Jump to content

Recommended Posts

 

Фобията е от спомена -  тя спи и  е защитена горе, на тъмно, но вижда светлини .. и после намира майка си в светлата стая. Там има и друг човек, който я ужасява.. и идват полиция и много шумни хора да разследват "самоубийството"... Тя е била в истерия още в полицията, и е твърдяла, че тя е убила майка си... И не е попаднала в ТВУ, или при психолог/болница... Напротив, крият я в някакво училище зад граница... с монахини. Дали е толкова ужасно?

Но накрая все пак никой не се занимава с нея, никой не я обича... и всички тия малки неща постепенно се превръщат в недоверие, параноя..или там фобия ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама то чеболката в случая не е толкова виновна за всичко, колкото мъжа й. 

Тя е направила грешката да се влюби на младини в тоя и по голямата грешка да се ожени за него. Ясно се разбира, че когато умира майката на Анна той е женен за чеболката демек. Хем смисъл не е на нивото на жена си ама има него си амбиции и затова се жени за нея. Хубаво за да постигне амбициите си се оженил за нея, позволил си да си има и любовница и са го хванали ай пак може да му се размине то при тая жена, като лед разбирам го, но да си позволи да си направи и дете от любовницата вече много нахално човек. Хем няма да се откаже от парите на богата си жена хем ще си иска и 2ро семейство с жената, която обича *не съм сигурна дали я е обичал*. Пък на всичкото отгоре майката на Анна е била някаква известна още по-зле. Представяте ли си какъв скандал? Зарязвам чеболката,а семейството й там фирмата йм и тем подобни видяхте какво стана, като почина леля й как се заключиха в мазето заради акциите. Тия ненормалници биха ли позволили такъв скандал? Пък и щом никой не знае за Анна и майка й ясно е, че мъжът ги е крил. Според мен той е егоиста и виновника. Не може да има всичко.

 

Ако някъде не съм разбрала добре или греша ме поправете, но горе долу така ми се подредиха на мен нещата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разсъждаваш много цинично без да се опитваш да се поставиш на мястото на съответния персонаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като е мухла, не мога да се поставя. Това ми е проблема със този сериал. Ако беше някаква тъжна и упорита, дето е научила някакви бойни изкуства /  страшни финанси, за отмъщение... или пък е решила да бъде монахиня и поне да помага на децата в Африка, след като на нея не са и помогнали.. или имаше някакви лични мечти, на които мащехата да й пречи... поне някаква осмислена тъга... може би щях да мога се поставя... Ама тя иска да си тича по нощница, сори...

 

@Engel, съгласна, и според мен депутатина (кандидат-прези-то) е основния мухъл.. и подлец... и вероятен заподозрян...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама то чеболката в случая не е толкова виновна за всичко, колкото мъжа й. 

Тя е направила грешката да се влюби на младини в тоя и по голямата грешка да се ожени за него. Ясно се разбира, че когато умира майката на Анна той е женен за чеболката демек. Хем смисъл не е на нивото на жена си ама има него си амбиции и затова се жени за нея. Хубаво за да постигне амбициите си се оженил за нея, позволил си да си има и любовница и са го хванали ай пак може да му се размине то при тая жена, като лед разбирам го, но да си позволи да си направи и дете от любовницата вече много нахално човек. Хем няма да се откаже от парите на богата си жена хем ще си иска и 2ро семейство с жената, която обича *не съм сигурна дали я е обичал*. Пък на всичкото отгоре майката на Анна е била някаква известна още по-зле. Представяте ли си какъв скандал? Зарязвам чеболката,а семейството й там фирмата йм и тем подобни видяхте какво стана, като почина леля й как се заключиха в мазето заради акциите. Тия ненормалници биха ли позволили такъв скандал? Пък и щом никой не знае за Анна и майка й ясно е, че мъжът ги е крил. Според мен той е егоиста и виновника. Не може да има всичко.

 

Ако някъде не съм разбрала добре или греша ме поправете, но горе долу така ми се подредиха на мен нещата. 

Горе долу е така, но пропускаш, че когато убиват майката детето е голямо. Тоест депутата е имал тази връзка поне 5-6, дори и повече години. Няма как да сме сигурни дали са били женени. Той си е женкар, меркантилен, страхливец, но едва ли тя не е знаела за кого се омъжва.

 

Ми като е мухла, не мога да се поставя. Ако беше някаква тъжна и упорита, дето е научила някакви бойни изкуства /  страшни финанси, за отмъщение... или пък е решила да бъде монахиня и да помага на децата в Африка... или имаше някакви лични мечти, на които мащехата да й пречи... може би щях да мога се поставя... Ама тя иска да тича по нощница, сори...

 

@Engel, съгласна, и според мен депутатина (кандидат-прези-то) е основния мухъл.. и подлец... и вероятен заподозрян...

