Jump to content

Recommended Posts

За втори епизод се постарах да не обръщам толкова внимание на субтитрите, а повече на актьорската игра и серията като цяло.  Възхитена съм от начина, по който са заснети бойните сцени. Режисьора е вдигнал доста летвата за екшън сериал като се е постарал да достигне нивото на екшън филм с добри ефекти. Актьорите са изразителни и убедителни. По начало загледах сериала заради Ji Chang-wook, но и останалите от каста заслужават внимание. 

Постепенно се изяснява връзката между героите. Заинтригува ме образа на жената на кандидат президента.

Изглежда много нещастна, което я прави злобна и безмилостна. Не мога да разбера защо е с кандидат президента, още повече, че баща и е бил против този брак. Всъщност ако майката на Анна е била любовница на мъжът й, тогава е ясно - омъжила се е по любов. Но към момента отношенията са им бизнес-партньорски, въпреки че тя сякаш очаква повече от него. А той имах чувството, че се забавлява като й създава проблеми, които тя да оправя след него. В същото време кандидат-президентщата е достатъчно богата да си позволи неговото отсъствие от живота й. За мен е абсолютна мазохистка - да му търпи изневерите и да му оправя бъкиите.

 

Надявам се да разкрият повече от миналото им за да мога поне мъничко да ги разбера. Очаквам следващите серии.   :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми сериала, поне първите два епизода, които са излезли. Добра режисура. Героите са написани добре.

 

Всички са изпълнени с ненавист един към друг. Депутатът мрази жена си, то е ясно. Тя държи дъщеря му за заложник и го изнудва. Доста по-влиятелна е от него, защото е богата. Тя пък с някаква мания за власт, даже чува гласове. Дъщерята да не и дават само да се доближава до опасни предмети, че ще избие всички. Главният герой пак е някакъв измислен как ги трепе, но тук поне има някаква логика (като това как не го застреляха в гаража, защото дойдоха полицаите и да не чуят, даже имаше някакви рани по лицето от битките, което често корейските режисъори и сценаристи не смятат за нужно). Чеболката е супер негативен персонаж, нещастна била изглеждала :rofl:. Тя ще изтрепе всичко само да си постигне целта. Ще се промени де, то това вероятно е замисъла на сериала. Главният герой ще я спаси и тя го наема за охрана.

 

Сега като завъртят едни любовни триъгълници между охранителя, Анна и майката. Сериалите на tvn винаги са ми били интересни в началото и след това интереса спада. Актъорската игра е на ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотак, радвам се, че те развеселих с моето виждане за персонажа на Госпожата.  :)

 

Съгласна съм с теб, че семейство кандидат президентши са озлобени един към друг и не се понасят особенно, но те са стигнали до това положение поради стечение на някакви обстоятелства в тяхното минало. 
- Госпожата/ чеболка - глезено от тати момиче, което се влюбва в политик и застава против волята на баща си за да се омъжи за любимият си. Обича го, сляпо му вярва до момента, в който разбира, че нейният възлюбен има дългогодишна връзка с друга жена, от която има дете (а тя няма такова). Явно тук се чупи нейното психично здраве, за което споменаха и нейната любов се превръща в омраза. Е, въпреки че има пари и власт пак е самотна, необичана, недооценена като жена и нещастна. Дори предполагам, че ако не е убила собственоръчно майката на Анна, то е наредила за това.
- Политикът - предполагам, че се е оженил заради пари и положение. Политика с празни джобове не се прави. Естествено мрази жена си затова, че му е развалила идилията на второто му семейство и от безсилие, че без нея кариерата му отива по дяволите.
- Анна - някой убива майка й и тя става свидетел на това, заточена някъде си, сама. Нормално е да мрази всички, защото всички са заплаха за нейната свобода.
- Главния - мисля, че просто се опитва да оцелее и да опази невинните около себе си.

Разбира се предположенията ми за семейство Политикови се базират на идеята, че Анна е незаконна дъщеря и затова всъщност я крият.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влюбването няма нищо общо с това, че е превзета, егоистична, безсърдечна, замаяна от мания за власт жена.

Виж че няма никаква съвест да поръчва да убиват невинни хора, как само си говореха да "спретнат един инцидент" на Анна без никакво притеснение. Та тя е държала човек затворен като заложник без вина от детството му, това не само че е престъпление, но е нечовешко.

