Jump to content

Ragnos

Recommended Posts

Истинска наслада за сетивата е този филм. Накефих му се на макс :)

А ето и някой от местата ,които са били използвани като сцени в него:  Цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна анимация, не мога да отлепя поглед. Реалност ли гледам или рисунка? Що за хора могат да измислят и предадат тази красота на екран в цялата й динамика? И тук идва мъъъничкият минус за мен - донякъде картината измества историята. (Но може би защото не съм най-големия фен на аниметата и окото ми не е свикнало с толкова хубост ведно. :))
А историята беше интересна, забавна и тъжна, темата за търсенето никога няма да се изхаби според мен.
И пак да кажа, ако има останал неразбрал, уникална красота, пиршество за очите. Включително и субтитрите. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

                 На аниме вълна съм! Причини: възпитателно-образователни. 

                 Темата, касаеща смяна на телата не е нова. Гледали сме ги такива и европейски и американски и азиатски продукции, но тук нещата стават някак по друг начин, много различен и много японски. Харесва ми с една дума.

                  В този безкраен свят има някой, който е твоят човек, този, който ти е определен от съдбата. И няма значение, колко пъти ще се разделяте, все едно предначертано е да се срещнете. В хода на филма, 2-3 пъти бях на ръба на нервен срив задавайки си въпроса "Ще се срещнат ли?" тез мушмороци най-после. 

                  Страхотна музика и много красота.

                  Става за деца над 10 години. Няма горна възрастова граница.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша тук, понеже Тенки но ко няма тема.

Защо Япония ще предлага аниме в категорията за Чуждоезичен игрален филм, при положение че може да предложи анимето в категорията за анимации и в същото време да избере качествена лента в другия раздел?!
Умът ми не го побира. Сякаш нямат достойни игрални филми за последната година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не са печелили в категорията от 20 години. И мен ако питате, там играта е нагласена. В другата категория поне ще привлекат повече внимание с необичайния си избор, ако не друго. Стратегически ход. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва. Ако Хонконг предложи филма на Йонсан, който тъкмо взе приза за сценарий във Венеция, ще има 2 анимации.

2003г. Миязаки печели в анимационния раздел. 2008 Япония печели чуждоезичната категория.

На всичко отгоре, отзивите за новата лента на Шинкай не са толкова добри, колкото бяха за предходната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзивите рядко имат отношение към това кой печели Оскара. Виждали сме го много пъти. И както казах, в анимационната категория Япония не е печелила от 20 години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това разкошно филмче, т.е. аниме , си има отдавна и онлайн опции. Вече е налично и в канала на Спирита.

Към плейлистата :click:

Който го е пропуснал, да си оплакне очите с тази красота. Препоръчвам! Гледах го ,още когато го пуснаха с превода. 

Що тъй съм пропуснала на времето да благодаря за българските буквички на @Ragnos  и@mike!:bow:

Никога не е късно, нали?:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.09.2022 г. at 20:16, ukio написа:

Очакваме се тези дни да излезе книгата, по която е правено анимето. Феновете на Шинкай у нас вече ще имат и книжната версия.

Коя е таз книга? Може ли линкче? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издават на български романите, по които са правени Твоето име и 5 сантиметра в секунда. Същото издателство пусна вече няколко японски книги, две от които са вдъхновили анимета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре в НДК - панаир на книгата.

Издателство Пепърмил букс предлага двете книги, по които Малкото Шинкай прави известните си анимета. Преведени са на български, както и още няколко японски заглавия. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото аниме на Макото Шинкай е включено в официалната селекция на кинофестивала в Берлин!
21 години след Хаяо Миядзаки отново анимационен филм ще се бори за Златна мечка!
Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...