Jump to content

Recommended Posts

Сюжетът на този сериал не ми харесва изобщо. Едва ли не вижте колко добри са били злите сили . Дяволът си е дявол, ангелът си е ангел. Този тип сериали могат да объркат хората които не са запознати с духовния и невидим свят. Библията ясно обяснява това. Този тип сериали дава грешна представа злите сили като Гоблин,Троли и други демони. Навлизаме все повече в един духовен свят и тъмните сили все повече ще се месят в живота . И ще се представят на свети ангели. Затова този тип филми са опасни,не зависимо колко безобидни и измислени изглеждат,но бавно и плавно оказват влияние на съзнанието ни,и особено на тинеджърите.

Интересно мнение. Въпреки че не го споделям, е глътка свеж въздух след като почти си се задушил в океан от "захарни близалки".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотак, какви захарни близалки? Все ми се струва, че често критикуваме филма, не съм видяла много да го хвалим. Аз лично не харесвам излъчването, визията и самата игра на главния, даже смятам, че е много дървен и безличен. Гоблина не харесвам, но Жътваря ми е любимец - този човек прави сериала. Съни-то също ме вълнува повече от главната. Като цяло превъртам, но щом стигна до двойката Жътвар-Съни, се залепям за екрана. Това, което ме крепи са смешните моменти, забавните случки и готините лафове между трита свръх-естествени персонажа (Г-Ж-Б)! Ако не са те, не бих гледала. Дори младият племеник-наследник, ми е по-интересен като поведение от Гоблина, макар да е второстепенен герой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, кой критикува сериала? За теб обсъждането и теоризирането критика ли е? Аз пък лично мисля, че повечето го харесваме. И то много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кидо, моето е критика, защото съм страшно критична към този актьор, който не знам защо се харесва изобщо. За мен е един от най-не харесваните, и не говоря само за визия, но и за актьорска игра. Още с първите му роли ми беше антипатичен /напомня ми на актьора в Русалката, и той е същото дърво/, за мен таланта му е преувеличен. Освен това излъчването му е еднотипно, сякаш не може да направи многопластов образ, сякаш не може да се вживее и да заобича образа си. Такова ми е впечатлението. Така, че аз говоря за критиката, която аз съм направила. Както казах, в сериала има и страхотни актьори в ролята на Жътвар, племенник, Съни, Бабата, Председателя.... За главната вече съм писала в началото и няма да се повтарям. Затова като казах, за мен не е толкова захарно, има си и негативни оценки, по определени точки.

Когато казах на Стотака, имах в предвид именно, че не сме само харесващи. Разбира се, това не пречи другите да харесват сериала 100%, всеки си има вкус. И никъде не съм казала, че обсъждането е критика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотак, какви захарни близалки?

Приеми, че аргумента е близалка, а част от участниците в разговора - дете. Детето си ближе сладко сладко близалката, но в един момент баща му я взема. Детето е учудено в първия момент, изплезило е език и гледа втренчено към близалката, помнейки сладкият и вкус. Това обаче не продължава дълго, детето става намръщено и сърдито, започва да плаче. Иска си близалката, но вече не защото помни сладкият и вкус, а защото са взели нещо негово. В този момент детето не отчита нищо друго около него, защото чувството че са взели нещо негово е единственото, което го води. Самата близалка вече дори не е важна. Не става въпрос за критика, а за осмисляне и приемане на правото на другия да изкаже мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такъв смисъл, но не като суперлатив, а като еднакви мнения повтаряни многократно от един и същ или различни потребители в темата :D. Нали близалката е аргумент, защо харесваме или не нещо. Но като се повтаря "гледам го заради Гоблина", "гледам го заради еди кой си", "еди кой си е много готин" многократно в темата, то все едно четеш спам. Поне може да ти се приспи. И като има някакво по-различно мнение, независимо дали си съгласен или не, то ти става интересно. Същото като с това разговора да върви в някаква посока до безкрай и точно да заспиш, и някой променя посоката. И заради спама, чудя се кой сериал да доглеждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 aria, някак не върви да харесваш само единия. В смисъл, че Жътваря няма да е грам интересен, ако не са гоблина и Съни. Че дори и Ън Так, която му стана близка. Преди това си беше бастун - сухар отвсякъде. Но с Ким Шин, а после и със Съни, се пречупва. Интересен ти е заради тях.

Колкото до актьорите - всички ме кефят много. Можеш да разбереш всеки един от 4-мата какво чувства в момента. Пресъздават си емоциите идеално.

А да сравняваш Гонг Ю с Мин Хо... Дори аз го приемам за обидно, а представям си той как би го приел :D Това е като да сравниш Вин Дизел с Том Ханкс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кидо, моето е критика, защото съм страшно критична към този актьор, който не знам защо се харесва изобщо. За мен е един от най-не харесваните, и не говоря само за визия, но и за актьорска игра. Още с първите му роли ми беше антипатичен /напомня ми на актьора в Русалката, и той е същото дърво/, за мен таланта му е преувеличен. Освен това излъчването му е еднотипно, сякаш не може да направи многопластов образ, сякаш не може да се вживее и да заобича образа си. Такова ми е впечатлението. Така, че аз говоря за критиката, която аз съм направила. Както казах, в сериала има и страхотни актьори в ролята на Жътвар, племенник, Съни, Бабата, Председателя.... За главната вече съм писала в началото и няма да се повтарям. Затова като казах, за мен не е толкова захарно, има си и негативни оценки, по определени точки.