 

Тя е типичният злодей, аз не мога да намеря оправдание за поведението и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любовта и омразата са две страни на една и съща монета, и хората не се раждат злодеи - те стават такива поради редица причини. Затова предположих някои моменти от миналото на кандидат наемателите на Синята къща, което би внесло малко яснота защо чеболката е такава безсърдечна кучка за да разбера действията, мислите и страховете й, а не да я оправдавам. Защото за мен тя е много по-интересен, по-плътен и многослоен образ от политика и дъщеря му. За Kim Je-ha не казвам нищо, защото все още ми е малко "равен". И имайки в предвид, че са излъчени едва два епизода ще изчакам да видя как сценаристите ще развият нейния образ и дали това, което съм видяла в кристалната топка ще съвпадне с техните идеи, или в кълбото ми е било пълна мъгла.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и хората не се раждат злодеи - те стават такива поради редица причини.

 

Доста твърдо заявено, предвид че тази тема все още се дъвчи от много учени. А именно -  "Емпиризъм или биогенетизъм".

Едни подкрепят тезата, че гените определят всичко, а други - че възпитанието и средата играят много по-важна роля. Много серийни убийци са израснали в хубави и добри семейства. Имали са любящи родители, добро възпитание и т.н. Но пак са станали убийци. И обратното - много хора са живели в отвратителни условия, но са постигнали много хубави неща.

Аз лично подкрепям по-скоро тезата за генетиката, но с изключения. И по-скоро - свободната воля /донякъде/. Но това е дълга тема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз лично подкрепям по-скоро тезата за генетиката, но с изключения. И по-скоро - свободната воля /донякъде/. Но това е дълга тема  :)

Темата наистина е интересна и обширна, и винаги ме подсеща за филма "Гатака", който за мен е уникален и е в синхрон с мислите ми по темата. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че защо Гатака? Там се държеше на чистия генетичен материал по съвсем различни причини - следяха за физически недъзи и болести.

Такива теми се разглеждат най-вече при по-специфични случаи - когато едното противоречи на другото и резултатът не е, какъвто трябва да бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любовта и омразата са две страни на една и съща монета, и хората не се раждат злодеи - те стават такива поради редица причини. Затова предположих някои моменти от миналото на кандидат наемателите на Синята къща, което би внесло малко яснота защо чеболката е такава безсърдечна кучка за да разбера действията, мислите и страховете й, а не да я оправдавам. Защото за мен тя е много по-интересен, по-плътен и многослоен образ от политика и дъщеря му. За Kim Je-ha не казвам нищо, защото все още ми е малко "равен". И имайки в предвид, че са излъчени едва два епизода ще изчакам да видя как сценаристите ще развият нейния образ и дали това, което съм видяла в кристалната топка ще съвпадне с техните идеи, или в кълбото ми е било пълна мъгла.  :)

Съгласен съм, че е многослоен образ. Актрисата също играе страхотно. Ще покажат, че може да бъде и добра до края на сериала. Срещата и с главния герой ще я променя малко по малко. Но тя вече е тръгнала по път, от който не знам как може да се отклони. Човек започне ли такава игра като нейната си създава врагове и то безсърдечни като нея. Така че за малко да се "отпусне" и да спре да бъде безкомпромисна и ще я унищожат. В това се състои трагедията на такива образи. Анна също е интересен образ, главният герой е типичен образ. Политика си е също типичният образ за такъв герой. Много добре бяха направили сцената с дядото, после ми кажи как да харесаш персонаж като чеболката.

 

Хората си живеят мирно, много въздействащи сцени с тях. Тя обаче щеше да ги убие само защото главния герой може да им е казал за депутата.

 

Може и така да развият образа и, само дето не ми се вярва да се е оженила за депутата без да знае, че той има връзка и харесва друга жена. Знаела е, но просто си е такава. Такива жени винаги са ме учудвали. Политика може и той да е жертвата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че защо Гатака? Там се държеше на чистия генетичен материал по съвсем различни причини - следяха за физически недъзи и болести.

Такива теми се разглеждат най-вече при по-специфични случаи - когато едното противоречи на другото и резултатът не е, какъвто трябва да бъде.