Те пък като ще и позволят да учи, каквото си поиска и да ходи, където си поиска. Виж, че направиха истерия, задето някакъв известен я е снимал и постнал в инстаграм. Все едно по време на социализма да са ти преподавали пазарна икономика :D. Бяха готови със секретарката дори да я убият, ако не им беше нужна да продължава да изнудва депутата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но тя е ходила в католическо училище. Те й осигуряват охрана, готвач, огромен апартамент. Що да не и осигурят и учител? Това би ги даже улеснило... Но тя не иска никой и нищо... Дори най-простото - да чете.

 

Иначе, разбирам, че ти е симпатична, и спирам до тук. Нека си разрешим да останем несъгласни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък симпатична да ми е, то и чеболката ми е симпатична. По-скоро разбирам героя и, май и главния герой като мен ще излезе :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво не е ясно- от ясно по-ясно е.

Майката известна актриса с дете от мекотелото, мъж на чеболката.Чеболката,  вероятно е помага да умре  и затваря грехът на мъжа си в манастир с охрана.Хем го държи в подчинение, хем си отмъщава на невинното дете, което придобива всякакви фобии  от много "хубавия" живот в школото, дето в Швейцария "убивали за него".Зависи от гледната точка, колко е хубаво. Като си пленник с охрана и в райско кътче да си, ще си в затвор. Детето е наясно, че мащехата е виновницата и затова крещеше неистово а главния да я застреля. Омраза, фобии, жажда за мъст, обвити в  своего рода лудост, благодарение на  "прекрасното" школо-затвор. Няма как да е тъжна и упорита, като чеболката всячески се гаври с нея.Човешката психика, не е като да се включва и изключва с копче, да не говорим, че всичко започва ,като издевателство над малко беззащитно дете. Ако беше мухла, нямаше да се опитва да бяга, за да види баща си. На всичко отгоре си мисли, че бащата я обича, а той баш мухъл.

С това не казвам ,че ми е симпатична или не героинята, а констатирам фактите.Такава са я създали сценаристите с определена цел.

 

 

Стотак, . :up: - за коментарите. Колкото до главния герой- и той си има своите бръмбари в главата и  чувства вина за смъртта на  мацето в пустинята, защото не е успял да я защити. Първоначално,  предполагам несъзнателно тази вина ще го подтиква да защитава и обгрижва  щерката, разбирайки патилата и,  а по-нататък, то е ясно-  ще стане друго..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не споря, обаче според мен съпругата на кандидат-президента не е убила никой или поне не го е сторила лично.

В началото дадоха малката Анна до трупа на майка и и зад нея имаше неясна фигура на човек зад вратата, но този човек беше мъж. Не се вижда ясно, но със сигурност не е жена.

Подозирам някой роднина или близък на съпругата на кандидат-президента, например доведеният и брат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maira, ти приемаш нещата от гледната точка на човек, който винаги е бил свободен. Когато си свободен, може да имаш мечти и стремежи. Когато си затворен, ограничен, без грам свобода, единственото, за което мечтаеш, е свободата. Никой роб не мечтае да промени света. Иска си единствено свободата. А след това мечтите и стремежите ще се появят.

А и католическите училища са ужас. Онези, които учат там, дори и доброволно, винаги завършват някакви отклонения.

 

aria, знаеш ли, че онзи, който наема убиец, за да убие някого, получава по-голяма присъда от самия наемник? Това, че не си убил никого собственоръчно, не значи, че не си убиец. Богаташите не си цапат ръцете лично. Наемат си хора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не споря, обаче според мен съпругата на кандидат-президента не е убила никой или поне не го е сторила лично.

В началото дадоха малката Анна до трупа на майка и и зад нея имаше неясна фигура на човек зад вратата, но този човек беше мъж. Не се вижда ясно, но със сигурност не е жена.

Подозирам някой роднина или близък на съпругата на кандидат-президента, например доведеният и брат.

 

Има си хас да тръгне да убива лично.За какво ще плаща на цялата орда тогава.

 

Достаъчно показаха, че е осведомена за интригата на мъжа си с актрисата и че на нея и се налага да бяга в Америка с детето, заради това.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Kiddo, познавам щастливо женени и живущи днес хора от подобни училища. Не мисля, че те създават някакви отклонения - не и последните 100 години. Това са били и първите колежи и гимназии в България. В София и в Пловдив също е имало католически колеж... Не бива да се бъркаме с времената на Дикенс или с Тримата мускетари. Отдавна неудобните хора ги затварят в клиники, не я училища....

В някои страни, католическите просто са най-добрите училища, като нашите езикови да речем или Древните езици и култури. В други, като в Швейцария, учи тъй наречения богаташки елит, т.е. снобската му част. Един от прототипите на Хогуортс е такова училище От друга страна ако си самотен и травмиран, където и да си, ще си нещастен.

