Jump to content

Recommended Posts

Автоирония - тип батко ми... 

Наблюдавам нещо подобно примерно при общуването малко братче / сестриче - голям брат/сестра. Малкото знае много добре, че играчката е на голямото и че няма повод да я получи. Но те са си родни... И мрънка - дай ми го бе, е така... само за малко...  Понякога му я дават. Но това не го прави използвач - а просто хитрец.

И тя добре знае, че да иска пари е меркантилно. Същевременно е в ситуация, в която няма играчките на големите, а те и ги демонстрират постоянно. Ако се прави, че не и пука би било нереално и подозрително. Ако сериозно държи само на себе си и ги гледа отгоре - тези неприятни полувисши всезнаещи вълшебни създания - няма да контактува с тях човешки. Затова лековато се шегува с положението си. Ако е невеста или наследник, полага и се бюджет. Ако е участник, има право на играчки. :).. Де да знам, момчето с кредитната карта прави съвсем същото и го приемаме за нормално... И в MAsters sun девойката постоянно се шегуваше какво е Candy....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От където и да го погледнеш Гоблинчо й я дължи тая петарка :28558: :

- спасил е живота й, значи е отговорен да го опази (индианско поверие), а тя каза, че ако остане на улицата ще умре;

- невеста му е, значи вече е част от семейството му и трябва да я издържа, щото е непълнолетна и не може да се самоиздържа.

Та, това е положението - момичето има легално право да го действа за пари, които за нея са равни на оцеляването й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 5 серия на 35 мин и 42 сек тя е в библиотеката и търси данни за него и излиза ?  - 1082 но всичко друго е на корейски и не мога да го разбера дали тогава е роден или тогава го водят че е умрял Гоблина.

Не съм обърнала внимание на годината, но ако Гоблина е умрял преди 938 г. и приемем, че съвременното действие се развива през 2016 г., това означава, че е роден през 1078 г. Не че има значение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 епизод с английски субтитри

Пресни, пресни субтитри за тези които не правят сърми!

Редактирано от Blue_Moon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като изгледах 7-ма серия се чудя, дали пък кралицата не е била приготвяна за годеница на Гоблина (уреден брак - без той да я обича), а кралят да я е видял, да се е влюбил и да я е поискал за негова съпруга. В първа серия Гоблина не я гледаше като да му е сестра, нито пък любима, но все пак се усещаше някакво отживяло чувство за притежание към нея. И после ... едва ли би пазил портрета на сестра си 900 години, то тогава трябваше да пази портретите на цялата си фамилия. Не вярвам да изпитва чак такава привързаност специално към сестра си, освен ако не я е отгледал самичък и се чувства като неин баща и брат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе взеха полека-лека да вкарват и ретроспекции от Корьо, крайно време беше, че е много мътно положението там. Сега и бачо Смърт току-виж си спомнил кой е и откъде е;) Макар че сигурно по-лесно щеше да е просто да пипне Сънито...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След спиращия дъха руски дракон вчера, днес Гоблина леко ми избледня, но все пак не загуби от хубост... Нали и корейците са двама   :).  Даа, имаме и Жътвар.  :28558:

Та хвърлих едно око предколедно... и серията (7ма) ми допадна... Всички играят като дяволи - и да не харесваме даден герой или тип поведение, актьорите са уникааални. Мда.. Добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Права си. Съвсем оглупях с този сериал. Виждала съм такава шапка, офицерска е,  но ако това е принцът, вероятно е преоблечен и тайно наблюдаваше бъдещата кралица.Тя поне е ясна. Много е популярно мнението, че Жътварят е кралицата,а кръчмарката - кралят. Това никак не ме кефи. Жътварят едва ли ще  рони сълзи пред собствения си портрет, а и Санни с този пръстен... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз още от началото си казвах, че му е сестра.

Жътварят 99% е краля. И на Съни името не ви ли се струва много близко с на батко му тя му каза, че истинското й име е Ким Сън, а на Гоблина е Ким Шин. Той Гоблина писа две имена на фенера ама, като не зная корейски как да разбера, какво е написал.

Младия колега на Жътваря нали му разправяше за един техен колега, че като отишъл да прибере някой се оказало, че е бившата му жена и той я записал, като изгубена и са избягали заедно. Горе долу така виждам края и на нашия Жътвар със Сънито. А как завъртяха нещата с Гоблина и мацката. Много добре го навързаха. За да живее единия другият трябва да умре. Да видим кой ще се жертва накрая.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е признавам ви, повече ги разбирате сюжетите в Корея... 

 

сестра е.. Но и мен драмата ме подразни... Още от 8ми епизод... рано ми е.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз още от началото си казвах, че му е сестра.

Жътварят 99% е краля. И на Съни името не ви ли се струва много близко с на батко му тя му каза, че истинското й име е Ким Сън, а на Гоблина е Ким Шин. Той Гоблина писа две имена на фенера ама, като не зная корейски как да разбера, какво е написал.

Младия колега на Жътваря нали му разправяше за един техен колега, че като отишъл да прибере някой се оказало, че е бившата му жена и той я записал, като изгубена и са избягали заедно. Горе долу така виждам края и на нашия Жътвар със Сънито. А как завъртяха нещата с Гоблина и мацката. Много добре го навързаха. За да живее единия другият трябва да умре. Да видим кой ще се жертва накрая.

 

На китайски го написа......иначе аз дебнех да вида името, ама греда.

На мен драмата си ми идва точно по мярка. Обаче края на осми епизод ми дойде доста неочаквано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С края на осма серия сякаш сериалът влезе в задънена улица и сега, и на мен ми е интересно как са намислили сценаристите да излязат от тази на пръв поглед невъзможна ситуация. Ясно е, че Гоблин и невестата му ще ги гледаме още 8 серии, но как ... как точно. Едва ли са решили следващите 8 серии да бъдат постоянна препратка към миналото. Хм ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На китайски го написа......иначе аз дебнех да вида името, ама греда.

На мен драмата си ми идва точно по мярка. Обаче края на осми епизод ми дойде доста неочаквано.

Точно имената на кралят и кралицата изписа - 王黎 Wang Li/Ryo/Yeo, тук не можах да го разконспирирам точно йероглифа, но 金善 e Kim Seon. Завързаха ме и мен с тоя край, абсолютна греда. Нямам търпения за следващата седмица, малко ми е кофти, че драмата вероятно ще измести комичните ситуации, ама... очаквано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...