Там се стремяха към чист генетичен код освен против болести и недъзи, но и за активиране на гени, които отговаряха за различни качества у човека. По този начин определяха дали си годен за дадена професия или не и изобщо как може да се развие живота ти, и къде е мястото ти в обществото. И именно чрез съпоставянето на инвалида с перфектен генетичен код от една страна, който се оказва психически лабилен и не можа да превъзмогне трагедията си, и от друга страна главният със сърдечното заболяване, който според системата беше невалиден,  показаха колко е важна силата на човешкия дух и воля, силата на вярата в себе си, че ще успееш, как човек не зависи на 100 % от заложените гени. Е, разбира се, някой трябва да натисне и бутона, че си валиден. :D Може би затова вярвам, че хората не се раждат злодеи, а стават такива. Може би през живота на всеки един от нас му хлопва по някоя и друга дъска, и по-слабоволевите се подхлъзват и се пускат по пързалката. 

 

Извинявам се за отклонението от темата и, че засегнах филм, който дори не е корейски.

 

... после ми кажи как да харесаш персонаж като чеболката.

:D Не я харесваме, затова я плюеме и обсъждаме. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все се заричам като видя обяви за "корейски екшън сериал" да не очаквам нещо съпоставимо с "24". Обаче пуста надежда не умира, но разбира се, накрая винаги остава излъгана. И тук така. Вече се усеща как мелодрамата започва да измества "екшъна", а  той, поне за първите три серии е доста самоцелен като случки и стои като кръпка, чиято единствена цел е да покаже колко готин е Ji Chang-Wook. Обаче той не е Джак Бауър - тук вместо безпощаден и хладнокръвен агент, оставящ след себе си камара от трупове имаме раздаващ ритници и колебаещ се манекен (всичко можеше да свърши още в трета серия-ех, мечти!). Още сме на трета серия, а дупките в сценария са доста и немалки. Най-тъпото е досадния шаблон за кандидат-президента и всемогъщата му жена-разбира се, кръвожадна и безмилостна. Друг недостатък-присъствието на кривокраката певачка с мераци за актриса. Защо е тук? Може би,  след като са платили големия хонорар на Ji Chang-Wook, са останали без пари за истинска актриса, а певачката се е натиснала да "играе" безплатно. Просто я превъртам, а то и няма много за гледане  с нея. 

Та, ще кажат колегите, още сме в началото може да грешиш в очакванията си за сериала. А дано, ама надали! Ами "Лечителя", ще запитат колегите.

Всъщност него не го смятам за екшън-сериал, затова и нямах разочарования от него,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам въпрос

тази секретарката влюбена ли е в шефката си или си въобразявам напълно

?

Много хора си задават същия въпрос, но засега само повдигат рамене в недоумение какво цели сценариста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам въпрос

тази секретарката влюбена ли е в шефката си или си въобразявам напълно

?

Не. Иначе много забавиха действието в 3-ти и 4-ти епизод. Нищо не се случи, този рамен в края на серията направо обобщи колко зле бяха тези два епизода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Иначе много забавиха действието в 3-ти и 4-ти епизод. Нищо не се случи, този рамен в края на серията направо обобщи колко зле бяха тези два епизода.

Тези две серии са правени, за да привлекат женската публика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора си задават същия въпрос, но засега само повдигат рамене в недоумение какво цели сценариста.

И идея си нямат сценаристите, че такива въпроси ще се завъдят в главата ви... вкл. и 

bonnie_666

За мен е друга линията на сценария, но... след боя в банята... и аз се чудя вече какво да очакваме... еееееххх... що беше размазано на места....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, още нямам мнение за сериала, обаче... 4 епизод, който още не съм гледала ме разби. :tongue:  :tongue:  :tongue:

Внимание - само за момичета!  :inlove:

 

 

14469491_980400102072282_72406707143375614524363_980400185405607_287931776864640

14444769_980400348738924_903375615365849

14522883_980400462072246_432567316328803

14463259_980400532072239_740674418190858

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да се коментира 4 епизод... :D

Сцената с рамена беше сладка :), макар че девойката приличаше на бавноразвиваща :D,

въртейки се с пакета в ръце.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...