Не разсъждавам за филма като свободен човек, а като нормален зрител. Ако да речем бяха показали, че мащехата й крещи: "Не я пускайте да излезе! Не и давайте да чете! Вземете и дрехите!" - щях да приема версията ви със затвора. И това ваше търсене на роб- свобода. Но няма такова нещо. Те показаха само как баща й 

 

нарежда на охраната: не й позволявайте да ме изложи пред хората... И тези нейни бягства не са за свобода, то ако тя мислеше за свобода можеше и да се вържа. Изрично, всички казват, че тя бяга не, за да заживее някъде сама, а за да иде при баща си. Затова и бяга страдайки максимално и показно, за да дойде баща й при нея. И ако не може да търси баща си - не бяга, а храни котките на покрива.

 


Разбира се може и съвсем да съм надценила сериите и сценаристите може също да си представят, че колежите са затвори ... и да няма и никаква интрига при президентшата. Нали веднъж вече гледах гладни негърчета в митичната "балканска страна"... Та и тук ще видим красоти  :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си хас да тръгне да убива лично.За какво ще плаща на цялата орда тогава.

 

Достаъчно показаха, че е осведомена за интригата на мъжа си с актрисата и че на нея и се налага да бяга в Америка с детето, заради това.

 

 

Не съм съгласна, според мен ще го направи или лично или няма да го стори изобщо. Тя няма да позволи някой да и знае слабостите и да я държи с тях. Ако има наемен убиец би си усложнила живота. Според мен убиецът е мъж и не е тя просто. Тя само се прави на лошата за да държи всички вцепенени от страх. А, че е искала да прогони любовницата на мъжа си, няма лошо, тя просто я е подгонила от страната, това обаче не значи непременно, че ще я убие нали? Така го виждам аз. Според мен някой от нейното обкръжение е взел инициативата за убийството. И сега всеки мисли, че е бил другият, и никой не знае кой е бил. Визирам всеки от семейството включително Анна и всички роднини.А братът на кандидат-предиденшата ми е най-подозрителен. Той познава и е близък дори с убиеца на Нания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maira, свобода значи сам да избираш действията си. Да, има норми, с които трябва да се съобразяваме, но ако за теб е достатъчно да ти дават дрешки и да имаш право да четеш, то не за всеки това е свободата. Да те държат затворен насила някъде, независимо какво ти позволяват да правиш на това място, не е свобода. Ако беше толкова свободна, нямаше да се опитва да бяга.

Виждаш майка си убита, после те затварят сред религиозни фанатици, нямаш право да мърдаш оттам, сам си, няма никой до теб... И после що не била станала средностатистическата кифла... Айде де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Kiddo, виждам че си влязла в сериала, и не искам да ти развалям кефа. Апелирам само към лека корекция на тона: какво е свободата за мен лично, никъде не съм писала. Не ми се влиза в уточнения, нито бих се опитала да те оценявам като човек, спрямо твоето отношение към свободата на тази дивойка.
За мен героинята е мухла, според това което видях до тук, но ти имаш пълното право да я считаш за нещо смислено, според това, което ти виждаш в сериала, докъдето си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 серия е последната, която гледам от това нещо. Не си заслужава загубата на време, а има толкова много по-добри сериали за гледане. Така че, това е последното нещо, което пиша  в темата. Спете спокойно, деца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо,  в шесте поне нещо се случваше, но  ако беше видял 7-ми  :28558:  - 5 минути по същество

(разговора в колата на конгресмена с гарда и съпругата с включеите камери на болничната стая, за да се разбере, че конгресменът не лъже)

и 55 минути абсолютен пълнеж- речи на конгресмена и Рамбо  прави изкуствено дишане, Рамбо  кара кола и Рамбо създава суматохи. Поне ми се потвърдиха твърденията  от по-горе и както се вижда всичко е от банално по-банално, без никакви сложни комбинации- желязната лейди с пълен контрол над всичко и всички.

Наистина се очертава слаб сериал. На всичко отгоре, неочаквано поне за мен- слаба игра на Чанг Ук, все едно не му се играе, но го карат насила. Виждам или вяли физиономии,  дето не знае къде да гледа, или преиграва.Може пък  това да изискват от него- знам ли... Юна с кривенето на уста и рева е ясна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На път съм да го зарежа! Нещо, което обикновено не правя и по принцип съм търпелива и постоянна. Когато мине ден-два време от епизодите и си задам въпроса - какво се случи в предишната серия, спомените са ми хаотични и не съдържат нищо съществено. На практика няма какво да си спомня, с нищо не ме държи, нищо не ме привлича и не ме кара да си мисля за филма. :( Пълна скръб е. Главният актьор е най-добре да си смени мениджъра и агенцията - забутват го от лош на по-лош сериал. "Лечителя" го беше извисил много, но после главоломно тръгна надолу. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осми епизод беше кошмар! Напълно безсмислен сценарий! Това момиче е умствено-болно, а я превърнаха в светица. Сценаристите май се чудят какво да направят, та накрая да ги сберат поживо - поздраво.

 

Аз съм дотук, не си заслужава загубата на време за гледане.

 

:28558:  По едно време, като гледах младежите пред къщата й как извадиха телефоните си да я снимат, си рекох: Опа, май се появи много редък покемон! :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...