Jump to content

Recommended Posts

Аз напълно се зарибих с тази драма :28558: Различен сюжет от другите драми и винаги вълнуващ край на всеки епизод :wub::lol: и най ми харесва възрастовата разлика на героите, защото това показва, че няма граници за любовта  :kissy: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че краят е непредвидим. Както винаги има две алтернативи.

Да умрат и двамата, или да живеят, като простосмъртни, което трябва да заслужат.

Да умрат, защото това е мисията на малката и това е в божиите сметки,

или Бог да покаже на Гоблина,

че съществува, вижда всичко, и всеопрощава, с което да ги остави да живеят.

Затова и той вече не се вижда в бъдещето й,

защото вече не е демон или гоблин, с това идва й краят на сериала.

За другата двойка, мисля, едва ли ще е щастлив... Колкото й да ми се иска, щастливата развръзка

няма да пасне  на тъжната физиономия на Жътваря... :28558:  :28558:  :28558:  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз тотално луднах по тази драма. :28558: Отдавна не съм следяла толкова с интерес. Историята, героите, музиката, наистина много интересен сценарий. Виждам и че в Корея нещата не са по-различни и епизодите имат висок рейтинг. С нетърпение очаквам да видя с какво още ще ме изненада сценаристката... :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че краят е непредвидим. Както винаги има две алтернативи.

Да умрат и двамата, или да живеят, като простосмъртни, което трябва да заслужат.

 

 

Точно така си го представям - че измолената смърт на гоблина, ако премине изпитанието и държи на живота и на двама им на всяка цена, ще е смърт на обикновен човек, след като си изживее живота с нея;) Ще видим обаче с меча как ще се процедира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предчувствам добър финал: всички тайни вече са на светло, появи се бог, който изглежда добронамерен :), и двете двойки се обичат искрено... Остава да се разреши конфликтът между Гоблина и Краля - те истински са се променили от онова време, така че ще се разберат, надявам се. Старият таласъм е за поддържане на напрежението - има още 4 серии все пак. Изпълнена съм с надежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотално забравиха корейците да ги бастисват главните герои за край вече. А какви драми правеха...Това ме прати при китайците.- къде къде по-малко лиготии на финалите. Ей сега е подходящият момент, като има и  всички логични предпоставки да покажат корейците ,че могат и да не бозят всичко наред за край( даже вече и всичко що е с рак остава живо :896767: )  и да има интрига до последната секунда, а не изтърканото-  "и заживели щастливо до края на дните си". 

Стискам палци за тежък запомнящ се финал, достоен за разказаната история.

И да  Лукрецийке- естествено е да  има предвидими варианти  , но все пак не се знае кой ще е крайният, или поне на мен ми се ще да е така, да се разминем с изтъркания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи, че не бил непредвидим? Ми то нормално - има няколко възможни края и за двете двойки. Я ще умрат заедно, я ще живеят заедно, я единият само да умре. То по тази логика няма непредвидим филм/сериал/книга. /Като вицът за блондинката, дето я питали каква е вероятността слон да мине по Орлов мост. Отговорила "50/50 - или ще мине, или няма да мине/. В почти всички драми краят се знае от самото начало, особено в романтичните комедии. Тук има различни възможности и, колкото и да има човек "усещането", не може да е сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стискам палци за тежък запомнящ се финал, достоен за разказаната история.

Пу, пу, пепел ти на езика, Ароматната, недей да грабаш и ти косата на Жътварчето!  :28558:  Съгласи се на щастлив запомнящ се финал, плс, бъди милостива, че гле`й какъв тежък стана света...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пу, пу, пепел ти на езика, Ароматната, недей да грабаш и ти косата на Жътварчето!  :28558:  Съгласи се на щастлив запомнящ се финал, плс, бъди милостива, че гле`й какъв тежък стана света...

 

Коте, обичам и аз сладичко, че сваля стреса, но явно не само аз тъгувам по "хубавите" стари запомнящи се финали.

Ето какво са публикували днес рускоговорящите - Драми без драми

 

Вярно стана тежък света, но не можем да сме като лудите в болницата, дето все тренирали  плуване на сухо в празния басейн и вярвали, че ако слушкат и вода ще им пуснат.

 

Знам ли, много ми е интересен сериалът, но понеже няма сигурно стандартната изпепеляваща любов и страст, която да ни облъчва и замъглява съзнанието, ми се ще бомбастичен, нестандартен, разтърсващ финал.

Предвид изкараните от руснаците по- горе аргументи, не че ние не си ги знаем де, мисля, че ще влезем в руслото. При изключителния  рейтинг 15  за кабеларка, на последните два епизода , почти абсурдно ще е  да се издънят с кофти край, рискувайки  да го намалят. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък и това драматично бастисване на героите беше станало такова клишееее...  :bee: Нали бяхме свикнали всички, че "ако всичко е наред, значи някой има рак"  :28558: Честно, предпочитам един горе-долу смислено обоснован хепи-енд пред сълзите и сополите, които ще настанат иначе. Просто драмите са твърде обемни като екранно време и ще лапнат едно поне три епизода от иначе приятното преживяване, което е този сериал ;) Ето, в "Скарлет харт" изпотрепаха всичко живо и сериалът не стана по-малко тъп от това  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък и това драматично бастисване на героите беше станало такова клишееее...  :bee: Нали бяхме свикнали всички, че "ако всичко е наред, значи някой има рак"  :28558: Честно, предпочитам един горе-долу смислено обоснован хепи-енд пред сълзите и сополите, които ще настанат иначе. Просто драмите са твърде обемни като екранно време и ще лапнат едно поне три епизода от иначе приятното преживяване, което е този сериал ;) Ето, в "Скарлет харт" изпотрепаха всичко живо и сериалът не стана по-малко тъп от това  :28558:

