Jump to content
lazeto

The Tunnel (2016)

Recommended Posts

Tunel%2B_BG_poster_version01.png

The Tunnel (터널)

Страна: Южна Корея

По новелата на So Jae Won "Tunnel"

Премиера: 10 август 2016 г.

Времетраене: 126 мин.

Жанр: Драма

Режисьор: Kim Sung Hoon

:imdb:

Участват:

Ha Jung Woo като Jung Soo

Bae Doo Na като Se Hyun

Oh Dal Su като Rescue Worker

Резюме: Тунел се срутва заради лошо строителство, затрупвайки Джонг Су (Ha Jung Woo). Ще успее ли той да се измъкне, или ще загине сам под руините?

Свали с български субтитри :click: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри и озвучаване :click:

Свали видео :click:  

Добре, че дойде Седмицата на корейското кино, за да обърнем внимание и на "Тунелът". 

Интересен, критичен към властимащите, забавен на моменти и най-вече човечен филм, придружен с отлична актьорска игра (то друго не очаквах предвид актьорския състав) . 

Както винаги наред с драмата корейците успяват да вкарат топлота и човечност. 

Off Topic

Разбира се, че има и нереални моменти - едва ли батерия би издържала толкова време, за акумулатор също не съм сигурна, но това са бели кахъри на фона на целия филм. 

Препоръчвам. 

• Like 1
  • Upvote 1

Страхотен филм, да малко хиперболизиран, но и как иначе може да се покаже случващото се в толкова малко пространство. Хубаво е, че разведряваха от време на време, но така можеше да се види и обичайната ежедневност независимо от случващото се. Да много човешки и в реакциите на героите, и в отражението на случващото се в останалите хора, журналисти, политици...засегнаха доста от нелицеприятните човешки качества.

• Like 1
  • Upvote 1

Беше прекрасен филм. Какво е човешкият живот, колко струва той и колко хора го оценяват, когато не става въпрос за свой, а за чужд? Много трогателен. И аз препоръчвам да се гледа. И за първи път на седмицата на корейското кино си вървяха само българските субтитри, а не и английски едновременно, и човек да се чуди кое да гледа и чете по-напред. Това е дало възможност да бъдат направени по-четими, не че филмът беше много приказлив, но аз съм доволна от този факт.

• Like 2