се държаха, като петокласници от началото до края.

 

 

 

Не са успели със специалните ефекти  и понеже държали на качеството, това е причината за спешъла, който беше добре сглобен мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Азиатците имат различно разбиране от нас за понятия като съдба, предопределение, карма и прераждане. За нас е горе-долу едно и също, но за източния човек е различно. За 4 прераждания говореше ЪнТак на Съни: в първото посяваш, във второто отглеждаш,... събираш плодовете. Момичето искаше да има още прераждания, за да изживява отново любовта си с Гоблина.

Гоблина не виждаше бъдещето на Ън Так, защото, както каза богинята, тя се е родила, за да бъде годеница на токеби и да извади меча, т.е. това е нейното предназначение и няма друго бъдеще. 

Не съм съгласен че няма друго бъдеще.Реално тя можеше и да се роди нормално и майка и да умре когато е на 9 години,ход на събитията даде съветника на краля с катастрофата и това доведе до другите събития.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@aria, именно де. Всеки сериал има пълнеж, но когато сценарият е добър, актьорската игра на ниво, режисьорът си е свършил работата, пълнежът по-трудно се забелязва и се преглъща по-лесно. Китайците даже не искам да ги коментирам - пълни мазохисти! Затова си наблягам на корейско и японско, 10-16 епизода се понасят. Но не съм съгласна с теб, че разговорите с духовете са излишни. Аз на повечето сцени, на които трябваше да пророним сълза издържах без трудност, но на сцената с хладилника и с духа на момичето-студент като пуснах кранчето...  :896767: Не знам що така ме жегна. Та мисълта ми беше, че може и да не допринасят толкова към основната сюжетна линия, но пък на емоционално ниво са си свършили работата, поне в моя случай. 

 

И да, съгласна съм за "похватът". Мен също ме отегчава, но няма да е азиатско, ако не ни заснемат влюбените погледи от минимум 20-30 ъгъла.  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lawandula - В лунните влюбени пък, ни разказваха история за куха лейка 20 епизода, незнаейки какво искат да ни покажат и защо.

 

Спечели ме с този коментар!

 

А как се дразня в момента, всички сървъри крашват и не мога да изгледам спешъла или моя интернет си ..... 

 

Във връзка с продължителността на сериала мога да кажа само, че не съжалявам и нито една изгледана минута.

Мисля, че всички изпратени души ни показаха повече и от характера на героите, няма да забравя думите на жътваря "Явно, ще трябва да приготвя още един рай". Или добрината на Гоблина, която се изразява в "Просто ти дадох един сандвич", това показва, че не дава нищо на готово, той подава сламката, а от човека си зависи дали ще изплува или ще се удави. Ако ги нямаше всички тези допълнителни истории, сериала нямаше да създава това усещане за пълнота и завършеност на историята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен че няма друго бъдеще.Реално тя можеше и да се роди нормално и майка и да умре когато е на 9 години,ход на събитията даде съветника на краля с катастрофата и това доведе до другите събития.

Цитирах свободно думите на богинята в червено. Споменах азиатската философия, защото тяхното разбиране за съдба изключва случайностите. Каквото си направил в предишния живот, казал, помислил, в следващия ще береш плодовете. Taĸa в cъoтвeтcтвиe c тoзи зaĸoн винaги ce paждaмe пpи нeoбxoдимитe oбcтoятeлcтвa, пpи ĸoитo cpeщaмe oнeзи, ĸoитo ca ни пpичинили нeпpaвдa или нa ĸoитo ниe cмe пpичинили нeпpaвдa; тeзи, ĸoитo ca ни пoдĸpeпяли и тeзи, нa ĸoитo cмe пoмoгнaли, дoĸaтo вcичĸo ce ypaвнoвecи. Затова богинята настояваше токеби да приключва със земния си път, за да освободи Ън Так от обвързаността с него и тя да заживее собствения си живот.  




			
		
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май зацепих накъде бият;)

 

 

 

Началото на спешъла ми го напомни. Гоблинът всъщност е ПРЕДМЕТ, наситен с нечии силни емоции. Според фолклора би трябвало да е метла, ама в случая е меч. Душата на Ким Шин върви като бонус към меча, защото именно неговите гняв и болка са породили самия гоблин. Така че очаквам сега гоблинът-меч да е изчезнал в небитието пръснат на пепел, а Ким Шин, който близо хиляда години е бил прикован към този меч, да получи най-сетне своя шанс за смърт, забрава и прераждане.