 

Как по-малко тъп, то това го направи гледаем, иначе щяхме да заспим. :na2:

Вярно , че бастисването беше станало клише, но пък каква радост беше ако оживееха, след клиширано очаквания лош край. :282:

 

Добре, предавам се, убедихте ме- нека да е хепи! :kissy:

Ама поне само наполовина. :D

 

 

За феновете на гоблина-

 

 

 

Залез слънце.

В полето с цветята

Гоблинчо и момата

целуват се накрая

и мислят, че са в рая.

Но някъде в страни

жътварят ги следи

и бликат му сълзите

за кралицата в очите

И пърха пеперуда

с красивите крила

величествено ярко

-господарят на света.

 

 

 

Ся за  феновете на жътваря.

 

 

 

Нощ.Звезди.

С наздравица за здраве

с кокошка барабар

жътварят и жената

облъчват се със чар.

А горе от небето

Гоблинът гледа клето

как първа му  любов

чака приятеля си нов.

Властелинът- пеперуда

уморено пърха с крилата

тъжно каца на стената

и застива в тъмнината.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах тез алчни корейци. Рейтингите се покачиха всички луднаха по Гоблин и си казаха дай да направим още малко пари. Та общо взето решили да не излъчат 14 епизод по график, а вместо това за да разберат зрителите по - добре отношенията между героите щели да излъчат спешъл епизод. Знам им аз спешълите. Сглобяват няколко сцени от всички епизоди и ти показват всичко, което се е случило до сега без запълващите сцени. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но пък другата седмица ще видим трите последни един след друг.Какво казват създателите.

 

Тринайсти, щял да бъде начало на кулминацията на историята, трогнала зрителите с фентъзито, романтиката и разсъжденията за живота и смъртта ( за корейска история  са пропуснали да споменат :896767: ). За да могат зрителите да се насладят в още по-голяма степен на оставащата част, са решили да пуснат специалния епизод, който ще спомогне за още по-дълбоко разбиране взаимовръзките между героите и техните съдби.

Мноого навреме се сетиха да разясняват. :28558:

Може и да не са готови с епизодите. Вървят слухове, че Гоблинчо има проблеми със здравето, но от агенцията му ги опровергават, като казват, че само е много изморен от снимките и всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно. Сериите са по-дълги, има много външни сцени, а показаха, че там е много студено. Гледах снимки как стоплят актьорите в промеждутъците между снимките. Горките, после ще им трябва една хубава дълга почивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не харесвам ни жътваря, даже изпитвам някаква непоносимост към този човек, и една идея по - добре понасям ГоблЕна. Гледам предимно заради Такчето - супер зареждащо същество. И оназ  дебилната шефка е мн. готина. Ако харесвах и мъжете, сигурно щях да съм много захласната по този сериал, ама в случая го гледам ден да мине, друг да дойде. Хубаво е, че едни от Вас ровят супер нахъсано за да хванат някаква историческа обективност, други се хващат за ''злите сили" и художественото им представяне тук. Браво на всички за желанието да се замисляте и човъркате толкова. Аз съм минала на фаза ''тъпо говедо" - седи и си гледа сериите без да му мисли много - и без тва накрая всичко ще ни стане ясно :28558: Ей го ся 9 еп. баси тъпнята, почна се с тъпата любов...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като теб Урбан! В началото много се запалих по Жътваря, по двойката Жътвар-Съни и по броманса Жътвар-Гоблин и дори ми харесваше сериала. Някъде докъм до към 5ти епизод бях във възторг. Но после тази страст рязко секна. Изведнъж ми стана все тая, и действието ми се стори скучно и предвидимо, сякаш каквото и да сторят няма да има значение, че даже и не ми е забавно вече. Ако интересът ми е бил съизмерим с някаква графична скала, си представи как се плъзнах от върха на диаграмата право към дъното и. Сега не само, че не си давам зор да гледам, ами и превъртам. Чакам финала с нетърпение само за да свърши зорът. Най-интересно започващите неща, за които съм сипела суперлативи в началото, най-често са ме разочаровали към средата или края, защото рядко има сериал, който да поддържа едно темпо от началото до краря и да покрие очакванията, като задържи целия интерес. На пръсти се броят подобни сериали. А може би са ме хванали в кофти житейски период с този....знам ли?! А и след толкова много фентъзи - прочетено и изгледано от мен, може би съм се пре-наситила. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм доволна - имаше няколко епизода, които бяха скучновати, но като цяло в момента (12 еп.) има достатъчно раздвижване, така че да имам порив да го догледам докрай. Явно наистина е въпрос на химия с главните герои (и аз не харесвам особено жътваря - с тая кравешка физиономия ми доста безличен), но пък като цяло не ми седи като кръпка в сериала и историята със свръхествествените и фолклорни елементи ми харесва (поне малко скок настрана от гумихо, което е във всеки втори сериал).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...