Когато казах на Стотака, имах в предвид именно, че не сме само харесващи. Разбира се, това не пречи другите да харесват сериала 100%, всеки си има вкус. И никъде не съм казала, че обсъждането е критика.

Чета ти поста и направо плача............Моля те да преосмислиш малко мнението си, че Гонг Ю е бездарен като Минчо....Дай му още един шанс!

Лично за мен той е един от добрите корейски актьори, реших го когато гледах Silenced.

Иначе тука бая сте изписали, повечето безсмислени спорове, обвинения и извинения, нищо по-различно от обикновените търкания по всички теми в тоя форум, само дето този път се ядосах, че изгубих петнадесет минути от живота си да ги чета! Фентъзи, исторически с реално съществуващи крале или пък измислени........какво значение има, нали сериалът е хубав. 

"Захарни близалки" доста добре казано, Стотак.

Сега за сериала. 

Хареса ми как все пак имаше доста шегаджийски моменти, дори и след очакваната драма в девети епизод. Нямам търпение за следсващата серия, дано да открехнат още малко вратичката, към историята на Жътваря и кралицата, защото с това чакане само инфаркт могат да ми докарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кидо, точно както съм написала - харесвам САМО единия от двамата! А ако говорим за целия актьорски състав - не харесвам само главния. А ми е интересно единствено заради сценаристите! Страхотен сюжет и реплики са създали тези хора, но уви, актьорът е на път, да ме откаже от сериала. Позволи ми да знам какво точно харесвам. Жътваря има страхотно излъчване, и невероятна игра, за разлика от другия актьор. Да съгласна съм, че работят в екип, но ако заменят главния с кой да е друг актьор може и повече да ми хареса. Шегите са страхотни.

Нещо ми се объркват постовете пак. Някакви цитати се вмъкват и се налага да трия.

 

ПП. ЙойоКо, ами още в началото не ми беше симпатичен. В Кафе Приниц въобще не ми допадна. Ще му дам шанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йооо, колеги, таман рекох, че е излязла новата серия и коментирате клюки... А то спорите за мъже. Е що така, другари? Спокойно, има за всеки вкус...

 

По този повод евала на Гоблина, че е без мустаци... Имам чувството, че корейските мъже над 37-8 всичките мустакясват. А някои и от по-рано... Интересна ми е таз мода с мустаците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За новата серия - нещата започват да си идват по местата. В превюто за следващата серия показаха, че ще изяснят някои неща от историята на кралицата и краля.

Лично мен бромансът продължава да ме кефи все така, че ако не и повече. Жътваря най-накрая си призна, че не иска гоблинът да умира. Толкова са сладки двамата, когато покажат някакво чувство един към друг :) Определено се превръщат в любима двойка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йооо, колеги, таман рекох, че е излязла новата серия и коментирате клюки... А то спорите за мъже. Е що така, другари? Спокойно, има за всеки вкус...

 

По този повод евала на Гоблина, че е без мустаци... Имам чувството, че корейските мъже над 37-8 всичките мустакясват. А някои и от по-рано... Интересна ми е таз мода с мустаците...

Ами те корейците като не могат да пуснат бради като наще "дървари" тук им остава поне мустачки да засучат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Стотак, тя темата се е превърнала в общи приказки, ти взе че намери кусур за еднакви мнения-)) Това не променя обаче факта, че гледаме по-различен и непредсказюуем сериал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 ще даде отговора на повечето въпроси, заради които се разпалиха споровете във форума според мен. 9 не беше нещо особено, но завърши по такъв начин, че направи очакването към 10 доста голямо. 

Гледачката, каза нещо за пръстена на Съни, което ме води на мисълта, че пръстена не е просто само пръстен. И другото което си мисля е, че когато Съни хвана ръката на Жътваря той видя кралицата, но доста добре се виждаше, че пръстена беше в ръката й. !во Жътваря заплака, когато видя пръстена на серигията вторият път беше, когато видя кралицата. И дали не се залъгваме спрямо Сънито имената не са съвпадение според мен, но видението може да се дължи изцяло на пръстена.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът премина половината, а аз така и не разбрах коя е втората изгубена душа, която трябва да открие Жътваря. Предложения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът премина половината, а аз така и не разбрах коя е втората изгубена душа, която трябва да открие Жътвата. Предложения?

Майка й. Тя все още му се води!

 

Честита Нова Година!

Живот и здраве! Радост и късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен 10-ти епизод. Най-после ни разкриха доста неща от миналото в прекрасна ретроспекция.

Отново много готин,оригинален хумор имаше,особено сцената в тунела и пожеланията за нова година :28558:   
 Имаше от всичко. Сълзи,много смях,прекрасна романтика и страхотна ......    хайде да не издавам ,гледайте и дерзайте малки гоблинчита :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен 10 епизод много ми хареса и си мисля, че истинската част на сериала тепърва предстои. До тука опознахме героите имаше смях, сълзи и т.н, но погледнато цялостно сега започна да се развива историята. Май жътваря (актьора) за пръв път го виждам в исторически дрехи ходи му. Името на сериала е Гоблин, но за момента мен историята около Жътваря, Съни, Краля и Кралицата ми е по - интересна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...