 

Само че все така недоумявам как ще го преродят на подходяща възраст за булката му...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какви 2-3 или 8-9 серии! Вие луди ли сте?!

С този каст и сценарий мога да ги гледам не 16, а 116 серии! Не са много сериалите, дори и в личния ми топ 10, които да не са ми доскучавали изобщо!

Досега всичко е логично навързано, няма пролуки и изкуствено нагласяне. Актьорите се справят великолепно с ролите си. Дори Донг Ук, който преди не харесвах, сега му станах фенка. И какви локуми видяхте? Призрачките са страхотни., сцените в "офиса" на Жътваря също. Няма сериал без излишности, но важното е да не надделяват и да не се усещат. А тук, дори и да има някоя излишна сцена, то тя не се усеща. Такава химия между целия каст не се сещам да съм гледала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксе, възможни сценарии колкото щеш, дори само от корейски сериали. Дори веднага се сещам за един

- него вече го има някъде, визуално същия, но разбира се в мозъчна смърт и душата на Ким Шин просто ще я вселят в това тяло като временно изтрият спомените и на двамата; разбира се онова в ресторанта е среща  на нашето момиче с новия шеф, дето ние знаем кой ще е и ще се познаят благодарение на медальона  и тн и тн подобни захарни памуци щот за потомците не знам ама тука ако ги уморят наистина очаквам линч :lol2:

 Аз обаче се надявам да ме изненадат.

Освен това дали Гоблина е меч или не не знам, но със сигурност, репликата му към Жътваря, че Всевишния винаги го е обичал повече постепенно придобива смисъл. Погледнато от този ъгъл, всички около Краля бяха там за да помогнат на неговата душа да се пречисти. Абсолютно всички, дори Съветника. Изводът е, че не е добре да си любимец на боговете/бог.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май зацепих накъде бият ;)

 

 

 

Началото на спешъла ми го напомни. Гоблинът всъщност е ПРЕДМЕТ, наситен с нечии силни емоции. Според фолклора би трябвало да е метла, ама в случая е меч. Душата на Ким Шин върви като бонус към меча, защото именно неговите гняв и болка са породили самия гоблин. Така че очаквам сега гоблинът-меч да е изчезнал в небитието пръснат на пепел, а Ким Шин, който близо хиляда години е бил прикован към този меч, да получи най-сетне своя шанс за смърт, забрава и прераждане.

 

Само че все така недоумявам как ще го преродят на подходяща възраст за булката му...

 

 

Категорично, да.  Затова са измислили този токеби, в който никога не се превръща човек, а дълго употребяван предмет.

Не ми излизат от главата онези 100 години, след които героят ще признае първата си любов. Да не ни пратят за срещата в бъдещето? Всъщност, където 900, там и 1000 години :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май зацепих накъде бият ;)

 

 

 

Началото на спешъла ми го напомни. Гоблинът всъщност е ПРЕДМЕТ, наситен с нечии силни емоции. Според фолклора би трябвало да е метла, ама в случая е меч. Душата на Ким Шин върви като бонус към меча, защото именно неговите гняв и болка са породили самия гоблин. Така че очаквам сега гоблинът-меч да е изчезнал в небитието пръснат на пепел, а Ким Шин, който близо хиляда години е бил прикован към този меч, да получи най-сетне своя шанс за смърт, забрава и прераждане.

 

Само че все така недоумявам как ще го преродят на подходяща възраст за булката му...

 

 

Mи ще зациклиш, сериалът е правен да въздейства емоционално, не смислено на зрителя.

Гледай, ахкай, радвай се на щастливите, па макар безсмислени сцени и всичко  за всички ще е ок.

Аз ви казах, не търсете логика и последователност, тук изненадата е: иде ми, дойде ми.

Не че я няма, не че не е въздействаща, просто е на някого, някаква приумица, която се харесва и то много на масовия зрител, та чак и мен разрева... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...