Jump to content

Recommended Posts

Че тя и на 25 да беше, той като гони1000-рката, няма ли пак  да  е педофилия.  :896767:

 

Педофилията предполага сексуално привличане към деца, така че ако тя е на 25, той никакъв педофил няма да е, дори и милионгодишен ;)

 

Не знам в Корея от колко годишни ги смятат за пълнолетни хлапетата, но за мен 19 е съвсем добропорядъчна възраст за интимни връзки с противоположния пол ;) На тия години имах двама партньори - единият на 26, а другият на 35 - и не бяха педофили  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно не схващам -

как и защо тя така добре се преструваше, че не вижда меча? Ето това ми е странно. Аз ако виждам така забоден меч, най-малкото ще го заобикалям като минавам край него за да не го закача /рефлекс/, а тя си прегръщаше и дъпраше гоблина сякаш меч не вижда.

Не мога да си обясня поведението и, а и това нейно умение да се преструва - доста е добра за обикновен тинейджър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria,

 

във всички сериали и филми са показвали, че си личи как е убит някой дух. Я нарязан, я смазан, я пък вече зъл дух. Когато ги гледаш с години, би трябвало да си свикнал.
Би трябвало да е осъзнала, че мечът не може да й повлияе. А и тя само веднъж го е прегърнала. И то по по-различно стечение на обстоятелствата. Тя вижда, че мечът е свръхестествен. Защо да се притеснява, след като е наясно, че такива неща не нараняват живите?
Поне аз така си мисля, не знам дали изобщо ще го обяснят. А и... Не забеляза ли как не показва, че вижда призраците, ако не иска? Умее да се преструва доста добре.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та той мечът

нали не е материален,не би трябвало да и пречи да го прегръща. А щом разбра ,че е гоблин е нормално да вижда и меча( съгласна с обясненията на Kiddo)  и  точно това е, което я прави специална за невеста. Все си мисля, че до пълнолетие (тяхното21 години), няма да може да го извади и за това ни я дават ученичка и смятам,че и хабер си няма все още за последствията от ваденето и за това се разбърза..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, в превюто за 5-ти

 

дадоха първия сняг и как тя тръгва да вади меча, като той й казва нещо от рода - да не се притеснява, че вината не е нейна и т.н.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не смятам, че пълнолетието и е някакъв фактор за ваденето. Преди 900 години възрастта за омъжване е била друга /по-нисък праг на възрастта/, така че съвременните 21 г. или 19 г. не би трябвало да влияят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любимата ми оперна героиня - азиатка, на въпроса: "На колко години сте?", отговаря: "О, вече съм стара, на 15!" :) А актрисата, която в "Гоблин" играе кралицата (принцесата) пряко сили е на 17 и половина. Родена е през юни 1999 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, ще се съглася за пълнолетието. Но трябва нещо да пречи... Може би условие е наистина да са женени, а може и да са влюбени истински. Знам ли какво е, ама е невъзможно да го бастисат още в 5-ти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че няма да го бастисат :)

 

 

Пък то всичко може да стане, за да прекъсне ваденето на меча - като ги знам корейците, може просто телефонът ѝ да звънне или още някоя глупост, въпреки епичния момент  :28558: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не ги оженят в пети или шести примерно? Ще е смешно, но може и да сключат някакъв фиктивен брак. Този актьор не участваше ли в подобен сюжет с млада булка в друг един сериал? Та все си мисля, че може да съжителства с малката ученичка, изчаквайки я да порасне и на практика ще си отглежда булката като един добър татко. Друг е въпросът дали тя ще пожелае да изтегли/извади/ меча и дали няма да има и други условия, като истински чувства и т.н. Усещам как с това нейно конкурентно преимущество /да вижда меча/, вече ще може да го върти на малкият си пръст и той ще я слуша и ще изпълнява. :28558: :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хората на 19 имат по 2 деца вече, вие за фиктивности говорите. Какво ви пречат 12-те години разлика м/у двамата?

Щото, ако ще го караме на разлики, те имат 920 години. Не виждам с коя не би било педофилия честно казано :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хората на 19 имат по 2 деца вече, вие за фиктивности говорите. Какво ви пречат 12-те години разлика м/у двамата?

Щото, ако ще го караме на разлики, те имат 920 години. Не виждам с коя не би било педофилия честно казано :D

И аз така викам, всеки ден четем за някоя знаменитост, дето се е чифтосала с друга в Корея с 10-15, че и 20 г. разлика, но тук фактът ,че е ученичка им вади на корейците очите. Не вярвам току-така да е на 19, освен да е недоглеждане на сценаристката, което е малко вероятно. Спокойно можеше да е колежанка над 20, за да няма брожения.

Последните седмици изгледах "Star`s Lovers" [2008]

.Ами те преди са си били нормални сериали с нормални отношения, целувки, че и много на брой.Сега нещо съвсем изперкаха с тия рибешки истории.

Може би,  защото тогава са играели актьори, а сега сериалите са бъкани с айдълия - знам ли, престореният им морал се разпространява като вирус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би, докато рейтингът зависи от незадоволените лелки, ще се придържат към псевдо морала. Но ненапразно кабеларките, в които моралът остава малко на заден план, започват яко да крадат рейтинг и дори минават много от сериалите по националните.

Колкото до сериала... Действието се развива бързо и седмиците минават бързо. Е, в 5-ти ще завали първият сняг, което значи, че за 4 серии са минали 2 месеца поне. С това темпо до 10-та тя ще е завършила гимназия. Тогава какъв ще им е проблемът на критикарите? Че и на години е по-малка от него? Или че не изглежда на 936?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lukreciana, точно това е чарът им - не са обичайните корейски сериални герои. Предпочитам да бъда изненадвана от такива неща, колкото и абсурдни да ти изглеждат, отколкото от сцени като онази в 4-ти епизод /края на сериала, където всички в ресторантчето бяха "Daebak!"/. Точно тези противоречия в героите са най-интересни. Смятам, че на повечето тук им е писнало от клиширани герои.

Вярно, не всичко клиширано е кофти, но почти всичко, което бяга от клишето, е интересно.

Да, прав/а си, защото е по-различно, затова е й интересно,

щото сме се наситили на познатато и ни е омръзнало. Но и това ще омръзне... Всичко до време, или с времето си, както и ние...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък тотално не бях разбрала за 

 

 

това, че всъщност вижда меча. Останах с впечатление, че все още не го вижда и че дочу от някой (може би някой от духовете й подсказа) какво се предполага да види по гоблина и му каза, че вижда меча само защото беше в трудна ситуация с място за спане, храна, пари и т.н. Т.е. поне аз оставам с впечатлението, че тя го послъгва, защото й е изгодно в момента...

 

 

Проблемът може да е бил и в английските субтитри де, понякога не става много ясно. :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видя си го;)

 

 

Духовете няма как да ѝ подскажат, защото не го виждат - по идея само булката на гоблина би трябвало да вижда меча;) Бачо Смърт явно е наясно какво се търси и определено стиска палци на девойката да утрепе гоблина, но и той не ѝ подсказа - тя сама си го видя и даже описа гравюрата на дръжката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...